کاشت ابرو

معرفی انواع روش های کاشت ابرو

مهم‌ترین عضو صورت که تأثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد ابروها هستند. افراد زیادی وجود دارند که از فرم ابروهای خود و یا از کم‌پشت بودن آنها راضی نیستند. از این رو اقدام به انجام برخی راهکارها نظیر تاتو، مداد کشیدن و هاشور زدن و … می‌کنند؛ اما این روش‌ها به صورت موقت هستند و عوارض سنگینی در پی دارند. در چند سال اخیر، پیشرفت‌های چشمگیری در رفع ایرادات ابرو صورت گرفته است. یکی از روش‌هایی که در این زمینه به کار گرفته می‌شود پیوند ابرو است. این روش به صورت دائمی است و ظاهری طبیعی به ابروها می‌دهد. کاشت ابرو، خود دارای روش‌‌های مختلفی است که هر کدام، مزایا و معایب خاص خود را دارد. هدف از نگارش این مقاله از سری مقالات کلینیک پوست و مو رز توضیح درباره انواع کاشت، هزینه کاشت ابرو و جدیدترین روش کاشت ابرو می‌باشد.

روش های کاشت ابرو در کلینیک رز
روش های کاشت ابرو در کلینیک رز توسط دکتر رضا روحانی

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

مطالب بیشتر: کاشت ابرو به روش fit

جدیدترین روش‌های کاشت ابرو

در حالت کلی کاشت ابرو و کاشت مو شباهت بسیار زیادی به هم دارند، با این تفاوت که در کاشت ابرو تعداد فولیکول های جدا شده از بانک مو بسیار کمتر از کاشت مو است. امروزه راهکارهای موثر جهت پرپشت کردن ابرو در دسترس می‌باشد که هر کدام تا حدودی منجر به رشد ابروها می‌شوند. برای اینکه بدانیم کدام یک از راه‌های پرپشت شدن ابروهای کم پشت بیشترین تاثیر را روی ابروهایمان می‌گذارد لازم است متدهای پیشنهادی منابع معتبر را امتحان نماییم. کاشت موی ابرو بدون جراحی، با 2 روش FUE و FUT در کلینیک پوست و مو رز توسط دکتر رضا روحانی انجام می‌شود.

طی این روش یک ناحیه از سر خود فرد (غالبا بالای گوش یا پشت سر) به عنوان ناحیه بانک مو انتخاب می‌شود؛ این روش‌ها به عنوان بهترین روش کاشت ابرو شناخته می‌شوند. در روش FUE از موهای پشت گوش خود فرد، برداشت شده و برای کاشت استفاده می‌شود. این روش‌ها نیز دارای اثری ماندگار هستند. فقط باید در این روش‌ها، موهای فرد تراشیده شود. در ادامه جدیدترین روش کاشت ابرو را بررسی می‌کنیم.

مطالب بیشتر: مراقبت بعد از کاشت ابرو

بهترین روش کاشت ابرو FIT

یکی از بهترین و جدیدترین روش برای کاشت ابرو، روش FIT است که با برداشت فلپ کوچکی از ناحیه پشت گوش به عنوان بانک مو و جداسازی واحدهای فولیکولار در زیر میکروسکوپ انجام می‌گردد. این روش به دلیل عدم نیاز به تراشیدن مو به طور ویژه در بانوان مورد استقبال قرار می‌گیرد. این متد خاص از کاشت ابروی طبیعی، به افراد کمک می‌کند تا نیازی به تراشیدن موهای خود نداشته باشند و ظاهر روتین خود را دستخوش تغییر نکنند. به همین خاطر است که این روش کاشت ابرو بدون جراحی در بین بعضی از بانوان از محبوبیت بیشتری برخوردار شده است. خوب است بدانید که کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز، از ناحیه ی پشت گوش به عنوان بانک مو در کاشت ابروی طبیعی استفاده می‌کند.

مطالب بیشتر: کاشت ابرو به روش fue

روش کاشت ابرو SUT

روش کاشت ابرو SUT زیر مجموعه روش کاشت FIT یا همان FUE است. از طریق روش FUE که احتمال آسیب به فولیکول‌های مو در آن کمتر است می‌توان در زنان و مردان در سنین مختلف استفاده کرد. چرا که پزشک در این روش به جای هولدر دستی از دستگاه برای جدا کردن فولیکول‌ها استفاده می‌کند. SUT یکی از روش‌های بسیار پر طرفدار در ایران برای کاشت ابرو است و مدت‌ها است که از آن استفاده می‌شود. درد و خونریزی ناشی از این روش بسیار جزئی می‌باشد؛ چرا که دستگاه با دقت و ظرافت بیشتری فولیکول مو را از سر جدا می‌کند.

روش کاشت ابرو MFIT

روش کاشت ابرو Micro FIT که به اختصار MFIT گفته می‌شود، جدیدترین روش کاشت ابرو نام گرفته است و دقت استخراج فولیکول‌های مو در این روش نسبت به سایر متدهای کاشت ابرو بیشتر است. این روش از متد FIT پیروی می‌کند به همین دلیل برای استخراج گرافت از بانک مو نیاز به برش پوست نیست. پزشک برای انجام این متد از دستگاهی مخصوص که دقت بسیار بالایی دارد استفاده می‌کند تا کمترین آسیب متوجه پوست و فولیکول‌های مو شود و بیشترین حجم موی استخراج شده قابلیت پیوند داشته باشند.

روش نحوه کاشتمزایا نتایج
FIT- انتخاب یک ناحیه از سر به عنوان بانک مو (معمولا پشت گوش انتخاب می‌شود)
- تراشیدن موهای این ناحیه.
- اعمال به این بی‌حسی موضعی به این ناحیه
- استخراج فولیکول‌ها با دستگاه پانچ مخصوص
- ایجاد شکاف در ناحیه ابرو جهت کاشت فولیکول‌ها
- پیوند فولیکول‌های استخراج شده
- زخم و جراحت ندارد و روشی کم تهاجم است.
- احساس درد کم و بسیار خفیف
- رشد طبیعی موها
- عدم ایجاد اسکار
یک هفته:
- ایجاد قرمزی و تورم
- پوسته پوسته شدن
یک ماه:
- رفع قرمزی و تورم ایجاد شده تا حدودی
- شروع رشد فولیکول‌های کاشته شده به صورت نا منظم
سه ماه:
- بهبودی کامل تورم و قرمزی
- ریزش ناگهانی موها
شش ماه:
- رشد مجدد موها
- بهبود کامل نواحی متورم
- رسیدن به تراکم مطلوب
MFIT- اعمال بی‌حسی به ناحیه بانک مو ( پشت سر یا پشت گوش)
- ایجاد سوراخ‌های ریز در ناحیه اهدا جهت برداشت فولیکول‌ها
- استخراج فولیکول‌ها
- نگهداری فولیکول‌ها در محلول مخصوص جهت جلوگیری از آسیب دیدن آن‌ها
- ایجاد سوراخ در ناحیه کاشت جهت پیوند فولیکول‌ها.
- کاشت و پیوندفولیکول‌ها در سوراخ‌های ایجاد شده
- زخم و جراحت ندارد.
- احتمال عفونت کم است.
- دوره نقاهت کوتاه.
- عدم ایجاد اسکار
- برداشت فولیکول‌ها به صورت کامل و بدون نقص
یک هفته:
- ایجاد کبودی و تورم
- ریزش پوسته‌های ایجاد شده هنگام کاشت
یک ماه:
- رشد موهای بسیار نازک و ظریف
سه ماه:
- بهبودی کامل تورم و کبودی
- ریزش ناگهانی موها ناشی از شوک
شش ماه:
- رشد موهای ریخته شده
- رسیدن به تراکم مطلوب
- رشد طبیعی موهای ابرو

یک هفته:
- ایجاد قرمزی و کبودی
- پوسته پوسته شدن پوست ناحیه ابرو
یک ماه:
- شروع رشد فولیکول‌های کاشته شده به صورت نازک و نا منظم
سه ماه:
- بهبودی کامل تورم و قرمزی
- ریزش حجم زیادی از موهای کاشته شده
شش ماه:
- رشد دوباره موها پس از ریزش
- رشد موهای متراکم و ضخیم

SUT- اعمال بی حسی به ناحیه بانک مو
- استخراج فولیکول‌ها از ناحیه بانک مو
- ایجاد شکاف و برش‌های خفیف برای پیوند فولیکول ها
- کاشت فولیکول‌ها در ناحیه تعیین شده
- تراکم قابل قبول ابروها در این روش
- عدم ایجاد اسکار
- عدم نیاز به تراشیدن مو
- عدم ایجاد زخم و جراحت
یک ماه:
- شروع رشد فولیکول‌های کاشته شده به صورت نازک و نا منظم
سه ماه:
- بهبودی کامل تورم و قرمزی
- ریزش حجم زیادی از موهای کاشته شده
شش ماه:
- رشد دوباره موها پس از ریزش
- رشد موهای متراکم و ضخیم

مطالب بیشتر: فواید کاشت ابرو

روش تریکوفیتیک اسکارلس میکروگرافت

روش تریکوفیتیک اسکارلس میکروگرافت نیز به عنوان یکی دیگر از متدهای جدید کاشت ابرو در دسترس قرار دارد. برای افرادی که در پی پاسخ به این سؤال هستند که بهترین روش کاشت ابرو کدام است باید بگوییم که این روش که به سوپر کاشت ابرو نیز نام گرفته است به عنوان جدیدترین روش کاشت ابرو شناخته می‌شود و اثربخشی بسیار زیادی دارد. در طی این روش برای برداشت فولیکول‌های مو، از تکنیک جراحی پلاستیک تریکوفیتیک اسکارلس استفاده شده و در پایان عمل، هیچ اثری از جراحی بر روی ابرو باقی نخواهد ‌ماند.

مزایای جدیدترین روش های کاشت ابرو

روش‌‌های مختلف جدید کاشت ابرو به دلیل مزایای بسیار زیادی که دارند این روزها به یکی از روش‌های مطمئن به منظور درمان کم‌پشتی و ریزش ابروها شناخته شده‌اند. البته اگر نگاه مختصری به کاشت ابرو بیاندازیم با روش‌های مختلفی روبرو خواهیم شد. هر یک از این روش‌ها با توجه به تکنولوژی که در آن به کار رفته دارای یک سری نکات مثبت و منفی هستند که باعث می‌شود هر فردی یکی از آن‌ها را با صلاح‌دید پزشک و شرایط خود انتخاب کند. از طرفی دیگر برخی از مزیت‌ها در تمامی آ‌ن‌ها یکسان بوده و در همه روش‌ها می‌توان به آن‌ها دست یافت. در زیر به معرفی چند مورد از مهم‌ترین مزایای روش های کاشت ابرو پرداخته‌ایم:

 1. طبیعی بودن نتایج حاصل از کاشت ابرو: به طوری که بعد از مشاهده نتیجه نهایی کار هیچ فرقی با موهای ابروهای خود شما وجود نخواهد داشت. این درحالی است که روش‌های مشابه نظیر تاتو حالتی کاملا طبیعی نخواهند داشت.
 2. دائمی بودن نتایج به دست آمده: از دیگر مزیت‌های مهم به شمار آمده و شما نیازی به تکرار مداوم و پی در پی آن نخواهید داشت.
 3. رسیدن به ظاهر دلخواه با توجه به سلیقه بیمار: یکی از نکات مثبتی است که می‌توان در روش‌های کاشت ابرو به آن اشاره کرد. چرا که قبل از شروع کار پزشک طبق فرم صورت و سلیقه بیمار خط ابرو را مشخص کرده و عملیات کاشت را طبق آن انجام می‌دهد.
 4. بی‌خطر بودن تمامی روش‌ها: در صورت انتخاب کلینیک معتبر و پزشک متخصص با تجربه
 5. داشتن ابروهایی پر
 6. صورتی جوان و کم سن و سال
 7. عدم نیاز به مداد و سایه های ابرو
 8. عدم هزینه برای روش‌هایی مانند میکروپیگمنتیشن و فیبروز
 9. افزایش اعتماد به نفس

مطالب بیشتر: درمان ریزش ابرو با کاشت ابرو

مزایا و معایب متدهای کاشت ابرو

عوارض روش های کاشت ابرو

در کنار تمامی مزیت‌ها و نکات مثبتی که برای جدیدترین روش کاشت ابرو دارند می‌توان در برخی موارد شاهد عوارض و معایب جزئی در آن‌ها بود. البته ناگفته نماند که این عوارض در صورتی می‌توانند مهم تلقی شوند که بیمار به توصیه‌ها و مراقبت‌های پزشک خود گوش نداده و یا به کلینیکی نامعتبر و پزشکی غیرحرفه‌ای مراجعه کند. از جمله مهم‌ترین عوارض روش های کاشت ابرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تورم زیاد در ناحیه اهدا و پیوند
 • خون ریزی بیش از حد ناحیه اهدا
 • آسیب به بافت عصبی
 • کبودی‌های گسترده
 • عفونت
 • باقی ماندن جای زخم

مطالب بیشتر: هزینه کاشت مو

ویژگی‌های کاشت ابرو

در جدیدترین روش کاشت ابرو به ویژگی‌های مهمی توجه می‌شود که باعث طبیعی بودن ابروها خواهد شد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به زاویه رشد ابروها اشاره کرد. اگر دقت کرده باشید حتماً متوجه شده‌اید که زاویه موهای ابرو در هر شخص منحصر به فرد است؛ از این رو بهتر است که علاوه بر شبیه بودن موهای استخراجی، پیوند در جهت مناسب انجام شود. به همین دلیل بیشتر پزشکان موهای پشت گوش برای کاشت ابرو استفاده می‌کنند زیرا شکل ظاهری آن‌ها با موهای ابرو مطابقت داشته و منجر به ایجاد نتیجه بسیار طبیعی و رضایت بخش می‌شود.

از دیگر ویژگی‌های ابرو که در بهترین روش برای کاشت ابرو، مورد توجه قرار می‌گیرد جهت رویش موهای ابرو است. ابرو به سه قسمت دم، تنه و سر تقسیم می‌شود. در هر کدام از این بخش‌ها، جهت رویش مو با هم فرق دارد؛ بنابراین برای این که بعد از کاشت ابرو، ظاهر فرد به صورت طبیعی جلوه کند باید جهت رویش موهای کاشته شده با جهت موهای اصلی، یکی باشد. در کلینیک پوست و مو رز که متخصصان تحت نظارت دکتر روحانی، فعالیت می‌کنند به این ویژگی‌ها توجه می‌شود. به همین سبب هم کاشت ابرو مطابق با این مشخصات، صورت می‌گیرد.

مطالب بیشتر: بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران

2/5 (1 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ