کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
طرز خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

طرز خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

یکی از آزار دهنده ترین تغییرات صورت هر فردی از زن تا مرد چین و چروک خواهد بود که امروز با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی به راحتی توسط روش های مختلفی از جمله عمل زیبایی تزریق بوتاکس قابل درمان است. عمل زیبایی تزریق بوتاکس می تواند باعث شود تا چین و چروک هایی که به دلیل انقباض زیاد از حد عضله های به وجود خواهد آمد بر طرف شود و همچنین در ادامه این میزان از انقباض عضله ها کاهش یابد. در ادامه کاهش انقباض عضلات شاهد خواهیم بود که تا حد زیادی چین و چروک ها برطرف خواهد شد.

مطابق هر عمل زیبایی دیگری عمل زیبایی تزریق بوتاکس نیز دارای نکاتی است که باید به آن ها توجه شود. توجه به نکات پیش رو می تواند باعث شود تا از بروز مشکلات و عوارضی جدی جلوگیری به عمل آید و همچنین بیمار بتواند سلامتی خود را به راحتی به دست آورده و از نتایج نهایی لذت ببرد.

آیا می توان بعد از تزریق بوتاکس بلافاصله خوابید؟

یکی از مهم ترین نکاتی که پس از عمل زیبایی تزریق بوتاکس وجود خواهد داشت مسائل مرتبط با استراحت و خوابیدن است. بعد از یک عمل زیبایی یا تزریق بوتاکس هر فردی تمایل به استراحت دارد تا بتواند با استراحت و رسیدگی به مسائلی مانند خستگی ناشی از عمل زیبایی و درد خود پایان دهد.

اما دقیقا در عمل زیبایی تزریق بوتاکس این موضوع بر عکس خواهد بود و فرد بیمار تا چند ساعتی باید از خوابیدن پرهیز نماید. خوابیدن و استراحت بلافاصله پس از عمل زیبایی تزریق بوتاکس می تواند موجب ایجاد مشکلات جدی برای فرد شود به همین دلیل بسیار اهمیت دارد که نکات مرتبط با مراقبت های مورد نیاز در مورد استراحت و خوابیدن پس از عمل زیبایی تزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص زیبایی یا کادر پزشکی به بیمار ارائه شود تا با استفاده از آن ها بتوان از عوارض و خطرات  احتمالی جلوگیری به عمل آید.

بیماران در وهله اول می خواهند بدانند که آیا می توانند بلافاصله پس از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس استراحت کنند و بخوابند یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که اگر شما نسبت به انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس اقدام کرده اید بهتر است تا حداقل تا 4 ساعت ابتدایی پس از تزریق بوتاکس از خوابیدن اجتناب کنید.

 

آیا می توان بعد از تزریق بوتاکس بلافاصله خوابید؟

 

معمولا بوتاکس چند ساعت طول خواهد کشید تا به بافت اصلی و درونی عضلات برسد و جذب آن ها شود در نتیجه زمانی که بوتاکس وارد عضلات شده و به خوبی جذب شده باشد می توانید به راحتی استراحت کنید، در غیر این صورت ممکن است باعث جابجای و انتقال سم بوتولونیم به نقاط دیگر صورت شوید.

سم بوتولونیم یا بوتاکس پس از تزریق در ساعات ابتدایی که هنوز در عضلات جذب نشده است می تواند انتقال پیدا کرد و خطر بروز عوارض احتمالی و شدیدی را نظیر درد، تورم، بی حسی در ناحیه غیر ضروری، فلجی موقت در عضلات غیر ایمن و غیره را افزایش دهد.

در هنگام خوابیدن پس از تزریق بوتاکس رعایت چه نکاتی الزامی است؟

پس از عمل زیبایی تزریق بوتاکس و گذشت حداقل 4 تا 6 ساعت فرد می تواند استراحت کند و یا بخوابد اما درست در چنین دقایقی نیز نکاتی وجود دارند که باید آن ها را رعایت کند، یکی از سوالات و نکاتی که در مورد خوابیدن پس از عمل زیبایی تزریق بوتاکس مطرح می شود این است که آیا باید در موقعیت خاصی استراحت کرد؟ به عنوان مثال می شود به پشت یا پهلو خوابید؟ در پاسخ به این سوال می توان به راحتی گفت که پس از عمل زیبایی تزریق بوتاکس در صورتی که شما 4 تا 6 ساعت صبر کنید هیچ محدودیتی در نوع و موقعیت استراحت شما وجود نخواهد داشت زیرا سم بوتولونیم در عضلات جذب خواهد شد و احتمال انتقال آن نزدیک به صفر خواهد بود.

سوال دیگری که گاها مطرح خواهد شد این است که آیا می تواند پس از عمل زیبایی تزریق بوتاکس دراز کشید؟ پاسخ این سوال قطعا منفی خواهد بود، در نتیجه نکاتی وجود خواهد داشت که باید دقت داشته باشید پس از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس آن ها را رعایت کرده و از برخی از آن ها اجتناب نمایید. به عنوان مثال دراز کشیدن و پایین آوردن سر در ساعات ابتدایی پس از انجام تزریق بوتاکس ممنوع است و در مواردی می تواند باعث ایجاد حالت تهوع و یا انتقال سم بوتولونیم یا بوتاکس به نواحی غیر امن شود.

مراقبت های پس از تزریق بوتاکس

با توجه به نکاتی که در مورد استراحت و خوابیدن بعد از عمل زیبایی تزریق بوتاکس ذکر شد باید دقت شود که بهترین زمان انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس صبح یا اوایل بعد از ظهر خواهد بود، دلیل این انتخاب این است که بیمار در چنین زمانی معمولا خستگی کمتری داشته و احتمال اینکه بخواهد دراز بکشد یا استراحت کند یا اینکه بخوابد بسیار اندک خواهد بود همچنین کم کار بودن فرد در زمانی که می خواهد نسبت به انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس اقدام نماید بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

فرد باید بعد از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس از انجام دادن اعمال سنگین، ورزش کردن، کار کردن و دراز کشیدن پرهیز نماید در نتیجه باید زمانی تزریق بوتاکس را انجام دهد که هیچ کار سنگینی برای انجام دادن نداشته باشد، استرس و فشار عصبی و هم چنین انجام امور سنگین می تواند باعث افزایش فشار خون و ایجاد اختلالاتی در عمل زیبایی تزریق بوتاکس شود و در پایان می تواند نتایج حاصل شده از تزریق بوتاکس را تحت تاثیر قرار دهد.

در مورد عمل زیبایی تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک های صورت نکاتی وجود دارد که می تواند به عنوان نباید هایی در نظر گرفته شود که در 24 ساعت ابتدایی پس از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس باید توجه به ویژه ای به آن ها داشته باشید، در نتیجه به زبان ساده باید گفت انجام امور زیر در 24 ساعت ابتدایی پس از عمل زیبایی تزریق بوتاکس ممنوع بوده و انجام آن ها می تواند باعث ایجاد اختلالاتی در نتایج به دست آمده از تزریق بوتاکس گردد که در برخی موارد می تواند عوارض احتمالی و خطرات ناشی از تزریق بوتاکس را افزایش دهد.

 1. در 4 تا 6 ساعت ابتدایی پس از تزریق بوتاکس از دراز کشیدن پرهیز کنید.
 2. خوابیدن در 4 تا 6 ساعت ابتدایی پس از تزریق بوتاکس ممنوع است.
 3. تا یک روز پس از تزریق بوتاکس از انجام امور سنگین و ورزش پرهیز کنید.
 4. تحت هیچ شرایطی به محل تزریق دست نزنید و از ماساژ دادن و مالیدن آن خود داری کنید.
 5. دقت داشته باشید که برای تسکین تورم و یا درد نباید از کمپرس آب گرم استفاده کنید.
 6. از قرار گرفتن در برابر نور مستقیم خورشید و یا دوش آب داغ اجتناب کنید.
 7. از قرار دادن کمپرس آب سرد یا یخ در 3 تا 4 ساعت ابتدایی پس از تزریق بوتاکس خود داری کنید.
 8. از خم کردن سر خود به سمت پایین و یا تکان های شدید بدن و صورت در ساعات ابتدایی پس از botox injection خودداری کنید.
 9. بهتر است بعد از تزریق بوتاکس به جهت جلوگیری از وارد شدن فشار به صورت در هفته های نخست از خوابیدن بر روی شکم خود داری کنید تا فشاری به صورت شما و عضلات آن وارد نشود.
 10. از اموری که باعث ایجاد فشار مستقیم بر روی صورت خواهد شد پرهیز نمایید.
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ