کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
جای زخم بعد از لیپوماتیک چه دلیلی دارد؟

جای زخم بعد از لیپوماتیک چه دلیلی دارد؟

یکی از نگرانی های عمده افرادی که قصد استفاده از عمل زیبایی لیپوماتیک را برای کاهش سایز و اندام خود دارند این است که آیا پس از لیپوماتیک جای زخم باقی می ماند و در صورت بروز جای زخم آیا می توان آن را از بین برد.

عمل زیبایی لیپوماتیک یکی از کم ضرر ترین و همچنین پر کاربرد ترین اقدامات زیبایی در دنیا می باشد که در زمینه های مختلف درمان و همچنین زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. در عمل زیبایی پیکرتراشی به دلیل استفاده از تیغ جراحی برای ایجاد برش در پوست، برای افراد زیادی همواره این نگرانی وجود دارد که جای زخم لیپوماتیک چگونه است.

آیا جای زخم بعد از لیپوماتیک حتمی است؟

جای زخم یکی از بدترین آثار و نشانه هایی است که ممکن است پس از هر عمل و یا اقدامی که برای درمان یا زیبایی انجام می شود باقی می ماند.

معمولا جای زخم ناشی از عمل های زیبایی که در آن از تیغ استفاده شده است تا مدت بسیار زیاد و حتی به طور دائمی باقی می ماند که این جای زخم باعث زشت شدن و ناخوش آیندی ظاهر پوست می شود و برای افراد زیادی این تاثیر باعث نارضایتی و ناراحتی آنان می شود. از این رو بر جای ماندن جای زخم پس از لیپوماتیک برای این دسته از افراد بسیار مهم است.

عمل زیبایی لیپوماتیک یکی از عمل های زیبایی کم تهاجم در دنیا می باشد که در آن پزشک بعد از تشخیص ناحیه مناسب جهت برداشت چربی مورد نیاز، با استفاده از تیغ جراحی یک برش ریز و کوچک که معمولا به طول 3 میلی متر می باشد ایجاد می کند تا به راحتی به توان لوله کانولا را در داخل بافت های چربی شخص فرو کرد و چربی ها را تخریب کرد.

پس با توجه به روش انجام لیپوماتیک که در آن باید شکافی ایجاد شود تا لوله کانولا داخل چربی نفوذ کند، پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک در ناحیه هدف یک زخم باقی می گذارد که البته این زخم بسیار کوچک و ریز می باشد که زیاد قابل رویت نمی باشد و به راحتی می توان آن را از دید چشم ها محو کرد.

 

آیا جای زخم بعد از لیپوماتیک حتمی است؟

 

البته برای از بین بردن و یا محو کردن جای زخم ناشی از عمل زیبایی لیپوماتیک راه ها و روشی هایی نیز وجود دارد که شخص می توان با انجام آن ها این آثار و نشانه ها را تا حد زیادی محو و ناپدید کند که در قسمت های زیر به طور کلی توضیح داده شده است.

مقایسه جای زخم ناشی از لیپوماتیک با سایر روش ها

یک از نقاط قوت عمل زیبایی لیپوماتیک نسبت به سایر روش های مشابه که برای برداشت چربی استفاده می شود مانند لیپوساکشن در رابطه با جای زخم پس از انجام عمل می باشد.

در لیپوساکشن به دلیل استفاده از امواج گرمایی برای سوزاندن چربی ها و استخراج آن ها از بدن، جای زخم ناشی از لیپوساکشن بسیار آزار دهنده و همچنین میزان ماندگاری آن بسیار طولانی می باشد.

اما در عمل زیبایی برخلاف لیپوساکشن از ارتعاش برای تخریب سلول های چربی استفاده می شود و جای زخم ناشی از لیپوماتیک بسیار آسان و راحت تر از سایر روش ها درمان می شود و بهبود می یابد و مدت زمان ماندگاری آن در بدن بسیار کم می باشد.

همین عامل یکی از عواملی است که باعث شده است روز به روز بر میزان محبوبیت و متقاضیان پیکر تراشی با لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن و یا سایر روش های دیگر افزایش یابد و به یکی از پر طرفدار ترین عمل های زیبایی پیکر تراشی در دنیا شناخته شود.

میزان ماندگاری و دوام جای زخم و جراحت پس از انجام لیپوماتیک که به دلیل ایجاد برش در ناحیه هدف ایجاد می شود کوتاه مدت بوده و بعد از تمام شدن دوره بهبودی خود به خود از بین می رود و هیچ گونه جای زخمی باقی نمی ماند.

راهکار رفع جای زخم لیپوماتیک

افراد زیادی هستند که دوست ندارند به هیچ عنوان پس از پیکرتراشی جای زخمی در بدنشان باقی بماند و برای رسیدن به این هدف حاضرند روش ها و متد های مختلفی را برای رفع جای زخم پیکر تراشی انجام دهند.

پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک در ناحیه هدف درد و تورم خفیفی در منطقه جای زخم به وجود می آید و ممکن است این درد و تورم در ناحیه دارای جای زخم تا دو هفته نیز به طول بی انجامد اما سرانجام به طور خود به خود و با کمی استراحت و مراقبت از بین خواهد رفت و به حالت طبیعی خود باز خواهد گشت.

اما راحت ترین و بهترین روش برای از بین بردن جای زخم ناشی از پیکر تراشی با عمل زیبایی لیپوماتیک استفاده از گن های طبی می باشد. گن ها علاوه بر این که باعث از بین رفتن تورم و التهابات می شود و تاثیر زیادی در بهبود و ریکاوری بعد از پیکرتراشی دارد، باعث محو شدن جای زخم نیز می شود.

پس از پوشیدن گن ها در ناحیه هدف، مایعات و ترشحات اضافی آن ناحیه از بدن خارج می شوند و باعث می شود که پوست بیمار به مرور جمع شدن و همچنین جای زخم به طور قابل توجهی بهبود و از دید محو شود.

به همین علت بیشتر جراحان و متخصصان بعد از انجام پیکر تراشی با لیپوماتیک به همه بیماران خود استفاده گن ها را توصیه می کنند تا علاوه بر جمع شدن و بهبود ناحیه لیپوماتیک شده، جای زخم پیکر تراشی نیز به مرور از بین برود و ناپدید شود.

دوره بهبود جای زخم لیپوماتیک

پس از انجام عمل پیکر تراشی بدن بیمار سعی می کند تا ناحیه لیپوماتیک شده و به ویژه جای زخم باقی مانده از آن را به سرعت ترمیم و بازسازی کند. میزان سرعت بهبود و بازسازی جای زخم در پوست بیمار به عوامل متعددی بستگی دارد و نمی توان صرفا آن را بسته به یک عامل دانست و در واقع باید معیار های مختلف دست به دست هم دهند تا بهبود جای زخم با سرعت بالا انجام شود.

یکی از عواملی که بسیار در بهبود و رفع جای زخم پیکر تراشی با لیپوماتیک تاثیر مثبت دارد، میزان توان و قدرت بدن در بهبود جای زخم می باشد. در واقع بدن بیمار باید توانایی و قدرت تقریبا بالایی در سیستم ترمیم بدن خود داشته باشد. در برخی از افراد ممکن است به دلیل ضعیف بودن از لحاظ سیستم ترمیم پوست، رفع جای زخم تا مدت بسیار زیادی به طول می انجامد.

البته یکی از معیار های دیگری که در زمان بهبود جای زخم lipomatic تاثیر زیادی دارد انجام توصیه ها و مراقبت های پس از پیکر تراشی می باشد. همان طور که در قسمت بالا ذکر شد استفاده از گن پس از لیپوماتیک تاثیر زیادی در بهبود جای زخم دارد، با این حال ممکن است عده به طور صحیح و مکرر از گن استفاده نکنند و همین باعث شود که دوره بهبود آن ها به طول بی انجامد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه در"جای زخم بعد از لیپوماتیک چه دلیلی دارد؟"

  1. یلدا

    من پیکر تراشی کردم خیلی راضیم

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ