کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
خارش بعد از کاشت ابرو چه دلایلی دارد؟

خارش بعد از کاشت ابرو چه دلایلی دارد؟

ایران به دلیل مراکز زیبایی معتبر و پزشکان حاذق یکی از قطب های بزرگ عمل زیبایی در جهان به شمار می رود. کاشت ابرو طبیعی به دلیل نتایج باور نکردنی و شگفت یکی از همین عمل های زیبایی پرطرفدار به شمار می رود.

نام علمی و بین المللی آن پیوند ابرو است. از پیوند ابرو علاوه بر جنبه هایی زیبایی ظاهری که پدید می آید برای درمان بسیاری از آسیب دیدگی ها و ریزش مو در این ناحیه به دلایل مختلف نیز استفاده می شود.

ماندگاری بالای کاشت ابرو طبیعی یکی از مزایای بزرگ این عمل زیبایی محسوب می شود. گیرنده و دهنده در این جراحی یک نفر هستند و فرد دردسری برای پیدا کردن گزینه مناسب برای پیوند ابرو را نخواهد داشت. عارضه های کم و خفیف هم خود به تنهایی یکی از مزایای بزرگ این عمل زیبایی به شمار می رود.

صرف نظر از این مزایا و نتایج اگر به هر دلیلی فرد در این ناحیه احساس کمبود و ضعف کند که بر چهره و متقابلاً اعتماد به نفس او موثر باشد توصیه می شود با مشورت پزشک حاذق و بیان انتظارات خود در مورد کاشت ابروی طبیعی، این روش را به عنوان درمانی قطعی و تأثیرگذار انتخاب کرد.

عوارض جانبی خفیف پس از کاشت ابرو طبیعی

از آنجایی هر عملی چه درمانی و چه عمل زیبایی عوارضی دارند، به سبب وجود عوارض نمی توان از آنها که راه گشای مشکلات هستند، سر باز زد یا منصرف شد. در مورد پیوند ابرو نیز این قاعده صدق می کند.

البته باید گفت که با توجه و در مقایسه با مزایای فوق العاده ای که برای کاشت ابروی طبیعی یا همان پیوند ابرو ذکر شد، عوارض به حدی کم و خفیف هستند که ارزش آن را دارد از کاشت ابرو به عنوان یک راه حل مناسب استفاده کرد.

 

عوارض جانبی خفیف پس از کاشت ابرو طبیعی

 

در مورد عوارض جانبی خفیف کاشت ابرو می توان به چند مورد اشاره نمود که عبارتند از:

 1. خونریزی خفیف: که به طور معمول در چند ساعت اول یا حداکثر در روز اول بعد از پیوند ابرو اتفاق می افتد. این عارضه دائمی نیست.
 2. درد: از آنجا که فناوری مورد استفاده برای کاشت ابرو پیشرفته است؛ درد گذرا بوده و مسکن از بین می رود.
 3. ورم: با توجه به میزان و مساحت برای پیوند مو و نیز میل بدن به تروما ورم بعد از این عمل زیبایی طبیعی بوده و با بالا قرار دادن سر از سطح بدن در طعی چند روز رفع می شود.
 4. پوسته پوسته شدن: این عارضه نیز بعد از پیوند ابرو طبیعی بوده و با استفاده از مواد و مراقبت های توصیه شده توسط پزشک رفع می گردد.
 5. خارش : پس از پیوند ابرو برخی از پوست‌های خشک و مستعد دچار خارش می شوند که معمول است و معمولاً نشانه بهبود و رشد سلول‌های جدید پوست است.

 آیا پس از کاشت ابرو ناحیه تحت درمان دچار خارش می شود؟

همانطور که گفته شد خارش ابرو یکی از عارضه های خفیف بعد از کاشت ابرو طبیعی محسوب می شود که ممکن است چند روزی به طول بینجامد. خارش پس از کاشت ابرو می تواند به دلایل مختلفی باشد: بهبودی طبیعی، عفونت  و غیره که توصیه می شود به جراح خود مراجعه کنید. تفکیک این دلایل بسیار مهم است.

در اکثر موراد خارش به عنوان یک علائم بهبودی در نظر گرفته می شود و وجود آن بعد از پیوند ابرو کاملاً طبیعی است و نگران کننده هم نیست. تنها از آنجایی بعد از پیوند ابرو خاراندن محل کاشت ممکن است وسوسه انگیز باشد باید از ان خودداری کرد.

اگر موهای کاشته شده خود را خراش دهید، می توانید یک عفونت پوستی یا عفونت فولیکول مو (فولیکولیت) ایجاد کنید. در بدترین حالت ممکن است موهای پیوند شده را به طور کامل بکشید ، این کار  می تواند تأثیر بدی بر نتایج نهایی این عمل زبایی  شما بگذارد. توصیه ما این است که 14 روز صبر کنید تا در هنگام لمس کردن موهایتان بتوانید از  دستان خود استفاده کنید.

آیا خارش بعد از کاشت ابرو طبیعی و دائمی خواهد بود؟

پس از پیوند ابرو برخی از پوستهای خشک و خارش دار معمول است و معمولاً نشانه بهبود و رشد سلولهای جدید پوست است. خوب است که مرطوب کننده را در منطقه بمالید. شما به هیچ یک از پیوندها آسیب نمی رسانید.

تمام فولیکولهای کاشته شده باید تاکنون به خوبی تثبیت شوند. اگر ناحیه را مالیده اید و مویی از بین می رود طبیعی است. فولیکول های زیر پوست ظرف چند ماه آینده دوباره ظاهر می شوند و موها بعد از مقداری ریزش که پس از پیوند ابرو طبیعی است دوباره رشد خود را از سر خواهند گفت.

همانگونه که گفته شد خارش بعد از پیوند ابرو کاملاً طبیعی بوده و البته بسیار موقت و گذاراست. این عارضه آنقدر آزار دهنده نیست که شما از این عمل زیبایی صرف نظر کنید و طبیعتاً با دیدن نتایج کاشت ابروی طبیعی تحمل چند روزه و موقتی این عارضه ها ارزش دارد . البته باید گفت که با مراقبت ها و رعایت نکاتی می توان این عارضه پیوند ابرو را نیز تا حد چشم گیری کاهش داد، که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

تنها این نکته را نباید از نظر دور داشت که اگر هرگونه عارضه ای بعد از کاشت ابرو  رخ داد و به صورت غیر طبیعی شاهد ماندگاری آن و طلانی شدن آن بودیم حتماً باید با پزشک مراجعه کرد.

رفع خارش بعد از کاشت ابرو

عارضه خارش ابرو بعد از پیوند ابرو متداول است و به راحتی قابل مدیریت است. بعد از انجام کاشت ابرو طبیعی است. همانطور که گفته شد . این به دلیل روند بهبودی پوست سر است که به منظور ترمیم خود به دنبال برداشتن مو و کاشت مو رخ می دهد. ممکن است متوجه شوید که قسمت هایی از ابرو التهاب و خارش هستید که بین 5 تا 7 روز اغلب طول خواهد کشید.  توصیه هایی وجود دارد که این عارضه را بعد از انجام عمل زیبایی پیوند مو تا حد زیادی کم می کند این مراقبت ها عببارتند از:

 1. استفاده از آب اسپری و آلوئه ورا در منطقه کاشته شده؛ و لوسیون آلوئه ورا در ناحیه اهدا کننده باعث بهبودی سریع شده و باعث کاهش خارش می شود.
 2. خارش غیر قابل مقاومت در طول روز با لمس ملایم به وسیله گاز استریل یا دستمال مرطوب برطرف می شود ، اما نباید با ناخن های انگشت به محلی که کاشت ابرو طبیعی را انجام داده اید برخوردی انجام شود.
 3. استفاده از داروهای ضد التهاب و ضد خارش نیز پس از eyebrow transplant مانند آنتی هیستامین البته نیز نظر و با تجویز پزشک بسیار کمک کننده خواهد بود.
 4. محلول ها، مرطوب کننده ها و لوسیون هایی نیز که پزشکان بعد از اینگونه عمل زیبایی تجویز می کنند خارش را از بین خواهد برد.

کاشت ابرو طبیعی به دلیل ماندگاری و نیاز کم به مراقبت های اولیه همچنین ایجاد قرینگی ابروها در صورت، پرپشت کردن آنها، از بین بردن اثرات آسیب ها و بیماری ها بر ابرو به عنوانی روشی مطمئن و تآثیرگذار این روزها مطرح می شود.

زیبایی و گیرایی چشم و ابرو نقش انکار ناپذیری بر زندگی و فردی و همین طور فعالیت های جمعی دارد. انتخاب این روش تنها وجه زیبایی شناسی و ظاهری ندارد و از لحاظ روانی نیز حس مثبت و اعتماد به نفس را برای شما رقم خواهد زد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ