کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
رابطه زناشویی بعد از کاشت مو چگونه است؟

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو چگونه است؟

اکثر مردم زمانی که با ریزش بیش از حد مو مواجه می شوند عمل جراحی کاشت مو را برای رفع مشکل پیوند مو انتخاب می کنند اما قبل از انجام هر عملی باید به تاثیرات منفی که ممکن است آن عمل بر زندگی فرد بگذارد دقت شود. برای مثال باید در نظر گرفته شود که آیا انجام عمل زیبایی پیوند مو طبیعی می تواند بر رابطه زناشویی تاثیر بگذارد؟

تاثیرات کاشت مو بر روابط زناشویی

در ابتدا برای این که بدانید عمل زیبایی کاشت مو طبیعی چه تاثیراتی می تواند بر روی رابطه زناشویی داشته باشد بهتر است درباره چگونگی انجام عمل جراحی پیوند مو طبیعی اطلاعاتی کسب کنید.

کاشت مو به دو روش انجام می پذیرد در ابتدا عمل جراحی پیوند مو به روش FUT بیشتر متداول بود که به این صورت انجام می گرفت که پزشک متخصص در ابتدا بانک مو را که متناسب با موهای اطراف محلی که قرار است پیوند مو طبیعی انجام شود انتخاب می شود، برمی گزیند.

سپس برشی در حد 6 تا 8 اینچ بر ناحیه بانک بو ایجاد می کند و پوست آن قسمت را جدا می کند. بعد از آن پزشک متخصص زیبایی برای انجام عمل زیبایی کاشت مو فولیکول های مو را از پوست جدا شده خارج می کند.

سپس با سوزن مخصوص عمل زیبایی کاشت مو که بسیار ریز و کوچک است سوراخ هایی در ناحیه ای که قرار است عمل جراحی پیوند مو طبیعی انجام شود ایجاد می کند و فولیکول های مو خارج شده را به آن ناحیه پیوند می زند.

عمل جراحی کاشت مو به روش FIT که روش دیگر عمل جراحی پیوند مو است، روشی جدیدتر است که به دلیل کم خطر بودن نسبت به روش قدیمی عمل جراحی پیوند مو به روش  FUT رواج پیدا کرده است.

تفاوت عمل زیبایی کاشت مو به روش FIT با روش قدیمی عمل جراحی پیوند مو به روش FUT تنها در ای است که در عمل جراحی پیوند مو به روش FIT دیگر احتیاج به ایجاد برش و جدا کردن پوست نیست و فولیکول های مو به صورت مستقیم از بانک مو استخراج می شود.

بعد از انجام عمل جراحی کاشت مو معمولا توصیه می شود که تا مدتی به انجام فعالیت های شدید، ورزش های سنگین و فعالیت های که فشار خون شما را بالا می برد نپردازید تا با عوارض عمل جراحی پیوند مو مواجه نشوید.

 

تاثیرات کاشت مو بر روابط زناشویی

 

داشتن رابطه ی زناشویی از جمله فعالیت هایی است که معمولا پزشکان متخصص زیبایی بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو آن را تا مدتی ممنوع می کند.

تاثیرات جانبی کاشت مو بر زندگی زناشویی

عمل زیبایی کاشت مو معمولا با برخی عوارض جانبی موقتی همراه است که بعد مدت کوتاهی بهبود پیدا می کنند مانند کبودی و تورم که در صورتی که نکات مراقبتی را رعایت کنید زمان بهبودی تورم و کبودی ناشی از انجام عمل جراحی پیوند مو طبیعی را می توانید کمتر کنید.

اما اگر نکاتی مراقبتی کاشت مو را رعایت نکنید ممکن است حتی زمان بهبودی کبودی و تورم حاصل از انجام عمل جراحی پیوند مو افزایش یابد. یکی از مهم ترین نکات این است که همانطور که گفته شد از انجام فعالیت هایی که فشار خون شما را بالا می برد پرهیز کنید.

بالا رفتن فشار خون می تواند باعث افزایش کبودی و تورم حاصل از انجام عمل زیبایی کاشت مو طبیعی شود و زمان بهبودی کبودی و تورم حاصل عمل  جراحی پیوند مو طبیعی را طولانی تر می کند.

معمولا در چند روز اول بعد از انجام عمل جراحی کاشت مو هنوز کامل موهای پیوند زده شده در جای خود ثابت نشده اند و در صورتی که شما به انجام فعالیت هایی مانند داشتن رابطه زناشویی بپردازید ممکن است باعث تغییر در نتیجه عمل جراحی hair transplant شوید.

از جمله از این تغییرات منفی این است که ممکن است به دلیل ثابت نشدن موهای پیوند زده شده در طی عمل زیبایی کاشت مو از ناحیه ای پیوند زده شده جدا شود که باعث می شود مجددا در آن ناحیه مویی نداشته باشید.

فاصله زمانی برای رابطه جنسی بعد از کاشت مو

معمولا پزشک متخصص زیبایی برای این که از بهبودی کامل عوارض موقتی حاصل از انجام عمل زیبایی کاشت مو مطمئن شود احتمالا بخواهد در طول ماه اول چندین بار به او مراجعه کنید.

بازگشت به حالت عادی بعد از انجام عمل جراحی پیوند مو طبیعی بستگی به زمان پیچیدگی و نوع عمل جراحی کاشت مو طبیعی انجام شده شما دارد و برای هر فردی متفاوت است.

شما می توانید در طی جلساتی که بعد از انجام عمل جراحی کاشت مو طبیعی به پزشک متخصص زیبایی خود مراجعه می کنید از پزشک بخواهید که زمان مناسب برای داشتن رابطه زناشویی را به شما بگوید.

طی تحقیقات و بررسی های انجام شده مشخص شده است که معمولا پزشکان متخصص زیبایی داشتن رابطه زناشویی تا 10 روز بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو طبیعی توصیه نمی کنند.

اما این زمان بستگی به خودتان و به پزشک انتخابی شما دارد. اگر شما پزشک مناسبی را برای انجام کاشت مو انتخاب کرده باشید احتمال رخ دادن عوارض ناشی از انجام پیوند مو بسیار کم خواهد بود و در صورت بروز در طی چند روز فروکش خواهد کرد.

اما در صورتی که پزشک مناسبی را برای انجام عمل زیبایی کاشت مو انتخاب نکرده باشید نه تنها با کبودی و تورم مواجه می شوید بلکه احتمال بروز خطرات جدی تر هم وجود خواهد داشت که زمان بهبودی شما را بسیار طولانی تر خواهد کرد.

نکات و توصیه های مهم در مورد رابطه جنسی بعد از کاشت مو

همانطور که گفته شد زمان بهبودی و فاصله زمانی برای داشتن رابطه جنسی بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو به شما و پزشک انتخابی شما بستگی دارد. در صورتی که شما به انجام نکات بپردازید ممکن است این فاصله زمانی را کاهش دهید و حتی احتمال بروز عوارض هم کم کنید.

  1. ناحیه ای را که عمل زیبایی کاشت مو انجام شده است را لمس نکنید.
  2. به ناحیه ای پیوند مو انجام گرفته فشار وارد نکنید.
  3. انجام فعالیت بدنی سبک، نه تنها خوب نیست بلکه پس از اکثر جراحی های زیبایی نیز تشویق می شود.
  4. در زمانی که می خواهید بخوابید سرتان را در بلندی قرار دهید به این نکته هم توجه کنید که طوری قرار دهید که کمترین فشار به آن وارد شود و از صاف خوابیدن پرهیز کنید.
  5. در روز 3 بار اسپری ضد عفونی کننده به موهایتان اسپری کنید. هنگام استفاده از اسپری ضد عفونی کننده، چشمان خود را بسته نگه دارید.
  6. برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض مستقیم گرد و غبار، گرما و نور خورشید، ناحیه عمل را تا 3 هفته با کلاه بپوشانید.
  7. هیچ بسته یخی را روی قسمت رویه، پیشانی یا هر قسمت از صورت قرار ندهید.
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ