تزریق بوتاکستزریق ژل

تفاوت های بین تزریق ژل و بوتاکس چیست؟

تکنیک‌های تزریق ژل با توجه به مزایایی که دارند توانسته‌اند توجه بسیاری از افراد را جلب کنند. در بین این روش‌ها تزریق بوتاکس و ژل بیشتر از سایر موارد مورد توجه کاندیدهای عمل‌های زیبایی و پزشکان قرار گرفته‌اند. از هر دو روش برای زیبایی و جوان‌سازی پوست بهره می‌برند. به همین دلیل سوال تفاوت ژل و بوتاکس چیست ؟ اولین سوالی است که ذهن افراد را در این رابطه به خود مشغول می‌کند. البته هر دو روش در کنار شباهت‌هایی که دارند یک سری تفاوت‌های اساسی نیز دارند که انتخاب مناسب‌ترین روش سبب سردرگمی افراد شده است. اگر شما نیز علاقه‌ دارید تا در مورد تفاوت بوتاکس و ژل بیشتر بدانید در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با جزئیات هر یک از این روش‌ها و تفاوت‌های آن‌ها بیشتر آشنا کنیم. در صورت تمایل می‌توانید به کلینیک پوست و مو رز مراجعه کرده و از خدمات دکتر روحانی در زمینه تزریق بوتاکس و ژل بهره ببرید.

مشاوره رایگان و دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز

کاربرد های تزریق ژل و بوتاکس در نواحی مختلف

قطعا آگاهی از این که بین تزریق بوتاکس و تزریق ژل چه تفاوتی در کاربرد و موارد استفاده آن ها وجود دارد سوال افراد زیادی است و عده کثیری حتی تصور می کنند تزریق بوتاکس همان تزریق ژل می باشد و هیچ تفاوتی بین کارکرد و کاربرد آن ها وجود ندارد. تزریق بوتاکس طبق آمار های منتشر شده پر طرفدار ترین اقدام زیبایی کم تهاجم در دنیا می باشد که سالانه هزاران نفر از کاربرد های آن استفاده می کنند. تزریق بوتاکس در زمینه های درمانی و زیبایی کاربرد دارد و برخی از افراد می توانند برای درمان میگرن، عرق کردن های شدید و یا سایر موارد دیگر از تزریق بوتاکس استفاده کنند.

اما مهم ترین و پر استفاده ترین کاربرد تزریق بوتاکس در زمینه زیبایی می باشد که با استفاده از تزریق بوتاکس می توان چین و چروک صورت را تا حد زیادی برطرف کرد و چهره ای جوان و شاداب را برای شخص به وجود آورد.

تزریق ژل یکی از اقدامات زیبایی غیر تهاجمی در دنیا است که طرفداران و استفاده کننده زیادی در دنیا دارد و در زمینه های زیادی کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از عمده کاربرد های تزریق ژل که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و عمدتا کاربرد اصلی تزریق ژل را به دلیل این کاربرد می شناسند، افزایش حجم و رفع چین و چروک می باشد.

کاربرد های تزریق ژل و بوتاکس در نواحی مختلف

تزریق ژل اگرچه همانند تزریق بوتاکس در زمینه درمان نیز کاربرد دارد و افراد زیادی از کاربرد های درمانی آن تزریق به زانو و سایر موارد استفاده می کنند؛ اما مهم ترین کاربرد آن برجسته کردن و حجیم کردن ناحیه هدف و در نهایت رفع چروک و خطوط موجود در آن ناحیه می باشد.

روش های تزریق بوتاکس و تزریق ژل

روش ها و متد های تزریق بوتاکس و تزریق ژل بسیار مشابه به یکدیگر هستند و تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند. روش های ذکر شده در زیر اصولی ترین و عمومی ترین روش های مورد استفاده برای تزریق بوتاکس و تزریق ژل می باشند؛ اما ممکن است برخی از پزشکان سلیقه و متد خاص خود را داشته باشند و کمی با روش ذکر شده تفاوت هایی داشته باشد. در تزریق بوتاکس ابتدا پزشک معالج قبل از تزریق بوتاکس ناحیه مورد نظر را با دقت معاینه و بررسی می کند تا مطمئن شود که تا چه میزان به داروی بوتاکس برای تزریق کردن نیاز است و باید به چه نقاطی تزریق شود تا نتیجه ای مطلوب و خوب برای شخص رقم بخورد.

سپس پزشک با ستفاده از یکی داروی بی حس کننده موضعی ناحیه هدف را بی حس می کند تا هنگام فرو کردن سرنگ به ناحیه مورد نظر دردی احساس نشود. سپس با استفاده سرنگ های کوچک داروی بوتاکس را به صورت هدفمند و با دقت به نواحی مورد نیاز تزریق می نماید و به این صورت فرایند تزریق بوتاکس به اتمام می رسد.

در تزریق ژل نیز در پزشک قبل از تزریق ژل همانند مراحل و روش تزریق بوتاکس ناحیه را بررسی می کند و مقدار ژل مورد نیاز را تعیین می کند و سپس با تزریق بی حس کننده به ناحیه مورد نظر، ناحیه را بی حس کرده و سپس ژل را تزریق می کنند. تنها تفاوت بین تزریق بوتاکس و ژل این است که پس از پایان تزریق ژل، پزشک ناحیه را برای شکل گیری و فرم بهتر ماساژ می دهد.

ماندگاری ژل و بوتاکس

موضوع مهمی که در مورد تزریق ژل و بوتاکس برای کاندیدهای انجام آن اهمیت دارد ماندگاری آن‌ها است. ماندگاری ژل و بوتاکس به عوامل متعددی مثل کیفیت ماده ژل و یا ماده بوتاکس، حجم مورد استفاده، شرایط بدنی شخص و موارد مختلف دیگر از این قبیل بستگی دارد. در حالت کلی هر دو روش ماندگاری بین ۶ تا ۱۲ ماه را دارند. اصلی‌ترین فرق تزریق ژل و بوتاکس در ساختار ترکیبات و نحوه عملکرد آن در بدن است. به این صورت که ژل نقش یک پرکننده را ایفا می‌کند؛ در حالی که بوتاکس با ایجاد حالت فلجی در صورت سبب از بین بردن چروک‌های صورت و لیفتینگ می‌گردد. به منظور رسیدن به بهترین نتیجه با ماندگاری بالا توصیه می‌شود در انتخاب کلینیک تزریق ژل و بوتاکس دقت کنید. چرا که کلینیک‌های معتبر با استفاده از بهترین برندهای ژل و بوتاکس در رسیدن به نتایج مطلوب و ایده‌آل در کنار شما خواهند بود. کلینیک زیبایی رز مفتخر است که با ارائه خدمات باکیفیت در محیطی کاملا استاندارد یکی از بهترین‌های ایران در این زمینه است.

ایمنی در تزریق بوتاکس و تزریق ژل

افراد زیادی همواره از ایمن بودن تزریق بوتاکس و تزریق ژل هراس دارند و تصور می کنند که انجام تزریق بوتاکس و ژل برای سلامتی آن ها خطری جدی محسوب می شود. تزریق بوتاکس و تزریق ژل هردو یکی از اقدامات زیبایی در جهان به شمار می آیند که توسط اکثر سازمان های بهداشت و درمان از جمله سازمان بهداشت و درمان آمریکا FDA که یکی از مهم ترین و معتبر ترین سازمان ها در جهان به شمار می آید. سالانه هزاران نفر تزریق بوتاکس و تزریق ژل را انجام می دهند و هیچ مشکلی برای آن ها به وجود نمی آید. البته تزریق بوتاکس و ژل دارای عوارض جانبی بعد از تزریق هستند اما عمده این این عوارض موقتی هستند و بعد از دو الی سه روز به کلی رفع می شوند.

اما مهم ترین عاملی که در ایمن بودن و عدم داشتن خطر جدی برای سلامتی نقش به سزایی دارد داشتن پزشک خوب و با دانش است که قطعا می تواند از بروز مشکلات برای بیمار جلوگیری کند. تزریق بوتاکس و ژل به دلیل این که عملی نیازمند دقت و مهارت و دانش هستند، باید توسط پزشک خوب و با تجربه انجام شوند زیرا در غیر این صورت ممکن است عوارض جبران ناپذیری برای شخص داشته باشد.

انتخاب درست بین تزریق بوتاکس و تزریق ژل

پس از نکات و توضیحات ذکر شده در بالا قطعا این سوال برای افراد مختلف ایجاد شده است که چه روشی مناسب برای استفاده می باشد و با استفاده از آن نتایج بهتری بدست می آید. اما قبل از این که شخص تصمیم بگیرد که از تزریق بوتاکس استفاده کند و یا تزریق ژل بهتر است خواسته ها و انتظارات خود را تعیین کند و تمامی نکات و جزئیاتی که دوست دارند پس از تزریق در ظاهر آن ها ایجاد شود را تعیین کنند. انتخاب بین تزریق بوتاکس و تزریق ژل کار بسیار دشواری برای هر شخصی است ولی می توانند با مراجعه به پزشک متخصص و مشاوره با او این انتخاب را آسان تر کنند. پزشک متخصص با توجه به خواسته و انتظارات شما از انجام عمل و این که میزان چین و چروک و یا سایر موارد دیگر در پوست بیمار چقدر است می تواند گزینه مناسب را برای بیمار توصیه کند.

سعی کنید حتما به توصیه پزشک در مورد تزریق بوتاکس و ژل توجه کنید زیرا آن ها دارای تجربه بیشتر در این زمینه هستند و تصمیماتی که می گیرند عمدتا منطقی و بر اساس تجربه می باشد که اکثرا دارای نتایج بهتری می باشند.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ