کاشت مو

دوره رشد مو پس از کاشت مو چقدر است؟

این روزها تعداد افرادی که قصد دارند تا برای داشتن موهایی پرپشت و زیبا از مزایای کاشت مو بهره ببرند بسیار زیاد است. از آنجایی که در کاشت مو بیمار مراحل مختلفی را تجربه خواهد کرد اطلاع از این مراحل و نحوه رشد مو بعد از کاشت مو بسیار ضروری است. چرا که با آگاهی از این موضوع مراحل رشد مو پس از کاشت مو را با آرامش و بدون نگرانی سپری خواهد کرد. همچنین این امکان را خواهد داشت تا به صورت کاملا صحیح و اصولی مراقبت‌های مخصوص به هر مرحله را بعد از پیوند مو انجام دهد. کلینیک پوست و مو رز با استفاده از بهترین و به روزترین روش‌های کاشت مو در تمامی مراحل در کنار بیماران خود خواهد بود و شما می‌توانید با خیال راحت این دوره را سپری کرده و از نتایج نهایی و زیبای بعد از آن لذت ببرید.

آیا نتایج کاشت مو دائمی می باشد؟

ریزش و کمبود مو برای بسیاری از افراد دردسر ها و مشکلات بزرگی ایجاد می کند. برای حل این مشکلات بسیاری به کاشت مو رو می آورند. آسان بودن و زمان نسبتا کم رسیدن به نتایج دلخواه با عمل زیبایی پیوند مو، باعث می شود برخی گمان کنند نتایج حاصل موقتی است؛ اما واقعا نتایج حاصل از کاشت مو موقتی است؟

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

جواب این سوال، منفی است. البته ممکن است بعضی از موهای کاشته شده بعد از کاشت مو، اصطلاحا در مرحله شوک قرار بگیرند و بریزند ولی بعد از یک تا چهار ماه از پیوند مو، موهای جدید به وجود می آید و این موهای جدید ریزش نخواهند یافت؛ بنابراین نتایج حاصل از عمل زیبایی کاشت مو دائمی و همیشگی است.

در واقع بعد از خارج کردن فولیکول های مو از مناطق اهدا کننده ی فولیکول، پزشک و دستیاران پزشک موادی شیمیایی به فولیکول ها اضافه می کند. این مواد از اثر هورمون های موثر بر ریزش مو را خنثی کرده و از ریزش مو های کاشته شده جلوگیری می کنند. به این ترتیب حتی اگر موهایی که کاشته نشدند ریزش پیدا کنند، موهای پیوند زده ریزش پیدا نخواهند کرد.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش اس یو تی

آیا نتایج کاشت مو دائمی می باشد؟

لازم به ذکر است کاشت مو با روش های گوناگونی انجام می شود. هر یک از این روش ها فواید و ضرر های منحصر به فردی دارند. این روش ها را می توان به صورت ترکیبی با یکدیگر یا به صورت تکی استفاده نمود ولی نکته ای که در همه ی روش های عمل زیبایی کاشت مو ثابت است، این است که همه ی این روش ها نتایج دائمی به وجود می آورند.

 

نحوه رشد مو بعد از کاشت مو

بعد از اینکه عملیات کاشت مو با موفقیت انجام شد نوبت به گذراندن دوران نقاهت و مراحل بعدی کار است. قبل از هر چیزی باید در نظر داشت که رسیدن به نتیجه ایده‌آل و مطلوب بعد از کاشت مو نیازمند صبر و حوصله است. چرا که موها برای رشد و رسیدن به سلامتی کامل باید مراحل خاصی را تحت عنوان چرخه رشد مو به طور کامل طی کنند. بلافاصله بعد از اتمام مراحل پیوند مو بیمار کلینیک را ترک خواهد کرد. به مدت یک هفته مراقبت از زخم‌های ایجاد شده در نواحی قرارگیری فولیکول‌های مو اجباری است. در این دوران بیمار شاهد التهابات پوستی، درد، خارش، پوسته پوسته شدن و مواردی از این قبیل خواهد شد.

بعد از حدود یک هفته رشد مو بعد از کاشت مو آغاز شده و زخم‌های ایجاد شده بهبود می‌یابند. رشد موها تا هفته سوم ادامه یافته و پس از آن به صورت ناگهانی شروع به ریزش می‌کند. این مرحله که به شوک ریزشی معروف است باعت ایجاد نگرانی در بسیاری از افراد می‌گردد. اگر وارد این مرحله شدید جای هیچ نگرانی نبوده و بلعکس نشان دهنده سلامت رشد موهای کاشته شده است. به محض ورود به ماه دوم رشد مو پس از کاشت مو دوباره مشاهده می‌شود. با توجه به سلامت بدن بیمار سرعت رشد می‌تواند در هر شخصی متفاوت باشد. تقریبا از ماه نهم به بعد موها حالت کاملا طبیعی به خود گرفته به رشد خود ادامه می‌دهند. به طوری که در ماه دوازدهم به صورت کامل می‌توان نتیجه نهایی را مشاهده کرد.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fut

روند بهبودی و سیکل رشد کاشت مو چگونه است؟

مانند هر روش درمانی دیگر، کاشت مو نیز در قالب یک پروسه درمانی به زمان نیاز دارد. البته روند بهبود و ظاهر شدن نتایج نهایی در پیوند مو، حداکثر تا یک سال کامل شده و شما می توانید از نتایج رضایت بخش و دائمی حاصل از این عمل لذت ببرید.

یک تا دو روز بعد از انجام عمل، از لمس کردن و فشردن و ماساژ دادن ناحیه ی کاشته شده خودداری کنید. ممکن است در این نواحی احساس خارش کنید، باید به طور جدی از خاراندن این محل ها بپرهیزید. پس از چند روز از انجام پیوند مو، در محل موهای کاشته شده ممکن است پوسته پوسته هایی دیده شود که طبیعی است و نیاز به نگران شدن نیست.

تا دو هفته پس از کاشت مو، توصیه های پزشک برای مراقبت از موهای جدید را جدی تر دنبال کنید. اگر برای برداشت فولیکول مو از برش استفاده شده، در این دو هفته ممکن است قرمزی، ورم و التهاب در ناحیه ی اهدا کننده ی فولیکول ها دیده شود که موجب نگرانی نیست و این عوارض جانبی پس از این دوهفته به طور کامل از بین خواهند رفت.

ممکن است برای هفته هایی، در قسمت اهدا کننده یا قسمت کاشته شده احساس بی حسی کنید که این به دلیل استفاده از بی حسی های موضعی در هنگام پیوند مو، طبیعی است. همچنین تا سه هفته پس از عمل زیبایی کاشت امکان ریزش موها وجود دارد که این نیز طبیعی است و بعد از مدتی مو های جدید دوباره رشد خواهند کرد.

بعد از عمل زیبایی کاشت مو امکان به وجود آمدن زخم هایی در منطقه کاشته شده وجود دارد که با شستن درست موها و عمل به توصیه های پزشک متخصص، این زخم ها درمان می شوند. بعد از پیوند مو، مو ها در ابتدا بسیار نازک اند اما با مرور زمان موها ضخیم تر می شوند و بعد از نه ماه ضخامت موهای کاشته شده دیده می شود.

 

مطالب بیشتر: بهترین دکتر کاشت مو در تهران

چه مدت بعد از کاشت مو نتایج قابل مشاهده است؟

پس از عمل زیبایی کاشت مو شما نتایج را به طور کلی می توانید در تغییر تراکم موهایتان و تغییر ظاهر منطقه ی پیوند شده مشاهده کنید. البته نتایج نهایی در ماه های آینده ظاهر می شوند ولی تغییر قابل توجه در ظاهر شما بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده است. البته که در ابتدا موهایی که پیوند شده اند بسیار نازک اند و با ضخامت نهایی حاصل از این جراحی زیبایی تفاوت دارند.

تا چند ماه پس از انجام عمل زیبایی پیوند مو، موهای پیوند شده شروع به ضخیم شدن می کنند و بعد از شش تا نه ماه ضخامت اصلی خود را پیدا می کنند. معمولا بعد از یک سال نتایج نهایی عمل زیبایی کاشت مو در بیشتر بیماران کاملا ظاهر شده است؛ و از جایی که این نتایج دائمی اند، شما می توانید برای یک مدت بسیار طولانی از ظاهر جدید و موهای جدیدتان لذت ببرید.

نتایج و تاثیرات پس از کاشت مو در طول زمان

نتایج نهایی حاصل از عمل زیبایی کاشت مو بسیار به پزشک انجام دهنده ی این عمل بستگی دارد. در صورتی که پزشکی با تجربه و توانا این عمل را انجام دهد، حتی آرایشگرتان نیز متوجه انجام عمل زیبایی پیوند مو نخواهد شد. شما نیز می توانید با انجام دقیق مراقبت هایی که پزشک پس از این جراحی زیبایی توصیه می کند، در بهبود نتایج عمل تاثیر گذار باشید.

موهای شما تاثیر به سزایی در زیبایی صورت و چهره دارند. انجام این عمل زیبایی باعث می شود موهای دلخواه خودتان را داشته باشید. راه های درمان مختلف و گوناگون برای ریزش و کمبود مو، می تواند انتخاب کردن را برای شما سخت کند ولی باید توجه کنید، عمل زیبایی کاشت مو، از معدود روش هایی است که تراکم موی دلخواهتان را با ضخامت مناسب و در زمان کم به شما خواهد داد.

فرقی ندارد که ریزش موهای شما دلایل ژنتیکی داشته باشد، در اثر بیماری ایجاد شده باشد، در اثر مصرف داروهایی باشد یا در برای افزایش سن باش. عمل زیبایی کاشت مو می تواند پاسخ دائمی و نتیجه بخش مشکلتان باشد. پیوند مو با بهبود وضعیت ظاهریتان می تواند اعتماد به نفستان را تغییر دهد و زندگی شما را دگرگون سازد.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید
بستن
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ