لیپوماتیک

احتمال بروز فیبروز بعد از لیپوماتیک چقدر است؟

لیپوماتیک یکی از عمل‌های زیبایی است که این روزها به دلیل مزایایی که به دنبال دارد توانسته توجه اغلب پزشکان و بیماران را به خود جلب کند. اما همانند تمامی متدهای زیبایی و جوان‌سازی این روش نیز می‌تواند عوارض جانبی احتمالی را به دنبال داشته باشد. به همین دلیل کسانی که قصد انجام لیپوماتیک را دارند باید قبل از هر کاری اطلاعات لازم در این زمینه را به دست آورند. برای این منظور در این مقاله تصمیم گرفته‌ایم ابتدا نگاهی به عمل لیپوماتیک انداخته و شایع‌ترین عوارض جانبی و خطراتی که می‌تواند به دنبال داشته باشد را بررسی کنیم؛ تا کاندیدهای لیپوماتیک بتوانند با خیال راحت از مزایای این عمل زیبایی بهره برده و با رعایت مراقبت‌های لازم از بروز نکات منفی و خطرات احتمالی پیشگیری کنند. یکی از شایع‌ترین مشکلاتی که برخی از افراد با آن مواجه می‌شوند فیبروز بعد از لیپوماتیک است. در این مقاله به بررسی دلایل فیبروز پس از عمل لیپوماتیک پرداخته و به سوال شما در مورد فیبروز لیپوماتیک چیست ؟ پاسخ داده خواهد شد. همراه ما باشید تا شما را با هر آنچه که لازم از است در این خصوص بدانید آشنا کنیم. کلینیک پوست و مو رز با حضور پزشک متخصص و مجرب کشوری دکتر روحانی در تمامی مراحل انجام عمل لیپوماتیک در کنار مراجعه‌کنندگان خواهند بود.

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

فیبروز و عوامل آن

عوارض و خطرات زیادی پس از عمل های زیبایی و یا درمانی در دنیا وجود دارد که عمدتا به علت ایجاد تغییرات در ناحیه پوست به وجود می آیند. یکی از عوارض جانبی مهم پس از عمل فیبروز می باشد که قطعا هیچ فردی دوست ندارد که پس از انجام عمل زیبایی مانند لیپوماتیک به این عارضه مبتلا شوند. فیبرو یک عارضه می باشد که باعث زشتی و ناخوش آیند شدن ناحیه هدف می شود. فیبروز یکی از عارضه های پیکر تراشی می باشد که علت عمده بروز آن به دلیل استفاده نادرست و غلط از تکنیک انجام لیپوماتیک و یا پیکر تراشی توسط پزشک متخصص می باشد که باعث می شود پوست ناحیه هدف فرم و شکلی نامناسب و زشت را به خود بگیرد.

 

مطالب بیشتر: جراحی لاغری شکم و پهلو

فیبروز و عوامل آن

یکی از علائم و نشانه های بروز فیبروز در بدن شخص این است که پس از انجام لیپوماتیک توسط شخص، پوست شخص در ناحیه لیپوماتیک شده بسیار ناهموار و دارای پستی بلندی های کوچک می شود و از حالت عادی و هموار خود خارج می شود. فیبروز یکی از عوارض جانبی جدی پیکر تراشی به شمار می آید و در صورت مشاهده آن توسط بیمار باید در اولین فرصت با پزشک معالج خود ارتباط برقرار کند و نزد او مراجعه کند و این موضوع را با او درمیان بگذارد تا اقدامات رفع آن به سرعت انجام شود.

 

مطالب بیشتر: مراقبت های بعد از لیپوماتیک

احتمال بروز فیبروز بعد از لیپوماتیک

این که احتمال بروز عارضه فیبروز بعد از انجام لیپوماتیک چقدر است و چند درصد احتمال دارد که شخصی بعد از انجام لیپوماتیک دچار فیبروز شود قطعا سوال بسیار مهمی است که باید همه افرادی که قصد لیپوماتیک را در بخش های مختلف بدن خود را دارند به طور کامل از آن آگاهی یابند تا در انتخاب پیکر تراشی دچار شک و تردید نباشند. در سایر روش های مشابه لیپوماتیک مانند لیپوساکشن، به دلیل استفاده از امواج گرما و حرارتی که توسط دستگاه برای تخریب و شکستن پیوند سلول های بافت چربی از یکدیگر استفاده می شود، احتمال بروز فیبروز و همچنین سایر عوارض جانبی بسیار بالا می باشند و ممکن از به دلیل اجرای نادرست لیپوساکشن و یا واکنش غیر عادی بدن نسبت به آن ایجاد شود.

اما در لیپوماتیک به دلیل استفاده از ارتعاش و لرزش برای شکستن پیوند بین سلول های چربی در بافت ها، احتمال بروز عوارض جانبی از جمله فیبروز بسیار پایین می باشد و بروز چنین عارضه ای بعد از پیکر تراشی بسیار نادر می باشد. دستگاه انجام عمل زیبایی لیپوماتیک به دلیل استفاده از تکنولوژی هوشمند و ساختار پیچیده ای که دارد تنها در حین تماس با بافت های چربی ارتعاش دارد و در صورت تماس با سایر بافت ها و رگ ها خونی به سرعت خاموش می شود و به بافت های دیگر آسیبی وارد نمی کند. همچنین احتمال بروز فیبروز بعد از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک در خانم هایی زایمان نکرده اند بسیار پایین است و عملا رخ نمی دهد. همچین احتمال بروز فیبروز برای افرادی که قبلا از روش های مشابه پیکر تراشی استفاده کرده اند بسیار پایین است.

 

مطالب بیشتر: تورم بعد از لیپوماتیک

خطرات بروز فیبرو بعد از لیپوماتیک

همانند سایر عمل های زیبایی و درمانی، لیپوماتیک نیز دارای خطرات و عوارض جانبی برای شخصی که از این عمل زیبایی استفاده می کند می باشد.

1- ممکن است پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک در ناحیه هدف، مایعاتی در آن ناحیه ترشح و تجمع یابند که عواقب نامطلوبی برای بیمار دارد.

2- پس از بروز فیبروز در ناحیه هدف پس از انجام لیپوماتیک ممکن است در ناحیه هدف برخی زخم هایی ایجاد شده و باعث شود که ترمیم و بازسازی پوست به تعویق بی انجامد و بسیار کند پیشرفت کند.

3- فیبروز پس از لیپوماتیک باعث خواهد شد تا رنگ پوست شخص بی رنگ و بی روح نمایان شود که این عامل در زیبایی ظاهری شخص تاثیر منفی زیادی به همراه خواهد داشت.

4- اگر شخص دچار فیبروز شود احتمال بروز تورم در ناحیه هدف بعد از پیکر تراشی بالا خواهد بود.

5- ممکن است پس از عمل زیبایی لیپوماتیک بافت چربی موجود در عمق پوست از بین رود.

6- فیبروز پس از عمل سبب شل شدن پوست بعد از لیپوماتیک می کند که باعث می شود ظاهری نچندان زیبایی به ظاهر و فرم پوست بدهد.

7- ممکن است پس از لیپوماتیک باعث شود که در ناحیه هدف شخص لخته خونی ایجاد شود که این عارضه نیز عواقب خوبی به همراه نخواهد داشت و باید سریعا اقدامات لازم برای رفع آن انجام گیرد.

8- ممکن است پس از لیپوماتیک برخی از بیمار پس از بروز فیبروز پس از پیکر تراشی دچار گزگز و بی حسی در ناحیه هدف شده باشند.

همه این عوارض و خطراتی که ممکن است در اثر لیپوماتیک و بروز فیبروز رخ دهد را می توان بسیار راحت پیشگیری کرد. یکی از بهترین روش های پیشگیری از بروز فیبروز انتخاب پزشک باتجربه و با مهارت و با دانش است که قطعا می تواند در جلوگیری از بروز آن تاثیر زیادی داشته باشد.

 

مراقبت های و اقدامات برای پیشگیری از بروز فیبروز

قطعا می توان با انجام برخی نکات کوچک و ساده از بروز عوارض جانبی همچون فیبروز پس از انجام پیکر تراشی پیشگیری کرد. سعی کنید نکات و توصیه های ذکر شده در زیر را به خوبی انجام دهید تا از بروز مشکلات بعد از لیپوماتیک پیشگیری شود.

  • بیمار باید تمامی توصیه ها و دارو های تجویز شده طرف پزشک را به طور کامل و صحیح انجام دهد.
  • بیمار باید گن هایی که توسط پزشک توصیه می شود را حتما تا اتمام دوره بهبود استفاده کند.
  • بیمار باید پس از انجام لیپوماتیک تا دو هفته از انجام ورزش های سنگین و فعالیت های زیاد خودداری کند.
  •  شخص ممکن است تا مدت کوتاهی بعد از انجام لیپوماتیک در حین دستشویی و یا استحمام دچار سر گیجه شود به همین دلیل باید یک همراه حتما از او مراقبت کند.
  • پس از لیپوماتیک بیمار نباید تا موقعی که پزشک تعیین خواهد کرد استحمام کند زیرا ممکن است باعث بروز عفونت در ناحیه هدف شود. همچنین نباید از سونا و جکوزی نیز استفاده کنند.
  • مصرف دخانیات و مشروبات الکلی نیز تا دو هفته پس از انجام لیپوماتیک ممنوع می باشد.
0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ