کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
درمان خطوط پنجه کلاغی با بوتاکس

درمان خطوط پنجه کلاغی با بوتاکس امکان پذیر است؟

روند زیبا سازی تزریق بوتاکس همواره یکی از رایج ترین روش های زیبایی برای رفع خطوط چین و چروک مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین تزریق بوتاکس به دلیل اینکه یک روش کم تهاجمی به شمار می ‌رود بدون این که آثاری از خود بر جای بگذارد تاثیرات مثبتی برای بیماران به همراه خواهد داشت.

آیا تزریق بوتاکس برای درمان خطوط پنجه کلاغی موثر است؟

شاید بسیاری از کسانی که در نواحی اطراف چشم های خود دارای خطوط پنجه کلاغی هستند از داشتن این خطوط احساس رنج و عذاب می کنند و می خواهند هرچه زود تر از این خطوط خلاص شوند.

با این که اکثر مردم می دانند که تزریق بوتاکس می تواند برای رفع چین و چروک های پیشانی بسیار موثر واقع شود اما ممکن است از این موضوع غافل شوند که روند زیبایی تزریق بوتاکس می‌تواند برای خطوط اطراف چشم هم موثر باشد.

برای همین بیماران زیادی به یک پزشک متخصص تزریق مراجعه کرده و از او می پرسند که آیا روند تزریق بوتاکس می تواند برای خطوط پنجه کلاغی موثر واقع شود؟

 

آیا تزریق بوتاکس برای درمان خطوط پنجه کلاغی موثر است؟

 

پزشکان متخصص تزریق بوتاکس هم در جواب این سوال با آرامش و اطمینان خاطر می گویند که آری می توان از روند زیبایی تزریق بوتاکس در جهت رفع خطوط پنجه کلاغی چشم بهره مند شد؛ زیرا روند زیبایی تزریق بوتاکس یک روش زیبایی کم تهاجمی می ‌باشد و می ‌تواند در بسیاری از نواحی مختلف بدن همچون گونه ها، چانه، گردن و اطراف نواحی چشم ها به راحتی تزریق شود اینکه آثار زخمی از تزریق بوتاکس بر جای باقی بماند.

نحوه تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی

پس از اینکه بیماران مطلع گشتند که روند زیبا سازی تزریق بوتاکس می تواند برای خطوط پنجه کلاغی نواحی اطراف چشم مورد استفاده واقع شده و بیماران از نتایج فواید به دست آمده از آن بهره لازم را ببرند.

ممکن است برخی از این بیماران در نحوه انجام روند زیبا سازی تزریق بوتاکس کنجکاو باشند و دوست دارند بدانند که این کار چگونه و به چه صورتی توسط پزشک متخصص تزریق بوتاکس انجام می شود؟

روند زیبایی تزریق بوتاکس یکی از روش های زیبایی به شمار می رود که نحوه انجام دادن آن بسیار ساده بوده و زیاد زمان ‌بر نخواهد بود؛ بنابراین از آن به عنوان یک روش زیبایی سرپایی یاد می شود.

به این معنی که یک پزشک متخصص تزریق بوتاکس می تواند این روش زیبایی را در حدود چند ساعت انجام دهد بدون اینکه بیمار بی هوش باشد. روند زیبا سازی تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی از چند مرحله ساده تشکیل شده است این مراحل به صورت ترتیبی توسط پزشک متخصص تزریق بوتاکس انجام می گیرد.

بنابراین نحوه انجام روش تزریق بوتاکس خطوط پنجه کلاغی به صورت مرحله ای و ترتیبی قرار داده شده است تا بیمارانی که از این موضوع مطلع نیستند و آگاهی لازم را به دست آورند. مراحل انجام تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم شامل:

 1. قبل از انجام روش زیبا سازی تزریق بوتاکس پزشک متخصص شرایط بیمار را بررسی می کند تا مشکلی پیش نیاید.
 2. پس از بررسی شرایط بیمار پزشک متخصص تزریق بوتاکس در نواحی اطراف چشم خطوط پنجه کلاغی نقاطی را جهت تزریق بوتاکس مشخص می کند تا بوتاکس به صورت یکنواخت در نواحی اطراف خطوط پنجه کلاغی تزریق شوند.
 3. پزشک متخصص تزریق بوتاکس از مواد ضد عفونی کننده و آنتی بیوتیک ها در جهت ضد عفونی کردن نواحی اطراف چشم استفاده می ‌کند تا از بروز هر گونه عفونت و التهاب بعد از تزریق بوتاکس جلوگیری به عمل آورد.
 4. پزشک متخصص تزریق بوتاکس برای اینکه بیمار در حین انجام روش زیبایی تزریق بوتاکس احساس دردی نداشته باشد و بتواند این روند زیبایی را بدون تحمل دردی به پایان برساند از بی حس کننده های موضعی جهت این کار استفاده می کند.
 5. در آخر ماده بوتاکس توسط سرنگ های مخصوص و ظریفی در نواحی مشخص شده اطراف خطوط پنجه کلاغی به صورت یکنواخت و با احتیاط کامل توسط پزشک متخصص تزریق بوتاکس، تزریق می شود.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس خطوط پنجه کلاغی

پس از اینکه روند زیبا سازی تزریق بوتاکس به صورت موفقیت آمیز به پایان رسید بیمار مورد نظر نباید تصور کند که همه چیز پایان رسیده است و می تواند به انجام فعالیت های روزانه خود ادامه دهد. چرا که پس از انجام روش زیبایی تزریق بوتاکس محدودیت هایی برای بیمار به مدت تعیین شده توسط پزشک متخصص وجود خواهد داشت.

این محدودیت ‌ها تنها برای این است که بیمار پس از انجام روند زیبایی تزریق بوتاکس نتایج حاصل از آن را به صورت کامل دریافت نماید و هیچ گونه عارضه ای این بیمار را تهدید نکند.

به همین جهت پزشک متخصص تزریق بوتاکس لیستی از دستورالعمل‌ های لازم است جهت رعایت آنها در مدت زمان تعیین شده را در اختیار بیمار قرار می دهد؛ بنابراین بیمار موظف خواهد بود تا این دستورالعمل ها را به صورت مرتب و کامل اجرا نماید تا از روش زیبایی تزریق بوتاکس نهایت بهره را بدون دچار شدن به مشکلی ببرد.

از جمله مراقبت های بعد از انجام روش زیبا سازی تزریق بوتاکس عبارتند از:

 1. بعد از انجام هر روند زیبایی تزریق بوتاکس حداقل به مدت ۲۴ ساعت از مشروبات الکلی استفاده نشود.
 2. به ناحیه اطراف چشم ها هیچ گونه فشاری وارد نشود.
 3. به مدت ۴۸ ساعت از قرارگیری در معرض مستقیم نور خورشید جلوگیری به عمل آید.
 4. در صورت قرار گیری در معرض نور خورشید از کرم های ضد آفتابی با SPF بالای ۳۰ استفاده شود.
 5. از قرارگیری در مکان ها و فضا های گرمی همچون استخر و سونا به مدت چند روز اجتناب شود.
 6. به مدت چند روز تا یک هفته از دوش آب گرم استفاده نشود.
 7. زیرا ممکن است به نواحی اطراف چشم که روند زیبایی تزریق بوتاکس در آن ها انجام شده است آسیب وارد شود.
 8. به مدت چند هفته از غذا های شور به سان فست فود ها استفاده نشود و یک رژیم غذایی کم نمک مورد استفاده قرار گیرد.
 9. در صورت بروز هر گونه کبودی و تورم از پماد های مخصوص جهت رفع این عارضه ها استفاده شود.
 10. دارو هایی که پزشک متخصص بوتاکس برای بیمار تجویز کرده است به صورت کامل و مرتب مصرف شود.

تزریق بوتاکس در ناحیه پنجه کلاغی تا چه مدت ماندگار است؟

یکی از دغدغه هایی که بیمارانی از داشتن خطوط و چین و چروک های نواحی اطراف چشم که معروف به پنجه کلاغی می باشند رنج می برند و می خواهند با استفاده از روش زیبایی تزریق بوتاکس این خطوط را از بین ببرند این است که مدت زمان ماندگاری نتایج تزریق بوتاکس چقدر خواهد بود؟

چرا که این بیماران می خواهند یک روشی را امتحان کنند که دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشد و با استفاده یک باره از آن حداقل چند ماهی از شر چین و چروک های ناحیه اطراف چشم رهایی یابند.

با احتساب این سخن می ‌توان نتیجه گرفت که روش زیبایی تزریق بوتاکس می تواند یک گزینه مناسب برای این دسته از بیماران باشد. چرا که تنها با استفاده یک بار از روند زیبایی تزریق بوتاکس نتایج آن تا ۶ ماه ماندگار خواهد بود. بیماران در طول این مدت از همه چین و چروک های موجود در نواحی اطراف چشم خیالشان کاملاً راحت خواهد بود.

همچنین پس از گذشت این مدت بیمار می تواند با استفاده دوباره از روند زیبایی تزریق بوتاکس این مدت زمان ماندگاری را افزایش دهد. به عبارتی ممکن است پس از انجام دوباره روند زیبایی Botox injection توسط بیمار مورد نظر مدت ماندگاری و دوام نتایج حاصل از روند زیبایی تزریق بوتاکس تا ۸ ماه هم ادامه یابد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ