کاشت مو

شرایط سنی مناسب برای کاشت مو

ریزش مو و سایر مشکلات مرتبط با آن از جمله کچلی و پیسی بسیاری از زنان و مردان در جهان را تحت تاثیر قرار داده است، یکی از راه حل های قطعی و اثبات شده برای حل این مشکل عمل زیبایی کاشت مو است. طبق مطالعات انجام شده، از هر سه مرد یکی از ریزش مو یا طاسی مردانه رنج می برد. یادآوری این نکته حائز اهمیت است که کچلی و ریزش مو بیشتر و بیشتر به دلایل محیطی مانند رژیم غذایی و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مضر به وجود می آید، بنابراین تعداد افرادی که از ریزش مو رنج می برند روز به روز بیشتر می شود و روش های قطعی تری مانند عمل زیبایی کاشت مو از محبوبیت بالاتری برخوردار خواهند بود.

یکی از نشانه­‌های زیبایی ظاهر، داشتن موهایی پرپشت و خوش حالت است. اما متاسفانه هستند مردان و زنانی که در سنین جوانی دچار ریزش مو می­‌شوند. این مشکل زیبایی ظاهر شخص را تحت تاثیر قرار داده و از همه مهم‌تر اعتماد به نفس فرد را کاهش می­‌دهد. در این زمان جستجو برای بهترین روش جایگزین نمودن موهای از دست رفته شروع می­شود. کاشت مو بهترین روش برای افرادی است که موهای خود را از دست داده‌­اند؛ اما سن مناسب برای کاشت مو چه زمانی است؟ آیا می­‌توان بلافاصله با شروع ریزش مو، پیوند انجام داد؟ یکی از مهمترین موضوعاتی که در مورد پیوند وجود دارد سن مناسب برای کاشت مو است که در حقیقت بسیار هم اهمیت دارد! بسیاری از مردم همواره این دغدغه را دارند که بهترین سن برای کاشت مو در چه سنی است؟ آیا تاثیرات منوط به انجام پیوند در سن مناسب است؟

زمان مناسب برای کاشت مو

ریزش مو مشکلی است که باعث می شود بسیاری از آقایان و خانم ها نسبت به ظاهر خود احساس خوبی نداشته باشند ریزش موها اغلب باعث می شود فرد به طور چشمگیری مسن تر به نظر برسد، خصوصاً وقتی ریزش مو در سنین جوانی شروع می شود.

زمان مشخصی برای کاشت مو وجود ندارد. در بعضی موارد ممکن است خیلی جوان باشید و ریزش مو ممکن است به اندازه کافی شدید نباشد تا نیاز به انجام عمل زیبایی پیوند مو داشته باشید. به کلیه متقاضیان پیوند مو توصیه می شود برای مشاوره به کلینیک پوست و مو رز مراجعه کنند تا بهترین دوره درمانی برای آن تصمیم گرفته شود. هیچ سن و زمان ایده آلی برای انجام عمل کاشت مو وجود ندارد، مانند این که سن ایده آل برای برداشتن چربی های شکم یا لیزر موهای زائد وجود ندارد. البته در بسیاری از موارد، بیمارانی که کاشت را انجام داده اند پس از دیدن نتایج حاصل آرزو می کنند که زودتر این کار را کرده بودند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

حداقل سن کاشت مو

چرا کاشت مو باید در زمان مشخص انجام شود؟

هنگام انجام کاشت باید یک سری نکات را در نظر بگیرید و به روند بهبودی پس از پیوند مو فکر کنید. اول از همه توصیه می شود که 7 الی 14 روز مرخصی را برای استراحت و بهبودی در نظر بگیرید بنابراین توصیه نمی شود در طی یک دوره کاری کاشت موی طبیعی را انجام دهید. بعد از پیوند مو به مدت 14 روز اول توصیه نمی شود که شنا کنید. اگر قصد دارید تعطیلات تابستانی خود را در اماکن تفریحی و استخر ها بگذارید به خاطر داشته باشید که انجام عمل زیبایی کاشت مو هفته قبل از تعطیلات تابستانی ایده خوبی نمی باشد. با این حال، این بدان معنی نیست که شما نباید بعد از پیوند مو به تعطیلات بروید. توصیه می شود مدت زمان استراحت و بهبودی خود را به مدت یک هفته پس از پیوند مو انجام دهید. انجام یک استراحت خوب برای یک هفته مناسب است.

یادآوری این نکته حائز اهمیت است که توصیه می شود به مدت 14 روز بعد از پیوند مو از قرارگیری در تابش مستقیم نور خورشید خودداری کنید. اگر به فکر پیوند مو در ماه های گرم و آفتابی هستید، پس از مشورت با پزشک متخصص خود یک کلاه تهیه کنید. کسانی که متقاضی کاشت مو می باشند در صورتی که خیلی زود و در دهه 20 سالگی خود کاشت موی طبیعی را انجام دهند ممکن است بعد ها دوباره دچار ریزش مو شوند. در واقع الگوی واقعی طاسی در دهه 30 سالگی شروع به ریزش میکند و ممکن است خود را نیاز به عمل جراحی تکرار کنید. اکثر پزشکان متخصص انتظار دارند که تا اواسط 30 سالگی برای کاشت مو صبر کنید تا بتوانید الگوی طاسی را به درستی پر کنید.

بنابراین طبق مطالعات متخصصان کاشت مو، سن پیشنهادی برای کاشت مو در نزدیکی 30 سال است. دهه 30 سالگی بهترین زمان برای درمان الگو طاسی می باشد و بیماران می توانند پیوند مناسب را برای نواحی طاس و کم مو سر دریافت کنند. به خاطر داشته باشید که این زمان نباید بیشتر به تأخیر بیفتد زیرا فولیکول های مو اهدا کننده نیز باید قوی و سالم باشند. کاشت مو برای آقایان جوان و همچنین وقتی در دهه 20 سالگی هستند توصیه نمی شود، زیرا پزشکان متخصصان تشخیص نمی دهند که در آینده چه نوع الگوی طاسی را تجربه خواهید کرد. با این حال، بهتر است با جراح متخصص کاشت مو مشورت کرده و بهترین توصیه را داشته باشید.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش sut

 

کاندید مناسب برای انجام عمل زیبایی پیوند مو

عمل زیبایی کاشت مو شامل برداشتن فولیکول ها از ناحیه دائمی (اهدا کننده) با حجم بالا که عموما در پشت سر وجود دارد به ناحیه گیرنده با حجم کم در خط مو یا در ناحیه تاج است؛ اما همه کاندیدای خوبی برای عمل زیبایی کاشت مو نیستند. تعدادی از ملاحظات وجود دارد که باعث می شود همه نتوانند این روش را برای درمان ریزش موی خود به کار ببرند. انتظارات واقع گرایانه و درک خوب از روند عمل زیبایی کاشت مو نیز بسیار مهم است.  اینجا است که سن مناسب برای عمل پیوند فولیکول مهم به نظر می­‌رسد. شما باید بدانید که ریزش مو ممکن است به پیشرفت خود ادامه دهد حتی اگر شما از داروهای تجویز شده برای جلوگیری از پیشرفت استفاده می کنید. همچنین باید دقیقاً بدانید که در طول عمل پیوند مو و انواع جراحی های موجود، در سر شما چه اتفاقی خواهد افتاد که این مسائل را با مراجعه به یک پزشک متخصص مجرب می توانید دریافت کنید.

بهترین سن برای انجام عمل زیبایی کاشت مو

یکی از بزرگترین دغدغه های زندگی هر فردی از دست دادن موهای او محسوب می شود و این موضوع درست زمانی آغاز می شود که برای اولین بار تعداد زیادی تار مو را بر روی برس و شانه خود مشاهده می کند، در چنین شرایطی بهترین راه این است که تحقیقات خود را برای چگونگی جایگزینی آن ها با عمل زیبایی کاشت مو آغاز نمایید. یکی از موضوعات عادی این روز های افراد شروع به ریزش مو از سن 20 سالگی است که به خصوص در مردان بسیار شایع می باشد. بسیار از افراد در همین سن های ابتدایی و دوره 20 سالگی به دنبال استفاده از عمل زیبایی کاشت مو خواهند بود اما باید دقت داشته باشید که هرچند تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است اما نمی توان زمان به معکوس کرد.

هیچکس دوست ندارد موهای خود را از دست بدهد اما درست زمانی که این اتفاق در اوج دوران جوانی رخ دهد می تواند آسیب های جدی ای را برای فرد ایجاد کند که در نتیجه تنها یک راه حل وجود خواهد داشت و آن عمل زیبایی کاشت مو می باشد. متخصصین کلینیک پوست و مو رز پیشنهاد می کنند که بهترین سن برای انجام عمل زیبایی کاشت مو بین 27 تا 30 سالگی می باشد، دلیل این انتخاب این است که الگوی ریزش مو یا الگوری طاسی در این سن به خوبی مشخص شده و به راحتی توسط عمل زیبایی کاشت مو قابل درمان خواهد بود. اگر عمل زیبایی کاشت مو خیلی زودتر یا دیر تر انجام شود نا گزیر شما تارهای موی بیشتری را به دلیل انتخاب اشتباه خود از دست خواهید داد در نتیجه بهتر است تا دقت کنید.

تاثیرات کاشت مو در زمان مناسب

یک عمل جراحی موفق کاشت مو بستگی به برنامه ریزی مناسب دارد. ملاقات با پزشک متخصص برای درک اینکه آیا الگوی طاسی شما برای پیوند مو مناسب است یا نه مهم است. بسته به انتظارات بیمار و طبقه بندی ریزش مو بیشتر افراد به احتمال زیاد کاندید پیوند مو هستند. بسیاری از بیماران به محض شروع ریزش مو تصمیم به انجام عمل زیبایی hair transplant می گیرند. با این حال، کاشت مو ممکن است بهترین گزینه برای آن ها نباشد. اگرچه موهای پیوند شده از نظر ژنتیکی در برابر طاسی مقاوم هستند، اما موهای بومی یا بدون پیوند هنوز هم می توانند پیشرفت بیشتری برای ریزش مو داشته باشند. اگر عمل جراحی کاشت مو خیلی زود انجام شود، در صورت ریزش اضافی مو ممکن است نتایج به خطر بیفتد یا رضایت بخش نباشد. همچنین پیدا کردن یک پزشک متخصص و ماهر برای پیوند فولیکول های مو به روشی طبیعی بسیار مهم است و در ماندگاری موهای کاشته مو موثر می باشد.

بیشتر بیماران پس از کاشت نتایج حاصل را بین 6 تا 9 ماه پس از عمل مشاهده می کنند. برای برخی از بیماران ممکن است 12 ماه طول بکشد. به خاطر داشتن این نکته مهم است که بدانید بین 2 تا 8 هفته بعد از عمل کاشت مو، موهای پیوند شده دچار ریزش می شوند و این روند طبیعی است.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fit

 

آیا کاشت مو محدودیت سنی دارد؟

با توجه به این که یک کاشت مو باعث زیبایی فرد می شود، هر فردی در هر سنی ممکن است به این عمل علاقه نشان دهد اما افراد باید بدانند که انجام این عمل زیبایی سن مشخصی دارد البته باید اشاره شود که این عمل زیبایی در هر سنی قابل انجام است اما پزشکان ترجیح می دهند آن را در سنین مشخصی انجام دهند.

در ادامه باید گفت اگرچه انجام کاشت مو در هر سنی امكان پذیر است، با توجه به عوامل خاصی، بیشتر متخصصان پیوند مو در ترجیح می دهند كه روی افراد بین 30 تا 60 سال انجام شود. این دوره زمانی مانند 30 سالگی شما ایده آل است چرا که در آن زمان دیگر نوع ظاهری پوست سر شما تثبیت شده است و هرگونه پیش بینی ای که ممکن است برای جوش زدن یا ریزش مو وجود داشته باشد تا آن سن ظاهر می شود و الگوی پوست سر شما غالباً تنظیم شده است. باید در نظر داشته باشیم که کاشت مو در بیماران زیر 30 سال ممکن است در کوتاه مدت جواب دهد اما پس از آن چون افراد در سن جوانی و بعد از آن دچار ریزش مو می شوند به احتمال زیاد باید دوباره این عمل را تکرار کند.

کاشت موهای زیر 30 سال

پزشکان و کارشناسان کار کشته در زمینه کاشت مو اعتقاد دارند که سن مناسب برای پیوند بعد از 30 سالگی و همزمان با ثبات ریزش مو است. در بیماران زیر 30 سال، انتظارات در مورد نتیجه یک درمان زیبایی شناسی ممکن است به سمت ایده آل پیش برود و نتیجه زیبایی داشته باشد اما باید گفته شود که این نتیجه چندان واقع بینانه و قابل استناد نیست. در این حالت احتمالاً نتیجه این است که یک عمل hair transplant دوم باید سال ها بعد دوباره تکرار شود. چندین تئوری وجود دارد که ریزش مو زودرس را با یک سبک زندگی ناسالم مرتبط می کند. زندگی بی تحرک، کاهش فعالیت در بیرون از منزل، استرس، غذاهای فرآوری شده، پرتودرمانی، رایانه، امواج الکترومغناطیسی از جمله عواملی است که می تواند تأثیر گذار باشد و باعث ریزش مو از سنین پایین تر شود.

اگر زیر 30 سال سن داشته باشید و دچار ریزش مو شوید ممکن است ژنتیکی باشد. به اعضای خانواده خود نگاه کنید و ببینید که آیا آنها طاسی دارند. از همه مهمتر، دریابید که موهایشان وقتی سن شما بودند در چه حدی بود. از طرف دیگر، اگر کسی در خانواده شما تجربه مشابهی نداشته باشد، به احتمال زیاد به دلیل عوامل شیوه زندگی دچار ریزش مو شده اید.

 

 

5/5 (1 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ