کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
جوانسازی پوست صورت با تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست صورت با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از روش های جوانسازی و زیباسازی پوست صورت می باشد با استفاده از روش تزریق بوتاکس تمامی چین و چروک های پوست صورت از بین می رود و همچنین می توان با این روش های لب های خود را برجسته تر و بدون چروک کرد. امروزه داشتن صورت زیبا و بدون چین و چروک دیگر رویا نیست و همه ی افراد در هر سنی می تواند صورتی زیبا داشته باشند.

تزریق بوتاکس از 50 سال پیش در علم پزشکی مورد استفاده قرار می گرفته است. با انجام تزریق بوتاکس فرد به چهره ای بدون چین و چروک می رسد. بسیاری از افراد علاوه بر رفع چین و چروک برای پرکردن لب ها و برجسته کردن گونه ها نیز از تزریق بوتاکس استفاده می کنند.

بوتاکس در واقع مارک های معتبری دارد که برای قسمت های مختلف صورت مورد استفاده قرار می گیرد اما گاها برخی از مارک های بوتاکس ممکن است حساسیت زا باشد و یا عوارض زیان باری برای شما به بار بیاورد.

کدام افراد می بایست جهت جوانسازی صورت با بوتاکس اقدام نمایند؟

تزریق بوتاکس یک روش جوانسازی پوست می باشد. برای اینکه شما بتوانید تزریق بوتاکس انجام دهید باید کاندید مناسبی برای این کار باشید. قبل از انجام تزریق بوتاکس پزشک متخصص از شما می خواهد که اگر مبتلا به بیماری خاصی هستید و یا نسبت به مواد تزریق بوتاکس حساسیت دارید بهتر است این تزریق را انجام ندهید. هرچند بهتر است قبل از تزریق بوتاکس در مورد مارک های بوتاکس به خوبی تحقیق کنید تا پوست شما دچار التهاب و عوارض نشود.

بهتر است بدانید چه کسانی کاندید مناسب برای تزریق بوتاکس نمی باشند:

 1. به هرگونه ترکیبات موجود در لوازم آرایشی و بهداشتی بوتاکس یا بوتاکس حساسیت دارند.
 2. به یک مارک دیگر سم بوتولین (مانند Myobloc، Xeomin یا Dysport) حساسیت دارند یا در گذشته عوارض جانبی از این محصولات داشتند.
 3. در ناحیه تزریق بوتاکس عفونت پوستی یا شرایط دیگری ایجاد شود
 4. ALS (بیماری لوجریگ) داشته باشند
 5. میاستنی گراویس
 6. سندرم لامبرت-ایتون
 7. یا بیماری دیگری که بر روی عضلات یا اعصاب تاثیر می گذارد
 8. مشکلات تنفسی مانند آسم
 9. در بلع مشکل دارند
 10. مشکلات خونریزی دارند
 11. برنامه ریزی برای انجام عمل جراحی در صورت
 12. در گذشته جراحی صورت داشته اند
 13. در عضلات پیشانی ضعف داشته باشند
 14. افرادی که برخی از داروهای خاص، ویتامین ها یا مکمل ها را مصرف کرده یا اخیراً مصرف کرده اند
 15. افراد باردار

 

کدام افراد می بایست جهت جوانسازی صورت با بوتاکس اقدام نمایند؟

 

تزریق بوتاکس برای اینگونه افراد توصیه نمی شود و کسانی که هیچ یک از این شرایط ویا بیماری ها را ندارند کاندید مناسبی برای تزریق بوتاکس هستند.

تاثیرات تزریق بوتاکس بر روی جوان سازی پوست صورت

همانطور که می دانید افراد جوان دارای این ویژگی می باشند، پوستی شاداب و بدون چین و چروک، لب ها و گونه های برجسته و خوش فرم. مهم نیست این ویژگی ها را در چه سنی دارید مهم این است که افراد دارای این ویژگی از نظر ظاهری جوان به حساب می آیند.

تزریق بوتاکس یکی از بهترین روش ها برای رسیدن به ظاهری زیبا می باشد. حال برای برخی از افراد سوال است که تزریق بوتاکس چگونه باعث جوان سازی پوست می شود؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال بهتر است مطالب زیر را مطالعه کنید.

تزریق بوتاکس در واقع به نحوی زیر پوست های چروکیده را حجم می دهد و همچنین قسمت هایی از صورت را که خط افتاده اند را از بین می برد. در واقع تزریق بوتاکس برای برجسته کردن گونه ها ولب ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. تزریق بوتاکس برای لب ها باعث می شود خط های لب که به نوعی باعث خالی دیده شدن لب ها می شود از بین برود.

برای گونه نیز بسیاری از افراد صورتی بدون زاویه دارند واین باعث می شود صورت به شکل نافرم و یا بزرگ دیده شود با تزریق بوتاکس گونه های فرد تا حدی که شکل صورت زیبا شود ادامه می یابد و در نهایت فرد گونه هایی برجسته و زیبا دارد.

تزریق بوتاکس با ایجاد حجم در صورت و لب ها و گونه باعث از بین رفتن تمامی چین و چروک ها و برجسته شدن لب و گونه ها می شود و به همین دلیل است که تزریق بوتاکس به عنوان روش جوانسازی صورت در نظر گرفته می شود.

عوارض جانبی و خطرات تزریق بوتاکس بر صورت

تزریق بوتاکس یکی از روش های رسیدن به صورتی زیبا و شاداب می باشد در واقع تزریق بوتاکس یک روش زیبایی می باشد و تمامی روش های زیبایی به نوبه ی خود علاوه بر اینکه در چهره ی شما تاثیر مثبت دارند و باعث شادابی و جوان به نظر رسیدن شما می شوند اما گاهی ممکن است عوارض و یا خطراتی نیز به دنبال داشته باشد.

انجام تزریق بوتاکس توسط یک پزشک با تجربه نسبتاً بی خطر است اما ممکن است بعد از تزریق بوتاکس در پوست و یا صورت شما عوارضی ایجاد شود عوارض جانبی و عوارض احتمالی آن عبارتند از:

 1. درد، تورم یا کبودی در محل تزریق بوتاکس
 2. سردرد یا علائم آنفلوانزا
 3. افتادگی پلک یا ابروهای مدل خروسی
 4. لبخند کج و کوله به دلیل اشتباه در تزریق بوتاکس
 5. از بین رفتن حالات صورت به دلیل تزریق بوتاکس بیش از اندازه

تزریق بوتاکس در واقع باید توسط یک پزشک ماهر در یک مرکز معتبر صورت بگیرد چرا که بسیاری از مارک های مواد بوتاکس بسیار حساسیت زا بوده و عوارض بسیار بدی برای صورت و پوست شما دارند.

در واقع مراجعه به یک پزشک ماهر که نمونه کار های آن را مشاهده کرده اید یک اطمینان خاطر به شما می دهد که بعد از بوتاکس درصد ایجاد این عوارض و خطرات در شما بسیار کم خواهد بود. هرچند جلسه ی مشاوره قبل از تزریق بوتاکس نیز بسیار حائز اهمیت است.

هزینه های ناشی از تزریق بوتاکس صورت

در تزریق بوتاکس افراد قبل از مراجعه به سایت های اینترنتی مراجعه می کنند تا بتوانند در مورد هزینه های ناشی از تزریق بوتاکس اطلاعاتی به دست بیاورند. این نکته قابل ذکر است که هزینه های تزریق بوتاکس به شرایط مختلفی بستگی دارند که در افراد مختلف متفاوت است. هزینه های تزریق بوتاکس می تواند به شرایط زیر بستگی داشته باشد:

 1. سن
 2. تعداد سرنگ های تزریق شده
 3. مارک های متفاوت مواد تزریق بوتاکس
 4. میزان چین و چروک های صورت
 5. درصد تزریق بوتاکس به لب ها و گونه ها
 6. انتظارات فرد مراجعه کننده
 7. دستمزد پزشک متخصص
 8. لوکیشن مطب متخصص Botox injection

تا به اینجای مطالب و با توجه به شرایط ذکر شده می توانید به این نتیجه برسید که تزریق بوتاکس با توجه به شرایط فوق می تواند متغیر باشد. تزریق بوتاکس در افراد پیر نسبت به افراد جوان بسیار پرهزینه تر است چرا که میزان چین و چروک در پوست های پیر بیشتر است. گاهی ممکن است هدف افراد داشتن لب هایی بسیار برجسته و بزرگ باشد اما برخی از افراد به قصد پرکردن لب های خالی تزریق بوتاکس لب انجام می دهند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ