تزریق ژل

تزریق ژل خط خنده – هزینه، عکس قبل و بعد و درمان ورم

کلینیک پوست و مو رز در این مقاله قصد دارد در مورد ورم بعد از تزريق ژل خط خنده اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد، لطفا ما را همراهی کنید. با افزایش استقبال عمومی از تزریق فیلرها به نقاط مختلف صورت و بدن، مردم بیشتر به دنبال کسب اطلاعات در مورد مزایا و عوارض این روش زیبایی هستند. فیلرها یا ژل‌ها کاربرد بسیار وسیعی در جوانسازی و پر کردن صورت خانم‌ها و آقایان دارند. یکی از نقاطی که تحت تزریق فیلرها قرار می‌گیرد، خطوط خنده یا همان خط لبخند است که از گوشه بینی تا کنار لب‌ها امتداد دارد. یکی از نگرانی‌های افرادی که اقدام به تزریق فیلر می‌کنند، ورم بعد از تزريق ژل خط خنده می‌باشد. اگر این اتفاق برای شما افتاد، وحشت نکنید. ورم به تنهایی، یکی از عوارض شایع در نتیجه تزریق ژل به هر نقطه از صورت یا بدن است.

در حالت کلی عوارض جانبی شایع پس از تزریق ژل می تواند شامل: درد و حساسیت خفیف در ناحیه، قرمزی متوسط، تورم و گاهی کبودی موقت باشد. اینها عوارض جانبی طبیعی ناشی از تزریق هستند و اکثرا در طی چند روز بدون ایجاد هیچ مشکل خاص و اختلال در روند تزریق ژل، برطرف می شوند. اما خب، روش‌هایی وجود دارد که می‌تواند در کاهش تورم موثر باشد. به خواندن ادامه دهید تا با انواع موثر درمان ورم بعد از تزریق ژل خط خنده آشنا شوید.

عکس قبل و بعد تزریق ژل به خط خنده
عکس قبل و بعد تزریق ژل به خط خنده

تزریق فیلر برای موارد متعددی استفاده می شود. یکی از رایج ترین دلایل انجام تزریق ژل رفع چین و چروک است. در پایین به برخی دیگر از موارد رایج تزریق فیلر به صورت پرداخته شده است.

 1. رفع خطوط روی پیشانی
 2. رفع خطوط لبخند
 3. رفع خطوط کنار چشم
 4. پروتز گونه
 5. پروتز لب

تزریق ژل به صورت در موارد گفته شده باعث می شود چهره شما زیبا تر و جوان تر بنظر برسد و پس از انجام تزریق  اعتماد به نفس بیشتر و احساس بهتری نسبت به زندگی داشته باشید. با توجه به این که با افزایش سن پوست صورت کم آب و کدر می شود تزریق ژل می تواند راه حل مناسبی هم برای رفع کم آبی و رفع کدری پوست صورت شود.

عکس قبل و بعد تزریق فیلر به خط خنده در کلینیک رز

مشاوره رایگان و دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز

تزریق ژل به خط خنده چگونه است؟

همانطور که گفته شد یکی از مواردی که تزریق ژل به صورت انجام می شود تزریق فیلر به خط خنده است که با بالا رفتن سن عمیق تر می شود و چهره شما را پیر تر نشان می دهد و شادابی را از چهره می گیرد. تزریق فیلر به صورت با ژل های متفاوتی انجام می شود. انجام تزریق ژل به صورت با هر یک از ژل های موجود با توجه به صلاح دید پزشک متخصص تزریق ژل و ناحیه مورد نظر برای انجام تزریق فیلر انجام می شود.

یکی از متداول ترین ژل هایی که در تزریق ژل به صورت توسط پزشک متخصص تزریق فیلر انجام می شود ژل های دارای ماده ی طبیعی هیالورونیک اسید است. پزشک متخصص تزریق فیلر قبل از انجام تزریق ژل، به صورت ناحیه مورد نظر را با بی حسی به صورت موضعی بی حس می کند. سپس با سوزن مخصوص تزریق فیلر، ژل را به ناحیه مورد نظر تزریق می کند.

 

مطالب بیشتر: تزریق ژل لب

 

تزریق ژل به خط خنده چگونه است؟

عوارض جانبی تزریق ژل خط خنده

اما ممکن است بعد از انجام تزریق ژل به صورت با عوارض گفته شده در پایین به صورت موقتی مواجه شوید.

 1. درد
 2. تورم
 3. کبودی
 4. خارش
 5. علائم آلرژیک مانند ایجاد کهیر و قرمزی
 6. خونریزی
 7. کبودی
 8. التهاب

در صورتی که بعد از انجام تزریق ژل به صورت هر یک از عوارض گفته شده را مشاهده کردید نگران نشوید. همانطور که گفته شد این عوارض موقتی هستند و مدتی بعد از گذشت تزریق فیلر به صورت فروکش می کنند. بعد از تزریق ژل به صورت، در صورتی که در معرض آلودگی قرار بگیرید امکان عفونت در ناحیه ای که تزریق انجام شده هم وجود دارد. به همین دلیل معمولا پزشکان متخصص تزریق فیلر به صورت برای جلوگیری از ایجاد آن برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز می کنند.

اگر هر یک از عوارض گفته شده را مشاهده کردید و بعد از 3 روز از گذشت تزریق ژل به صورت، کاهشی در آن ها ها ندیدید در این این صورت حتما به پزشک متخصص خود مراجعه کنید. با توجه به اینکه تزریق ژل با ماده ی طبیعی انجام می شود، در صورتی که پزشک متخصص و با تجربه ای را برای انجام تزریق فیلر به صورت خود انتخاب کرده باشید با عوارض جدی و خطرناکی مواجه نمی شوید.

ولی اگر پزشک انتخابی شما پزشک مناسبی برای انجام تزریق ژل به صورت نباشد ممکن است به با عوارض زیر به صورت جدی مواجه شوید.

 1. شوک آنافیلاکسی
 2. سپسیس
 3. لخته شدن خون در شریان شبکیه که منجر به کوری
 4. شکستگی پوست
 5. آبسه

پس بهتر است قبل علاوه بر اینکه هزینه را یکی از معیار های انجام تزریق فیلر به صورت قرار می دهید حتما انتخاب پزشک مناسب و متخصص را هم یکی از معیار های اولیه و مهم انجام تزریق ژل به صورت قرار دهید و در انتخاب آن دقت کنید.

 

مطالب بیشتر: بهترین ژل تزریقی به صورت

 

تورم صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

پرکننده های پوستی یک راه حل غیرتهاجمی برای مردان و زنانی است که می خواهند علائم پیری را به ویژه در صورت خود، کاهش دهند. درست است که این روش غیرتهاجمی است، اما سیستم ایمنی بدن نسبت به هر جسمی خارجی واکنش نشان می‌دهد. دقیقا مثل آن می‌ماند که یک سوزن خیاطی به ناگاه وارد پوستتان شود. خواهید دید که بعد از چند دقیقه دستتان قرمز و متورم می‌شود. علت ورم بعد از تزريق ژل خط خنده نیز همین است. یک سوزن بسیار نازک و کم قطر وارد پوست شما می‌شود و یکسری مواد تحت عنوان ژل را به آن نواحی تزریق می‌کند. پس طبیعی است که بدن شما واکنش نشان دهد و ورم کند. این تورم نگران کننده نیست.

نحوه کاهش و درمان ورم بعد از تزریق ژل خط خنده

از آنجا که مواد پرکننده پوست توسط تزریق زیر پوست منتقل می‌شوند، تورم برای تقریبا تمام داوطلبان تزریق ژل به صورت به وجود می آید. اما بسته به محل تزریق و حساسیت پوست بیمار، شدت آن در هر شخص نسبت به دیگری متفاوت خواهد بود. به منظور کاهش ورم بعد از تزريق ژل خط خنده و یا کنترل آن، کلینیک تخصصی پوست و مو رز به شما عزیزان توصیه می کند که موارد زیر را رعایت کنید تا کمتر دچار اذیت و ناراحتی پس از تزریق ژل شوید:

 • مایعات زیادی بنوشید: هیدراته نگه داشتن بدن یکی از اصلی ترین راه هایی است که افراد می توانند با آن میزان تورم و گاها التهاب را تا حد بسیار زیادی کاهش دهند. زیرا آب، عواملی که موجب تورم شده‌اند را ترغیب می‌کند تا با سرعت بیشتری از بدن خارج شوند.
 • به هیچ عنوان منطقه تزریق را فشار ندهید یا آن را دستکاری نکنید: بعد از اینکه دکتر روحانی در کلینیک تخصصی پوست و مو رز، تزریق ژل به خط لبخند شما را انجام داد، باید از فشار دادن یا درستکاری کردن محل تزریق جلوگیری کنید. زیرا این امر باعث می‌شود ماده پرکننده (فیلر) شما در زیر پوستتان حرکت کند و در یک مکان ناخواسته مستقر و ثابت شود.
 • تا 24 ساعت سیگار ممنوع: از کشیدن سیگار و یا قرارگیری در معرض دود آن تا حداقل 24 ساعت پرهیز کنید.
 • استفاده از یخ: یکی دیگر از روش های درمان ورم بعد از تزريق ژل خط خنده ، استفاده از یخ در مناطق تحت درمان است. اگر بعد از چند ساعت یا چند روز متوجه تورم در ناحیه خط لبخندتان شدید، یخ می تواند به کاهش تورم صورتتان کمک کند.
 • نمک کمتر مصرف کنید: نمک به این دلیل که آب بدن شما را کاهش می دهد، بهتر است نقش کم رنگ تری را در رژیم غذاییتان داشته باشد.
 • از ورزش کردن اجتناب کنید: افزایش ضربان قلب باعث ورم بعد از تزریق ژل خط خنده می شود. بنابراین، کلینیک زیبایی رز به داوطلبان تزریق ژل به خط لبخند توصیه می کند حدود 12 الی 24 ساعت پس از تزریق، از انجام فعالیت‌های ورزشی جدا خودداری کنند. با این کار تورم را به کمترین حد ممکن خواهید رساند.
 • از پوشیدن کلاه خودداری کنید: این توصیه برای خانم‌ها و آقایانی است که دوست دارند کلاه بپوشند. ما به این افراد توصیه می‌کنیم که تا چند روز بعد از تزریق ژل به خط لبخندشان، از کلاه معمولی، کلاه ایمنی ساختمان و یا کلاه کاسکت (کلاه ایمنی موتور) استفاده نکنند. فشار ناشی از کلاه باعث می‌شود که ژل به سمت قسمت‌های دیگر صورت حرکت کند. این حرکات منجر به تورم نقاط دیگر و حصول نتایج غیر دلخواه می‌شود که مسلما منجر به نارضایتی از نتیجه تزریق ژل خواهد شد.
 • از رفتن به مناطق گرم خودداری کنید: سعی کنید به مدت چند روز هم که شده به مکان های خیلی گرم مانند جکوزی، سونا، حمام آفتاب، سولاریوم و… نروید.
 • سر خود را بالا نگه دارید: معمولا پزشکان توصیه می‌کند که برای کنترل و کاهش ورم بعد از تزريق ژل خط خنده ، سر خود را حداقل چهار ساعت پایین نیندازید و حدالامکان بالا نگه دارید.
 • مصرف خودسرانه هر نوع دارو ممنوع: حتما قبل از مصرف هر نوع دارویی (مخصوصا داروهای رقیق کننده خون)، مانند: ایبوبروفن و آسپرین با پزشک خود مشورت کنید.

ورم بعد از تزريق ژل خط خنده شایع و طبیعی است. اما شما باید به یاد داشته باشید که حتما قبل از انجام تزریق ژل به خط لبخندتان، با پزشک متخصصی که قرار این کار را برایتان انجام دهد مشورت کنید. به طور قطع آن‌ها نکات مراقبتی دیگری که باید قبل، حین و بعد از انجام تزریق فیلر به خط لبخند لازم است انجام دهید را به شما گوشزد خواهند کرد.

با انجام نکات مراقبتی بالا به راحتی می‌توان از بروز عوارض جانبی و خطرات احتمالی جلوگیری نمود. همچنین با نگهداری مناسب از ناحیه‌ای که دچار ورم بعد از تزريق ژل خط خنده شده است، زود تر به نتیجه دلخواه و ثابت می رسید. لازم به ذکر است که نحوه مراقبت و مراقبت صحیح از محل تزریق، منجر به طولانی مدت شدن ماندگاری ژل در خط لبخند می‌شود.

 

مطالب بیشتر: بهترین مارک ژل برای تزریق خط لبخند

 

کنترل و مدیریت عوارض جانبی بعد از تزریق ژل

برای اینکه بعد از انجام تزریق ژل به صورت دچار مشکلی نشوید و از خطرات احتمالی آن جلوگیری کنید بهتر است نکاتی را بعد از انجام تزریق فیلر به صورت رعایت کنید؛ که در پایین برخی از این نکات مراقبتی را برایتان ذکر شده است.

 • به مدت چند روز به مکان های خیلی گرم نروید.
 • به مدت دو روز از انجام فعالیت و ورزش های شدید خودداری کنید.
 • از مصرف غذا هایی با نمک زیاد خودداری کنید. به این دلیل که آب بدن شما را کاهش می دهد.
 • حتما قبل از مصرف هر نوع دارویی مخصوصا دارو های رقیق کننده خون، ایبوبروفن و آسپرین خودداری کنید.
 • از سیگار کشیدن و در معرض سیگار قرار گرفتن بپرهیزید.
 • حتما قبل از انجام تزریق فیلر به صورت با پزشک متخصص تزریق ژل خود مشورت کنید و نکات مراقبتی دیگری که باید بعد از انجام Filler injection به صورت انجام دهید را از او بپرسید.

با انجام نکات مراقبتی بالا هم از ایجاد عوارض جانبی و خطرات احتمالی جلوگیری می کنید و هم زود تر به نتیجه دلخواه خود می رسید و برای مدت طولانی تری از نتیجه انجام تزریق ژل به صورت لذت می برید.

دکتر روحانی در کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز در خدمت شما خواهد بود

اگر مایل به تزریق ژل در ناحیه خط لبخند خود هستید، همین امروز با کلینیک زیبایی رز واقع در شهر تهران تماس بگیرید تا مشاوره اولیه را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تزریق در این مرکز به شما ارائه شود.

1.5/5 (2 نظر)

منبع
cosmeticsurgerynj

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای خط خنده ژل های ما از 2 میلیون تومان تا 4 میلیون تومان می باشد بسته به برندی که شما انتخاب می کنید قیمت مشخص می شود.
   تزریق شخصا توسط خود پزشک انجام می شود.

  1. سلام وقت بخیر
   ماندگاری ژل از حداقل 8 ماه تا 2 سال می باشد.
   برند ها متفاوت می باشد و شما می توانید با مشاوره قبل از تزریق ژل در کلینیک رز از انتخاب برند خودتون مطمئن بشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ