لیپوماتیک

شل شدن و تورم پوست بعد از عمل لیپوماتیک

عمل زیبایی لیپوماتیک امروزه یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی برای فرم دهی بدن و از بین بردن سلول های چربی زائد بدن است؛ اما عمل زیبایی لیپوماتیک هم ممکن است عوارضی به دنبال داشته باشد مانند شل شدگی پوست و تورم بعد از عمل زیبایی پیکرتراشی که بهتر است قبل از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک با راه های جلوگیری از این عوارض آشنا شوید.

برای جلوگیری از عوارض جانبی و عفونت بعد از لیپوماتیک در ابتدا باید عوارض جانبی و خطرات احتمالی آن را به طور کامل بشناسید. سپس به فکر جلوگیری از مواجه شدن با عوارض جانبی و خطرات احتمالی عمل زیبایی لیپوماتیک باشید.

عوارض حاصل از عمل لیپوماتیک چیست؟

همانطور که گفته شد عمل زیبایی پیکرتراشی بدن هم با عوارض و خطرات احتمالی همراه است که در پایین برخی از مهم ترین عوارض و خطرات احتمالی عمل زیبایی لیپوماتیک برای فرم دهی بدن را ذکر شده است.

  1. خونریزی
  2. درد و تورم
  3. کبودی و ضعیف شدن پوست
  4. واکنش به ماده ی بیهوشی تزریق شده قبل از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک برای کاهش درد بیمار مراجعه کننده
  5. آمبولی شدن چربی که به گیر افتادن تکه های چربی شل شده در رگ ها گفته می شود.
  6. شل شدگی پوست

همان طور که قبلا گفته شده عمل زیبایی لیپوماتیک باعث تغییر در فرم بدن هم می شود. در صورتی که فرد ناشی و غیر متخصصی برای انجام عمل زیبایی لیپوماتیک انتخاب کرده باشید ممکن است با درست انجام ندادن عمل زیبایی پیکرتراشی و برداشتن سلول های چربی زائد به مقدار کافی باعث نا متوازنی اندام شما شود.

با توجه به عوارض و خطرات احتمالی عمل زیبایی لیپوماتیک گفته شده فقط در صورتی می توان از مواجه شدن با این عوارض و خطرات احتمالی لیپوماتیک جلوگیری کرد که شما نکاتی را رعایت کنید.

 

عوارض حاصل از عمل لیپوماتیک چیست؟

 

از مهم ترین نکاتی که باید قبل از انجام عمل زیبایی رعایت کنید انتخاب پزشک متخصص عمل زیبایی لیپوماتیک و رعایت نکات مراقبتی قبل و بعد از انجام عمل زیبایی پیکرتراشی است.

در صورتی که پزشک متخصص و با تجربه ای را برای انجام عمل زیبایی لیپوماتیک انتخاب نکرده باشید ممکن است با عوارض و خطرات گفته شده و یا خطرات جدی تری مواجه شوید.

آیا شل شدن پوست بعد از لیپوماتیک حتمی است؟

برخی از مردم تصورات اشتباهی از عمل زیبایی لیپوماتیک دارند و گمان می کنند با انجام عمل زیبایی لیپوماتیک می توان شل شدگی پوست از بین برد اما این تصور اشتباه است.

انجام عمل زیبایی لیپوماتیک در صورتی که پوست شلی دارید ممکن است انجام عمل زیبایی شل شدگی پوست شما را با حذف سلول های چربی زائد زیر پوست شما تشدید کند.

اما در صورتی که دارای پوستی الاستیکی و محکمی هستید بعد از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک پوست صافی دا را خواهید بود. اما شل شدگی پوست و تشدید آن بعد از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک برای همه افراد با انتخاب پزشک متخصص برای انجام عمل زیبایی پیکرتراشی قابل جلوگیری است.

در صورتی که پزشک متخصصی را برای انجام عمل زیبایی لیپوماتیک انتخاب کرده باشید، پزشک متخصص قبل از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک بررسی های لازم را برای جلوگیری از خطرات و عوارض جانبی انجام می دهد.

و در صورتی که پزشک تشخیص دهد که پوست محکمی ندارید در برداشتن مقدار سلول های چربی زائد از بدن شما دقت می کند و برای بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک شما لباس های فشردگی تجویز می کند تا از شل شدگی پوست شما بعد از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک جلوگیری کند.

تورم و کبودی های ناشی از لیپوماتیک

رخ دادن برخی از عوارض عمل زیبایی لیپوماتیک گفته شده بعد از انجام عمل زیبایی مانند تورم و کبودی امری عادی است.

تورم و کبودی حاصل از عمل زیبایی پیکرتراشی موقتی است و در طی چند روز فروکش می کند ولی باعث می شود نتیجه عمل زیبایی لیپوماتیک به طور کامل مشخص نشود.

اما شما می توانید با انجام نکاتی روند بهبودی تورم و کبودی حاصل از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک را سریع تر کنید تا زود تر بتوانید نتیجه عمل زیبایی لیپوماتیک را مشاهده کنید.

برای تسریع بهبودی کبودی و تورم ایجاد شده ی بعد از انجام عمل باید نکات زیر را رعایت کنید.

  1. کمپرس سرد و یا تکه ای یخ را بر ناحیه ای که عمل انجام شده قرار دهید.
  2. با تکه ای یخ ناحیه متورم را مالش دهید.
  3. می توانید برای کاهش تورم از داروهای ضد تورم استفاده کنید اما قبل از مصرف داروها از پزشک متخصص زیبایی خود درباره مصرف داروهای ضد تورم مشورت بگیرید و سپس طبق تجویز پزشک متخصص زیبایی از داروهای ضد تورم استفاده کنید.

پس از انجام نکات گفته شده می توانید با بهبودی تورم و کبودی از دیدن نتیجه مورد نطر خود از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک لذت ببرید.

کنترل و مدیریت عوارض لیپوماتیک و شل شدن پوست

علاوه بر این که انتخاب پزشک متخصص و با تجربه باعث جلوگیری از خطرات احتمالی و خطرات جدی می شود رعایت برخی نکات مراقبی قبل و بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک هم برای جلوگیری خطرات و عوارض عمل زیبایی پیکرتراشی الزامی است.

در پایین بعضی از این نکات مراقبتی برایتان ذکر شده است.

مراقبت های قبل از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک

  1. از مصرف نوشیدنی های الکل دار چند روز قبل از انجام عمل زیبایی پرهیز کنید.
  2. در صورتی که دارویی مانند دارو های رقیق کننده خون مصرف می کنید قبل از انجام عمل زیبایی با پزشک متخصص زیبایی خود مشورت لازم ا انجام دهید و طبق گفته پزشک متخصص زیبایی از دارو ها مصرف کنید.

مراقبت های بعد از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک

  1. از انجام فعالیت و ورزش های شدید بپرهیزید
  2. اگر فقط عمل زیبایی لیپوماتیک را انجام داده اید بعد از انجام عمل زیبایی می توانید به انجام کار های روزمره خود بپردازید ولی اگر در کنار عمل زیبایی lipomatic عمل زیبایی دیگری هم انجام داده اید بهتر است یک شب در بیمارستان بمانید.
  3. بهتر است تنهایی به خانه نروید و خودتان رانندگی نکنید می توانید از یکی از نزدیکانتان برای همراهی شما بعد از انجام عمل زیبایی کمک بگیرید.
  4. در صورتی که با هر یک از عوارض های گفته شده به مدت طولانی و بیشتر از چند روز مواجه شدید حتما به پزشک متخصص زیبایی خود مراجعه کنید و با پزشک متخصص زیبایی خود در میان بگذارید.
  5. برای مصرف هر نوع دارویی اول با پزشک متخصص زیبایی خود مشورت کنید.
  6. حتما قبل از انجام عمل زیبایی نکات مراقبی لازم برای بعد از عمل زیبایی را از پزشک متخصص خود بگیرید.
  7. رژیم غذایی مناسبی را رعایت کنید و از پزشک متخصص زیبایی خود درباره ی تغذیه و رژیم غذایی مناسب بعد از انجام عمل زیبایی بپرسید.
  8. با توجه به این که در طی عمل زیبایی سلول های چربی زائد از بدن خارج می شود می توانید با حفظ وزن خود نتیجه عمل را بطور دائمی داشته باشید.

با رعایت نکات مراقبی گفته شده می توانید احتمال رخ دادن عوارض را کاهش دهید و از نتیجه عمل لیپوماتیک خود لذت ببرید.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ