کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد چه زمانی رخ می دهد؟

ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد و زمان آن

انجام لیزر موهای زائد به شما کمک می کند تا به طور دائم از شر مو های ناخوشایند و زائد برخی نواحی بدنتان خلاص شوید. همان طور که می دانید دوره نقاهت بعد از انجام لیزر موهای زائد با ریزش مو های نواحی که لیزر انجام شده همراه است که برای هر فردی زمان نقاهت هر جلسه رفع موهای زاید متفاوت است.

دوره نقاهت لیزر موهای زائد به موارد مختلفی بستگی دارد که برخی از این موارد پرداخته شده است.

 1. اندازه ناحیه ای که لیزر انجام شده
 2. نوع پوست و نوع و ضخامت مو های زائد
 3. مواجه شدن با عوارض احتمالی
 4. زمانی که طول می کشد تا همه مو های ناحیه لیزر شده ریخته شود.

البته زمان دوره نقاهت بعد از انجام لیزر موهای زاید به انتخاب شما در فرد مناسب برای انجام لیزر موهای زائد هم بستگی دارد اگر شخصی که برگزیده اید متخصص زیبایی باشد احتمال رخ دادن عوارض جانبی و خطرات احتمالی بسیار کم است. به همین دلیل زمان نقاهت بعد از انجام لیزر موهای زائد شما هم طولانی نخواهد شد.

آیا ریزش موها بلافاصله بعد از لیزر موهای زاید رخ می دهد؟

لیزر موهای زائد با استفاده از دستگاه مخصوص از بین بردن موهای زاید توسط پزشک متخصص زیبایی انجام می شود. لیزر موهای زاید بر روی هر فردی با توجه رنگ مو پوست و ضخامت مو آن تاثیر متفاوتی دارد.

به همین دلیل پزشک متخصص زیبایی برای این که از لیزر موهای زائد نتیجه بهتری بگیرید، قبل از انجام رفع موهای زاید طی یک جلسه نوع پوست و مو و ضخامت مو های زائد شما را بررسی می کند.

سپس پزشک متخصص زیبایی طبق بررسی هایی که انجام داده دستگاه لیزر موهای زاید را تنظیم می کند. تنظیم دستگاه لیزر موهای زائد در واقع همان تغییر طول موج های پالس های تولیدی از دستگاه لیزر موهای زاید است.

پالس های تولیدی دستگاه رفع موهای زاید به طور مستقیم بر ریشه ی مو های زائد و رنگدانه های آن تاثیر می گذارد. دستگاه لیزر موهای زائد بر روی پوست های روشن و موهای بلوند، روشن، خاکستری، سفید و متمایل به قرمز تاثیر کمتری می گذارد.

به همین دلیل اگر فرد مناسبی را برای انجام از بین بردن موهای زاید خود انتخاب نکنید که به خوبی بر نتایج دستگاه لیزر موهای زائد و تنظیم کردن دستگاه رفع موهای زاید مطابق پوست و مو های شما آشنا نباشد، نمی توانید از انجام رفع موهای زاید نتیجه کافی را بگیرید.

دستگاه لیزر موهای زائد بر ریشه فولیکول های در حال رشد مو های شما تاثیر می گذارد به همین دلیل ممکن است بعد از انجام لیزر موهای زاید رشد مو در ناحیه لیزر شده را مشاهده کنید.

بعد از 2 تا 3 هفته پس از انجام لیزر موهای زائد در حالی که رشد موهای ناحیه لیزر شده را مشاهده می کند ممکن است با ریزش مو های آن ناحیه هم به دلیل تاثیر لیزر بر فولیکول مو های زائد شما مواجه شوید.

 

آیا ریزش موها بلافاصله بعد از لیزر موهای زاید رخ می دهد؟

 

ریزش موهای زائد ناحیه لیزر شده تا زمانی ادامه دارد که تمام مو های زائد ناحیه ای که بر روی آن لیزر انجام شده ریخته شود به همین دلیل زمان زیادی طول می کشد تا بتوانید نتیجه حاصل از انجام لیزر موهای زائد را مشاهده کنید.

سیکل ریزش تار های مو بعد از لیزر موهای زائد

همان طور که گفته 3 هفته بعد از انجام لیزر موهای زائد مو های زائد ناحیه ای که رفع موهای زاید روی آن انجام شده شروع رشد می کند و هم زمان با رشد آن مو های زائد ناحیه لیزر شده شروع به ریزش می کند.

ریزش مو های زائد تا زمانی که کل مو های ناحیه ای که لیزر موهای زائد انجام شده ریخته شد طول می کشد سپس بعد از ریزش کل مو های ناحیه لیزر شده تا مدتی هیچ موی زائدی در آن ناحیه رشد نمی کند.

و زمانی که از دوباره مو های زائد ناحیه لیزر شده شروع به رشد می کند زمانی است که زمان درمان لیزر موهای زائد بعدی فرا رسیده است.

بعد درمان از بین بردن موهای زاید بعدی هم همین روند ریزش مو های زائد ادامه دارد تا زمانی که تاثیر لیزر موهای زائد به طور کامل در ناحیه مورد نظر اعمال شود و رشد مو به حداقل برسد.

برای دست یابی به نتایج دائمی و ریزش مو چند جلسه لیزر موهای زائد نیاز است؟

برای این که بدانید چند جلسه لیزر موهای زائد برای رفع دائمی موهای زائد ناحیه مورد نظرتان لازم است در ابتدا باید دلایل رشد بیش از حد مو های زائد خود را بدانید. برخی از این دلایل برای آگاهی شما در پایین ذکر شده است.

 1. وراثت
 2. حاملگی
 3. عدم تعادل هورمونی
 4. بیماری هایی که باعث ایجاد این اثرات می شوند
 5. واکنش به برخی از داروهای خاص
 6. استفاده بیش از حد روش های موقت حذف مو مانند اپیلاسیون، موچین شدن و کرم ها

با توجه به موارد نام برده شده و نوع پوست و نوع و ضخامت مو های زائد هر فرد باعث می شود که تعداد جلساتی که نیاز است لیزر موهای زائد انجام گیرد برای هر فرد متفاوت باشد.

اما با توجه به بررسی های انجام گرفته بر روی افرادی که لیزر موهای زائد انجام داده اند مشخص شده است که معمولا تعداد جلسات مورد نیاز هر فرد برای انجام لیزر موهای زاید بین 6 تا 8 جلسه است.

دستیابی به نتایج بعد از لیزر موهای زائد چقدر طول خواهد کشید

همان طور که گفته طبق بررسی های انجام شده برای اینکه بتوانیم نتیجه کامل را از انجام لیزر موهای زائد داشته باشید به 6 تا 8 جلسه انجام لیزر نیاز دارید.

در واقع هر زمان که بعد از انجام لیزر موهای زائد به طور کامل ریزش مو های زائد ناحیه لیزر شده را مشاهده کردید و سپس بعد آن از دوباره رشد مو های زائد در آن ناحیه مشاهده شد، شما در همان زمان نیاز به جلسه ای دیگر برای انجام لیزر موهای زاید دارید.

تا زمانی که رشد مو های شما به طور کامل متوقف نشود باید لیزر موهای زائد را انجام دهید. معمولا فاصله زمانی بین جلسات و رشد مجدد مو های زائد بعد از انجام هر جلسه 5 هفته است.

اما شما می توانید زمان این دوره را کاهش دهید. می توانید در زمانی که بعد از انجام لیزر موهای زائد، مو هایتان شروع به ریزش کرد با استفاده از لایه بردار ها و با شستن آرام آن ناحیه به ریزش مو هایتان سرعت ببخشید.

و زمانی که دونه های مشکی را در زیر پوستتان مشاهده کردید با لایه برداری کردن از پوستتان و ماساژ دادن آن ناحیه باعث سریع تر شدن رشد مو های زائد خود بعد از انجام لیزر موهای زائد شوید تا بتوانید فواصل زمانی جلسات انجام laser hair removal را کاهش دهید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ