لیپوماتیک

درمان افتادگی پوست بعد از عمل لیپوماتیک

عمل زیبایی لیپوماتیک، یکی از محبوب ترین روش ها در از بین چربی های موضعی بدن می باشد.

ران ها، بازو ها، شکم و پهلو مناطقی از بدن هستند که می توانند هدف عمل زیبایی لیپوماتیک قرار گرفته و به حالت متناسب و ایده آل خود بازگردند. یکی از دلایل منحصر به فرد بودن فرایند پیکر تراشی، آن است که لیپوماتیک امکان حذف چربی های موضعی را برای افراد مختلفی فراهم کرده است.

چربی های نواحی مختلف بدن علی الخصوص ناحیه ی شکم و بازو، از مقاوم ترین بافت های بدن بوده که به راحتی بر اثر رژیم و یا ورزش برطرف نخواهند شد، در این شرایط لیپوماتیک را می توان معجزه ای در حذف موضعی این چربی ها و کمک به تناسب اندام افراد دانست.

آیا پس از لیپوماتیک پوست دچار افتادگی می شود؟

عمل زیبایی لیپوماتیک، یک جراحی به هدف حذف چربی های موضعی است که چربی های کوچک اما سرسخت را از بین می برد.

از آن جا که عمل جراحی پیکرتراشی فقط باعث از بین رفتن چربی های اضافه می شود و در بافت های پوست اضافه تغییری ایجاد نخواهد کرد، این امکان وجود دارد که پوست ناحیه ای که در آن عمل زیبایی پیکر تراشی انجام شده است پس از مدتی شل شود و حالت افتادگی به خود بگیرد.

این اتفاق همانند تغییرات ایجاد شده در بدن بر اثر کاهش وزن خواهد بود، همان طور که هر چه قدر سریع تر مسیر کاهش وزن را طی کنید و وزن بیشتری کم کنید پوستتان دچار افتادگی خواهد شد، با توجه به اینکه بر اثر لیپوماتیک حجم قابل توجهی از چربی ها حذف می شوند، احتمال بروز حالت افتادگی پوست وجود خواهد داشت.

همه افراد بعد از لیپوماتیک دچار افتادگی پوست نخواهند شد. بر اثر حذف برخی از توده های چربی بدن، و عدم ایجاد تغییری در استحکام پوست، ممکن است در برخی از افراد افتادگی پوست و شل شدن پوست بعد از لیپوماتیک ایجاد شود.

 

آیا پس از لیپوماتیک پوست دچار افتادگی می شود؟

 

خوشبختانه احتمال بروز افتادگی پوست بعد از لیپوماتیک خیلی بالا نیست و بروز این اتفاق در اکثر اوقات موقتی بوده و به راه حل های برطرف شدن افتادگی پوست و بازیابی حالت متناسب به خوبی پاسخ مثبت خواهد داد.

هیچ گاه نمی توان به طور قطعی گفت که پوست شما به فرایند پیکر تراشی چه واکنشی نشان خواهد داد اما پزشک می تواند با بررسی و ارزیابی خاصیت ارتجاعی پوست، یه ایده و نظر کلی در این باره به شما بدهد.

عوارض احتمالی بعد از لیپوماتیک

با وجود اینکه عمل زیبایی لیپوماتیک به طور کلی فرایند کم خطر و بدون آسیب های جدی در نظر گرفته می شود، اما برخی از پزشکان اتفاقات و علائمی را به عنوان عوارض جانبی عمل زیبایی پیکر تراشی بیان کرده اند.

موارد زیر، خطر های احتمالی هستند که ممکن است بعد از انجام فرایند پیکرتراشی مشاهده شوند:

  1. عوارض حاصل از داروهای بیهوشی که برای شروع فرایند لیپوماتیک استفاده می شوند.
  2. کبودی و تغییر رنگ
  3. تورم و التهاب
  4. آسیب به بافت های عمیق تر مانند رگ های خونی، اندام های شکمی در صورت عدم رعایت صحت و کیفیت تکنیک ها
  5. تجمع مایع در ناحیه ی شکم
  6. عفونت بر اثر عدم رعایت نکات مراقبتی
  7. نیاز به تکرار مجدد فرایند
  8. ترمیم زخم ضعیف
  9. سوختگی موضعی پوست شکم در صورت عدم کیفیت دستگاه و عدم مهارت پزشک
  10. افتادگی پوست در ناحیه ی شکم به علت عدم انجام صحیح فرایند لیپوماتیک

در نظر داشته باشید که موارد گفته شده، صرفا احتمالاتی است که ممکن است برخی از آن ها در صورت عدم رعایت نکات و شرایط استاندارد، بروز یابند.

تصمیم به انجام عمل زیبایی لیپوماتیک بسیار شخصی می باشد، باید در نظر داشته باشید که در صورت عدم انتخاب پزشک متخصص و باتجربه و عدم رعایت نکات مراقبتی لازم در دوران نقاهت فرایند پیکر تراشی، عوارض و خطرات ذکر شده ممکن است برای شما نیز اتفاق بیفتد.

نکته ی مثبت در مورد این عوارض آن است که غالبا به راحتی قابل رفع بوده و به علت وجود راه حل های متعدد درمانی و ترمیمی، اثرات ماندگار و یا طولانی مدتی نخواهند داشت.

مراقبت ها بعد از لیپوماتیک جهت جلوگیری از افتادگی پوست

مراقبت هایی که در دوران نقاهت عمل زیبایی لیپوماتیک انجام می شوند، نقش کلیدی در تضمین کیفیت به دست آمده و عدم بروز حساسیت ها و آسیب های دیگر ایفا می کند.

این نکات و اقدامات با توجه به تکنیک های انجام شده طی فرایند لیپوماتیک تعریف شده اند و عدم توجه به آن ها باعث می شود نه تنها نتیجه ی به دست آمده از لیپوماتیک، ایده آل و رضایت بخش نباشد، بلکه با ایجاد آسیب ها و بروز عوارض جانبی فرایند پیکر تراشی، شرایط را وخیم تر کند.

پس دوران نقاهت و بازیابی عمل زیبایی لیپوماتیک و اقدامات لازم جهت ترمیم و بازیابی را می توان یکی از مهم ترین بخش های انجام فرایند پیکرتراشی دانست.

همانطور که گفته شد، افتادگی پوست در ناحیه ی شکم یکی از عوارض جانبی احتمالی بعد از فرایند لیپوماتیک می باشد که برای جلوگیری از بروز این اتفاق و داشتن پوستی صاف و سالم و خوش حالت، توجه به نکات و توصیه هایی الزامی می باشد.

پس از خروج چربی های از ناحیه ی شکم در اثر انجام تکنیک های پیکر تراشی، پوست در آن قسمت جمع می شود و ممکن است بر اثر عادات غلط، حالت افتاده به خود بگیرد.

مهم ترین اقدام در این مورد استفاده از گن های طبی و استاندارد به مدت سه هفته بعد از فرایند لیپوماتیک می باشد. این اقدام باعث کنترل انقباض و انبساط عضله ی شکم بعد از لیپوماتیک خواهد شد و از تغییر و تخریب فرم آن جلوگیری خواهد کرد.

در قدم بعدی، ماساژ پوست و عضلات ناحیه ی شکم، از دیگر مواردی است که می تواند باعث حفظ حالت این بخش از اندام شود. تصحیح حالت خوابیدن نیز قدم بعدی در راستای به دست آوردن نتیجه ی مطلوب بعد از لیپوماتیک می باشد.

روش های درمانی برای افتادگی پوست بعد از لیپوماتیک

در هنگام انجام معاینات لازم برای انجام فرایند لیپوماتیک، خاصیت ارتجاعی پوست شما بررسی شده و احتمال بروز افتادگی پوست بر اثر انجام lipomatic برای شما بررسی می شود.

در صورت امکان بروز این اتفاق، توصیه ها و اقدامات لازم برای بهبود این شرایط نامتناسب پوست به شما گفته خواهد شد. تغییراتی در شیوه زندگی و همچنین روش های درمانی نیز وجود دارد که می توانید برای تقویت خاصیت ارتجاعی پوست خود از آن ها بهره ببرید.

نوشیدن آب یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای محکم تر شدن و سفت شدن پوست بعد از لیپوماتیک انجام دهید. نوشیدن آب برای افزایش خاصیت ارتجاعی پوست و همچنین برای سلامتی و ظاهر کلی پوست بسیار کمک کننده خواهد بود..

تمرینات قدرتی که برای تقویت ناحیه ی مورد نظر پس از انجام پیکر تراشی انجام می شوند نیز می تواند تاثیرات شگفت انگیزی به دنبال داشته باشند.

این تمرینات نه تنها باعث تقویت پوست ناحیه ی مورد نظر و سفت شدن آن می شوند، بلکه در عین حال باعث می شوند مناسب و با نشاط تر به نظر برسید. کرم های سفت کننده ی پوست، انتخاب دیگری است که می توانید آن ها را در نظر داشته باشید.

همچنین ماساژهای استاندارد پس از لیپوماتیک، با افزایش گردش خون در ناحیه ی مورد نظر، باعث تقویت ساختار بافت آن ناحیه و رفع حالت افتادگی پوست خواهند شد.

در مورد درمان های جدی تر برای این وضعیت پوست پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک، می توانید به جراحی های زیبایی که با حذف بافت پوست اضافه و کشیدن پوست، حالت متناسب و زیبای پوست را به آن باز می گرداند نیز فکر کنید.

این جراحی ها برای نواحی ران، بازو، شکم و پهلو ممکن است و به راحتی می توانید برای بهبود عوارض ناشی از پیکر تراشی از آن ها بهره ببرید.

5/5 (1 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ