لیزر موهای زائد

جلسات لیزر موهای زائد به چه عواملی بستگی دارد؟

انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد بدن روشی برای رفع موهای زائد بدن است. معمولا افراد زیادی برای رهایی دائمی از موهای زائد بدن خود که ظاهری زشت و ناپسند دارند به انجام درمان زیبایی حذف موهای زاید بدن روی می آورند اما آیا انجام درمان زیبایی لیزر موهای زاید بدن واقعا روشی دائمی برای خلاصی از موهای زائد بدن است؟ یا به انجام مکرر در طی چند جلسات متعدد نیاز دارد؟

چرا لیزر موهای زائد در جلسات متعدد صورت می گیرد؟

درمان زیبایی لیزر موهای زائد بدن توسط پزشک متخصص زیبایی در کلینیک انجام می شود. پزشک متخصص برای انجام درمان زیبایی از بین بردن موهای زاید بدن از دستگاه مخصوص درمان زیبایی لیزر موهای زاید بدن استفاده می کند.

دستگاه مخصوص درمان زیبایی لیزر موهای زائد بدن با تولید پالس هایی را تولید می کنند. پالس های تولیدی بر اساس طول موج آن تنظیم می شوند. دستگاه مخصوص درمان زیبایی لیزر موهای زاید بدن، روی ریشه های موهای زائد شما را تاثیر می گذارند.

و با ایجاد گرما فولیکول های موهای زائد شما را به صورت غیر فعال در می آورد و از رشد آن ها جلوگیری می کند اما غیر فعال شدن فولیکول های موهای زائد بدن شما در طی انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد بدن همیشگی نیست.

و بعد گذشت مدتی از انجام لیزر موهای زائد بدن، فولیکول های موهای زائد بدن شما شروع به رشد مجدد می کنند. ممکن است فکر کنید چرا با رویش مجدد موهای زائد بدن شما پس از انجام لیزر موهای زاید بدن، به درمان لیزر موهای زاید بدن روشی دائمی برای رفع موهای زائد می گویند؟

به این دلیل که ممکن است شما بعد از انجام درمان لیزر موهای زائد بدن رویش مجدد موهای زائد بدن خود را مشاهده کنید اما زمان رویش مجدد موهای زائد بدن بعد از انجام لیزر موهای زاید بدن طولانی تر از زمان رویش مجدد موهای زائد با روش های موقتی مانند شیو کردن است.

 

چرا لیزر موهای زائد در جلسات متعدد صورت می گیرد؟

 

اما این طور نیست که لیزر موهای زائد بدن اصلا روی رشد موهای زائد بدن شما تاثیر نگذارد بلکه بعد از رشد مجدد موهای زائد بدن شما بعد از انجام لیزر موهای زاید بدن می توانید مشاهده کنید که بعضی از موهای زائد بدن در حال رشد هستند و بقیه فولیکول ها قادر به رشد مجدد نیستند.

اما با انجام لیزر موهای زائد در چند جلسه می توان نتیجه بیشتر از انجام درمان زیبایی لیزر موهای زاید بدن بدست آورد و تعداد فولیکول هایی که بعد از مدتی از گذشت انجام لیزر موهای زاید قادر به رشد می شوند را به حداقل رساند.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد به چه معیار هایی بستگی دارد؟

تاثیرات حاصل از انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد بدن بر روی هر فردی متفاوت است و به ویژگی های مختلفی بستگی دارد. از ویژگی های مهم تاثیر گذار بر نتایج انجام درمان زیبایی لیزر موهای زاید بدن، نوع، رنگ و ضخامت پوست و موهای زائد است.

برای مثال انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد بدن روی افرادی که که دارای موهای روشن، بلوند، قرمز و یا مایل به خاکستری هستند تاثیر کمتری نسبت به زمانی دارد که دارای موهای تیره و ضخیم تر هستند.

البته نتایج درمان زیبایی لیزر موهای زاید به عوامل دیگری هم به غیر از ویژگی های فردی بستگی دارد از مهم ترین عامل در تاثیر گذاری درمان زیبایی لیزر موهای زائد بدن طول موج پالس های تولیدی توسط دستگاه درمان زیبایی لیزر موهای زاید بدن است.

پزشک متخصص باید در هر جلسه ی درمان زیبایی لیزر موهای زائد بدن دستگاه درمان زیبایی لیزر موهای زاید بدن را متناسب با نوع پوست و نوع و ضخامت موها زائد بدن در ناحیه ای قرار است درمان زیبایی لیزر موهای زاید بدن انجام شود، تنظیم کند.

به این دلیل که نوع و ضخامت و پوست و موهای زائد بدن در هر ناحیه از بدن و در هر شخص متفاوت است و در صورتی که فرد مناسبی را برای انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد بدن خود انتخاب نکرده باشید ممکن است نتواند به خوبی این کار را انجام دهد.

در نتیجه شما نتوانید نتیجه خوبی از انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد بدن بگیرید و حتی دچار عوارض و مشکلات جدی بعد از انجام درمان زیبایی لیزر موهای زاید بدن شوید.

تعداد جلسات درمان زیبایی لیزر موهای زائد بدن با توجه به نکات گفته شده در هر فرد متفاوت است و بستگی به میزان نتیجه گیری شما در هر جلسه از درمان زیبایی لیزر موهای زاید بدن باشد.

اما طبق بررسی های انجام شده بر افراد مختلفی که تحت درمان درمان زیبایی لیزر موهای زائد بدن انجام گرفته اند مشخص شده است که معمولا تعداد جلسات درمان زیبایی لیزر موهای زاید بدن انجام گرفته برای هر فرد بین 6 تا 8 جلسه است.

فاصله زمانی بین هر جلسه و زمان لازم برای هر جلسه لیزر موهای زائد

فاصله زمانی بین جلسات در هر دوره از انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد بدن بستگی به زمانی دارد که تاثیرات انجام درمان زیبایی لیزر موهای زاید بدن رو به کاهش می گذارد و شما با رویش مجدد موهای زائد بدن خود مواجه می شوید.

معمولا بعد از گذشت 2 تا 3 هفته از انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد موهای زائد بدن در ناحیه ای که درمان زیبایی لیزر موهای زاید بدن انجام گرفته است فولیکول های موهای زائد شروع به رشد می کنند اما با رشد موهای زائد همزمان ریزش موهای زائد هم آغاز می شود.

ریزش موهای زائد بدن شما تا زمانی ادامه می یابد که دیگر در ناحیه ای تحت درمان زیبایی لیزر موهای زائد قرار گرفته شده است هیچ موی زائدی دیده نشود.

سپس پس از ریزش موهای زائد بدن تا مدتی هیچ رشدی در ناحیه ای تحت درمان زیبایی لیزر موهای زائد بدن انجام گرفته است دیده نمی شود اما بعد از گذشت چند ماه شما مجددا رویش مجدد فولیکول های موهای زائد بدنتان را مشاهده می کنید.

بعد از شروع رویش مجدد موهای زائد زمان انجام مجدد جلسه درمان زیبایی لیزر موهای زائد بدن شما فرا می رسد. با انجام مجدد درمان زیبایی لیزر موهای زاید بدن همین دوره ادامه می یابد تا همانطور که گفته شد رویش مجدد موهای زائد بدن شما ب حداقل برسد.

معمولا زمان هر دوره در هر جلسه از درمان زیبایی لیزر موهای زائد بدن نسبت به دوره قبلی انجام درمان زیبایی لیزر موهای زاید بدن طولانی تر است.

انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد بدن در هر قسمت از بدن به زمان های متفاوتی نیاز دارد تا انجام شود برای مثال انجام درمان زیبایی لیزر موهای زاید بدن در ناحیه پا که سطح بزرگتری از ناحیه زیر بغل است به زمان بیشتری نیاز دارد.

زمان انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد برای موارد دیگری مانند تعداد نواحی که قرار است بر آن نوحا درمان زیبایی لیزر موهای زاید هم انجام شود هم بستگی دارد؛ بنابراین نمی توان زمان دقیقی برای انجام درمان زیبایی laser hair removal بدن در نظر گرفت.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ