لیزر موهای زائد

ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد و زمان آن

لیزر موهای زائد یک روش درمانی است که با استفاده از یک پرتو نور متمرکز (لیزر) موهای زائد تمام قسمت‌های بدن را طی چند جلسه منظم، از بین می‌برد. در طی لیزر موهای زائد، نوری منتشر می‌شود که توسط رنگدانه (ملانین) موجود در مو جذب می‌گردد. مناطق درخواستی برای حذف موهای زائد معمولا شامل: پاها، زیر بغل، پشت لب فوقانی، چانه و خط بیکینی است. با این حال، لیزر موهای ناخواسته تقریباً در هر منطقه از بدن، به جز پلک یا نواحی اطراف چشم، امکان پذیر است. یکی از سوالات رایج در مورد لیزر موها، ریزش مو بعد از لیزر مو زائد است.

زمان و میزان ریزش مو به مسائل مختلفی بستگی دارد. مثلا رنگ مو و نوع پوست در موفقیت لیزر موهای زائد تأثیر بسزایی می‌گذارند. اصل اساسی این است که رنگدانه های مو (و نه رنگدانه های پوست)، باید توانایی جذب اشعه لیزر را داشته باشند. یعنی اشعه ساطع شده از دستگاه لیزر باید ضمن جلوگیری از آسیب به پوست فرد، فقط به فولیکول مو برسد. به این ترتیب ما بهترین نتیجه ریزش مو بعد از لیزر موهای زائد را در افرادی می‌بینیم که بین رنگ مو و پوستشان تضاد دارند. یعنی افرادی که موهای تیره و پوست روشن دارند. کلینیک تخصصی پوست و مو رز در این مقاله به شما می‌گوید که ریختن موها بعد از لیزر موهای زائد چه زمان و به چه مقداری رخ خواهد داد.

 

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد و دریافت مشاوره رایگان تخصصی با مشاورین زیبایی کلینیک پوست و مو رز تماس حاصل فرمایید.

خط ویژه: 02148679

چه عواملی در ریزش موهای زائد دخیل اند؟

قبل از اینکه زمان و میزان ریزش را بگوییم، باید بدانید که لیزر موهای زائد روی بدن هرکس نسبت به فرد دیگر به طور کاملا متفاوتی اثر می‌گذارد. مثلا افرادی که موی ضخیم و تیره تر (موهایی به حالت موی مردانه) داشته باشند، خیلی سریع تر از افرادی که موی نازک و بور دارند، اثرات ناشی از لیزر مو زائد را خواهند دید. ریزش مو بعد از لیزر مو زائد همچنین به موارد زیر بستگی دارد:

  • ناحیه مورد نظر برای لیزر (مثلا ناحیه بیکینی از مناطق دیگر دیرتر ریزش مو بعد از لیزر را تجربه می‌کند)
  • سن افراد (افراد زیر 18 سال مجاز به انجام لیزر مو زائید نیستند زیرا نتیجه عکس و اختلالات مختلف را به همراه خواهد داشت)
  • وجود اختلالات هورمونی (افرادی که دچار اختلالات هورمونی باشند، دیرتر و کم تر ریزش مو را تجربه می‌کنند. مثلا خانم‌هایی که تستسترون (هورمون مردانه) بالایی دارند)
  • ضخامت مو (موهای ضخیم و تیره زودتر می‌ریزند)

از چه زمانی موها شروع به ریزش می کنند؟

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که باید تمام موهایشان در همان روز یا صبح روز بعد از لیزر ریزش کند و تمام! این تفکر اصلا درست نیست. اتفاقی که می‌افتد کاملا متفاوت است. تقریبا پس از 1 هفته الی 10 روز پس از انجام جلسه اول ، ریزش مو بعد از لیزر مو زائد به آرامی شروع خواهد شد. این ریزش به صورت شل شدن تار موهای زائد خواهد بود. نکته مهم این است که عملکرد دستگاه‌های لیزر با یکدیگر متفاوت می‌باشد. مثلا برخی از آن‌ها بعد از اتمام جلسه، حدود 48 ساعت بعد نیاز به شیو نواحی لیزر شده دارند. اما برای برخی دستگاه‌های دیگر برای داشتن نتیجه و تاثیرگذاری بهتر، افراد نباید تا جلسه بعدی لیزر (حدود 1 ماه بعد) موهای خود را شیو کنند. مگر در مواقع بسیار ضروری. نکته بسیار مهم در مورد زمان شروع چشمگیر ریزش مو بعد از لیزر مو زائد این است که باید حتما تعداد جلسات لیزر تکمیل شوند. در غیر اینصورت مجددا موهای زائد بازمی‌گردند.

 

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد صورت مردان

 

آیا ریزش موها بلافاصله بعد از لیزر موهای زاید رخ می دهد؟

سیکل ریزش تار های مو بعد از لیزر موهای زائد

همان طور که گفته 3 هفته بعد از انجام لیزر موهای زائد مو های زائد ناحیه ای که رفع موهای زاید روی آن انجام شده شروع رشد می کند و هم زمان با رشد آن مو های زائد ناحیه لیزر شده شروع به ریزش می کند. ریزش مو های زائد تا زمانی که کل مو های ناحیه ای که لیزر موهای زائد انجام شده ریخته شد طول می کشد سپس بعد از ریزش کل مو های ناحیه لیزر شده تا مدتی هیچ موی زائدی در آن ناحیه رشد نمی کند. و زمانی که از دوباره مو های زائد ناحیه لیزر شده شروع به رشد می کند زمانی است که زمان درمان لیزر موهای زائد بعدی فرا رسیده است. بعد درمان از بین بردن موهای زاید بعدی هم همین روند ریزش مو های زائد ادامه دارد تا زمانی که تاثیر لیزر موهای زائد به طور کامل در ناحیه مورد نظر اعمال شود و رشد مو به حداقل برسد.

 

مطالب بیشتر: معایب لیزر موهای زائد

 

برای ریزش کامل موهای زائد چه مقدار زمان لازم است؟

همانطور که اشاره شد، لازم است برای داشتن نتیجه کامل و موثر، تعداد جلسات لیزر تکمیل شود. تعداد جلسات بستگی به میزان گستردگی موهای زائد، ضخامت مو، پاسخدهی بدن به اشعه لیزر و برگزاری منظم جلسات لیزر دارد. معمولا این تعداد بین 8 الی 12 جلسه می‌باشد. ریزش مو بعد از لیزر مو زائد در خانم‌ها نسبت به آقایان زودتر به نتیجه نهایی می‌رسد. علت آن می‌تواند وجود دائمی هورمون تستسترون در بدن آقایان باشد. اما خبر خوب این است که این روش تایید شده و نتیجه آن قطعی خواهد بود.

آیا ریزش موها بعد از تکمیل جلسات دائمی خواهد بود؟

در طی هر جلسه لیزر به طور واقع بینانه  15٪  از فولیکول‌های مو در مرحله آناژن مرحله رشد مو، از بین خواهند رفت. این جلسات تا زمانی که همه موها از بین بروند باید ادامه داشته باشد. به همین دلیل است که چندین جلسه برای از بین رفتن آن‌ها لازم است. اما در مورد دائمی بودن ریزش مو بعد از لیزر مو زائد به دفعات توصیه شده باید بگوییم: تقریبا 90% موهای زائد پس از تکمیل جلسات لیزر به طور دائمی از بین می‌روند. البته عواملی وجود دارند که می‌توانند در جهت رشد مجدد موهای زائد فعالیت کنند. مانند اختلالات هورمونی و… اشاره به این نکته نیز مهم است که معمولا پس از 6 ماه یا 1 سال پس از آخرین جلسه لیزر موهای زائد، لازم است که یک مرتبه جلسه شارژ انجام دهید. البته این مورد بستگی به بدن شما خواهد داشت.

برای این که بدانید چند جلسه لیزر موهای زائد برای رفع دائمی موهای زائد ناحیه مورد نظرتان لازم است در ابتدا باید دلایل رشد بیش از حد مو های زائد خود را بدانید. برخی از این دلایل برای آگاهی شما در پایین ذکر شده است.

  1. وراثت
  2. حاملگی
  3. عدم تعادل هورمونی
  4. بیماری هایی که باعث ایجاد این اثرات می شوند
  5. واکنش به برخی از داروهای خاص
  6. استفاده بیش از حد روش های موقت حذف مو مانند اپیلاسیون، موچین شدن و کرم ها

با توجه به موارد نام برده شده و نوع پوست و نوع و ضخامت مو های زائد هر فرد باعث می شود که تعداد جلساتی که نیاز است لیزر موهای زائد انجام گیرد برای هر فرد متفاوت باشد. اما با توجه به بررسی های انجام گرفته بر روی افرادی که لیزر موهای زائد انجام داده اند مشخص شده است که معمولا تعداد جلسات مورد نیاز هر فرد برای انجام لیزر موهای زاید بین 6 تا 8 جلسه است.

 

مطالب بیشتر: مشاوره قبل از لیزر موهای زائد

 

دستیابی به نتایج بعد از لیزر موهای زائد چقدر طول خواهد کشید

همان طور که گفته طبق بررسی های انجام شده برای اینکه بتوانیم نتیجه کامل را از انجام لیزر موهای زائد داشته باشید به 6 تا 8 جلسه انجام لیزر نیاز دارید. در واقع هر زمان که بعد از انجام لیزر موهای زائد به طور کامل ریزش مو های زائد ناحیه لیزر شده را مشاهده کردید و سپس بعد آن از دوباره رشد مو های زائد در آن ناحیه مشاهده شد، شما در همان زمان نیاز به جلسه ای دیگر برای انجام لیزر موهای زاید دارید.

تا زمانی که رشد مو های شما به طور کامل متوقف نشود باید لیزر موهای زائد را انجام دهید. معمولا فاصله زمانی بین جلسات و رشد مجدد مو های زائد بعد از انجام هر جلسه 5 هفته است. اما شما می توانید زمان این دوره را کاهش دهید. می توانید در زمانی که بعد از انجام لیزر موهای زائد، مو هایتان شروع به ریزش کرد با استفاده از لایه بردار ها و با شستن آرام آن ناحیه به ریزش مو هایتان سرعت ببخشید. و زمانی که دونه های مشکی را در زیر پوستتان مشاهده کردید با لایه برداری کردن از پوستتان و ماساژ دادن آن ناحیه باعث سریع تر شدن رشد مو های زائد خود بعد از انجام لیزر موهای زائد شوید تا بتوانید فواصل زمانی جلسات انجام laser hair removal را کاهش دهید.

0/5 (0 نظر)

منبع
londonpremierlaser

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ