کاشت مو

جدیدترین روش کاشت مو در ایران و جهان چیست؟

با توجه به اینکه در جوامع امروزی به دلیل تغییر در اقلیم و همین طور سبک زندگی افرا شاهد ریزش موی بسیاری هستیم در نتیجه عمل زیبایی کاشت مو یکی از معقول ترین راه حل ها محسوب می شود. عمل زیبایی کاشت مو طبیعی به شما این امکان را خواهد داد تا موی سر خود را کاملا اصلاح کنید و حتی خط رویش جدیدی برای آن ایجاد کرده و از ظاهر جدید خود لذت ببرید. عمل زیبایی پیوند مو باعث خواهد شد تا شما بتوانید با اعتماد به نفس در بین عموم مردم و دوستان خود ظاهر شوید و به چهره جدید خود افتخار کنید. در این بخش از بلاگ کلینیک پوست و مو رز قصد داریم تا به معرفی جدیدترین روش کاشت مو در ایران بپردازیم.

اینفوگرافیک جدیدترین روش کاشت مو

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02148679

معرفی روش های مختلف کاشت موی طبیعی

 1. تکنیک استخراج واحدهای فولیکول مو به صورت نواری (FUT)
 2. تکنیک جداسازی فولیکول‌های مو به صورت تکی و جداگانه (FIT)
 3. تکنیک جدید SUT بدون ایجاد زخم و خونریزی
 4. تکنینک کاشت موی DHI
 5. کاشت موی میکروگرافت
 6. کاشت موی ترکیبی

عکس قبل و بعد کاشت مو جدید و تخصصی

ثابت شده است که تمام روش‌های ذکر شده در بالا برای درمان ریزش مو کاملا کارآمد هستند و تفاوت آن‌ها با یکدیگر در نحوه استخراج فولیکول‌های مو، میزان عوارض جانبی و دوره نقاهتشان است. به طور کلی این روش‌ها جزء بهترین متدهای کاشت موی طبیعی به حساب می‌آیند. اما اکنون سوال این است! کدام یک از این روش‌ها را انتخاب کنیم؟ جواب این سوال به سلیقه داوطلبان زیباجو و وضعیت خزانه فولیکولی موی آن‌ها بستگی دارد. ما برای اینکه تصمیم گیری را برای شما آسان کنیم، به طور خلاصه‌وار این روش‌ها را برایتان شرح می‌دهیم:

روش FUT

 طی این روش یک نوار نازک و نسبتا بزرگ به صورت بیضوی از پشت سر فرد (در صورت داشتن تعداد موی کافی در آن ناحیه) برداشته می شود. برداشتن یکباره فولیکول مو از پشت سر باعث می‌شود در زمان صرفه جویی گردد. به دنبال آن زمان کمتری برای پیوند مو استفاده می‌شود. با برداشتن این لایه فولیکولی، یک نوار نازک سفید در پشت سر باقی خواهد ماند که البته با رشد موهای اطراف آن، در آینده پوشیده خواهد شد. روش FUT به عنوان یکی از بهترین‌های روش کاشت مو در ایران نامبرده می‌شود.

روش FUE

 طی روش FUE یا همان FIT (یا استخراج تکی فولیکول‌های مو) برخلاف FUT (کاشت نواری)​، هر واحد فولیکول مو را جدا از دیگری از ناحیه اهدا کننده استخراج می‌کنند. طی این متد تعداد 800 الی 1000 واحد فولیکول مو را می‌توان در یک جلسه استخراج کرد و پیوند زد.

روش DHI

متد DHI که مخفف عبارت Direct Hair Implantation است و به معنای کاشت مستقیم مو می‌باشد، با استفاده از دستگاه‌های ایمپلنتر انجام می‌شود. طی این روش پس از استخراج فولیکول‌های مو از ناحیه اهدا کننده، بدون ایجاد برش در محل طاسی، موها کاشته می‌شوند.

کاشت مو میکروگرافت

در روش کاشت مو میکروگرافت از یک هولدینگ برقی برای استخراج گرافت‌های مو از نواحی که تعداد فولیکول‌های آن زیاد و متراکم هستند، استفاده می‌شود. معمولا در این روش نیز ناحیه پشت سر به عنوان بانک مو انتخاب می‌شود.

کاشت موی ترکیبی 

کاشت مو به روش ترکیبی از دو روش FUE و FUT تبعیت می‌کند؛ به این صورت که در نواحی گسترده‌ی طاس سر روش FUT اعمال می‌شود و سپس برای افزایش تراکم فولیکول‌ها از متد FUE کمک گرفته می‌شود. پیوند موی ترکیبی برای کاشت مو جلوی سر و نیز کاشت مو پشت سر بازدهی مناسبی به نمایش گذاشته است.

ویژگی‌هاFUESUTFUT
نیاز به بیهوشیندارددارددارد
برش در ناحیه اهدانداردندارددارد
نیاز به تراشیدن موداردندارددارد
میزان تهاجمی بودنغیر تهاجمیغیر تهاجمیتهاجمی
مدت زمان کاشتزمان فرایند طولانی است و در چند جلسه انجام می‌شود.یک جلسه کاشت در چند جلسه انجام می‌شود.
معایب1. نیاز به تراشیدن مو
2. پروسه طولانی و وقت گیر.
3. با توجه به استفاده از داروی بی حسی احتمال بروز آلرژی وجود دارد.
1- احتمال تورم در محل کاشت.
2- رشد ناهماهنگ موهای کاشته شده.
3- نیاز به تراشیدن مو
1- احتمال تورم در محل کاشت.
2- رشد ناهماهنگ موهای کاشته شده.
3- نیاز به تراشیدن مو
مزایا1. تراکم موها زیاد است.
2. رشد موها مناسب است.
3. عمل جراحی انجام نمی‌شود و جای زخم و جراحت ندارد.
4. موها کاملا طبیعی یه نظر می‌رسند.
1- عمل جراحی انجام نمی‌شود و هیچ زخم و جراحتی نداریم.
2- طبیعی بودن موهای کاشته شده.
3- سالم ماندن فولیکول¬های برداشت شده بین مراحل کاشت.
4- تراکم بالای موهای کاشته شده.
1. هزینه پایین نسبت به سایر روش‌ها.
2. بازدهی مناسب در مقایسه با سایر روش‌ها.

جدیدترین روش کاشت مو در ایران و جهان چیست؟

جدیدترین روش کاشت مو

امروزه بهره بردن از جدیدترین روش‌های کاشت مو به لطف پیشرفت تکنولوژی در سراسر دنیا با استقبال پرشوری از سمت مردم مواجه شده است. این پیشرفت باعث شده تا هر یک از روش‌های عمل پیوند مو دستخوش تغییرات مثبتی شوند؛ به عنوان مثال یکی از بزرگترین تغییرات به دست آمده برای ایمپلنت موی طبیعی استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک برای استخراج فولیکول از بانک مو است. استفاده از این دستگاه‌ها باعث شده است که پس از پیوند مو هیچ اسکار و زخمی روی سر بر جا نماند و حتی خونریزی و درد نیز به کمترین مقدار خود برسد. یکی از جدیدترین روش‌های کاشت مو، متد SUT است و در این روش جدید حدود 70 درصد از روند عمل زیبایی پیوند فولیکولی به وسیله دستگاه‌های پیشرفته قلمی شکل انجام می‌شود که همین موضوع باعث شده تا این روش را با نام عمل پیوند مو بدون درد و خونریزی بشناسند.

مطالب بیشتر: کاشت مو از ریش به سر

معرفی روش های مختلف کاشت موی طبیعی

مطالب بیشتر: کاشت مو با بانک موی دیگران

مزایای جدیدترین روش کاشت مو

انتخاب جدیدترین روش کاشت مو مسئله‌ای چالش برانگیز برای تمام زیباجویان متقاضی این روش است؛ چرا که هر روشی مزایا و معایب مختص به خود را دارد. درصد موفقیت پیوند مو نیز به موارد متعددی وابسته است که در جلسات ویزیت کاشت مو طبیعی مشخص می‌شوند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین مزایای این متدها اشاره می‌نماییم:

 1. درمان دائمی طاسی سر
 2. افزایش اعتماد به نفس فرد
 3. صرفه جویی در هزینه به دلیل اینکه پیوند مو فقط به یک جلسه درمانی احتیاج دارد
 4. قابل استفاده بودن برای تمام خانم‌ها و آقایان بالای 30 سالی که دچار ریزش مو شده‌اند
 5. قابل انجام برای هر نوع طاسی که بر اثر عوامل مختلف مانند ژنتیک، بیماری و سوختگی به وجود آمده

مطالب بیشتر: بهترین فصل کاشت مو

هزینه جدیدترین روش کاشت مو

همواره یکی از مهمترین معیارهایی که افراد برای انجام جدیدترین روش‌های کاشت مو هزینه آن است اما زمانی که بحث سلامتی و زیبایی مطرح می‌شود، بهتر است این معیار در اولویت‌های بعدی قرار بگیرد. هزینه پیوند موی طبیعی می‌تواند به موارد مختلفی بستگی داشته باشد. به طور مثال نوع متد انجام پیوند مو، تعداد فولیکول‌های استخراج شده و انتظارات زیباجو از فرم موی ایده‌آل خود می‌تواند تاثیر بسیاری در هزینه‌های مصرفی برای پیوند مو داشته باشد. در برآورد قیمت این روش، هزینه موارد دیگری همچون دستمزد جراح و تکنسین‌ها، وسایل بی حسی، ابزارهای مورد نیاز و … نیز لحاظ می‌شود.

باید دقت داشته باشید که همان قدر که هزینه‌های مصرفی برای انجام پیوند مو مهم است، باتجربه بودن پزشک نیز مهم است و هزینه نسبتا بالای کاشت نباید باعث شود تا شما پزشک نامناسبی را برای انجام عمل پیوند مو انتخاب کنید. در این صورت ممکن است دچار صدمات جبران ناپذیری بعد از انجام عمل کاشت مو شوید و یا با عوارض و خطرات جدی مواجه شوید که برخی از آن‌ها جبران ناپذیرند. شما هموطنان عزیز در صورت تمایل برای اطلاع از هزینه پیوند مو می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز به صورت کاملا رایگان از طریق شماره  02148679 در ارتباط باشید. هچنین می‌توانید از طریق پیام رسان واتساپ به شماره 09052106009 تمامی سوالات خود در این رابطه و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ