کاشت ابرو

دلمه های بعد از کاشت ابرو و نحوه درمان آن

با پیشرفت علم و تکنولوژی به خصوص در زمینه زیبایی و مراقبت از زیبایی، متدهای جدیدی در این زمینه‌ها به جهانیان معرفی شده است. یکی از این متدهای جدید، کاشت یا پیوند ابرو می‌باشد. پیوند ابرو چند سالی است که جای تاتو، مدادهای آرایشی و حتی میکرو پیگمنتیشن را پر کرده است. طی این روش با استفاده از موهای بدن خود شخص، حجم ابروها را به دلخواه و سلیقه مراجعه کننده، افزایش می‌دهند. این روش نیز مانند تمامی روش‌های مراقبت از زیبایی، دارای عوارض جانبی کوتاه مدت می‌باشد. از عوارض شایع کاشت ابرو می‌توان به ایجاد دلمه بعد از کاشت ابرو اشاره نمود. این دلمه‌ها می‌توانند فرد را بترسانند و موجب استرس، نگرانی و عدم رضایت از انجام کاشت ابرو شود. کلینیک زیبایی رز در این مقاله قصد دارد که به شما بگوید که علت ایجاد دلمه بعد از کاشت ابرو و نحوه درمان آن چیست؟ آیا جایی برای نگرانی هست یا خیر.

در واقع هدف این مقاله کمک به شما در درک و نحوه برخورد با دلمه های بعد از کاشت ابرو است. رعایت مواردی که باید همیشه پس از پیوند ابرو مورد توجه قرار گیرند، به طور عمده برای از بین بردن همه دلمه‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن نتیجه بخش و عالی است. دکتر روحانی، پزشک با سابقه مرکز زیبایی رز، یک نکته طلایی را درباره مواجهه با این دلمه‌ها به شما یادآور می‌شوند: برای دیدن نتیجه فوق‌العاده از کاشت ابرو، فقط کمی صبر داشته باشید.

دلمه بعد از کاشت ابرو طبیعی است یا خیر؟

همانطور که اشاره کردیم، یکی از عوارض شایع کاشت ابرو، دیدن دلمه می‌باشد. دلمه‌ها نه تنها باعث نگرانی نمی‌شوند بلکه باید با دیدن آن‌ها اطمینان خاطر پیدا کنید که هم سیستم ایمنی بدنتان به درستی فعالیت می‌کند و هم پروسه کاشت ابرو به طور طبیعی در حال جریان است. در واقع پس از کاشت فولیکول‌های مو (پیازه مو) در ناحیه ابروها، بدن یک واکنش غیر آلرژیک و به جا از خود نشان می‌دهد. بخ این معنا که علاوه بر التهاب، قرمزی و سوزش خفیف، دلمه ایجاد می‌نماید. بنابراین دیدن دلمه بعد از کاشت ابرو نباید منجر به ایجاد وحشت و استرس در افراد متقاضی این روش گردد.

آیا عمل زیبایی کاشت ابرو عوارض به همراه دارد؟

دلمه های ناحیه تحت درمان به چه دلیل ایجاد می شود؟

دلمه و زخم از عوارض جانبی عمل زیبایی کاشت ابرو بوده و بعد از انجام عمل زیبایی پیوند ابرو شاهد آنها خواهید بود که در ادامه درباره چگونگی جلوگیری از ایجاد دلمه ها و راه های رهایی و پاک سازی پوست از دلمه ها پس از عمل زیبایی کاشت ابرو توضیحاتی داده شده است.

زخم ها  به دو دلیل ایجاد خواهند شد:

1- گاهی به دلیل وجود یک اختلال در انتهای عصب کوچک در سطح پوست در هنگام برداشتن فولیکول در ناحیه اهدا کننده و ایجاد سایت های گرنده خواهد بود. احتمالا پس از گذشت دو روز از عمل زیبایی کاشت ابرو شما شاهد کمی زخم و دلمه در ناحیه ابروهای خود خواهید بود. پس از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی کمی مایع در ناحیه پیوند مو انجام شده، جمع خواهد شد. این مایعات از طریق منافذ و یا مجاری موجود بر روی پوست، تخلیه خواهند شد. در پی تخلیه شدن این مایعات، پوست ناحیه ای که کاشت ابرو طبیعی انجام شده است، خشک شده و پوست اصلی صورت و یا سر با بقایای پوست مرده ساخته خواهد شد.

2- بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی، هنگام باز شدن کانال ها و رگ ها، لکه های خون خارج خواهند شد که پس از گذشت 10 روز این نقاط خون خشک شده و به زخم تبدیل خواهند شد. پوست سر و یا صورت باید از این زخم ها، دلمه ها و پوسته ها پاک شده و تمیز شوند. همانطور که گفته شد دلمه ها پس از گذشت 10  روز پس از پیوند ابرو نمایان خواهند شد و در صورت پدیدار شدن باید از آن مراقبت کنید.

 

مطالب بیشتر: عوارض کاشت ابرو

 

آیا روشی برای جلوگیری از به وجود آمدن دلمه وجود دارد؟

دلمه‌ها با شدت و کاست مختلف در افراد پس از کاشت ابرو به وجود می‌آیند. حتی گاهی ممکن است کسی پس از کاشت اصلا دچار این عارضه جانبی نشود. اما این سوال برای همه متقاضیان کاشت ابرو به وجود می آید که : آیا می‌توان کاری کرد که دلمه‌ای تشکیل نشود؟ پاسخ این سوال پر تکرار را ما به شما می‌دهیم. معمولا پزشکان پس از پایان کاشت ابرو، توصیه‌های بهداشتی و دارویی خاصی را به فرد جهت جلوگیری از به وجود آمدن عوارض جانبی مخصوصا ایجاد دلمه ارائه می‌دهند. در ادامه به برخی توصیه‌های بهداشتی و دارویی اشاره می‌کنیم.

آیا این دلمه‌ها دائمی هستند؟ چه زمانی از بین می‌روند؟

به طور خلاصه می‌گوییم خیر! این دلمه‌ها دائمی نیستند. پس از کاشت ابرو در کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز، دکتر روحانی توصیه‌های مفید و موثری را به شما ارائه خواهند داد که شامل نحوه مراقبت از ابرو پس از کاشت، نحوه برخورد با دلمه‌ها، طرز مراقبت از ابروهای کاشت شده و عوارض احتمالی دیگر می‌باشد. به هر حال باید بدانید که این دلمه‌ها پس از کاشت ابرو در طی ده روز اندک اندک رو به بهبودی می‌روند و حداکثر 3 هفته به طور کامل از بین خواهند رفت. این رفع کامل به شرطی است که تمام نکات ایمنی و بهداشتی را در مورد مراقبت از ناحیه کشت شده، به طور کامل رعایت بفرمایید. اگر این دلمه‌ها پس از گذشت یک هفته بهبود نیافتند، حتما باید با پزشک خود صحبت و ملاقات کنید.

در طی دوران بهبود، از دلمه‌ها مراقبت کنید

یکی از مهمترین کارهایی که در زمان مواجهه با دلمه‌ها باید انجام داد، داشتن مراقبت بهداشتی از آن‌ها است. تمام این مراقبت‌ها را پزشک به شما خواهد گفت. ممکن است نحوه مراقبت هر فرد نسبت به دیگری، با توجه به شرایط فیزیولوژیکی، قدرت فولیکول مو و گستردگی ناحیه کاشت شده، متفاوت باشد. بنابراین برای جلوگیری از ایجاد عوارض جانبی دیگر مانند عفونت و … باید تمام نکات بهداشتی توصیه شده را در مورد ناحیه کاشت ابرو به کار بگیرید.

 

مطالب بیشتر: روش های کاشت ابرو

 

توصیه‌های بهداشتی برای درمان دلمه بعد از کاشت ابرو

تا 2 روز اول سعی کنید به ناحیه ابرو، آب نزنید. هنگام شروع روز سوم، می‌توانید با آب ولرم پوست خود را بشویید. سعی کنید پوستتان را مالش ندهید. هنگام شستن صورتتان، ممکن است ریزش پوسته‌ها را نیز مشاهده کنید. در برخی موارد که افراد پوست ناحیه کاشت شده را زیاد ماساژ می‌دهند، ممکن است حتی چند قطره خون نیز دیده شود. نگران نباشید و از ماساژ بیش از حد خودداری کنید. اگر پزشکتان مایع شستشو دهنده خاصی را به شما معرفی کرده است، هنگام شستن صورت، از آن استفاده نمایید.

توصیه‌های دارویی برای درمان دلمه بعد از کاشت ابرو

با اینکه دیدن دلمه‌ها کاملا طبیعی و نشانه‌ای از درست پیش رفتن مسیر کاشت مو است؛ با این حال پزشکان برای کاهش شدت این عارضه جهت آرام شدن فرد متقاضی از نظر روحی و روانی، برخی آنتی بیوتیک‌های متناسب را برای او تجویز می‌کند.

راه های رهایی یافتن از دلمه های بعد از کاشت ابرو

بسیاری از افراد پس از گذشت چند روز از عمل زیبایی کاشت ابرو شاهد دلمه هایی در ناحیه ای که کاشت ابرو طبیعی انجام شده خواهند بود و همواره در پی راه حل هایی برای از بین بردن و نابودی زخم ها و دلمه ها خواهند بود.

در اینجا سعی شده است تا ارائه راهنمایی در این زمینه به شما کمک شود تا هرچه سریع تر از شر دلمه ها پس از عمل زیبایی کاشت ابرو خلاص شوید.

  1. در هنگام استحمام اسکار و زخم ها را زیر آب به آرامی و بدون به کارگیری ناخن ماساژ داده تا از بین روند.
  2. شما خواهید توانست از روغن کودک و آب برای از بین بردن زخم های ناشی از کاشت ابرو استفاده نمایید.
  3. تا حد امکان از کندن و از بین بردن دلمه ها زودتر از موعد خودداری نمایید. زیرا کندن اسکار و زخم ها باعث آسیب رسیدن به فولیکول ها پس از کاشت ابرو خواهد شد. حداقل برای هفته ی اول به آنها دست نزنید.
  4. از خشک کردن زخم ها به هر روشی پرهیز کرده و اجازه دهید تا زخم ها خودبخود خشک شوند. در صورت هرگونه خونریزی با پزشک تماس بگیرید.
  5. بعد از گذشت حدودا 13 روز خواهید توانست پوست ناحیه ای که کاشت ابرو طبیعی انجام شده است را ماساژ دهید. زیرا تا این زمان فولیکول ها به درستی به پوست سر متصل شده و به اندازه کافی خون دریافت کرده اند.

 

مطالب بیشتر: کاشت ابرو به روش FIT

 

پیشگیری از ایجاد دلمه هایی در ناحیه تحت درمان بعد از کاشت ابرو

همانطور که گفته شد ایجاد انواع زخم ها و دلمه ها از عوارض جانبی عمل زیبایی پیوند ابرو بوده در نتیجه تنها با رعایت نکاتی خواهید توانست از به وجود آمدن آنها جلوگیری کرده و یا در صورت بروز تعداد آنها را به حداقل برسانید. ممکن است پزشک برای چند روز به پوشیدن نوعی باند در ناحیه کاشت ابرو طبیعی توصیه نماید. بهتر است از این باندها استفاده نمایید زیرا پوست صورت در ناحیه ابروها پس از عمل زیبایی کاشت ابرو حساس بوده و نیاز به مراقبت بیشتر خواهند داشت. زمان بهبودی و دوران نقاهت پس از عمل زیبایی پیوند ابرو، بسته به نوع و روش انجام عمل زیبایی متفاوت خواهد بود که اگر پزشک متخصص روش FUE را برای عمل زیبایی کاشت ابرو انتخاب نماید، دوران بهبودی سریعتر خواهد بود.

از انجام فعالیت های سنگین و ورزشی و بازگشت به کار خود باید یک هفته تا 10 روز گذشته باشد. بهتر است برای سه تا چهار هفته پس از عمل زیبایی کاشت ابرو از قرار گرفتن در معرض آفتاب پرهیز کرده و در صورت مجبور شدن از کلاه های آفتابی که ناحیه ابرو را در بر میگیرند استفاده کنید تا به فولیکول ها پس از پیوند ابروی طبیعی آسیبی وارد نشود.

بعد از گذشت یک هفته از عمل زیبایی کاشت ابرو قادر خواهید بود صورت خود را به صورت طبیعی شستشو دهید حتی می توانید ناحیه پیوند ابرو را از داخل به بیرون شسته تا پوست های اضافی حذف شوند.

هنگام شستن صورت، دلمه‌های زیادی ریخته شد، آیا فولیکول‌های مو نیز همراه آن‌ها خارج شده‌اند؟

خیر. نگرانی از این بابت نداشته باشید. با گذشت 24-48 ساعت اول، پیوند آنقدر خوب در جای خود سفت می‌شود که برای خارج شدن فولیکول‌ها از پوست، به یک ابزار جراحی نیاز پیدا خواهیم کرد. بنابراین به این آسانی پیوندها از جای خود خارج نمی‌شوند. کافی است نحوه درست مراقبت را مو به مو انجام دهید.

با توجه به مطالب ذکر شده، دیگر نباید نگران ایجاد دلمه‌ها بعد از کاشت ابرو خود باشید. شما می‌توانید یک کاشت ابروی بسیار طبیعی و با کمترین عوارض را در کلینیک پوست و مو رز توسط دکتر با تجربه این مرکز “دکتر روحانی“، انجام دهید. با این حال اگر بازهم سوالی در مورد دلمه پوست داشتید، می‌توانید از طریق شماره تلفن‌های موجود در سایت، با مجموعه ما که واقع در شهر تهران است، تماس بگیرید. کارشناسان ما با صبر و توجه، شما را راهنمایی خواهند کرد.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ