کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
عمل لیپوماتیک در تهران و هزینه آن

عمل لیپوماتیک در تهران و هزینه آن

یکی از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی در ایران جهت دستیابی به تناسب اندام، عمل زیبایی پیکر‌تراشی می باشد. لیپوماتیک یکی از جدید‎ترین روشها جهت انجام عمل زیبایی پیکرتراشی می باشد.

به طور کلی لیپوماتیک یکی از زیرشاخه های عمل زیبایی لیپوساکشن است. با این تفاوت که در روش پیکر‌تراشی جنبه‌ی زیبایی و اصلاحی بیشتر مد نظر می‌باشد. چنانچه از چربی اضافی در نقاطی از بدن مانند شکم، پهلو، بازو، ران و… عذاب می کشید دیگر جای نگرانی وجود ندارد.

شما می توانید با روش پیکرتراشی ظرف مدت دو ماه به بدن دلخواه خود دست یابید. خوشبختانه جراحان تهران در عرصه ی عمل زیبایی پیکرتراشی سابقه‌ی درخشانی دارند.

باید گفت دو عامل کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه سبب شده اند تا لیپوماتیک در ایران طرفداران بسیاری داشته باشد. اگر شما هم رویای داشتن اندامی متناسب را در سر می‌پرورانید این مقاله را مطالعه نمایید.

منظور از عمل زیبایی پیکرتراشی چیست؟

اساسا لیپوماتیک یک دستگاه لیپوساکشن است. این دستگاه قادر است طی یک جلسه، تا 12 لیتر چربی از بدن بیمار تخلیه کند.

حین عمل زیبایی پیکر‌تراشی چربی اضافی از اندام‌های موردنظر برداشته می‌شوند. سپس این چربی‌ها یا از طریق کانولا (یک نوع لوله‌ی جراحی) از منافذ ایجاد شده تخلیه می شوند، و یا به اندام‌های دلخواه دیگر منتقل می‌گردند.

فراموش نکنید که لیپوماتیک با لیپوساکشن تفاوت دارد. در واقع لیپوماتیک یک نوع جراحی کم‌درد و از زیرشاخه‌های لیپوساکشن می‌باشد.

لیپوماتیک بیشتر جنبه‌ی اصلاحی دارد. در جریان لیپوساکشن کل چربی‌های فرد برداشته می‌شود. در حالی‌که در لیپوماتیک، تنها اندام‌های مورد نظر مورد اصلاح و پیکرتراشی قرار می‌گیرند. به عبارتی دیگر، هدف پیکر‌تراشی اصلاح بافت‌های چربی و ایجاد تراشهای زیبا در اندام مورد‌نظر می‌باشد.

برای انجام لیپوماتیک لازم است که بیمار بیهوشی عمومی داشته باشد. ابتدا ناحیه‌ی مورد نظر تمیز می شود. سپس پزشک سوراخی به قطر 2تا 5 میلی متر روی سطح پوست ایجاد می کند.

پس از برداشتن چربی اضافی توسط دستگاه وکیوم، پیکرتراشی و شکل دهی به اندام‌ها آغاز می‌گردد. در نتیجه چربی اضافی از طریق منافذ از بدن خارج می شوند. در بعضی موارد، در صورت تمایل بیمار این چربی به اندام‌های دیگر او منتقل می‌شوند. بدین ترتیب بیمار می تواند با استفاده از چربی طبیعی بدن خود، ترکیب دیگر اعضای بدن خود را دستکاری نماید.

به طور کلی اندام‌هایی که توسط عمل زیبایی لیپوماتیک قابل اصلاح هستند عبارتند از:

 1. شکم
 2. باسن
 3. پهلوها
 4. ران ها
 5. پشت
 6. گردن
 7. بازو‌ها

 

منظور از عمل زیبایی پیکرتراشی چیست؟

 

عمل زیبایی لیپوماتیک هم به تنهایی و هم ضمن انجام جراحی‌های پلاستیک دیگری چون تغییر سایز سینه، لیفت شکم و غیره قابل انجام است.

آیا لیپوماتیک باعث تناسب اندام برای طولانی مدت خواهد شد؟

پاسخ این سوال هم بله است و هم خیر. به عبارتی این میزان سلامت و کیفیت سبک زندگی شماست که عمر اثربخشی عمل لیپوماتیک را تعیین می کند.

چنانچه علیرغم ورزش منظم و رعایت رژیم غذایی سالم، به دلایل ژنتیکی باز هم در برخی نقاط دارای چربی هستید ناامید نشوید. در این شرایط بهترین گزینه برای شما لیپوماتیک می‌باشد.

اگر بعد از انجام لیپوماتیک با یک برنامه ی سالم، وزن خود را کنترل کنید با اثربخشی درازمدت پیکر‌تراشی روبرو خواهید شد. همچنین برای حفظ تناسب اندام به مدت طولانی تر، می توانید ضمن انجام لیپوماتیک از عمل لیفتینگ نیز استفاده کنید.

اگر پس از لیپوماتیک دچار افزایش وزن شوید تاثیر عمل از بین خواهد رفت. با افزایش وزن، چربی به نواحی جراحی نشده ی بدنتان رسوخ می کند. این افزایش وزن به رشد سلول های چربی پیشین کمک می کند. این سلول‌ها شامل سلول‌های کل بدن شما خواهند بود.

در نتیجه، هرچه بعد از پیکرتراشی بر وزن شما افزوده شود، تاثیر عمل لیپوماتیک کمتر خواهد شد. در واقع همان‌طور که اشاره شد، اگر مایلید تناسب اندام خود را حفظ کنید، باید سبک زندگی سالمی را در پیش گیرید.

پیکرتراشی درمان قطعی و دائمی چاقی نیست. اما این روش در میان دیگر روش های لیپوساکشن دارای ماندگار‌ترین اثر ممکن می‌باشد. بدن انسان دارای تعداد معینی از سلول های چربی است. این سلولها با تغییر وزن فرد بزرگ و کوچک می شوند.

تعداد سلول های چربی شما در سنین نوجوانی به عدد ثابتی می رسند. به همین دلیل است که ممکن است با کاهش وزن در برخی از نقاط بدن، دیگر اندام های شما همچنان چاق باقی بمانند. عمل زیبایی لیپوماتیک در این مقطع به کمک شما می شتابد.

در کل، اگر مایلید تا مدتهای مدید از تأثیر پیکرتراشی لذت و بهره ببرید کافی‌است سبک زندگی سالمی داشته باشید. با کنترل وزن و ورزش مداوم به این هدف نایل خواهید شد.

نتایج و تاثیرات ناشی از لیپوماتیک بر بدن

پیکرتراشی یک نوع عمل زیبایی است که به تنگ شدن بافت‌ها کمک می‌کند. یعنی اگر بدن فرد پیش از انجام لیپوماتیک شل و ول یا افتاده نباشد، عمل نتیجه ی خوبی خواهد داد.

شما می توانید چند ساعت بعد از اتمام عمل زیبایی پیکر‌تراشی کلینیک یا بیمارستان محل جراحی را ترک کنید. همچنین می توانید 24 ساعت پس از عمل استحمام نمایید.

در نتیجه ی انجام پیکرتراشی به روش لیپوماتیک ممکن است بدن شما دچار ورم شود. البته این ورم ها با گذشت دو یا چند هفته از میان خواهند رفت.

دیگر اثراتی که ممکن است پس از انجام عمل پیکرتراشی به روش لیپوماتیک با آن روبرو شوید عبارتند از:

 1. کبودی (ممکن است تا شش ماه طول بکشد)
 2. کرختی (شش تا هشت هفته پس از پیکرتراشی برطرف خواهد شد)

چنانچه مایلید عمل پیکرتراشی شما با حداقل خطر و اثرات جانبی ممکن همراه باشد، در انتخاب پزشک معالج خود نهایت دقت را به عمل آورید.

با این حال، لیپوماتیک نیز مانند دیگر عمل های زیبایی دارای ریسک های جزئی مربوط به خود می باشد. البته همانطور که اشاره شد جراحان ایرانی در این حوزه از تبحر بالایی برخوردار هستند. در شرایط عادی، شما پس از انجام لیپوماتیک با کمترین خطر ممکن روبرو خواهید گشت.

اما چنانچه پس از انجام عمل پیکرتراشی با عوارض جدی ذیل روبرو شدید در اولین فرصت به پزشک خود مراجعه نمایید:

 1. کرختی شدید و طولانی مدت،
 2. خونریزی زیر جلدی،
 3. تغییر رنگ پوست
 4. آسیب در اندام های درونی بدن

خوشبختانه پزشکان با ارائه ی جلسات مشاوره پیش از عمل اطلاعات و آمادگی های لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد. خاطر جمع باشید که هر روز که می گذرد بدن شما به فرم جدید خود بیشتر عادت می‌کند. در نتیجه، شما به تدریج به فرم بدنی مورد نظر خود خواهید رسید.

هزینه های لیپوماتیک چقدر است؟

هزینه‌ی عمل زیبایی لیپوماتیک همچون دیگر عمل‌های زیبایی به موارد مختلفی بستگی دارد. بنابراین نمی‌توان قیمت دقیقی را برای پیکرتراشی تعیین نمود. البته لازم به ذکر نیست که تجربه ی پزشکی که کار پیکرتراشی شما را بر عهده دارد بسیار مهم تر از بعد مالی این عمل زیبایی است.

به طور کلی، از جمله موارد تاثیر گذار در هزینه ی پیکرتراشی به روش لیپوماتیک می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 1. تعداد اندام های مورد جراحی
 2. سابقه و تبحر پزشک جراح
 3. کلینیکی که در آن لیپوماتیک انجام می دهید
 4. تجهیزات کلینیک

در هر حال به هیچ عنوان لازم نیست در خصوص هزینه ی لیپوماتیک نگران باشید. هزینه ی عمل زیباییlipomatic در ایران بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی می باشد.

به جرأت می توان گفت که در مقایسه با امریکا و انگلستان، هزینه ی پیکر‌تراشی در ایران بسیار پایین است. و در آخر جالب است بدانید که اقتصادی ترین کشور منطقه  برای انجام عمل زیبایی پیکرتراشی به روش لیپوماتیک ایران است. پس از ایران، ترکیه در رده ی دوم قرار دارد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ