کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
زمان مناسب برای کاشت موی طبیعی

زمان مناسب برای کاشت موی طبیعی

تصمیم گیری برای انجام عمل زیبایی کاشت مو طبیعی تصمیم بزرگی است که جنبه های مختلف آن را باید در نظر بگیرید. از انتخاب کلینیک معتبر و مناسب پیوند مو گرفته تا تصمیم گیری در مورد بهترین زمان برای انجام پیوند مو در هنگام تصمیم گیری در مورد بهترین زمان برای پیوند مو، عوامل مختلفی تاثیرگذار هستند. در ادامه به بررسی سوالات رایج درمورد زمان مناسب برای انجام عمل زیبایی کاشت مو می پردازیم.

آیا کاشت مو باید در زمان مشخص انجام گیرد؟

ریزش مو در هر سنی و به دلایل مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد. در سنین جوانی ممکن است ریزش موهای شما در قسمت جلویی سر شروع شوند ولی مسئله ای نیست که نگران آن باشید و این بدان معنا نیست که شما نیاز به عجله در انجام عمل زیبایی کاشت مو دارید.

به کسانی که جوان هستند توصیه می شود که در مورد عمل زیبایی کاشت مو تحقیق کنند. پیوند مو همیشه ضروری نیست و بلافاصله توصیه نمی شود.

الگوی طاسی مردانه که تا 35 سالگی تا دو سوم مردان را تحت تأثیر قرار می دهد، ممکن است از 18 سالگی شروع به نشان دادن کند. از 18 تا 29 موهای شما هنوز در حال شکل گیری است و ممکن است در این زمان ریزش مو را تجربه کنید.

در سن 35 سالگی هرگونه ریزش مویی که تجربه کنید به طور معمول تثبیت شده است. به خاطر داشته باشید که این بدان معنی نیست که شما نمی توانید عمل زیبایی پیوند مو را زودتر انجام دهید؛ اما بهتر است که صبر کنید تا پزشک متخصص شما بتواند از الگوی ریزش مو شما ایده خوبی بگیرند. عمل زیبایی کاشت مو به استفاده از موهای اهدا کننده از پشت سر شما متکی است.

 

آیا کاشت مو باید در زمان مشخص انجام گیرد؟

 

اگر خیلی زود و در مراحل اول ریزش مو، پیوند مو را انجام بدهید، ممکن است موهای اهدا کننده را بیش از حد در یک منطقه توزیع کنید و بعد ها در منطقه دیگری لازم باشد. به طور خلاصه، شما باید با مشورت پزشک متخصص با دقت برنامه ریزی کنید که در زمان مناسب کاشت مو را انجام دهید.

زمان مناسب برای انجام کاشت مو

ریزش مو مشکلی است که باعث می شود بسیاری از آقایان و خانم ها نسبت به ظاهر خود احساس خوبی نداشته باشند ریزش موها اغلب باعث می شود فرد به طور چشمگیری مسن تر به نظر برسد، خصوصاً وقتی ریزش مو در سنین جوانی شروع می شود.

زمان مشخصی برای کاشت مو وجود ندارد. در بعضی موارد ممکن است خیلی جوان باشید و ریزش مو ممکن است به اندازه کافی شدید نباشد تا نیاز به انجام عمل زیبایی پیوند مو داشته باشید. به کلیه متقاضیان پیوند مو توصیه می شود برای مشاوره به کلینیک معتبر و پزشک متخصص مراجعه کنند تا بهترین دوره درمانی برای آن تصمیم گرفته شود.

هیچ سن و زمان ایده آلی برای انجام عمل کاشت مو وجود ندارد، مانند این که سن ایده آل برای برداشتن چربی های شکم یا لیزر موهای زائد وجود ندارد. البته در بسیاری از موارد، بیمارانی که عمل زیبایی کاشت مو را انجام داده اند پس از دیدن نتایج حاصل آرزو می کنند که زودتر این کار را کرده بودند.

چرا کاشت مو باید در زمان مشخص انجام شود؟

هنگام انجام عمل زیبایی کاشت مو باید یک سری نکات را در نظر بگیرید و به روند بهبودی پس از پیوند مو فکر کنید. اول از همه توصیه می شود که 7 الی 14 روز مرخصی را برای استراحت و بهبودی در نظر بگیرید بنابراین توصیه نمی شود در طی یک دوره کاری عمل زیبایی کاشت موی طبیعی را انجام دهید.

بعد از پیوند مو به مدت 14 روز اول توصیه نمی شود که شنا کنید. اگر قصد دارید تعطیلات تابستانی خود را در اماکن تفریحی و استخر ها بگذارید به خاطر داشته باشید که انجام عمل زیبایی کاشت مو هفته قبل از تعطیلات تابستانی ایده خوبی نمی باشد.

با این حال، این بدان معنی نیست که شما نباید بعد از پیوند مو به تعطیلات بروید. توصیه می شود مدت زمان استراحت و بهبودی خود را به مدت یک هفته پس از پیوند مو انجام دهید. انجام یک استراحت خوب برای یک هفته مناسب است.

یادآوری این نکته حائز اهمیت است که توصیه می شود به مدت 14 روز بعد از عمل زیبایی پیوند مو از قرارگیری در تابش مستقیم نور خورشید خودداری کنید. اگر به فکر پیوند مو در ماه های گرم و آفتابی هستید، پس از مشورت با پزشک متخصص خود یک کلاه تهیه کنید.

کسانی که متقاضی کاشت مو می باشند در صورتی که خیلی زود و در دهه 20 سالگی خود کاشت موی طبیعی را انجام دهند ممکن است بعد ها دوباره دچار ریزش مو شوند. در واقع الگوی واقعی طاسی در دهه 30 سالگی شروع به ریزش میکند و ممکن است خود را نیاز به عمل جراحی تکرار کنید.

اکثر پزشکان متخصص انتظار دارند که تا اواسط 30 سالگی برای عمل زیبایی کاشت مو صبر کنید تا بتوانید الگوی طاسی را به درستی پر کنید.

بنابراین طبق مطالعات متخصصان کاشت مو، سن پیشنهادی برای کاشت مو در نزدیکی 30 سال است. دهه 30 سالگی بهترین زمان برای درمان الگو طاسی می باشد و بیماران می توانند پیوند مناسب را برای نواحی طاس و کم مو سر دریافت کنند. به خاطر داشته باشید که این زمان نباید بیشتر به تأخیر بیفتد زیرا فولیکول های مو اهدا کننده نیز باید قوی و سالم باشند.

کاشت مو برای آقایان جوان و همچنین وقتی در دهه 20 سالگی هستند توصیه نمی شود، زیرا پزشکان متخصصان تشخیص نمی دهند که در آینده چه نوع الگوی طاسی را تجربه خواهید کرد. با این حال، بهتر است با جراح متخصص کاشت مو مشورت کرده و بهترین توصیه را داشته باشید.

تاثیرات کاشت مو در زمان مناسب

یک عمل جراحی موفق کاشت مو بستگی به برنامه ریزی مناسب دارد. ملاقات با پزشک متخصص برای درک اینکه آیا الگوی طاسی شما برای پیوند مو مناسب است یا نه مهم است. بسته به انتظارات بیمار و طبقه بندی ریزش مو بیشتر افراد به احتمال زیاد کاندید پیوند مو هستند.

بسیاری از بیماران به محض شروع ریزش مو تصمیم به انجام عمل زیبایی hair transplant می گیرند. با این حال، عمل زیبایی کاشت مو ممکن است بهترین گزینه برای آن ها نباشد. اگرچه موهای پیوند شده از نظر ژنتیکی در برابر طاسی مقاوم هستند، اما موهای بومی یا بدون پیوند هنوز هم می توانند پیشرفت بیشتری برای ریزش مو داشته باشند.

اگر عمل جراحی کاشت مو خیلی زود انجام شود، در صورت ریزش اضافی مو ممکن است نتایج به خطر بیفتد یا رضایت بخش نباشد. همچنین پیدا کردن یک پزشک متخصص و ماهر برای پیوند فولیکول های مو به روشی طبیعی بسیار مهم است و در ماندگاری موهای کاشته مو موثر می باشد.

بیشتر بیماران پس از عمل زیبایی کاشت مو نتایج حاصل را بین 6 تا 9 ماه پس از عمل مشاهده می کنند. برای برخی از بیماران ممکن است 12 ماه طول بکشد. به خاطر داشتن این نکته مهم است که بدانید بین 2 تا 8 هفته بعد از عمل کاشت مو، موهای پیوند شده دچار ریزش می شوند و این روند طبیعی است.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ