کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
دلمه های بعد از کاشت ابرو و نحوه درمان آن

دلمه های بعد از کاشت ابرو و نحوه درمان آن

عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی یکی از عمل های زیبایی محبوب و کاربردی در جوامع امروز می باشد که بسیاری از خانوم ها به دلیل ریزش ابروهای طبیعی خود به سراغ آن می روند.

عمل زیبایی پیوند ابرو زمانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، که ابروهای طبیعی فرد به دلایل مختلفی مانند بیماری، استفاده متعدد از مدادهای ابرو و رنگ های شیمیایی ریزش پیدا کرده و قابلیت رشد مجدد را نخواهند داشت.

ریزش ابروها و عدم رشد مجدد آنها به دلیل آسیب دیدن فولیکول ها ابرو خواهد بود. به همین علت افراد نوجوان و جوان از عمل زیبایی کاشت ابرو استفاده نخواهند کرد و پیوند ابرو بیشتر در سنین بالاتر انجام خواهند شد.

اگرچه فردی در سنین پایین تر به دلایلی شاهد کم شدن و ریزش ابروها خود باشد، خواهند توانست برای بازگرداندن زیبایی چهره خود از عمل زیبایی پیوند ابرو استفاده نماید.

لازم به ذکر است که عمل زیبایی کاشت ابرو نیز همانند عمل زیبایی کاشت مو به روش FUE انجام خواهد شد در نتیجه مراحل درمان، عوارض جانبی و غیره عمل زیبایی کاشت ابرو به کاشت مو کمی مشابه خواهد بود.

در روش FUE پزشک از ناحیه اهدا کننده فولیکول های مو را جدا کرده و در ناحیه گیرنده کاشت ابرو که منطقه ابروها خواهد بود، جایگذاری خواهد کرد.

آیا عمل زیبایی کاشت ابرو عوارض به همراه دارد؟

همانطور که میدانید چه عمل های جراحی و چه عمل های زیبایی از جمله عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی، عمل زیبایی بینی و غیره هر یک عوارض جانبی مخصوص به خود را خواهند داشت.

حال تعدادی از این عوارض جانبی نرمال بوده و روبرو شدن با آنها قابل پیش بینی پزشک خواهد بود. پزشک متخصص عمل زیبایی پیوند ابرو درباره آنها نکاتی را به شما متذکر خواهد شد.

اما دسته ای دیگر از عوارض جانبی قابل پیش بینی نبوده و هر شخص بسته به آناتومی بدن خود با آنها مواجه خواهد شد. در صورت مواجهه با هر گونه عارضه پزشک متخصص پیوند ابرو را مطلع سازید تا از عارضه های بعدی جلوگیری نمایید.

اما از عوارض جانبی و نرمال عمل زیبایی پیوند ابرو می توان به موارد زیر اشاره کرد

1- زخم

زخم هایی پس از عمل زیبایی کاشت ابرو ایجاد خواهند شد که در ادامه درباره دلایل ایجاد زخم پس از کاشت ابرو گفته شده است.

2- قرمزی

بسیاری از افراد پس از انجام عمل زیبایی پیوند ابرو شاهد قرمزی در ناحیه اهدا کننده فولیکول خواهند بود اما در بعضی از افراد این قرمزی در ناحیه گیرنده اتفاق خواهد افتاد که در طی چند روز تا 2 هفته از بین خواهد رفت.

3- درد خفیف

با انجام عمل زیبایی کاشت ابرو کمی احساس درد در هر دو ناحیه انجام شده عمل زیبایی، یعنی مناطق گیرنده و اهدا کننده خواهید داشت اما دوران بهبود و از بین رفتن این درد بین چند روز تا چند هفته خواهد بود پس جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

4- خونریزی

رویارویی با خون و خونریزی پس از عمل زیبایی پیوند ابرو طبیعی خواهد بود اما برای بند آوردن خونریزی ناشی از عمل زیبایی کاشت ابرو می توانید از یک گاز استریل و تمیز کمک بگیرید. با استفاده از یک گاز، کمی فشار دست و آب شیر به مدت 15 الی 20 دقیقه می توانید از خونریزی پس از کاشت ابرو جلوگیری نمایید.

اگر مدت زمان خونریزی بیشتر از 20 دقیقه طول کشید، به پزشک خود خبر دهید.

5- مختل شدن خواب

برای 3-4 شب اول از 3-4 بالش بیشتر استفاده نکنید. احساس سردرد و مختل شدن خواب بسیار طبیعی خواهد بود.

6- تورم

تورم پیشانی، پلک ها و ابروها بخشی از دوره درمان و بهبودی خواهند بود. برای از بین بردن تورم ناشی از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی  3 تا 4 روز بر پیشانی خود (نه محل پیوند زده شده)یخ قرار دهید.

7- خارش

خارش به علت خشکی سر بوده و از مراحل درمان پیوند ابرو می باشد پس جای نگرانی نخواهد بود. سعی کنید از دومین روز تا چهارمین روز کمی پوست خود را مرطوب نگه دارید.

8- احساس سوزن سوزن زده شدن و یا بی حسی

برخی از بی حسی و یا سوزن سوزن شدن در خط بخیه و یا مناطقی که کاشت ابرو طبیعی انجام شده است، شکایت می کنند و دلیل آن اختلال در انتهای عصب کوچک در سطح پوست می باشد.

 

آیا عمل زیبایی کاشت ابرو عوارض به همراه دارد؟

 

در صورت هر یک از این عوارض جانبی و یا عوارض جانبی دیگر پزشک خود را مطلع سازید زیرا لیست گفته شده لیستی کامل از عوارض جانبی کاشت ابرو نخواهد بود.

دلمه های ناحیه تحت درمان به چه دلیل ایجاد می شود؟

دلمه و زخم از عوارض جانبی عمل زیبایی کاشت ابرو بوده و بعد از انجام عمل زیبایی پیوند ابرو شاهد آنها خواهید بود که در ادامه درباره چگونگی جلوگیری از ایجاد دلمه ها و راه های رهایی و پاک سازی پوست از دلمه ها پس از عمل زیبایی کاشت ابرو توضیحاتی داده شده است.

زخم ها  به دو دلیل ایجاد خواهند شد:

1- گاهی به دلیل وجود یک اختلال در انتهای عصب کوچک در سطح پوست در هنگام برداشتن فولیکول در ناحیه اهدا کننده و ایجاد سایت های گرنده خواهد بود.

احتمالا پس از گذشت دو روز از عمل زیبایی کاشت ابرو شما شاهد کمی زخم و دلمه در ناحیه ابروهای خود خواهید بود. پس از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی کمی مایع در ناحیه پیوند مو انجام شده، جمع خواهد شد.

این مایعات از طریق منافذ و یا مجاری موجود بر روی پوست، تخلیه خواهند شد. در پی تخلیه شدن این مایعات، پوست ناحیه ای که کاشت ابرو طبیعی انجام شده است، خشک شده و پوست اصلی صورت و یا سر با بقایای پوست مرده ساخته خواهد شد.

2- بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی، هنگام باز شدن کانال ها و رگ ها، لکه های خون خارج خواهند شد که پس از گذشت 10 روز این نقاط خون خشک شده و به زخم تبدیل خواهند شد.

پوست سر و یا صورت باید از این زخم ها، دلمه ها و پوسته ها پاک شده و تمیز شوند. همانطور که گفته شد دلمه ها پس از گذشت 10  روز پس از پیوند ابرو نمایان خواهند شد و در صورت پدیدار شدن باید از آن مراقبت کنید.

راه های رهایی یافتن از دلمه های بعد از کاشت ابرو

بسیاری از افراد پس از گذشت چند روز از عمل زیبایی کاشت ابرو شاهد دلمه هایی در ناحیه ای که کاشت ابرو طبیعی انجام شده خواهند بود و همواره در پی راه حل هایی برای از بین بردن و نابودی زخم ها و دلمه ها خواهند بود.

در اینجا سعی شده است تا ارائه راهنمایی در این زمینه به شما کمک شود تا هرچه سریع تر از شر دلمه ها پس از عمل زیبایی کاشت ابرو خلاص شوید.

  1. در هنگام استحمام اسکار و زخم ها را زیر آب به آرامی و بدون به کارگیری ناخن ماساژ داده تا از بین روند.
  2. شما خواهید توانست از روغن کودک و آب برای از بین بردن زخم های ناشی از کاشت ابرو استفاده نمایید.
  3. تا حد امکان از کندن و از بین بردن دلمه ها زودتر از موعد خودداری نمایید. زیرا کندن اسکار و زخم ها باعث آسیب رسیدن به فولیکول ها پس از کاشت ابرو خواهد شد. حداقل برای هفته ی اول به آنها دست نزنید.
  4. از خشک کردن زخم ها به هر روشی پرهیز کرده و اجازه دهید تا زخم ها خودبخود خشک شوند. در صورت هرگونه خونریزی با پزشک تماس بگیرید.
  5. بعد از گذشت حدودا 13 روز خواهید توانست پوست ناحیه ای که کاشت ابرو طبیعی انجام شده است را ماساژ دهید. زیرا تا این زمان فولیکول ها به درستی به پوست سر متصل شده و به اندازه کافی خون دریافت کرده اند.

پیشگیری از ایجاد دلمه هایی در ناحیه تحت درمان بعد از کاشت ابرو

همانطور که گفته شد ایجاد انواع زخم ها و دلمه ها از عوارض جانبی عمل زیبایی پیوند ابرو بوده در نتیجه تنها با رعایت نکاتی خواهید توانست از به وجود آمدن آنها جلوگیری کرده و یا در صورت بروز تعداد آنها را به حداقل برسانید.

ممکن است پزشک برای چند روز به پوشیدن نوعی باند در ناحیه کاشت ابرو طبیعی توصیه نماید. بهتر است از این باندها استفاده نمایید زیرا پوست صورت در ناحیه ابروها پس از عمل زیبایی کاشت ابرو حساس بوده و نیاز به مراقبت بیشتر خواهند داشت.

زمان بهبودی و دوران نقاهت پس از عمل زیبایی پیوند ابرو، بسته به نوع و روش انجام عمل زیبایی متفاوت خواهد بود که اگر پزشک متخصص روش FUE را برای عمل زیبایی کاشت ابرو انتخاب نماید، دوران بهبودی سریعتر خواهد بود.

از انجام فعالیت های سنگین و ورزشی و بازگشت به کار خود باید یک هفته تا 10 روز گذشته باشد.

بهتر است برای سه تا چهار هفته پس از عمل زیبایی کاشت ابرو از قرار گرفتن در معرض آفتاب پرهیز کرده و در صورت مجبور شدن از کلاه های آفتابی که ناحیه ابرو را در بر میگیرند استفاده کنید تا به فولیکول ها پس از eyebrow transplant آسیبی وارد نشود.

بعد از گذشت یک هفته از عمل زیبایی کاشت ابرو قادر خواهید بود صورت خود را به صورت طبیعی شستشو دهید حتی می توانید ناحیه پیوند ابرو را از داخل به بیرون شسته تا پوست های اضافی حذف شوند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ