کاشت مو

دوره رشد مو پس از کاشت مو چقدر است؟

این روزها تعداد افرادی که قصد دارند تا برای داشتن موهایی پرپشت و زیبا از مزایای کاشت مو بهره ببرند بسیار زیاد است. از آنجایی که در کاشت مو بیمار مراحل مختلفی را تجربه خواهد کرد اطلاع از این مراحل و نحوه رشد مو بعد از کاشت مو بسیار ضروری است چرا که با آگاهی از این موضوع مراحل رشد مو پس از کاشت مو را با آرامش و بدون نگرانی سپری خواهد کرد. همچنین این امکان را خواهد داشت تا به صورت کاملا صحیح و اصولی مراقبت‌های مخصوص به هر مرحله را بعد از پیوند مو انجام دهد. کلینیک پوست و مو رز با استفاده از بهترین و به روزترین روش‌های کاشت مو در تمامی مراحل در کنار بیماران خود خواهد بود و شما می‌توانید با خیال راحت این دوره را سپری کرده و از نتایج نهایی و زیبای کاشت بعد از آن لذت ببرید.

اینفوگرافیک دوره رشد مو پس از کاشت مو

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02148679

آیا نتایج کاشت مو دائمی می باشد؟

ریزش و کمبود مو برای بسیاری از افراد دردسرها و مشکلات بزرگی ایجاد می‌کند و برای حل این معضل بسیاری از افراد به کاشت مو رو می‌آورند. آسان بودن و زمان نسبتا کم رسیدن به نتایج دلخواه با عمل زیبایی پیوند مو، باعث می‌شود که برخی گمان کنند نتایج حاصل موقتی است اما واقعا نتایج حاصل از کاشت مو موقتی است؟ جواب این سوال، منفی است. البته ممکن است بعضی از موهای کاشته شده بعد از کاشت مو، اصطلاحا در مرحله شوک قرار بگیرند و بریزند ولی بعد از 1 الی 4 ماه از پیوند مو، موهای جدید به وجود می‌آیند و دچار ریزش نمی‌شوند؛ بنابراین نتایج حاصل از عمل زیبایی کاشت مو دائمی است.

در واقع بعد از خارج کردن فولیکول‌های مو از بانک مو، پزشک و تکنسین‌های او داروهای شیمیایی را به فولیکول‌ها اضافه می‌کنند که از اثر هورمون‌های موثر بر ریزش مو جلوگیری کرده و مانع ریزش مو‌های کاشته شده می‌شوند. نکته‌ای که در همه روش‌های عمل زیبایی کاشت مو مشابه است، این است که همه این روش‌ها نتایجی دائمی را به همراه خواهند داشت.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

آیا نتایج کاشت مو دائمی می باشد؟

نحوه رشد مو بعد از کاشت مو

برخلاف تصور عموم مردم، نتایج حاصل از پیوند مو آنی نیست و الگوی خاصی از رشد و جدول زمانی مشخصی وجود دارد که همگی باید طی بشوند تا نتیجه نهایی را بتوان مشاهده نمود. بعد از اینکه عملیات کاشت مو با موفقیت انجام شد نوبت به گذراندن دوران نقاهت می‌رسد؛ با این حال قبل از هر چیزی باید در نظر داشت که رسیدن به نتیجه ایده‌آل و مطلوب بعد از کاشت مو نیازمند صبر و حوصله است چرا که موها برای رشد و رسیدن به حالت طبیعی باید مراحل مشخصی را تحت عنوان “چرخه رشد مو بعد از کاشت مو” به طور کامل طی کنند. به این ترتیب زیباجو به مدت یک هفته باید مراقبت از زخم‌های ایجاد شده در نواحی بانک مو و ناحیه دریافت کننده مو را منظم و اصولی انجام دهد. در این دوران وی شاهد التهابات پوستی، درد، خارش، پوسته پوسته شدن و مواردی از این قبیل خواهد بود.

دوره رشد مو بعد از کاشت مو مجددا بعد از حدود یک هفته  آغاز شده و زخم‌های ایجاد شده بهبود می‌یابند. رشد موها تا هفته سوم بعد از ایمپلنت موی طبیعی ادامه یافته و پس از آن به صورت ناگهانی شروع به ریزش می‌کنند. این مرحله که به شوک ریزشی معروف است باعت ایجاد نگرانی در بسیاری از افراد می‌گردد. فاز شوک فولیکولی نه تنها جایی برای نگرانی ندارد، بلکه نشان می‌دهد که رشد موهای کاشته شده به درستی پیش می‌رود. سرعت رشد مو با توجه به فیزیولوژی بدن زیباجو می‌تواند متفاوت باشد. تقریبا از ماه نهم به بعد موها حالت کاملا طبیعی به خود گرفته و به رشد خود ادامه می‌دهند. در نهایت در ماه دوازدهم (1 سال پس از پیوند مو) می‌توان نتیجه نهایی را به صورت کامل مشاهده کرد و از دیدن آن لذت برد.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fut

دوره رشد مو پس از کاشت مو چقدر است؟

روند بهبودی و سیکل رشد مو بعد از کاشت مو چگونه است؟

سرعت رشد مو بعد از کاشت مو یک سوال رایج است که تقریبا تمام متقاضیان پیوند مو از ما می‌پرسند. مانند هر روش درمانی دیگری، پیوند مو نیز در قالب یک پروسه درمانی به زمان نیاز دارد. البته روند بهبود و ظاهر شدن نتایج نهایی در پیوند مو، حداکثر تا یک سال کامل شده و شما می توانید از نتایج رضایت بخش و دائمی حاصل از این عمل لذت ببرید. پیشرفت رشد مو متکی بر دانش و آشنایی زیباجو با عوامل اولیه تاثیرگذار بر رشد مو است. بالا بردن دانسته‌ها در مورد نحوه و زمان رشد مو بعد از کاشت مو می‌تواند اضطراب شما را طی فراز و نشیب‌های دوران نقاهت کاهش دهد و به مدیریت عوارض احتمالی کمک کند. جدول زمانی زیر را در نظر بگیرید:

  1. پیوند مو بعد از دو هفته

با گذشت حدود 2 هفته پس از پیوند و ایمپلنت مو، افراد دچار یک شوک بزرگ می‌شوند؛ شوک ریزش مو بعد از ایمپلنت مو! این پدیده ممکن است برای برخی افراد بسیار استرس آور باشد. ممکن است آن‌ها دائما فکر کنند که پول خود را خرج هیچ کرده‌اند و کاشت مویشان به کلی به بن‌بست رسیده اما صبر کنید! برای قضاوت هنوز هم زود است؛ زیرا این ریزش ربطی به نتیجه نهایی کاشت ندارد. در طی این ریزش مو فقط ساقه‌های مو می‌ریزند و جای فولیکول‌ها که مرکز اصلی رویش مو هستند، در زیر پوست سر امن است با این حال ممکن است این ریزش حتی تا 1 ماه هم طول بکشد. به این مرحله فاز استراحت فولیکولی می‌گویند و در این فاز هیچ مویی در نواحی کاشت شده وجود نخواهد داشت و در واقع ظاهر سر شبیه به زمان قبل از کاشت مو می‌شود. این حالت نیز طبیعی است و باید نتیجه کاشت مو بعد از چند ماه را ملاک قرار داد.

  1. ماه سوم و رشد مو بعد از کاشت مو

همان طور که گفته شد؛ ممکن است سه ماه بعد از پیوند مو متوجه تغییر بزرگ و چشمگیری در رشد مو بعد از کاشت مو خود نشوید. پس از گذشت شوک اولیه، موهای جدید شما فقط یک سانتی متر در ماه رشد خواهند کرد همچنین تارهای مو قوت و ضخامت موهای طبیعی سر را ندارند؛ بعد از پایان ماه سوم است که رشد اصلی موهای کاشته شده آغاز می‌گردد. در واقع از ماه سوم بعد از کاشت طبیعی مو، فولیکول‌های مو کاملا در منطقه زیر پوست سر تثبیت و محکم می‌شوند. حالت موها در پوست سر در ماه سوم تیغ تیغی می‌باشد و تقریبا شبیه زمانی است که موها از ته تراشیده شده باشند. با توجه به تمام موارد ذکر شده، می‌توان این برداشت را کرد که در سه ماه اول بعد از کاشت طبیعی مو، رشد چشمگیری وجود ندارد.

  1. نتیجه رشد موها بعد از کاشت مو طی پنج ماه

با گذشت 5 ماه پس از کاشت و ترمیم مو ضخامت موهای شما به حدود 80 الی90٪ دیگر موهایتان خواهد رسید. احتمالا از این ماه به بعد از نتیجه‌ای که شروع به ظاهر شدن کرده است خیلی لذت می‌برید و اعتماد به نفس از دست رفته‌تان کم کم باز خواهد گشت. در این ماه هیچ نشانه‌ای از عمل جراحی وجود نخواهد نداشت و در واقع هیچکس حتی شک نخواهد کرد که شما قبلا دچار ریزش مو شده بودید. نکته شگفت انگیز دیگر این است که موهای کاشت شده شما از این ماه به بعد همگام و هم سرعت با موهای دیگرتان رشد خواهند کرد. بنابراین اصلا استرس اصلاح مو را نداشته باشید و فکر نکنید که اگر مدل موهایتان را عوض کنید، دیگر مویی در نخواهید آورد.از این ماه به بعد اگر روش FUT را انجام داده باشید، ناحیه اهدا کننده فولیکول مویتان کاملا بهبود می‌یابد و آثار آن در زیر موهای رشد یافته پشت سرتان استتار می‌شود. همچنین احتمال بروز عفونت در این منطقه به صفر خواهد رسید.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش اس یو تی

بازه زمانی روند رشد مو بعد از کاشت مو
یک هفته 1. ایجاد التهاب و قرمزی

2. سر درد و گاهی خارش خفیف

3. پوسته پوسته شدن کف سر

یک ماه 1. کاهش التهابات و عوارض در قسمت کاشت

2. برگشتن به روال عادی زندگی خود از لحاظ استحمام و خوابیدن و…

3. شروع ریزش موها

سه ماه 1. برطرف شدن عوارض و التهابات و قرمزی­‌ها به‌طور کامل

2. شروع رشد موها

3. ظهور موهای نازک و ظریف با تراکم پایین

4. امکان اصلاح قسمت پشت و کنار مو

شش ماه 1. سیر صعودی رشد موها

2. بلند شدن موها به اندازه 4 تا 5 سانتیمتر

3. افزایش تراکم موها

یک سال 1. رشد طبیعی موها

2. ضخیم‌تر شدن، بلندتر شدن و متراکم شدن موهای کاشته شده

3. ترمیم قسمت جلوی موهای سر

مطالب بیشتر: بهترین دکتر کاشت مو در تهران

چه مدت بعد از کاشت مو نتایج قابل مشاهده است؟

در ابتدا باید بگوییم که پروسه رشد مو بعد از کاشت مو از فولیکول‌های جدید کمی طولانی است؛ بنابراین اگر قصد کاشت و پیوند مو دارید باید صبر و شکیبایی را نیز تمرین کنید؛ زیرا طول می‌کشد تا موهای جدید کاشته شده شما به تراکم موهای روی سرتان برسد. به طور کلی ثمره دلگرم کننده انتظار شما در مورد رشد موهایتان، طی یک دوره 12 ماهه قابل مشاهده خواهد بود و تغییرات جزئی به تدریج ایجاد می‌شوند. ضخیم شدن و بالغ شدن کامل موها نیز از یک سال تا 18 ماه طول خواهد کشید. موهای پیوند شده تقریبا از ماه سوم بعد از پیوند مو تازه شروع به رشد اصلی خود می‌کنند. برای این که نتایج پیوند مو را بتوان دید، باید از ناحیه بانک مو و ناحیه تحت درمان مراقبت نمود. در واقع می‌توان گفت که با مراقبت مناسب و اصولی و دقیق از این نواحی نتایج مورد رضایت زیباجو خواهد بود.

نتایج و تاثیرات پس از کاشت مو در طول زمان

نتایج نهایی حاصل از عمل زیبایی پیوند مو تا حد زیادی به میزان توانایی و هنر دستان پزشک انجام دهنده این عمل بستگی دارد. در صورتی که پزشکی باتجربه و کارکشته پیوند موی طبیعی را انجام دهد نتیجه کاشت کاملا مطابق میل شما خواهد بود؛ البته به شرطی که شما نیز با انجام دقیق مراقبت‌هایی که پزشک پس از این جراحی زیبایی توصیه می‌کند، در بهبود نتایج عمل موثر باشید. واضح است که موها تاثیر بسزایی در زیبایی صورت و چهره دارند. انجام این متد زیبایی باعث می‌شود که با مدل موهای مورد علاقه‌تان به ظاهری که می‌خواهید برسید. در حالت کلی راه‌های درمانی مختلفی برای بازگرداندن مو به سر وجود دارد.

با این حال باید بدانید که کاشت موی طبیعی از آن دست از روش‌هایی است که نتیجه آن قطعی، با تراکم بالا و ضخامت طبیعی می‌باشد و تا آخر عمر می‌توان از وجودشان لذت برد. فرقی ندارد که ریزش موهای شما دلایل ژنتیکی داشته باشد، در اثر بیماری ایجاد شده باشد، در اثر مصرف داروهایی باشد یا برای افزایش سن باشد در هر  صورت عمل زیبایی کاشت مو می‌تواند پاسخ دائمی و نتیجه بخش برای مشکلتان باشد و با بهبود وضعیت ظاهریتان می‌تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

5/5 (1 نظر)

منبع
hairsureveraclinichairtransplantstory

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ