کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
شرایط سنی مناسب برای کاشت مو

شرایط سنی مناسب برای کاشت مو

ریزش مو و سایر مشکلات مرتبط با آن از جمله کچلی و پیسی بسیاری از زنان و مردان در جهان را تحت تاثیر قرار داده است، یکی از راه حل های قطعی و اثبات شده برای حل این مشکل عمل زیبایی کاشت مو است.

طبق مطالعات انجام شده، از هر سه مرد یکی از ریزش مو یا طاسی مردانه رنج می برد. یادآوری این نکته حائز اهمیت است که کچلی و ریزش مو بیشتر و بیشتر به دلایل محیطی مانند رژیم غذایی و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مضر به وجود می آید، بنابراین تعداد افرادی که از ریزش مو رنج می برند روز به روز بیشتر می شود و روش های قطعی تری مانند عمل زیبایی کاشت مو از محبوبیت بالاتری برخوردار خواهند بود.

یکی از مهمترین موضوعاتی که در مورد عمل زیبایی کاشت مو وجود دارد سن مناسب این عمل زیبایی است که در حقیقت بسیار هم اهمیت دارد! بسیاری از مردم همواره این دغدغه را دارند که بهترین زمان انجام عمل زیبایی کاشت مو در چه سنی است؟ آیا تاثیرات منوط به انجام عمل زیبایی کاشت مو در سن مناسب است؟

انتخاب کاشت موی طبیعی چه دلایلی دارد؟

ریزش مو فقط می تواند به معنای گذر زمان برای برخی باشد اما برای برخی دیگر می تواند بر وضعیت روحی و روانی آنها تأثیر بگذارد و این تاثیرات هم در عزت نفس و هم در نحوه ارتباط با دیگران دیده می شود، عمل زیبایی کاشت مو بهترین و معتبر ترین راه حل برای کسی است که در تمام زندگی و جوانی خود یک شکل و شمایل مشخص برای سر و موهایش در نظر گرفته و آنها برایش مهم هستند.

 

انتخاب کاشت موی طبیعی چه دلایلی دارد؟

 

از بین رفتن و کم شدن موهای هر فردی می تواند بسیار مهم و قابل توجه باشد طوری که با کم شدن آن توجهات را به طور کامل به خود جلب کرده و باعث ناراحتی فرد می شود. بی شک این مسئله برای همه از جمله شما مهم خواهد بود و از دست دادن موهای شما باعث می شود احساس کنید بخشی از شما از دست رفته است، بخشی از شخصیت و هویت شما پس بهتر است از روش هایی مانند عمل زیبایی کاشت مو برای درمان آن استفاده کنید.

کاندید مناسب برای انجام عمل زیبایی پیوند مو

عمل زیبایی کاشت مو شامل برداشتن فولیکول ها از ناحیه دائمی (اهدا کننده) با حجم بالا که عموما در پشت سر وجود دارد به ناحیه گیرنده با حجم کم در خط مو یا در ناحیه تاج است؛ اما همه کاندیدای خوبی برای عمل زیبایی کاشت مو نیستند. تعدادی از ملاحظات وجود دارد که باعث می شود همه نتوانند این روش را برای درمان ریزش موی خود به کار ببرند.

انتظارات واقع گرایانه و درک خوب از روند عمل زیبایی کاشت مو نیز بسیار مهم است. شما باید بدانید که ریزش مو ممکن است به پیشرفت خود ادامه دهد حتی اگر شما از داروهای تجویز شده برای جلوگیری از پیشرفت استفاده می کنید. همچنین باید دقیقاً بدانید که در طول عمل پیوند مو و انواع جراحی های موجود، در سر شما چه اتفاقی خواهد افتاد که این مسائل را با مراجعه به یک پزشک متخصص مجرب می توانید دریافت کنید.

بهترین سن برای انجام عمل زیبایی کاشت مو

یکی از بزرگترین دغدغه های زندگی هر فردی از دست دادن موهای او محسوب می شود و این موضوع درست زمانی آغاز می شود که برای اولین بار تعداد زیادی تار مو را بر روی برس و شانه خود مشاهده می کند، در چنین شرایطی بهترین راه این است که تحقیقات خود را برای چگونگی جایگزینی آن ها با عمل زیبایی کاشت مو آغاز نمایید.

یکی از موضوعات عادی این روز های افراد شروع به ریزش مو از سن 20 سالگی است که به خصوص در مردان بسیار شایع می باشد. بسیار از افراد در همین سن های ابتدایی و دوره 20 سالگی به دنبال استفاده از عمل زیبایی کاشت مو خواهند بود اما باید دقت داشته باشید که هرچند تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است اما نمی توان زمان به معکوس کرد.

هیچکس دوست ندارد تا موهای خود را از دست بدهد اما درست زمانی که این اتفاق در اوج دوران جوانی رخ دهد می تواند آسیب های جدی ای را برای فرد ایجاد کند که در نتیجه تنها یک راه حل وجود خواهد داشت و آن عمل زیبایی کاشت مو می باشد.

متخصصین پیشنهاد می کنند که بهترین سن برای انجام عمل زیبایی کاشت مو بین 27 تا 30 سالگی می باشد، دلیل این انتخاب این است که الگوی ریزش مو یا الگوری طاسی در این سن به خوبی مشخص شده و به راحتی توسط عمل زیبایی کاشت مو قابل درمان خواهد بود.

اگر عمل زیبایی کاشت مو خیلی زودتر یا دیر تر انجام شود نا گزیر شما تارهای موی بیشتری را به دلیل انتخاب اشتباه خود از دست خواهید داد در نتیجه بهتر است تا دقت کنید.

آیا کاشت مو محدودیت سنی دارد؟

با توجه به این که یک کاشت مو باعث زیبایی فرد می شود، هر فردی در هر سنی ممکن است به این عمل علاقه نشان دهد اما افراد باید بدانند که انجام این عمل زیبایی سن مشخصی دارد البته باید اشاره شود که این عمل زیبایی در هر سنی قابل انجام است اما پزشکان ترجیح می دهند آن را در سنین مشخصی انجام دهند.

در ادامه باید گفت اگرچه انجام کاشت مو در هر سنی امكان پذیر است، با توجه به عوامل خاصی، بیشتر متخصصان پیوند مو در ترجیح می دهند كه روی افراد بین 30 تا 60 سال انجام شود. این دوره زمانی مانند 30 سالگی شما ایده آل است چرا که در آن زمان دیگر نوع ظاهری پوست سر شما تثبیت شده است و هرگونه پیش بینی ای که ممکن است برای جوش زدن یا ریزش مو وجود داشته باشد تا آن سن ظاهر می شود و الگوی پوست سر شما غالباً تنظیم شده است.

باید در نظر داشته باشیم که کاشت مو در بیماران زیر 30 سال ممکن است در کوتاه مدت جواب دهد اما پس از آن چون افراد در سن جوانی و بعد از آن دچار ریزش مو می شوند به احتمال زیاد باید دوباره این عمل را تکرار کند.

کاشت موهای زیر 30 سال

در بیماران زیر 30 سال، انتظارات در مورد نتیجه یک درمان زیبایی شناسی ممکن است به سمت ایده آل پیش برود و نتیجه زیبایی داشته باشد اما باید گفته شود که این نتیجه چندان واقع بینانه و قابل استناد نیست. در این حالت احتمالاً نتیجه این است که یک عمل hair transplant دوم باید سال ها بعد دوباره تکرار شود.

چندین تئوری وجود دارد که ریزش مو زودرس را با یک سبک زندگی ناسالم مرتبط می کند. زندگی بی تحرک، کاهش فعالیت در بیرون از منزل، استرس، غذاهای فرآوری شده، پرتودرمانی، رایانه، امواج الکترومغناطیسی از جمله عواملی است که می تواند تأثیر گذار باشد و باعث ریزش مو از سنین پایین تر شود.

اگر زیر 30 سال سن داشته باشید و دچار ریزش مو شوید ممکن است ژنتیکی باشد. به اعضای خانواده خود نگاه کنید و ببینید که آیا آنها طاسی دارند. از همه مهمتر، دریابید که موهایشان وقتی سن شما بودند در چه حدی بود. از طرف دیگر، اگر کسی در خانواده شما تجربه مشابهی نداشته باشد، به احتمال زیاد به دلیل عوامل شیوه زندگی دچار ریزش مو شده اید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ