کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
جراحی ران پا چیست؟

جراحی ران پا چیست؟

شادابی و نشاط و زیبایی تنها در اجزای صورت نهفته نیست بلکه داشتن اندام ایده آل نیز در جذابیت ظاهری اثرگذار است. جراحی ران نیز یکی از عمل های زیبایی محبوب برای رسیدن به اندام ایده آل است. بدن زیبا و اندام متقارن و شاداب علاوه بر حس خوبی که فرد می دهد در سبک زندگی، لباس پوشیدن و اعتماد به نفس حضور در جمع نیز بیسار زیاد موثر است.

فرد در طول زندگی به دلیل چاقی و لاغری پی در پی، برخی بیماری ها و بالا رفتن سن دچار نقص در اندام و به ویژه ران می شود. جراحی ران یا همان لیفت ران بسیاری از این نقص ها را برطرف می کند. در ادامه به دلیل این نقص ها ، نحوه انجام جراحی ران و نتایج آن خواهیم پرداخت.

زیبایی ناحیه ران پا با جراحی

عمل زیبایی جراحی ران که به عنوان بالابر یا لیفت ران نیز شناخته می شود، یک جراحی پلاستیک برای سفت شدن و بهبود ظاهر ران ها انجام می گردد. افتادگی و وجود پوست اضافی روی ران ها می تواند در نتیجه پیری، حاملگی یا کاهش قابل توجه وزن باشد. ممکن است رانهای شما ظاهری پوسته پوسته داشته باشند. هدف از بالابر ران لیفت و محدود کردن ران های شما به گونه ای است که به نظر می رسد باریک و متناسب با بقیه بدن شما باشد.

ترکیبی از یک تکنیک جراحی  و لیپوساکشن ممکن است انجام شود تا ران ها ظاهری نرم و تر داشته باشند. افرادی که تحت عمل جراحی لیفت ران قرار دارند باید بدانند که این وسیله جراحی برای کاهش وزن نیست. این روشی است برای کسانی که به وزن ایده آل خود نزدیک هستند اما از ظاهر رانهایشان ناراضی هستند. زیبایی ، تقارن و تناسب از نتایج قطعی جراحی ران به شمار می رود.

 

زیبایی ناحیه ران پا با جراحی

 

جراحی زیبایی ران پا چگونه انجام می شود؟

انواع جراحی  ران وجود دارد که اغلب یکی از این  سه نوع است:

  1. یک لیفت داخلی: پوست را در قسمت تحتانی ران و به صورت داخلی هدف قرار می دهد .
  2. دوم لیفت ران داخلی پوست و چربی:  قسمت فوقانی داخلی داخلی را هدف قرار می دهد
  3. لیفت ران دو طرفه : که در این روش جراحی ران بر روی پوست در قسمت جلویی و خارج ران تمرکز دارد.

روش های اول و دوم جراحی ران  معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود. لیفت دو طرفه ممکن است نیاز به اقامت شبانه در بیمارستان داشته باشد. روش عمل جراحی ران معمولاً به صورت سرپایی با بیهوشی عمومی یا اپیدورال انجام می شود. بسته به نوع جراحی ران و ناحیه تحت درمان، الگوی برش متفاوت خواهد بود.

رایج ترین تکنیک لیفت ران با برش در ناحیه کشاله ران شروع می شود. در همه موارد، پوست و یا چربی برداشته می شود. بافت زیرین تغییر شکل یافته و سفت می شود و پوست باقی مانده برداشته و صاف می شود و در محل برش بخیه قرار می گیرد. جراحی به طور معمول 2 تا 3 ساعت طول می کشد.

به طور کلی باید گفت که الگوهای جراحی ران براساس مساحت یا مناطقی که باید تحت درمان قرار بگیرند، میزان اصلاح و ترجیح بیمار و جراح متفاوت است. شما همچنین ممکن است واجد شرایط حداقل یک برش داخلی ران داخلی باشید که برش آن فقط در ناحیه کشاله ران باشد.

جراح پلاستیک شما مشخص خواهد کرد که چه روشی مناسب است. پس بهتر است برای جراحی ران  به دنبال یک جراح زیبایی دارای مجوز با آموزش تخصصی و تجربه قابل توجهی باشید. برای بهترین نتیجه، یک جراح زیبایی را که وابسته به یک مرکز اصلی پزشکی است انتخاب کنید. حتما از جراح زیبایی خود در مورد اعتبار وی ، آموزش و نحوه انجام چندین عمل جویا شوید.

تاثیرات ناشی از جراحی ران پا و نتایج آن

نتایج جراحی ران تا حد بسیار زیادی ماندگاری و دوام طولانی دارد و زیبایی اندام و تناسب نتیجه قطعی انجام این عمل زیبایی است. تنها برای اینکه این نتایج فوق العاده را ببینید باید معمولاً بین یک تا چند ماه صبوری به خرج دهید  تا نتایج با کاهش تورم کاملاً قابل رویت، محسوس و قابل مشاهده باشد.

در مورد عوارض نیز همانگونه که می دانید بخش جدایی ناپذیر هر عمل زیبایی مانند جراحی ران است با انتخاب پزشک دارای مهارت و رعایت توصیه های و نکات بعد از عمل در کاهش خطرات و نتایج مطلوب تر تا حد زیادی موثر است. خطرات مرتبط با هر نوع جراحی وجود دارد. خطرات ناشی از جراحی  ران شامل موارد زیر است: خطرات بیهوشی، خون ریزی، عفونت و درد.

در واقع تا بهبودی کامل بعد از عمل جراحی ران؛ کمی کبودی، تورم و درد کمی طبیعی و عادی است. برای به حداقل رساندن تورم و بهبودی سریع تر، باید از لباس های تنگ استفاده کنید. ممکن است برای جمع آوری مایعات اضافی و کاهش خطر ابتلا به عفونت زهکشی داشته باشید. شما باید مقدار مایع جمع آوری شده را در یک دفترچه ثبت کنید. هنگامی که سطح مایعات خارج شده انتظارات جراح شما را برآورده می کند، زهکشی ها برداشته می شوند.

در طی دو هفته بخیه های جراحی برداشته می شوند. داروهای ضد درد و داروهای ضد التهاب به طور معمول در دوره بعد از عمل تجویز می شوند. تا زمانی که ترخیص جراح خود را دریافت نکنید، شما قادر نخواهید بود از وان حمام، شنا یا استفاده از وان گرم استفاده کنید. ممکن است 48 ساعت بعد از عمل دوش گرفتن ممنوع باشد. به احتمال زیاد شما می توانید در طی 7 تا 10 روز به کار خود برگردید و بعد از 4 تا 6 هفته فعالیت بدنی را می توانید از سر بگیرید.

در حالی که جای زخم وجود دارد، آنها اکثرا در چین های طبیعی بدن شما پنهان شده و به مرور زمان محو می شوند. توجه کنید با رعایت این نکات شما زودتر روند بهبودی را طی کرده و در کمترین زمان نتایج و تاثیرات مطلوب جراحی ران را در اندام خودتان مشاهده خواهید کرد.

هزینه های جراحی زیبایی ران پا

جراحان پلاستیک در کلینیک و مراکز جراحی زیبایی و پلاستیک از روش‌های پیشرفته ای برای تکمیل مراحل لیفت و جراحی ران استفاده می کنند. متخصصان بهترین روش را برای نیازهای شما برای کاهش نقوص ظاهر داخلی و خارجی ران ها به کار می برند، و به شما در رسیدن به جسمی محکم تر، جوان تر و متناسب تر با تصویر کلی که از اندام ایده آل دارید، کمک می کنند.

با توجه به روش های که برای جراحی ران انتخاب می شود، میزان زمان عمل، تعداد برش ها و وسعت سطح مورد جراحی هزینه ای که برای این عمل زیبایی در نظر گرفته می شود متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد. همچنین نکته مهم تر در مورد هزینه جراحی ران جراح و مرکزی است که انتخاب می کنید.

قطعاً هرچه اعتبار یک مرکز و مهارت یک جراح پلاستیک بالاتر باشد هزینه نیز کمی بالاتر خواهد بود. فراموش نکنید هزینه هایی که برای جراحی زیبایی مانند جراحی ران می پردازید هزینه نیستند و در واقع یک سرمایه گذاری برای به دست آوردن نتایج بهتر و زیبایی مدنظر شما هستند.

علاوه بر همه این موارد جراحی ران به دلیل ماندگاری بالای نتایج و عدم نیاز به انجام مجدد ان در اکثر غریب به اتفاق کیس ها یک عمل زیبایی مقرون به صرفه به شمار می رود.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ