کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
جوانسازی پوست با تزریق botax

جوانسازی پوست با تزریق botax

ظهور چین و چروک بر اثر افزایش سن تاثیر به سزایی در چهره و زندگی فرد می گذارد. یکی از راه هایی که در جهت جوان سازی پوست صورت و رفع چین و چروک رواج کرده است تزریق بوتاکس است. با تزریق Botox می توانید خیلی سریع به نتیجه دلخواهتان برسید.

اگر می خواهید تزریق بوتاکس صورت را انجام دهید، ابتدا لازم است با چگونه عمل کردن تزریق بوتاکس صورت و همینطور عوارض تزریق بوتاکس صورت آشنا شوید.

قبل از انجام تزریق بوتاکس با مشورت از پزشک متخصص خود، مطمئن شوید که فرد مناسبی برای تزریق بوتاکس صورت هستید و هیچ یک از موارد زیر را ندارید.

 1. حساسیت به مواد بوتاکس صورت
 2. مشکلات تنفسی مانند آسم
 3. مشکلات بلع
 4. مشکلات تنفسی
 5. مشکلات خونریزی
 6. داای پلک های فرو رفته باشید
 7. ضعف در عضلات پیشانی

در صورتی که هر یک از مشکلا گفته شده را نبودید، سپس می توانید به تزریق بوتاکس صورت اقدام کنید.

تزریق بوتاکس در صورت چگونه سبب زیبایی پوست می شود؟

تزریق بوتاکس به صورت در واقع همان بوتولیسم است. بوتولیسم به سم باکتری بوتولینوم گفته می شود. این سم معمولا در مواد غذایی وجود دارد که باعث مسمومیت غذایی می شود.

تزریق بوتاکس صورت به جهت اهداف مختلفی انجام خواهد شد، این اهداف می تواند به دلیل رفع نقص های صورت و یا حذف چین و چروک های مشهود صورت باشد. گاهی نیز برای فلجی موقت و تیک های عصبی از تزریق بوتاکس برای اهداف درمانی استفاده خواهد شد.

برخی ها از مردم تزریق بوتاکس صورت را با پر کننده های صورت یکی می دانند. در واقع باید تزریق Botox صورت و پر کننده های پوستی از نظر عملکردی که انجام می دهند کاملا با هم متفاوت اند.

تزریق بوتاکس صورت زمانی انجام می شود بعضی از عضله های صورت منقبض باشد مانند هنگامی که اخم می کنید و بر پیشانی شما خطوطی بر اثر منقبض شدن عضله های آن ناحیه ایجاد می شود.

تزریق بوتاکس صورت باعث باز شدن عضله های منقبض شده صورت می شود؛ اما در صورتی که عضله منقبضی در صورتتان ندارید بوتاکس نمی تواند روش مناسبی برای شما باشد.

تزریق بوتاکس صورت از طریق سوزن های ریزی انجام می شود. سپس چند روز طول می کشد تا بوتاکس تزریق شده بر عضله های آن ناحیه اثر گذارد و باعث نرم شدن و منبسط شدن عضله ها شود.

 

تزریق بوتاکس در صورت چگونه سبب زیبایی پوست می شود؟

 

اما پر کننده های صورت برخلاف تزریق بوتاکس صورت برای رفع چین و چروک و پر کردن خط لبخند و خط های کنار بینی و چشم استفاده می شود و روی عضله های صورت تاثیری نمی گذارد.

عوارض جانبی و خطرات بعد از تزریق بوتاکس صورت

تزریق بوتاکس صورت هم مانند انجام هر درمان زیبایی دیگری ممکن است با خطرات و عوارضی همراه باشد. طی تحقیقات انجام شده بر افرادی که تزریق بوتاکس صورت انجام داده اند، عوارض زیر مشاهده شده است:

 1. درد
 2. التهاب
 3. تورم
 4. خونریزی
 5. کبودی
 6. خشکی دهان

حتما قبل از انجام تزریق بوتاکس آزمایشی مبنی بر اینکه به مواد بوتاکس حساسیت دارید یا خیر انجام دهید و از پزشک خود درباره این موضوع مشاوره بگیرید.

علاوه بر عوارض تزریق Botox صورت گفته شده این امکان هم وجود دارد که پس از تزریق بوتاکس صورت، بوتاکس تزریق شده گسترش یابد و روی بافت های اطراف ناحیه ای که بوتاکس صورت انجام شده هم تاثیر بگذارد.

مانند زمانی که شما تزریق بوتاکس صورت در ناحیه پیشانی انجام داده اید ولی بوتاکس تزریق شده گسترش یافته و بر چشم هم تاثیر بگذارد و باعث افتادگی پلک شود.

که البته پزشک متخصص می تواند تا حدی از بروز این مشکل در تزریق بوتاکس صورت جلوگیری کند. پزشک متخصص می تواند مقدار کم تری از بوتاکس را به ناحیه پیشانی تزریق کند تا تزریق بوتاکس صورت با مشکلی مواجه نشود.

با توجه به عوارض گفته شده ممکن است این سوال ایجاد شود که تزریق بوتاکس چشم هم عوارض و خطراتی را به دنبال دارد؟

جواب این سوال قطعا مثبت است اما راهکاری های خاص خودش را برای کنترل و جلوگیری دارد. تزریق بوتاکس چشم هم ممکن است با مشکلاتی مانند افتادگی پلک، بینایی مضاعف، تاری دید، کاهش بینایی، تورم پلک و خشکی چشم همراه باشد.

رخ ندادن این عوارض در بوتاکس صورت همگی بستگی به انتخاب شما در پزشک مناسب و رعایت نکات مراقبتی برای تزریق بوتاکس صورت دارد. شما می توانید با انتخاب یک پزشک متخصص از عوارض و خطرات تزریق Botox صورت جلوگیری کنید.

اما در صورتی که صرفا فقط هزینه تزریق بوتاکس صورت را ملاک قرار دهید و به دنبال پزشک مناسب و با تجربه برای انجام بوتاکس صورت نباشید، ممکن پزشکی که هزینه کمی می گیرد به مراتب دقت کمی هم در تزریق بوتاکس صورت به خرج دهد.

در این صورت ممکن است بعد از تزریق بوتاکس صورت به عوارض جدی غیر قابل جبرانی دچار شوید.

مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس صورت

برای این که بتوانید از عوارض جانبی تزریق بوتاکس صورت بکاهید لازم است مواردی را قبل از انجام بوتاکس صورت انجام دهید.

 1. مطمئن شوید که به کلینیک معتبری مراجعه می کنید و از مواد تقلبی برای بوتاکس صورت شما استفاده نمی کنند.
 2. قبل از انجام بوتاکس صورت در مورد مشکلات بهداشتی با پزشک خود مشورت کنید.
 3. برای مصرف دارو ها، ویتامین ها و مکمل ها با پزشک خود مشورت کنید. به این دلیل که برخی از ترکیبات مکمل ها ممکن است با تزریق Botox به صورت عوارضی را به وجود بیاورد.
 4. حتما از پزشک متخصص خود مراقبت هایی که باید قبل و بعد از تزریق بوتاکس صورت انجام دهید را بپرسید و حتما نکات گفته شده را جهت جلوگیری از عوارض رعایت کنید.

آیا نتایج حاصل از تزریق بوتاکس صورت دائمی است؟

اگر پاسخ این سوال را در کلمه خلاصه کنیم، منفی خواهد بود اما نکته این جاست که این موقتی بودن نتایج به نفع افراد خواهد بود. اثرات تزریق بوتاکس صورت دائمی نیست اما با توجه به این که تزریق بوتاکس نهایتا در 10 دقیقه انجام می شود و چند روز هم طول می کشد تا بوتاکس به عضله برسد و بر آن تاثیر بگذارد، شما می توانید حدود 14 روز بعد از بوتاکس صورت نتیجه آن را مشاهده کنید.

اثرات تزریق بوتاکس صورت معمولا تا 4 ماه ادامه دارد اما عواملی وجود دارد که می تواند بر کاهش و افزایش این دوره تاثیر گذار باشد. برخی از این موارد در پایین ذکر شده است.

 1. سن: با توجه به تحقیقات انجام شده از سن 18 سالگی میتوان برای انجام تزریق بوتاکس صورت اقدام کرد. هر چقدر سنی که در آن بوتاکس صورت انجام می دهید بیشتر باشد این دوره در زمان کمتری نسبت به دوره جوانی پایان می پذیرد.
 2. در صورت مصرف سیگار در زمانی که Botox injection صورت را انجام داده زمان این این دوره را کم تر می کنید.
 3. اگر رژیم غذایی مناسبی را رعایت کنید می توانید باعث اثر طولانی تر بوتاکس شوید.

نکات و دستورالعمل ها و موارد بسیاری نیز وجود دارد که بر روی نتایج این دوره تاثیر می گذارد، به عنوان مثال نکاتی مانند این که چقدر از پوست خود محافظت می کنید، ضد آفتاب مصرف می کنید یا خیر و همین طور این که به طور مکرر تزریق بوتاکس صورت هم انجام دهید هم می تواند بر زمان این دوره زمانی موثر باشد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ