کاشت مو

مدرن ترین و جدیدترین روش کاشت مو در ایران و جهان

با توجه به اینکه در جوامع امروزی به دلیل تغییر در اقلیم و همین طور سبک زندگی افرا شاهد ریزش موی بسیاری هستیم در نتیجه عمل زیبایی کاشت مو یکی از معقول ترین راه حل ها محسوب می‌شود. عمل زیبایی کاشت مو طبیعی به شما این امکان را خواهد داد تا موی سر خود را کاملا اصلاح کنید و حتی خط رویش جدیدی برای آن ایجاد کرده و از ظاهر جدید خود لذت ببرید. عمل زیبایی پیوند مو باعث خواهد شد تا شما بتوانید با اعتماد به نفس در بین عموم مردم و دوستان خود ظاهر شوید و به چهره جدید خود افتخار کنید. در این بخش از بلاگ کلینیک پوست و مو رز قصد داریم تا به معرفی جدیدترین روش کاشت مو در ایران بپردازیم.

اینفوگرافیک جدیدترین روش کاشت مو

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02148679

مشاوره سریع و رایگان کاشت مو با پزشک متخصص

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

معرفی روش های مختلف کاشت موی طبیعی

 1. تکنیک استخراج واحدهای فولیکول مو به صورت نواری (FUT)
 2. تکنیک جداسازی فولیکول‌های مو به صورت تکی و جداگانه (FIT)
 3. تکنیک جدید SUT بدون ایجاد زخم و خونریزی
 4. تکنینک کاشت موی DHI
 5. کاشت موی میکروگرافت
 6. کاشت موی ترکیبی

عکس قبل و بعد کاشت مو جدید و تخصصی

ثابت شده است که تمام روش‌های ذکر شده در بالا برای درمان ریزش مو کاملا کارآمد هستند و تفاوت آن‌ها با یکدیگر در نحوه استخراج فولیکول‌های مو، میزان عوارض جانبی و دوره نقاهتشان است. به طور کلی این روش‌ها جزء بهترین متدهای کاشت موی طبیعی به حساب می‌آیند. اما اکنون سوال این است! کدام یک از این روش‌ها را انتخاب کنیم؟ جواب این سوال به سلیقه داوطلبان زیباجو و وضعیت خزانه فولیکولی موی آن‌ها بستگی دارد. ما برای اینکه تصمیم گیری را برای شما آسان کنیم، به طور خلاصه‌وار این روش‌ها را برایتان شرح می‌دهیم:

معرفی روش های مختلف کاشت موی طبیعی

روش FUT

 طی این روش یک نوار نازک و نسبتا بزرگ به صورت بیضوی از پشت سر فرد (در صورت داشتن تعداد موی کافی در آن ناحیه) برداشته می شود. برداشتن یکباره فولیکول مو از پشت سر باعث می‌شود در زمان صرفه جویی گردد. به دنبال آن زمان کمتری برای پیوند مو استفاده می‌شود. با برداشتن این لایه فولیکولی، یک نوار نازک سفید در پشت سر باقی خواهد ماند که البته با رشد موهای اطراف آن، در آینده پوشیده خواهد شد. روش FUT به عنوان یکی از بهترین‌های روش کاشت مو در ایران نامبرده می‌شود.

روش FUE

 طی روش FUE یا همان FIT (یا استخراج تکی فولیکول‌های مو) برخلاف FUT (کاشت نواری)​، هر واحد فولیکول مو را جدا از دیگری از ناحیه اهدا کننده استخراج می‌کنند. طی این متد تعداد 800 الی 1000 واحد فولیکول مو را می‌توان در یک جلسه استخراج کرد و پیوند زد.

دی اچ آی - روش معتبر پیوند مو

روش DHI

متد DHI که مخفف عبارت Direct Hair Implantation است و به معنای کاشت مستقیم مو می‌باشد، با استفاده از دستگاه‌های ایمپلنتر انجام می‌شود. طی این روش پس از استخراج فولیکول‌های مو از ناحیه اهدا کننده، بدون ایجاد برش در محل طاسی، موها کاشته می‌شوند.

پیوند مو میکروگرافت

کاشت مو میکروگرافت

در روش کاشت مو میکروگرافت از یک هولدینگ برقی برای استخراج گرافت‌های مو از نواحی که تعداد فولیکول‌های آن زیاد و متراکم هستند، استفاده می‌شود. معمولا در این روش نیز ناحیه پشت سر به عنوان بانک مو انتخاب می‌شود.

ادغام روش های اف یو ایی و اف یو تی

کاشت موی ترکیبی 

کاشت مو به روش ترکیبی از دو روش FUE و FUT تبعیت می‌کند؛ به این صورت که در نواحی گسترده‌ی طاس سر روش FUT اعمال می‌شود و سپس برای افزایش تراکم فولیکول‌ها از متد FUE کمک گرفته می‌شود. پیوند موی ترکیبی برای کاشت مو جلوی سر و نیز کاشت مو پشت سر بازدهی مناسبی به نمایش گذاشته است.

ویژگی‌هاFUESUTFUT
نیاز به بیهوشیندارددارددارد
برش در ناحیه اهدانداردندارددارد
نیاز به تراشیدن موداردندارددارد
میزان تهاجمی بودنغیر تهاجمیغیر تهاجمیتهاجمی
مدت زمان کاشتزمان فرایند طولانی است و در چند جلسه انجام می‌شود.یک جلسه کاشت در چند جلسه انجام می‌شود.
معایب1. نیاز به تراشیدن مو
2. پروسه طولانی و وقت گیر.
3. با توجه به استفاده از داروی بی حسی احتمال بروز آلرژی وجود دارد.
1- احتمال تورم در محل کاشت.
2- رشد ناهماهنگ موهای کاشته شده.
3- نیاز به تراشیدن مو
1- احتمال تورم در محل کاشت.
2- رشد ناهماهنگ موهای کاشته شده.
3- نیاز به تراشیدن مو
مزایا1. تراکم موها زیاد است.
2. رشد موها مناسب است.
3. عمل جراحی انجام نمی‌شود و جای زخم و جراحت ندارد.
4. موها کاملا طبیعی یه نظر می‌رسند.
1- عمل جراحی انجام نمی‌شود و هیچ زخم و جراحتی نداریم.
2- طبیعی بودن موهای کاشته شده.
3- سالم ماندن فولیکول¬های برداشت شده بین مراحل کاشت.
4- تراکم بالای موهای کاشته شده.
1. هزینه پایین نسبت به سایر روش‌ها.
2. بازدهی مناسب در مقایسه با سایر روش‌ها.

جدیدترین روش کاشت مو در ایران و جهان چیست؟

جدیدترین روش کاشت مو

امروزه بهره بردن از جدیدترین روش‌های کاشت مو به لطف پیشرفت تکنولوژی در سراسر دنیا با استقبال پرشوری از سمت مردم مواجه شده است. این پیشرفت باعث شده تا هر یک از روش‌های عمل پیوند مو دستخوش تغییرات مثبتی شوند؛ به عنوان مثال یکی از بزرگترین تغییرات به دست آمده برای ایمپلنت موی طبیعی استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک برای استخراج فولیکول از بانک مو است. استفاده از این دستگاه‌ها باعث شده است که پس از پیوند مو هیچ اسکار و زخمی روی سر بر جا نماند و حتی خونریزی و درد نیز به کمترین مقدار خود برسد. یکی از جدیدترین روش‌های کاشت مو، متد SUT است و در این روش جدید حدود 70 درصد از روند عمل زیبایی پیوند فولیکولی به وسیله دستگاه‌های پیشرفته قلمی شکل انجام می‌شود که همین موضوع باعث شده تا این روش را با نام عمل پیوند مو بدون درد و خونریزی بشناسند.

جدیدترین روش کاشت مو سلول بنیادی

پزشکان سال‌ها است که با سلول‌های بنیادی کار می‌کنند اما اخیراً این موضوع را که چگونه سلول‌های بنیادی می‌توانند تراکم مو را بهبود بخشند بررسی کرده‌اند. سلول‌های بنیادی می‌توانند به قوی‌تر و سالم‌تر کردن فولیکول‌های مو ضعیف کمک کنند و موجب تحریک مجدد فولیکول‌های آسیب دیده یا خفته شوند. پیوند مو به عنوان راهی برای بهبود و درمان طاسی است، اما روش جدیدی برای رشد مجدد مو وجود دارد که شامل جراحی نمی‌شود و از قضا اگر به مرحله اجرایی برسد، بهترین و جدیدترین روش کاشت مو نام خواهد گرفت. وقتی دانشمندان دیدند که سلول‌های بنیادی می‌توانند به بهبود فولیکول‌ها کمک کنند، متوجه شدند که منجر به رشد مجدد کامل مو نیز می‌شوند و این یک نتیجه شگفت انگیز است و دانشمندان امیدوارند هرچه زودتر آن را از فاز تحقیقاتی خارج و در دسترس عموم مردم قرار دهند. کاشت مو با سلول‌های بنیادی در عین سادگی، بسیار موثر است: سلول‌های بنیادی در فولیکول مو کاشته می‌شوند تا موهای جدید از آن‌ها رشد نماید.

جدیدترین روش کاشت مو با تراکم حداکثری

معرفی جدیدترین روش کاشت مو با تراکم حداکثری

عوامل زیادی می‌توانند در ریزش مو نقش داشته باشند، مواردی همچون قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید و مواد شیمیایی و پا گذاشتن به مرحله پیری از جمله این موارد است. به هر حال هرکسی که حجم موهای خود را از دست می‌دهد دوست دارد که یک راهکار موثر و مطمئن را امتحان نماید تا اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازگرداند. از این جهت کاشت موی طبیعی به عنوان یک گزینه تاثیرگذار به او معرفی می‌شود که چندین مدل مختلف دارد و بنابر شرایط بدنی، تراکم مو، صلاحدید پزشک و ترجیح فرد یکی از انواع آن انتخاب خواهد شد. از جمله متدهای جدید و موثر در امر پیوند مو می‌توان به روش FUE، SUT و FIT اشاره نمود که باتوجه به شرایط بانک موی زیباجو می‌توانند تراکم حداکثری مو را به عنوان نتیجه به همراه داشته باشند. توصیه ما به شما به منظور کسب نتایج دلخواهتان از ایمپلنت مو این است که کلینیک‌هایی را انتخاب کنید که حتی المقدور از جدیدترین تکنولوژی کاشت مو استفاده کنند و آن را به خوبی به کار بگیرند.

مطالب بیشتر: کاشت مو از ریش به سر

مزایای جدیدترین روش کاشت مو

انتخاب جدیدترین روش کاشت مو مسئله‌ای چالش برانگیز برای تمام زیباجویان متقاضی این روش است؛ چرا که هر روشی مزایا و معایب مختص به خود را دارد. درصد موفقیت پیوند مو نیز به موارد متعددی وابسته است که در جلسات ویزیت کاشت مو طبیعی مشخص می‌شوند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین مزایای این متدها اشاره می‌نماییم:

مزایای جدیدترین متد پیوند موی طبیعی

 1. درمان دائمی طاسی سر
 2. افزایش اعتماد به نفس فرد
 3. صرفه جویی در هزینه به دلیل اینکه پیوند مو فقط به یک جلسه درمانی احتیاج دارد
 4. قابل استفاده بودن برای تمام خانم‌ها و آقایان بالای 30 سالی که دچار ریزش مو شده‌اند
 5. قابل انجام برای هر نوع طاسی که بر اثر عوامل مختلف مانند ژنتیک، بیماری و سوختگی به وجود آمده

مطالب بیشتر: بهترین فصل کاشت مو

عکس قبل و بعد جدیدترین روش کاشت مو در کلینیک رز

کدام یک از روش‌های جدید کاشت مو برای من مناسب است ؟

بسیاری از افرادی که قصد ایمپلنت مو را دارند دوست دارند بدانند که کدامیک از روش‌های کاشت مو را باید انتخاب کنند تا به نتایج ایده‌آل خود برسند. توجه داشته باشید که علاوه بر ترجیحات شما برای انتخاب نوع کاشت مو، نظر و تشخیص پزشکتان نیز بسیار مهم است. پزشک فعال و مجرب در زمینه پیوند مو فاکتورهایی همچون ضخامت و مقاومت تارهای مو، تعداد فولیکول‌های مو در ناحیه اهدا‌کننده، شرایط جسمی و سلامتی فرد، سن زیباجو و توقع وی از نتیجه کاشت را در نظر می‌گیرد و بعد از آن بهترین متد را پیشنهاد می‌کند. در این زمان اگر نظر شما با پزشکتان مطابقت نداشت و دلایل پزشکتان منطقی بود بهتر است به تشخیص وی اعتماد کنید.

مطالب بیشتر: کاشت مو با بانک موی دیگران

گاهی اوقات ممکن است پزشک به دلیل عدم مهارت کافی در نوعی روش کاشت، روش دیگری را پیشنهاد دهد، فقط در اینصورت بهتر است که به پزشک دیگری که در کلینیک مجهز و معتبر مشغول است مراجعه نمایید. شما حتی اگر پیشرفته‌ترین روش کاشت مو را نیز انتخاب کنید و برای آن هزینه زیادی صرف نمایید، در صورتی که پزشک انتخابیتان هنر، خلاقیت، دقت، تجربه و مهارت کافی را نداشته باشد به نتیجه‌ای رضایت بخش دست نخواهید یافت.

هزینه جدیدترین روش پیوند مو

هزینه جدیدترین روش کاشت مو

همواره یکی از مهمترین معیارهایی که افراد برای انجام جدیدترین روش‌های کاشت مو هزینه آن است اما زمانی که بحث سلامتی و زیبایی مطرح می‌شود، بهتر است این معیار در اولویت‌های بعدی قرار بگیرد. هزینه پیوند موی طبیعی می‌تواند به موارد مختلفی بستگی داشته باشد. به طور مثال نوع متد انجام پیوند مو، تعداد فولیکول‌های استخراج شده و انتظارات زیباجو از فرم موی ایده‌آل خود می‌تواند تاثیر بسیاری در هزینه‌های مصرفی برای پیوند مو داشته باشد. در برآورد قیمت این روش، هزینه موارد دیگری همچون دستمزد جراح و تکنسین‌ها، وسایل بی حسی، ابزارهای مورد نیاز و … نیز لحاظ می‌شود.

باید دقت داشته باشید که همان قدر که هزینه‌های مصرفی برای انجام پیوند مو مهم است، باتجربه بودن پزشک نیز مهم است و هزینه نسبتا بالای کاشت نباید باعث شود تا شما پزشک نامناسبی را برای انجام عمل پیوند مو انتخاب کنید. در این صورت ممکن است دچار صدمات جبران ناپذیری بعد از انجام عمل کاشت مو شوید و یا با عوارض و خطرات جدی مواجه شوید که برخی از آن‌ها جبران ناپذیرند. شما هموطنان عزیز در صورت تمایل برای اطلاع از هزینه پیوند مو می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز به صورت کاملا رایگان از طریق شماره  02148679 در ارتباط باشید. هچنین می‌توانید از طریق پیام رسان واتساپ به شماره 09052106009 تمامی سوالات خود در این رابطه و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

5/5 (1 نظر)

منبع
handalplasticsurgery

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *