کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
تورم بعد از تزریق ژل به خط خنده و درمان آن

تورم بعد از تزریق ژل به خط خنده و درمان آن

با افزایش سن کم کم خط های موجود در صورت عمیق تر می شود و چین و چروک بر روی صورت ظاهر می شود که باعث می شود پیر تر به نظر برسید. یکی از راه های رفع آن ها تزریق فیلر است؛ اما قبل از تزریق ژل بهتر است عوارض جانبی آن را بدانید برای مثال بدانید که آیا بعد تزریق فیلر تورم ایجاد می شود یا خیر.

تزریق فیلر برای موارد متعددی استفاده می شود. یکی از رایج ترین دلایل انجام تزریق ژل رفع چین و چروک است. در پایین به برخی دیگر از موارد رایج تزریق فیلر به صورت پرداخته شده است.

 1. رفع خطوط روی پیشانی
 2. رفع خطوط لبخند
 3. رفع خطوط کنار چشم
 4. پروتز گونه
 5. پروتز لب

و غیره. تزریق ژل به صورت در موارد گفته شده باعث می شود چهره شما زیبا تر و جوان تر بنظر برسد و پس از انجام تزریق  اعتماد به نفس بیشتر و احساس بهتری نسبت به زندگی داشته باشید.

با توجه به این که با افزایش سن پوست صورت کم آب و کدر می شود تزریق ژل می تواند راه حل مناسبی هم برای رفع کم آبی و رفع کدری پوست صورت شود.

تزریق ژل به خط خنده چگونه است؟

همانطور که گفته شد یکی از مواردی که تزریق ژل به صورت انجام می شود تزریق فیلر به خط خنده است که با بالا رفتن سن عمیق تر می شود و چهره شما را پیر تر نشان می دهد و شادابی را از چهره می گیرد.

تزریق فیلر به صورت با ژل های متفاوتی انجام می شود. انجام تزریق ژل به صورت با هر یک از ژل های موجود با توجه به صلاح دید پزشک متخصص تزریق ژل و ناحیه مورد نظر برای انجام تزریق فیلر انجام می شود.

یکی از متداول ترین ژل هایی که در تزریق ژل به صورت توسط پزشک متخصص تزریق فیلر انجام می شود ژل های دارای ماده ی طبیعی هیالورونیک اسید است.

پزشک متخصص تزریق فیلر قبل از انجام تزریق ژل، به صورت ناحیه مورد نظر را با بی حسی به صورت موضعی بی حس می کند. سپس با سوزن مخصوص تزریق فیلر، ژل را به ناحیه مورد نظر تزریق می کند.

 

تزریق ژل به خط خنده چگونه است؟

 

تزریق ژل به صورت، بسته به ناحیه مورد نظر برای تزریق فیلر معمولا در طی یک جلسه به مدت 15 دقیقه انجام می شود و شما می توانید به محض به اتمام رسیدن تزریق فیلر به صورت با توجه به مقدار ژل تزریق شده نتیجه آن را مشاهده کنید.

عوارض جانبی تزریق ژل خط خنده

اما ممکن است بعد از انجام تزریق ژل به صورت با عوارض گفته شده در پایین به صورت موقتی مواجه شوید.

 1. درد
 2. تورم
 3. کبودی
 4. خارش
 5. علائم آلرژیک مانند ایجاد کهیر و قرمزی
 6. خونریزی
 7. کبودی
 8. التهاب

در صورتی که بعد از انجام تزریق ژل به صورت هر یک از عوارض گفته شده را مشاهده کردید نگران نشوید. همانطور که گفته شد این عوارض موقتی هستند و مدتی بعد از گذشت تزریق فیلر به صورت فروکش می کنند.

بعد از تزریق ژل به صورت، در صورتی که در معرض آلودگی قرار بگیرید امکان عفونت در ناحیه ای که تزریق انجام شده هم وجود دارد. به همین دلیل معمولا پزشکان متخصص تزریق فیلر به صورت برای جلوگیری از ایجاد آن برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز می کنند.

اگر هر یک از عوارض گفته شده را مشاهده کردید و بعد از 3 روز از گذشت تزریق ژل به صورت، کاهشی در آن ها ها ندیدید در این این صورت حتما به پزشک متخصص خود مراجعه کنید.

با توجه به اینکه تزریق ژل با ماده ی طبیعی انجام می شود، در صورتی که پزشک متخصص و با تجربه ای را برای انجام تزریق فیلر به صورت خود انتخاب کرده باشید با عوارض جدی و خطرناکی مواجه نمی شوید.

ولی اگر پزشک انتخابی شما پزشک مناسبی برای انجام تزریق ژل به صورت نباشد ممکن است به با عوارض زیر به صورت جدی مواجه شوید.

 1. شوک آنافیلاکسی
 2. سپسیس
 3. لخته شدن خون در شریان شبکیه که منجر به کوری
 4. شکستگی پوست
 5. آبسه

پس بهتر است قبل علاوه بر اینکه هزینه را یکی از معیار های انجام تزریق فیلر به صورت قرار می دهید حتما انتخاب پزشک مناسب و متخصص را هم یکی از معیار های اولیه و مهم انجام تزریق ژل به صورت قرار دهید و در انتخاب آن دقت کنید.

تورم صورت بعد از تزریق ژل خط خنده

همانطور که گفته شد تورم یکی از عوارض جانبی تزریق ژل به صورت است که ممکن است بعد از انجام تزریق فیلر به صورت همراه با قرمز در آن ناحیه مواجه شوید. رخ دادن این عارضه امری عادی و موقتی است.

به دلیل تورم ایجاد شده ی بعد از انجام تزریق ژل به صورت ممکن است نتوانید نتیجه دلخواهتان را به محض اتمام تزریق فیلر به صورت مشاهده کنید.

تورم ایجاد شده بعد از تزریق فیلر به صورت فقط تا چند روز ادامه خوهاد داشت و زود فروکش می کند اما شما می توانید با انجام نکات مراقبتی گفته شده در پایین زمان بهبودی تورم بعد از تزریق ژل به صورت را سریع تر کنید و زود تر به نتیجه دلخواه خود برسید.

 1. آب به مقدار زیاد بنوشید.
 2. کمپرس سرد و یا تکه ای یخ را در ناحیه متورم قرار دهید.
 3. رژیم غذایی مناسبی را رعایت کنید و غذا های سالم و میوه و سبزیجات تازه مصرف کنید.

با رعایت نکات گفته شده تورم ایجاد شده پس از انجام تزریق ژل به صورت زود تر فروکش می کند و شما می توانید از مشاهده نتیجه مورد نظرتان لذت ببرید؛ اما اگر بعد از گذشت چند روز تورم فروکش نکرد حتما با پزشک متخصص تزریق فیلر خود مشورت کنید.

کنترل و مدیریت عوارض جانبی بعد از تزریق ژل

برای اینکه بعد از انجام تزریق ژل به صورت دچار مشکلی نشوید و از خطرات احتمالی آن جلوگیری کنید بهتر است نکاتی را بعد از انجام تزریق فیلر به صورت رعایت کنید؛ که در پایین برخی از این نکات مراقبتی را برایتان ذکر شده است.

 1. به مدت چند روز به مکان های خیلی گرم نروید.
 2. به مدت دو روز از انجام فعالیت و ورزش های شدید خودداری کنید.
 3. از مصرف غذا هایی با نمک زیاد خودداری کنید. به این دلیل که آب بدن شما را کاهش می دهد.
 4. حتما قبل از مصرف هر نوع دارویی مخصوصا دارو های رقیق کننده خون، ایبوبروفن و آسپرین خودداری کنید.
 5. از سیگار کشیدن و در معرض سیگار قرار گرفتن بپرهیزید.
 6. حتما قبل از انجام تزریق فیلر به صورت با پزشک متخصص تزریق ژل خود مشورت کنید و نکات مراقبتی دیگری که باید بعد از انجام Filler injection به صورت انجام دهید را از او بپرسید.

با انجام نکات مراقبتی بالا هم از ایجاد عوارض جانبی و خطرات احتمالی جلوگیری می کنید و هم زود تر به نتیجه دلخواه خود می رسید و برای مدت طولانی تری از نتیجه انجام تزریق ژل به صورت لذت می برید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ