کاشت ابرو

خارش بعد از کاشت ابرو چه دلایلی دارد؟

ایران به دلیل مراکز زیبایی معتبر و پزشکان حاذق یکی از قطب های بزرگ عمل زیبایی در جهان به شمار می رود. کاشت ابرو طبیعی به دلیل نتایج باور نکردنی و شگفت یکی از همین عمل های زیبایی پرطرفدار به شمار می رود. نام علمی و بین المللی آن پیوند ابرو است. از پیوند ابرو علاوه بر جنبه هایی زیبایی ظاهری که پدید می آید برای درمان بسیاری از آسیب دیدگی ها و ریزش مو در این ناحیه به دلایل مختلف نیز استفاده می شود. گیرنده و دهنده در این جراحی یک نفر هستند و فرد دردسری برای پیدا کردن گزینه مناسب برای پیوند ابرو را نخواهد داشت. عارضه های کم و خفیف هم خود به تنهایی یکی از مزایای بزرگ این عمل زیبایی به شمار می رود. صرف نظر از این مزایا و نتایج اگر به هر دلیلی فرد در این ناحیه احساس کمبود و ضعف کند که بر چهره و متقابلاً اعتماد به نفس او موثر باشد توصیه می‌شود با مشورت پزشک حاذق و بیان انتظارات خود در مورد کاشت ابروی طبیعی، این روش را به عنوان درمانی قطعی و تأثیرگذار انتخاب کرد.

عوارض جانبی خفیف پس از کاشت ابرو طبیعی

از آنجایی هر عملی چه درمانی و چه عمل زیبایی عوارضی دارند، به سبب وجود عوارض نمی توان از آنها که راه گشای مشکلات هستند، سر باز زد یا منصرف شد. در مورد پیوند ابرو نیز این قاعده صدق می کند. البته باید گفت که با توجه و در مقایسه با مزایای فوق العاده ای که برای کاشت ابروی طبیعی یا همان پیوند ابرو ذکر شد، عوارض به حدی کم و خفیف هستند که ارزش آن را دارد از کاشت ابرو به عنوان یک راه حل مناسب استفاده کرد.

عوارض جانبی خفیف پس از کاشت ابرو طبیعی

در مورد عوارض جانبی خفیف کاشت ابرو می توان به چند مورد اشاره نمود که عبارتند از:

  1. خونریزی خفیف: که به طور معمول در چند ساعت اول یا حداکثر در روز اول بعد از پیوند ابرو اتفاق می افتد. این عارضه دائمی نیست.
  2. درد: از آنجا که فناوری مورد استفاده برای کاشت ابرو پیشرفته است؛ درد گذرا بوده و مسکن از بین می رود.
  3. ورم: با توجه به میزان و مساحت برای پیوند مو و نیز میل بدن به تروما ورم بعد از این عمل زیبایی طبیعی بوده و با بالا قرار دادن سر از سطح بدن در طعی چند روز رفع می شود.
  4. پوسته پوسته شدن: این عارضه نیز بعد از پیوند ابرو طبیعی بوده و با استفاده از مواد و مراقبت های توصیه شده توسط پزشک رفع می گردد.
  5. خارش : پس از پیوند ابرو برخی از پوست‌های خشک و مستعد دچار خارش می شوند که معمول است و معمولاً نشانه بهبود و رشد سلول‌های جدید پوست است.

 آیا پس از کاشت ابرو ناحیه تحت درمان دچار خارش می شود؟

همانطور که گفته شد خارش ابرو یکی از عارضه های خفیف بعد از کاشت ابرو طبیعی محسوب می شود که ممکن است چند روزی به طول بینجامد. خارش پس از کاشت ابرو می تواند به دلایل مختلفی باشد: بهبودی طبیعی، عفونت  و غیره که توصیه می شود به جراح خود مراجعه کنید. تفکیک این دلایل بسیار مهم است.

در اکثر موراد خارش به عنوان یک علائم بهبودی در نظر گرفته می شود و وجود آن بعد از پیوند ابرو کاملاً طبیعی است و نگران کننده هم نیست. تنها از آنجایی بعد از پیوند ابرو خاراندن محل کاشت ممکن است وسوسه انگیز باشد باید از ان خودداری کرد.

اگر موهای کاشته شده خود را خراش دهید، می توانید یک عفونت پوستی یا عفونت فولیکول مو (فولیکولیت) ایجاد کنید. در بدترین حالت ممکن است موهای پیوند شده را به طور کامل بکشید ، این کار  می تواند تأثیر بدی بر نتایج نهایی این عمل زبایی  شما بگذارد. توصیه ما این است که 14 روز صبر کنید تا در هنگام لمس کردن موهایتان بتوانید از  دستان خود استفاده کنید.

آیا خارش بعد از کاشت ابرو طبیعی و دائمی خواهد بود؟

پس از پیوند ابرو برخی از پوست‌های خشک و خارش دار معمول است و معمولاً نشانه بهبود و رشد سلول‌های جدید پوست است. خوب است که مرطوب کننده را در منطقه بمالید. شما به هیچ یک از پیوندها آسیب نمی رسانید. تمام فولیکول‌های کاشته شده باید تاکنون به خوبی تثبیت شوند. اگر ناحیه را مالیده اید و مویی از بین می رود طبیعی است. فولیکول های زیر پوست ظرف چند ماه آینده دوباره ظاهر می‌شوند و موها بعد از مقداری ریزش که پس از پیوند ابرو طبیعی است دوباره رشد خود را از سر خواهند گفت.

همانگونه که گفته شد خارش بعد از پیوند ابرو کاملاً طبیعی بوده و البته بسیار موقت و گذاراست. این عارضه آنقدر آزار دهنده نیست که شما از این عمل زیبایی صرف نظر کنید و طبیعتاً با دیدن نتایج کاشت ابروی طبیعی تحمل چند روزه و موقتی این عارضه ها ارزش دارد . البته باید گفت که با مراقبت ها و رعایت نکاتی می توان این عارضه پیوند ابرو را نیز تا حد چشم گیری کاهش داد، که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. تنها این نکته را نباید از نظر دور داشت که اگر هرگونه عارضه ای بعد از کاشت ابرو  رخ داد و به صورت غیر طبیعی شاهد دوام آن و طولانی شدن آن بودیم حتماً باید با پزشک مراجعه کرد.

رفع خارش بعد از کاشت ابرو

عارضه خارش ابرو بعد از پیوند ابرو متداول است و به راحتی قابل مدیریت است. بعد از انجام کاشت ابرو طبیعی است. همانطور که گفته شد . این به دلیل روند بهبودی پوست سر است که به منظور ترمیم خود به دنبال برداشتن مو و کاشت مو رخ می دهد. ممکن است متوجه شوید که قسمت هایی از ابرو التهاب و خارش هستید که بین 5 تا 7 روز اغلب طول خواهد کشید.  توصیه‌هایی وجود دارد که این عارضه را بعد از انجام عمل زیبایی پیوند مو تا حد زیادی کم می کند این مراقبت‌ها عببارتند از:

  1. استفاده از آب اسپری و آلوئه ورا در منطقه کاشته شده؛ و لوسیون آلوئه ورا در ناحیه اهدا کننده باعث بهبودی سریع شده و باعث کاهش خارش می شود.
  2. خارش غیر قابل مقاومت در طول روز با لمس ملایم به وسیله گاز استریل یا دستمال مرطوب برطرف می شود ، اما نباید با ناخن های انگشت به محلی که کاشت ابرو طبیعی را انجام داده اید برخوردی انجام شود.
  3. استفاده از داروهای ضد التهاب و ضد خارش نیز پس از eyebrow transplant مانند آنتی هیستامین البته نیز نظر و با تجویز پزشک بسیار کمک کننده خواهد بود.
  4. محلول ها، مرطوب کننده ها و لوسیون هایی نیز که پزشکان بعد از اینگونه عمل زیبایی تجویز می کنند خارش را از بین خواهد برد.

کاشت ابرو طبیعی به دلیل دوام و نیاز کم به مراقبت های اولیه همچنین ایجاد قرینگی ابروها در صورت، پرپشت کردن آنها، از بین بردن اثرات آسیب ها و بیماری ها بر ابرو به عنوانی روشی مطمئن و تآثیرگذار این روزها مطرح می شود. زیبایی و گیرایی چشم و ابرو نقش انکار ناپذیری بر زندگی و فردی و همین طور فعالیت های جمعی دارد. انتخاب این روش تنها وجه زیبایی شناسی و ظاهری ندارد و از لحاظ روانی نیز حس مثبت و اعتماد به نفس را برای شما رقم خواهد زد.

پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو

بعد از اینکه فردی عملیات پیوند ابرو انجام داد می‌تواند شاهد برخی عوارض جانبی احتمالی نظیر التهاب در ناحیه کاشت، تورم در ناحیه چشم و … شود؛ که تمامی این عوارض به مرور زمان و با رعایت کامل مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو از بین خواهد رفت و جای هیچ نگرانی نخواهد بود. اما در این میان امکان ایجاد مشکلاتی که می‌تواند کمی برای بیمار نگران کننده باشد نیز وجود دارد. از جمله یکی از این موارد پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو است. علت این اتفاق می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اصلی‌ترین عامل در مشاهده علائم پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو خشکی پوست است. بنابراین با هیدراته نگه داشتن بدن و جلوگیری از خشکی پوست می‌توان خیلی راحت از بروز آن جلوگیری کرد.

از آنجایی که پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو می‌تواند باعث ناراحتی و اذیت بیمار شود جلوگیری از بروز چنین اتفاقی بسیار مهم است. چرا که خشکی و پوسته پوسته شدن باعث ایجاد خارش و در نتیجه ایجاد ترک‌هایی در ناحیه ابرو می‌شود. در نتیجه فولیکول‌های تازه کاشته شده آسیب دیده و نتایج مطلوبی که انتظار آن را داشتید ایجاد نخواهد شد. بنابراین استفاده مرتب از پمادها و داروهای تجویز شده توسط پزشک را باید جدی گرفت و به تمامی توصیه‌ها و مراقبت‌های بعدی توجه ویژه‌ای داشت.

 

زمان پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو

زمان پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو به عوامل مختلفی بستگی داشته و در هر بازه‌ای تا پایان بهبودی کامل می‌تواند اتفاق بیافتد. نکته مهمی که در این خصوص وجود دارد در ارتباط با عوامل تاثیرگذار در خصوص رخ دادن چنین اتفاقی است. چرا که با انجام مراقبت‌های لازم و دقت در تغذیه فرد می‌تواند تا حد قابل توجهی موثر واقع شود. به طوری که در بسیاری از افراد پوسته پوسته شدن به هیچ عنوان مشاهده نمی‌شود. در صورتی که چنین علائمی در شما ظاهر شد و احساس کردید که مشکل جدی است و در عرض چند روز بهبود پیدا نکرد ضروری است که با پزشک مربوطه خود تماس گرفته و مشکل را با او در میان بگذارید. در افرادی که خشکی پوست و پوسته پوسته شدن شدیدی را تجربه می‌کنند احتمال موفقیت در پیوند مو ضعیف می‌شود. البته فراموش نکنید که چنین اتفاقی طبیعی است و اگر رسیدگی‌های اولیه و اصولی را انجام دهید جای هیچ نگرانی نخواهد بود.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ