جراحی بینی

دلایل عدم تقارن سوراخ های بینی قبل و پس از عمل – راهکار چیست؟

عدم تقارن سوراخ‌های بینی قبل از عمل یکی از فاکتورهایی است که هر زیباجویی دوست دارد هرچه زودتر از شرّ آن خلاص شود. هیچ کس به این فکر نمی‌کند که با انجام یک رینوپلاستی ناموفق ممکن است بازهم به جراحی نیاز پیدا کند، اما برخی از افراد بعد از جراحی بینی نیز شاهد عدم تقارن سوراخ‌های بینی خواهند بود و با ناامیدی تمام به فکر جراحی مجدد می‌افتند. با این حال در نظر داشته باشید که جراحی جدید معمولاً پاسخ درستی برای این رویداد نیست؛ زیرا بینی شما به زمان زیادی برای بهبودی کامل نیاز دارد.

به عنوان مثال تورم می‌تواند باعث شود که سوراخ‌های بینی شما نامتقارن به نظر برسند، در صورتی که به زودی با کاهش تورم، همه چیز عادی خواهد شد. بیایید عمیق‌تر به این موضوع بپردازیم! کلینیک تخصصی پوست و مو رز در این مقاله به بررسی اجمالی قرینه سازی بینی بعد از عمل و قبل از آن خواهد پرداخت.

علت عدم تقارن سوراخ‌های بینی چیست؟

عدم تقارن سوراخ‌های بینی قبل از عمل اغلب ناشی از انحراف سپتوم (تیغه بینی یا غضروفی که سوراخ‌های بینی را جدا می‌کند) است که مشخصه آن انحراف تیغه بینی است. انحراف سپتوم همچنین می‌تواند باعث خونریزی مکرر بینی و احتقان شود.

این عدم هماهنگی بین ابعاد و اندازه سوراخ‌های یبنی اغلب از بدو تولد وجود دارد، اما گاهی نیز می‌تواند در نتیجه تصادف، آسیب‌های مختلف و جراحی بینی غیر اصولی در گذشته به وجود بیاید. خبر خوب این است که این عارضه را با انجام جراحی بینی می‌توان تا حد زیادی (یا به طور کامل) بهبود بخشید و لازمه آن یافتن یک پزشک باتجربه و متخصص در امر جراحی بینی ترمیمی و زیبایی است.

علت عدم تقارن سوراخ‌های بینی چیست؟

متقارن سازی بینی با عمل جراحی

تمام متخصصان جراحی بینی در صدد رسیدن به تقارن هر چه بیشتر حین عمل هستند و این تلاش شامل ایجاد ظاهری متعادل و متناسب از همه نماها (نیم رخ تمام رخ، بالا و پایین) در بینی می‌شود. با این حال، واقعیت این است که شما حتی پس از یک جراحی زیبایی بینی یا جراحی ترمیمی بینی که به خوبی انجام شده باشد، یک بینی کاملا بی نقص را نخواهید داشت؛ به همین دلیل است که جراحان با در نظر گرفتن این واقعیت، اولویت خود را تغییر شکل بینی با قرینه سازی حداکثری قرار می‌دهند.

یکی از اولویت‌های اصلی در جراحی تغییر شکل بینی، دستیابی به تقارن و هماهنگی هر چه بیشتر از نمای جلوی صورت است زیرا اکثر مردم شما را از این زاویه می‌بینند. بدیهی است که اگر بتوانید همزمان با دستیابی به تقارن مطلوب، عدم تقارن سوراخ بینی را اصلاح کنید، نتیجه نهاییتان ایده آل خواهد بود اما در برخی موارد شما به سادگی نمی‌توانید هر دو نتیجه را داشته باشید.

متقارن سازی بینی با عمل جراحی

گروهی از داوطلبان جراحی بینی زیبایی و ترمیمی وجود دارند که آناتومی بینی‌شان به پزشک اجازه نمی‌دهد که سوراخ‌های بینی کاملاً متقارنی بعد از عمل داشته باشند. اما اگر این افراد اصرار برای ایجاد تقارن سوراخ بینی داشته باشند ممکن است پزشک خود را مجبور کنند که نمای جلویی بینی‌شان را دچار ناهماهنگی و عدم تقارن نمایند تا به هدف مورد نظر زیباجویشان برسند!

دکتر رضا روحانی پزشک ارزشمند مرکز زیبایی رز می‌گویند: هدف اصلی پزشک جراح باید ایجاد تقارن هر چه بیشتر در نمای جلوی صورت زیباجویان باشد و با حفظ همین هدف، اگر از نمای پایین به تقارن سوراخ‌های بینی نیز برسیم عالی است؛ اما اولویت قطعا باید نمای رو به رو باشد.

چرا بعد از جراحی بینی سوراخ‌های بینی نا متقارن‌اند؟

اگر متوجه شدید که سوراخ‌های بینی شما دقیقاً بعد از جراحی بینی نامتقارن به نظر می‌رسند، سریع تصمیم گیری نکنید و به فکر جراحی ترمیمی نیفتید! یکسان نبودن سوراخ‌های بینی بلافاصله بعد از عمل بینی طبیعی است و عوامل مختلفی ممکن است باعث شوند که آن‌ها برای مدت کوتاهی نامشابه به نظر برسند که برخی از آن‌ها عبارت هستند از:

  1. تورم
  2. تشکیل بافت اسکار
  3. وجود آتل و اسپیلنت
  4. استفاده غیر اصولی از چسب بینی

بنابراین هنگامی که بینی به طور کامل بهبود یافت، بسیاری از زیباجویان متوجه خواهند شد که سوراخ‌های بینی آن‌ها بیشتر از قبل متقارن به نظر می‌رسد.

چقدر طول می‌کشد تا بفهمیم سوراخ‌های بینی متقارن شده‌اند یا نه؟

اگر بعد از گذشت شش تا هشت هفته از عمل بینی، سوراخ‌های بینی شما همچنان نامتقارن هستند، ممکن است بخواهید با جراح خود در مورد این اتفاق صحبت کنید؛ پزشک ممکن است دلایل قانع کننده‌ای برای این امر داشته باشد. با این حال به یاد داشته باشید که بهبودی کامل بینی و تقارن سازی پس از جراحی بینی ممکن است تا دو سال هم طول بکشد.

آیا نامتقارن بودن سوراخ بینی عوارض دارد؟

عدم تقارن سوراخ‌های بینی می‌تواند باعث شود احساس خجالت یا کاهش اعتماد به نفس داشته باشید و این اتفاق دقیقا عکس هدفی بود که شما برای انجام جراحی بینی در نظر گرفته بودید و مسلما می‌تواند ناراحت کننده باشد. علاوه بر آسیب‌های ظاهری، متقارن نبودن کانال‌های بینی در حالت شدید می‌توانند کیفیت نفس کشیدن را نیز تحت تاثیر قرار دهند به طوریکه برخی افراد دیگر نمی‌توانند از یک سوراخ بینی خود هوا را مبادله نمایند.

منبع: drhilinski

1/5 (1 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *