لیپوماتیک

خوابیدن بعد از لیپوماتیک به چه صورت است ؟

لیپوماتیک یکی از جدیدترین روش‌هایی است که با هدف داشتن اندامی ایده‌آل مورد استفاده قرار می‌گیرد. اساس کار آن به این صورت است که چربی‌های اضافی و انباشته شده در نواحی مختلف بدن مثل پهلو‌ها، شکم، باسن و … را به صورت کاملا ایمن و بدون درد خارج کرده و بیمار می‌تواند بدون عوارض جانبی آزار دهنده و دوره نقاهت طولانی به هیکل ایده‌آل خود دست یابد. البته این موضوع باعث نمی‌شود تا مراقبت‌ها و نکات مهم بعد از انجام لیپوماتیک نادیده گرفته شود. یکی از مهم‌ترین موضوع‌ها نحوه خوابیدن بعد از لیپوماتیک است.

برای اینکه بیماران بتوانند بدون بروز مشکل خاص مراحل بهبودی بعد از عمل لیپوماتیک را پشت سر بگذارند باید در حین خوابیدن دقت کنند. برای آگاهی از صحیح‌ترین طرز خوابیدن بعد از لیپوماتیک شما را به خواندن مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم. کلینیک تخصصی رز با حضور دکتر روحانی یکی از مجهزترین مراکز زیبایی ایران محسوب می‌شود، که در تمامی مراحل انجام لیپوماتیک به منظور کاهش نگرانی و رسیدن به بهترین نتیجه ممکن بیماران را همراهی خواهد کرد.

طرز خوابیدن صحیح بعد از لیپوماتیک و اهمیت آن

همانطور که کاملاً بدیهی است، پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک، فرد به دلیل اینکه مدت زمان تقریباً زیادی حدود چندین ساعت را در اتاق عمل سپری کرده است به شدت احساس ضعف و خستگی خواهد کرد. به همین دلیل جهت کسب نیروی بیشتر و بهبود وضعیت خود، نیاز به استراحت کافی و منظم خواهد داشت. به همین جهت باید بلافاصله پس از انجام لیپوماتیک به استراحت بپردازد. در این بین برخی از افراد ممکن است اینگونه تصور کنند که اکنون می‌توانند پس از انجام لیپوماتیک با خیال آسوده و راحت، شبی آرام را سپری کرده و همانند سایر روز‌های عادی خود به استراحت و خوابیدن مشغول شوند.

خوابیدن بعد از لیپوماتیک به چه صورت است

اما این افراد باید بدانند که پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک، پزشک متخصص دستورالعمل‌هایی را جهت پیشگیری از بروز عوارض ناشی از لیپوماتیک و بهبود هر چه سریع‌تر فرد در اختیار او قرار خواهد داد و این نکات و دستورالعمل‌ها تنها شامل تغذیه مناسب و پرهیز از انجام بخش فعالیت‌ها نخواهد شد. از جمله مهم‌ترین نکاتی که باید پس از انجام پیکرتراشی به آن توجه داشت، نحوه صحیح خوابیدن بعد از لیپوماتیک خواهد است چرا که اگر طرز صحیح خوابیدن پس از انجام عمل پیکرتراشی را به خوبی رعایت نکنید، ممکن است برخی عوارض در ناحیه تحت درمان دیده شود. بنابراین نحوه صحیح خوابیدن پس از انجام جراحی لارغری دارای اهمیت بسیار فراوانی می‌باشد.

طرز خوابیدن صحیح بعد از لیپوماتیک و اهمیت آن

طرز صحیح خوابیدن بعد از لیپوماتیک

بسیاری از کسانی که عمل لیپوماتیک را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند و از اهمیت نحوه صحیح خوابیدن پس از انجام پیکرتراشی باخبر هستند، شاید نحوه صحیح انجام این کار را به خوبی بلد نباشند و نمی‌دانند که چطور پس از انجام لیپوماتیک بخوابند که هیچگونه عارضه‌ای به همراه نداشته باشد. بنابراین ممکن است این دسته از افراد از پزشک متخصص پیکرتراشی خود درمورد نحوه صحیح خوابیدن پس از عمل لیپوماتیک سؤالاتی داشته باشند تا بتوانند با استفاده از نکات ذکر شده توسط پزشک، یک خواب سالم و راحت پس از انجام عمل داشته باشند. از جمله نکات مهم درمورد نحوه صحیح خوابیدن پس از انجام پیکرتراشی عبارتند ا:

  • خوابیدن به نحوی که هیچگونه ضربه و فشاری به ناحیه تحت درمان وارد نشود:

پس از انجام عمل زیبا‌سازی لیپوماتیک ناحیه تحت درمان به شدت احساس می‌شود. بنابراین بهتر است در هنگام استراحت به صورتی بخوابید که هیچگونه فشاری به این ناحیه وارد نشود چرا که در صورت وارد شدن هر گونه فشار به ناحیه تحت درمان پس از انجام لیپوماتیک ممکن است در اطراف ناحیه تورم و کبودی دیده شود و درد زیادی را احساس کنید.

  • استفاده از بالش اضافی در زیر پا‌ها

برای اینکه خون در ناحیه تحت درمان به خوبی جریان داشته باشد و بافت‌های موجود در این ناحیه بتوانند از مواد مغذی موجود در خون استفاده کنند بهتر است در هنگام خوابیدن پس از لیپوماتیک یک بالش اضافی در زیر پا‌های فرد قرار داده شود.

  • پوشیدن گن در زمان خواب

حداقل تا 4 هفته باید به صورت شبانه‌روزی یعنی حتی در زمان خواب نیز گن به تن داشته باشید.

  • رعایت زاویه 45 درجه

در زمان خواب، بالا تنه باید زاویه 45 درجه با پا داشته باشد تا اگر جراحی در شکم یا بازو انجام شده است، ورم زودتر برطرف گردد.

زمان استراحت کافی بعد از لیپوماتیک

علاوه بر طرز صحیح خوابیدن پس از انجام پیکرتراشی، مدت زمانی که فرد به استراحت می‌پردازد نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود. بنابراین بهتر است که فرد بعد از انجام عمل لیپوماتیک از استراحت کافی برخوردار باشد تا پس از انجام عمل هر چه سریع‌تر به وضعیت خود بهبود بخشیده و به انجام فعالیت‌های روزانه خود بازگردد. اما برداشت شما از این سخن نباید تنها خوابیدن کافی باشد زیرا استراحت کردن تنها به معنی خوابیدن نیست بلکه به این معنی است که در مدت زمان استراحت خود هیچگونه فعالیت جدی را انجام ندهید چرا که انجام هر گونه فعالیت‌های سنگین باعث بروز برخی عوارض ناشی و خطرات جدی خواهند شد.

زمان استراحت کافی بعد از جراحی لاغری

بنابراین فرد جهت جلوگیری از این عوارض و خطرات جدی بهتر است به توصیه‌ها و نکات پزشک متخصص خود توجه کافی داشته باشد. به همین جهت پزشک متخصص از فرد درخواست می‌کند به مدت حداقل ۴۸ ساعت از انجام هر گونه فعالیت سرباز زند و استراحت مطلق داشته باشد و به غیر از کار‌های ضروری، هیچ نوع فعالیتی نداشته باشد. اما این مدت زمان استراحت تنها به ۴۸ ساعت اولیه پس از انجام عمل لیپوماتیک ختم نخواهد شد و فرد به نوعی موظف خواهد بود حداقل به مدت یک هفته تا حد امکان از انجام فعالیت‌های عادی روزانه خود اجتناب کند. پس از گذشت این مدت می‌تواند به انجام فعالیت‌های روزانه خود مشغول شود و از نتایج به دست آمده از عمل پیکرتراشی بدون داشتن هیچگونه دردسری لذت ببرد.

مطالب بیشتر: ورزش بعد از لیپوماتیک

خطرات و عوارض رعایت نکردن طرز صحیح خوابیدن بعد از لیپوماتیک

همانطور که از مطالب بالا دانسته شد توجه به نحوه صحیح خوابیدن پس از انجام پیکرتراشی بسیار مهم و ضروری می‌باشد و فرد باید تمام تلاش خود را در نحوه انجام این عمل به صورت صحیح به کار برد چرا که اگر این کار را به صورت صحیح انجام دهد، ممکن است پس از انجام جرحی لاغری برخی از عوارض و خطرات ناشی از عذم نحوه صحیح خوابیدن در ناحیه تحت درمان مشاهده شود که برای فرد ناخوشایند بوده و ممکن است دردسر ساز باشد.
از جمله عوارض و خطراتی که از طرز نادرست خوابیدن پس از انجام عمل لیپوماتیک بروز می‌کنند عبارتند از:

  1. درد بسیار زیاد به دلیل فشار آوردن زیاد به محل زخم
  2. کبودی و تورم
  3. عفونت
  4. خونریزی
  5. التهاب
0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *