کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
شستشوی صورت بعد از تزریق ژل لب

شستشوی صورت بعد از تزریق ژل لب

در دنیای کنونی انواع درمان های زیبایی بین جوامع جا افتاده بوده و بسیاری از مردم برای افزایش زیبایی خود از آنها استفاده می کنند که یکی از این درمان های زیبایی تزریق ژل خواهد بود. اما تزریق فیلر چیست و چه کاربردهایی دارد؟

بسیاری از زنان از حجم لب های خود ناراضی بوده و به دنبال راهی برای افزایش حجم آنها خواهند بود که در این صورت به آنها تزریق ژل پیشنهاد خواهد شد.

تزریق ژل که توسط پزشکان ماهر انجام خواهد شد، توسط ماده ای به نام هیالورونیک یا HA ساخته می شود که به طور طبیعی در بدن یافت و تولید خواهد شد. HA یک ماده زیبایی بسیار مفید می باشد که قادر است 1000 برابر وزن خود را در آب حفظ کند.

از هیالورونیک اسید موجود در مواد تزریق ژل نه تنها برای افزایش حجم لب ها استفاده می شود، بلکه در بالا بردن گونه ها و از بین بردن چین و چروک صورت نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

اما شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که آیا می توان پس از تزریق فیلر به لب ها صورت خود را شست؟

در این مقاله سعی شده است تا به تعدادی از سوالات مربوط به شستشوی صورت پس از تزریق ژل به لب ها پاسخ داده شود.

آیا شستشوی صورت بعد از ژل لب امکان پذیر است؟

ممکن است پس از تزریق فیلر کمی برآمدگی بر لب های خود احساس کنید اما مدتی طول خواهد کشید تا این برآمدگی های ناشی از تزریق فیلر تسویه شده و خودبخود از بین روند.

قالبا چندین روز تا حداکثر 2  هفته طول خواهد کشید تا بدن شما بتواند به طور طبیعی مواد موجود در تزریق ژل را از طریق بافت شما به سایر نقاط صحیح منتقل کند در نتیجه نیازی به ماساژ و پخش مواد تزریق شده از جانب شما وجود نخواهد داشت و بهتر است از انجام هرگونه ماساژ جلوگیری نمایید.

همانطور که میدانید هنگام شستشوی صورت به قسمت های مختلف صورت فشاری همانند کمی ماساژ وارد خواهد شد. به همین دلیل ممکن است ژل و مواد داخل تزریق ژل انجام شده از جایی به جای دیگر پخش شده و ظاهری مناسبی حاصل نگردد.

به همین علت تا حد امکان از فشار آوردن، ماساژ و شستن صورت خود حداقل 6 ساعت بعد از تزریق فیلر پرهیز کرده تا در آینده مشکلی به وجود نیاید.

بعد از گذراندن حداقل 6 ساعت بعد از تزریق ژل خواهید توانست به آرامی با آب و صابون محل انجام تزریق فیلر را شستشو داده و یا به آرامی آرایشی سبک انجام دهید.

 

آیا شستشوی صورت بعد از ژل لب امکان پذیر است؟

 

بسیاری از افراد درباره شنا کردن بعد از تزریق ژل سوال می پرسند. باید گفت که همانگونه که شستن صورت تا 6 ساعت بعد از تزریق فیلر توصیه نمی شود، شنا کردن و آب تنی را نیز باید تا 6 ساعت بعد از تزریق ژل متوقف کرد.

کمی صبر کرده تا نقاط تزریق شده کاملا بهبود یابند. سپس خواهید توانست صورت و لب های خود را شسته و یا شنا نمایید زیرا در صورت برخورد آب با لب ها و سایر نقاط صورت که تزریق ژل انجام گرفته است، احتمال عفونت وجود خواهد داشت.

نکات مهم و ضروری جهت شستن صورت بعد از تزریق ژل لب

همواره بعد از انجام عمل های زیبایی و یا درمان های زیبایی و پوستی نکات و دستورالعمل هایی وجود خواهد داشت که توسط پزشک متخصص به بیمار القا و گفته خواهد شد و بهتر است تا حد امکان این دستورات را انجام داده و از رعایت آنها سر باز زده نشود.

برای شستن صورت و یا لب های خود پس از تزریق فیلر بهتر است عجله نداشته باشید و حداقل تا 6 ساعت صبر کرده و سپس اقدام به شستن لب های خود نمایید.

می توانید از آب و مقداری صابون برای شستن لب های خود پس از تزریق ژل استفاده کرده اما دقت کنید که در هنگام شستن فشاری به لب های خود وارد نکنید.

از دیگر مراقبت های پس از تزریق فیلر می توان موارد زیر را نام برد که باید رعایت شوند

 1. تا زمانی که تورم و قرمزی وجود دارد، از قرار گرفتن در مقابل آفتاب شدید مانند سولاریوم و یا سرمای زیاد و انجام فعالیت هایی مانند اسکی و یا پیاده روی زیاد خودداری نمایید.
 2. سعی کنید تا جای امکان از هرگونه ماساژ و یا فشار بر لب ها و صورت خود جلوگیری نمایید زیرا باعث جابجایی ژل تزریق شده خواهد شد که در آینده ظاهر مناسبی به خود نخواهد گرفت.
 3. اگر از آسپرین و یا هر داروی مشابه استفاده می نمایید، آگاه باشید که ممکن است باعث افزایش کبودی و خونریزی در محل تزریق ژل شود.

رعایت این مراقبت ها به نتیجه ی نهایی و شکل گیری بهتر آن کمک شایانی خواهد کرد. تزریق فیلر برخلاف عمل های زیبایی دوران نقاهت طولانی مدت نخواهد داشت پس بهتر است از این موقعیت استفاده کرده و حداقل این مراقبت ها را انجام دهید.

مراقبت های گفته شده تعداد اندکی از مراقبت ها خواهند بود. پس از تزریق ژل پزشک متخصص نیز به شما دستورالعمل هایی خواهد داد که بسته به شرایط بدنی و واکنش های بدنی هر فرد این دستورالعمل ها متفاوت خواهند بود.

آیا شستن صورت بعد از تزریق ژل لب خطرناک است؟

بسیاری از افراد به دلیل تزریقی بودن درمان های زیبایی مانند تزریق فیلر بر این باورند که تزریق ژل روشی امن و بی خطر بوده و هیچگونه عوارض جانبی نخواهد داشت.

در اینجا سعی شده است که این مسئله مورد بررسی قرار گرفته و برای همه ی افراد ابهام زدایی شود.

اگرچه که تزریق ژل برخلاف عمل های زیبایی روشی درمانی – زیبایی خواهد بود اما همواره امکان خطا و اشتباه وجود خواهد داشت. در اولین قدم برای حاصل شدن و رسیدن به نتیجه ی دلخواه باید در انتخاب پزشک ماهر و کاردان دقت شود.

توصیه می شود که برای انتخاب پزشک مناسب ابتدا خوب تحقیق و جستجو کرده و تصاویری از درمان های تزریق ژل انجام شده توسط پزشک مدنظر را مشاهده نمایید تا با چگونگی تزریق فیلر آن پزشک آشنا شوید.

دلیل تاکید بر انتخاب پزشک این است که پزشک نامناسب و یا ماهر می تواند تاثیر بسزایی در نتیجه نهایی و زیبایی لب های شما داشته باشد.

هرگز وسوسه نشوید که به دلایلی مانند هزینه ی کمتر و یا مسافت شما تا مطب پزشک، تزریق ژل لب های خود را به یک آرایشگر در سالن های زیبایی بسپارید زیرا اینگونه افراد اطلاعات کافی در این باره نداشته و در صورت بروز هر مشکلی قادر به تجویز دارو و یا درمان های دیگر نخواهند بود.

به همین دلیل در انتخاب یک متخصص کاردان دقت نمایید تا پشیمان نشوید.

اطمینان حاصل نمایید که محصول در هنگام تزریق از یک جعبه بیرون آورده شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

محصول داخل جعبه برای تزریق ژل باید شفاف بوده و قابل دید باشد.

از عوارض جانبی تزریق ژل لب و صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد

 1. قرمزی
 2. عفونت احتمالی
 3. درد
 4. تورم
 5. خارش
 6. کبودی

البته لازم به ذکر است که عوارض جانبی نام برده شده کلی بوده و تنها در جهت شستن صورت و لب ها پس از Filler injection رخ نخواهند داد و در صورت شستن صورت پس از تزریق ژل ممکن است به عفونت دچار شوید.

در نتیجه بهتر است تا حد امکان رعایت کرده تا بروز چنین عوارضی را کاهش  داده و شاهد نتیجه ی دلخواه و زیبا از تزریق ژل خود باشید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ