کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
درمان ریزش مو در زنان با کاشت مو

درمان ریزش مو در زنان با کاشت مو – ماندگاری و نتایج آن

در طول زندگی ممکن است افرادی بر اثر عوامل مختلف دچار ریزش مو شوند؛ لذا درمان ریزش مو برای این افراد بسیار حائز اهمیت است. یکی از راه‌های درمان قطعی برای این افراد کاشت طبیعی مو است، روند  کاشت مو یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی به شمار می‌رود که نه تنها برای مردان بلکه برای زنان نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد، چرا که زنان همانند مردان از برخی بیماری‌های ژنتیکی و ارثی و  همچنین عواملی مانند افزایش سن، رنج می‌برند؛ بنابراین عمل زیبایی پیوند مو تنها به مردان اختصاص نداشته و زنان نیز می‌توانند از نتایج آن بهره‌‌مند شوند. در ادامه این مطلب از کلینیک تخصصی پوست و مو رز همراه ما باشید تا نکات کاملی در زمینه ریزش مو خدمت شما ارائه دهیم.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو برای موهای سر خود می‌توانید با مشاورین کلینیک تخصصی پوست و مو رز از طریق شماره 02144067005 در ارتباط باشید و همچنین به صورت حضوری و کاملا رایگان نوبت مشاوره حضوری دریافت کنید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09104440228 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

آیا می توان ریزش مو را با کاشت مو درمان کرد؟

همواره یکی از سوالاتی که بیماران دارای طاسی سر و ریزش مو از خود می‌پرسند این است که آیا می‌توان با انجام عمل زیبایی پیوند مو این مشکل بزرگ یعنی ریزش مو را حل کرد؟ عمل کاشت طبیعی مو همواره نتایج بسیار خوب و قابل قبولی را در اختیار آن دسته از بیمارانی که از کاشت موی طبیعی استفاده کرده‌اند، قرار داده است؛ بسیاری از بیماران که به دلایل مختلفی همچون افزایش سن، بیماری‌های ژنتیکی و ارثی و همچنین بروز حوادث ناگواری همچون تصادف و آتش سوزی که باعث از بین رفتن موهای ناحیه سر شده بودند با بهره گیری از عمل زیبایی کاشت مو باری دیگر موهای از دست رفته خود را به دست آوردند. بنابراین به سوالی که در ابتدای بحث در مورد کاشت طبیعی مو پرسیده شد می‌‌توان قاطعانه پاسخ مثبت داد، درمان ریزش مو تنها به شرطی که این ریزش مو و طاسی سر به خاطر مبتلا شدن فرد تقاضی به بیماری نادر آلوپسی نباشد، چرا که متقاضیانی که درگیر بیماری آلوپسی هستند موهای موجود در ناحیه سر آن‌ها به صورت کامل و مرتب ریخته می‌شود. بنابراین با انجام عمل زیبایی پیوند مو برای بیماران آلوپسی، موهای کاشته شده دوباره ریخته می‌شوند؛ زیرا سیستم ایمنی بدن، موهای کاشته شده از طریق کاشت مو را یک عامل بیگانه می‌شناسد.

آیا می توان ریزش مو را با کاشت مو درمان کرد؟

نحوه کاشت مو برای افراد دارای ریزش مو

برای افرادی که می‌خواهند عمل زیبایی پیوند طبیعی مو را انجام دهند و از نتایج و فواید به دست آمده از آن بهره لازم را ببرند ممکن است نحوه انجام پیوند مو توسط پزشک متخصص در کلینیک کاشت طبیعی مو، یک سوال مهم و اساسی برای این بیماران باشد، این بیماران می‌خواهند بدانند که روند زیبا سازی پیوند مو در اتاق درمان به چه صورتی انجام می‌گیرد؟ جهت پاسخگویی به این سوال مراحل انجام کاشت طبیعی مو به ترتیب بازگو می‌‌شود تا این بیماران به حد لازم از نحوه انجام این فرآیند توسط پزشک متخصص پیوند مو، آگاهی داشته باشند. روش‌های مختلفی برای انجام عمل زیبایی کاشت طبیعی مو وجود دارد که شباهت‌های زیادی به یک‌دیگر دارند و تنها تفاوت‌های این روش‌ها برداشت فولیکول‌های مو از بانک مو می‌باشد؛ بنابراین تمام مراحل انجام این روش‌های پیوند مو به غیر از برداشت فولیکول‌های مو مشابه می‌باشند، مراحل انجام پیوند موی طبیعی توسط پزشکان، به طور کلی شامل:

 1.  آماده سازی بیمار جهت انجام کاشت مو: ابتدا قبل از هر اقدامی پزشک متخصص پیوند مو به بیمار توصیه‌هایی می‌کند تا بیمار برای انجام پیوند مو آمادگی لازم را به دست آورد.
 2.  مشخص کردن بانک مو: برای انجام کاشت طبیعی مو به فولیکول‌‌های موی مناسبی نیاز خواهد بود، برای این که فولیکول‌های مناسبی جهت انجام روند زیبا سازی کاشت موی طبیعی به کار گرفته شوند از یک بانک موی مناسب و قوی از خود شخص در این کار استفاده می‌شود. معمولا اکثر بیماران از بانک موی مناسبی برخوردار هستند؛ که این امر باعث خواهد شد تا بیمار بتواند از هر روش کاشت مویی استفاده کند؛ اما در صورتی که بیمار دارای بانک موی مناسبی نباشد باید از روش و BHT و FUE و SUT استفاده کند.
 3. استفاده از ضدعفونی کننده‌ها: پزشک متخصص کاشت مو برای این که از بروز هر گونه عارضه‌ای همچون عفونت، کبودی و تورم در ناحیه تحت درمان جلوگیری کند از ضد عفونی کننده برای لوازم و  تجویز آنتی بیوتیک‌ برای بیمار استفاده می‌کند.
 4. استفاده از بی‌حس کننده موضعی در ناحیه پذیرنده و ناحیه اهدا کننده؛ بنابراین برای اینکه بیمار در حین انجام این روند دردی را حس نکند از بی‌حس کننده‌های موضعی جهت این کار استفاده می‌شود. البته ناگفته نماند که در استفاده از پیوند مو روش FUT به دلیل اینکه یک نوار پوستی از ناحیه پشت سر بیمار برداشته می‌شود بیمار در حین انجام عمل کاشت مو با این روش بی‌حسی بیشتری نیاز دارد.
 5. برداشت فولیکول‌های مو از ناحیه اهدا کننده: پزشک کاشت مو از نواحی اهدا کننده به روش‌های مختلفی فولیکول‌های موی مناسب را برداشت می‌کند.
 6. کاشت فولیکول‌های برداشت شده: فولیکول‌هایی که از ناحیه اهدا کننده برداشته شده‌اند به چندین روش مختلف در ناحیه پذیرنده کاشته می‌شوند.

نتایج و تاثیرات کاشت مو برای درمان ریزش مو

عمل زیبایی پیوند مو همواره نتایج و فواید بسیار متعددی در اختیار بیماران خود قرار داده است، نتایج و فوایدی که شاید برخی از بیمارانی که خواستار انجام روند زیبا سازی کاشت ‌مو هستند از وجود آن‌ها بی خبر باشند. درمان ریزش مو در زنان با کاشت مو نتایجی همچون:

 1. پر شدن نواحی عاری از مو: دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث می‌شود برخی از نواحی مختلف از مو خالی شود؛ بنابراین آن دسته از افرادی که در برخی از نواحی سر خود دارای ریزش مو و طاسی سر می‌باشند می‌توانند از عمل زیبایی کاشت مو بهره‌مند شده و این نواحی را با موهای کاشته شده طبیعی پر سازند.
 2. پرپشت کردن مو در نواحی کم تراکم: ممکن است برخی از بیماران به صورت کامل دچار طاسی سر نشده‌باشند و تنها از ریزش موهای خفیف رنج ببرند، در این صورت این بیماران می‌توانند با استفاده از کاشت طبیعی مو نواحی دارای ریزش موی خفیف را بهبود بخشیده و پر پشت‌تر سازند.
 3. افزایش زیبایی: مطمئنا مو در زیبایی هر فرد تاثیر بسیار زیادی دارد.
 4. افزایش اعتماد به نفس: افرادی که به دلیل ریزش مو و طاسی سر خود، از برقراری ارتباط با سایرین اجتناب می‌کنند و اعتماد به نفس آن‌ها سلب شده است می‌توانند با بهره‌گیری از عمل زیبایی کاشت مو باری دیگر اعتمادبه نفس از دست رفته خود را به دست آورند.

ماندگاری و دوام کاشت مو برای درمان ریزش مو

یکی از معیارهای بسیار مهمی که در هر روش زیبایی و درمانی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد مدت زمان دوام و ماندگاری نتایج این روش خواهد بود؛ بنابراین بسیاری از بیمارانی که می‌خواهند از شر طاسی سر خود رها شوند دنبال یک روش درمان ریزش مو هستند که با استفاده از آن بتوانند حداقل برای چندین سال از نتایج آن بهره‌مند گردند. با اطمینان خاطر می‌توان گفت که عمل زیبایی کاشت مو می‌‌تواند همان گزینه مورد نظر این بیماران باشد؛ چرا که در انجام پیوند مو از موهای طبیعی بدن خود فرد استفاده می‌شود که این مو های کاشته شده با بدن کاملا سازگار خواهند بود و بدن به هیچ وجه آن‌ها را پس نخواهد زد. همچنین به دلیل اینکه موهای کاشته شده دارای فولیکول‌های زنده هستند پس از پیوند طبیعی مو در ناحیه تحت درمان دوباره به رشد خود ادامه خواهند داد و همانند موهای طبیعی خود فرد خواهند یود. بنابراین از این گفته‌ها نتیجه می‌شود که عمل زیبایی hair transplant نتایج تضمینی و دائمی در برای درمان ریزش مو اختیار بیماران خواهد گذاشت.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ