تزریق چربی

رفع جای جوش با تزریق چربی امکان پذیر است؟

یکی از لزومات داشتن چهره‌ای زیبا، پوستی صاف و شاداب است. این روزها به دلیل آلودگی هوا، تغذیه نادرست و همچنین عواملی مثل ژنتیک و غیره پوست افراد دچار جوش می‌شوند. متاسفانه جای برخی از جوش‌ها ماندگار بوده و حتی بعد از درمان جای آن‌ها به صورت لک و یا گودی بر روی پوست باقی می‌ماند. یکی از راه حل‌های موثر برای رفع این مشکل تزریق چربی است. تزریق چربی برای جای جوش در کلینیک‌های زیبایی و توسط پزشک متخصص انجام می‌شود. برای این منظور پزشک از چربی‌های بدن خود فرد استفاده می‌کند. بنابراین عارضه جانبی شدید و یا خطری برای فرد بیمار به وجود نخواهد آمد.

از طرفی دیگر تزریق چربی به صورت برای جای جوش در کنار اینکه سبب از بین رفتن جای جوش می‌شود حالتی شاداب و زیبا برای صورت ایجاد می‌کند. همچنین در صورت وجود چین و چروک، باعث از بین رفتن آن‌ها می‌گردد. درمان جای جوش با تزریق چربی در کلینیک زیبایی رز توسط دکتر روحانی انجام می‌شود. علاقه‌مندان به این کار می‌توانند مشاوره‌های لازم را از مشاوران ما دریافت کرده و در محیطی کاملا استاندارد از مزایای آن بهره ببرند. ما نیز در این مقاله به بررسی رفع جای جوش با تزریق چربی پرداخته‌ایم. در صورت تمایل شما را به خواندن ادامه مطالب دعوت می‌کنیم.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

چگونگی عمل تزریق چربی به نواحی مختلف بدن

عمل زیبایی انتقال چربی در واقع یکی از روش های بروز تناسب اندام و فرم دهی بدن محسوب می شود، در عمل زیبایی تزریق چربی پزشک متخصص در ابتدا سلول های چربی مورد نیاز را برای پیوند استخراج خواهد کرد. استخراج سلول های چربی از بدن خود بیمار باعث خواهد شد تا عوارض جانبی و خطرات احتمالی بسیار کاهش یابند.

با استفاده از روش های نوین پزشکی و خارج کردن سلول های چربی مانند لیپوماتیک یا لیپولیز پزشک متخصص می تواند بدون وارد کردن آسیب به اندام ها و یا سلول های چربی آن را از بدن بیمار استخراج نماید و به دلیل اینکه در این فرایند هیچ آسیبی به سلول های چربی وارد نمی شود به راحتی می توان از آن ها برای عمل زیبایی تزریق چربی استفاده کرد.

البته سلول های چربی استخراج شده به خودی خود قابل استفاده برای عمل زیبایی انتقال چربی نیستند و در ابتدا باید توسط دستگاه های مخصوصی تصفیه شوند، پس از خارج کردن مواد زائد و خونابه از سلول های چربی، از آن ها برای عمل زیبایی تزریق چربی استفاده خواهد شد.

مطالب بیشتر: بهترین دکتر تزریق چربی

چگونگی عمل تزریق چربی به نواحی مختلف بدن

سلول های چربی استخراج شده که در عمل زیبایی تزریق چربی مورد استفاده قرار خواهند گرفت می تواند به دلایل مختلفی به کار برده شود، یکی از این موارد زیبایی می باشد اما دلایل دیگری مانند ترمیم بافت های آسیب دیده یا چین و چروک ها و زخم ها نیز از موارد استفاده عمل زیبایی انتقال چربی محسوب خواهند شد.

مطالب بیشتر: بهترین کلینیک تزریق چربی در تهران

آیا در جای جوش می توان تزریق چربی انجام داد؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که بیماران پیش از انجام عمل زیبایی تزریق چربی می پرسند این است که آیا می توان در جایی از بدن یا صورت که قبلا جای جوش و زخم بوده انتقال چربی انجام داد، دلیل این سوال این است که افراد می خواهند بدانند آیا ی توانند از اثرات ترمیمی و درمانی عمل زیبایی تزریق چربی نیز استفاده کنند تا جای جوش و اسکار های زخم آن ها از بین رود و یا مخفی شود؟

پاسخ این سوال قطعا مثبت خواهد بود، با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی امروزه می توان در تمامی گودی ها و جاهایی از پوست ک به دلیل جوش و یا زخم فرم اولیه خود را از دست داده اند با استفاده از عمل زیبایی تزریق چربی زیبایی آن ها برگرداند.

جای جوش و زخم همواره باعث اختلال در زیبایی پوست و یکنواختی آن خواهد شد و همین موضوع می تواند فرد را تحت تاثیر قرار دهد. در نتیجه در چنین مواقعی برای اینکه یکنواختی پوست را برگرداند می توان از عمل زیبایی تزریق چربی استفاده کرد تا با استفاده از سلول های چربی تزریق شده در زیر پوست نواحی مورد نظر به نوعی پر شده و دیگر توخالی بودن و جای زخم و جوش مشخص نباشند.

یکی از متداول ترین دلیل هایی که افراد نسبت به انجام عمل زیبایی تزریق چربی اقدام می کنند فارغ از زیبایی و تناسب اندام، ترمیم بافت ها و عیب هایی است که در پوست و اندام های آنان وجود دارد در نتیجه هیچ منعی برای استفاده از عمل زیبایی انتقال چربی و سلول های چربی وجود ندارد و چه بسا می تواند باعث پوشیده شدن تمامی این عیب ها و نقص ها شود.

مطالب بیشتر: جلسات تزریق چربی

نتایج و تاثیرات تزریق چربی به جای جوش

سال هاست که تزریق چربی بر روی زخم و جای جوش به عنوان یکی از اصلی ترین روش ها و متد های عمل زیبایی انتقال چربی محسوب می شود و جایگاه ویژه ای پیدا کرده است، گاها در بین پزشکان و متخصصان زیبایی از این روش خاص و مخصوص که بر مبنای عمل زیبایی تزریق چربی انجام خواهد شد با عنوان میکرولیپوژنیک یا تزریق چربی اتولوگ یاد می شود.

سلول های چربی استفاده شده برای عمل زیبایی انتقال چربی در چنین مواقعی اکثرا از ران یا باسن توسط لیپوماتیک استخراج خواهد شدو پس از فراوری و تصفیه توسط سانتریفیوژ برای عمل زیبایی تزریق چربی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

عمل زیبایی تزریق چربی جای جوش و زخم یا همان میکرولیپوژنیک در درمان نقایص و عیب های عمیقی که در پوست وجود دارد مورد استفاده قرار خواهد گرفت و عموما جنبه کانتورینگ دارد، زخم هایی که از آکنه های شدید و جوش ها و توده های بزرگ باقی خواهد ماند می تواند تا حد زیادی زیبایی افراد را تحت تاثیر خود قرار دهد ولی با استفاده از عمل زیبایی تزریق چربی به راحتی این مسائل قابل حل هستند.

یکی از مهم ترین نکاتی که در رابطه با عمل زیبایی انتقال چربی برای رفع زخم و جای جوش وجود دارد این است که به دلیل حساسیت بالای این روند درمانی باید حتما در بلند مدت انجام شود، در نتیجه عمل زیبایی تزریق چربی برای اینکه به نتایج درستی ختم شود حتما باید در طول یک ماه به صورت مداوم در جلسات معین و مشخصی انجام شود.

درمان جای جوش و زخم با تزریق چربی

با توجه به اینکه در هر مرحله از عمل زیبایی تزریق چربی چربی های تزریق شده به پوست بدن بیمار جذب خواهند شد و از آن جایی که چربی های تزریق شده برای درمان جوش و زخم بسیار محدود هستند و حجم کمی دارند انتظار می رود تا در طول دوران درمان این سلول های چربی در چند مرحله جذب بدن بیمار شود و همین موضوع ایجاب خواهد کرد تا فرد این روند درمانی عمل زیبایی انتقال چربی را در طی یک ماه انجام دهد تا نتایج به دست آمده قابل قبول باشند.

از آن جایی که سلول های چربی تزریق شده در عمل زیبایی تزریق چربی از بدن خود بیمار استخراج می شوند و در نهایت پس از فرآوری به بدن خود فرد نیز تزریق خواهد شد می توان انتظار داشت تا عوارض جانبی و خطرات ناشی از آن تا حد زیادی کاسته شود.

پس از انجام عمل زیبایی تزریق چربی بر روی جوش و زخم به راحتی می توان شاهد نتایج حاصل شده از آن بود زیرا نتایج در لحظه مشخص خواهد شد اما در حالت کلی به دلیل اینکه نیاز است از نتایج ماندگاری داشته باشند شاهد این موضوع هستیم که در چند مرحله انجام خواهد شد.

بیشتر بیماران بلافاصله پس از عمل زیبایی fat injection می توانند حتی به محل کار خود بازگردند زیرا هیچ خطر و عوارضی آن ها را تهدید نخواهد کرد و تنها نیاز است کمی رعایت کنند و برای مدتی از وارد کردن فشار مستقیم بر روی ناحیه ای که عمل زیبایی تزریق چربی انجام شده خودداری نمایند.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید
بستن
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ