کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
تغذیه بعد از لیپوماتیک به چه صورت می باشد؟

تغذیه بعد از لیپوماتیک به چه صورت می باشد؟

عمل زیبایی لیپوماتیک یکی از بی خطر ترین عمل های زیبایی برای رسیدن به اندام دلخواه و حذف سلول های چربی زائد است. همانطور که می دانید در طی عمل زیبایی پیکرتراشی سلول های چربی زائد از بدن خارج می شود.

به همین دلیل ممکن است این سوال ایجاد شود که آیا نتیجه عمل زیبایی لیپوماتیک دائمی است؟ در صورتی که تغذیه مناسب بعد از انجام عمل زیبایی پیکرتراشی رعایت شود می تواند نتیجه را به طور دائمی داشته باشید.

تغذیه عامل مهمی در نتیجه عمل لیپوماتیک است که هم درست و به اندازه مصرف غذا برای حفظ وزن بر نتیجه عمل زیبایی لیپوماتیک اهمیت دارد و هم نوع غذایی که مصرف می کنید.

بنابراین بهتر است قبل از انجام عمل زیبایی پیکرتراشی از رژیم غذایی مناسب قبل و بعد از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک آگاهی لازم را کسب کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از عمل زیبایی خود داشته باشید.

تاثیر تغذیه مناسب در دوران نقاهت بعد از لیپوماتیک

برخی از مردم تصورات نادرستی از انجامم عمل زیبایی یکرتراشی دارند یکی از این تصورات غلط درباره ی عمل زیبایی لیپوماتیک این است که گمان می کنند در هر شرایطی نتیجه عمل زیبایی لیپوماتیک دائمی است و چربی های برداشته شده به بدن بر نمی گردد.

این تصور در صورتی درست است که شما همه نکات مراقبتی عمل زیبایی لیپوماتیک را رعایت کنید یکی از مهم ترین نکات مراقبتی عمل زیبایی لیپوماتیک رعایت تغذیه مناسب است.

این درست است که در طی عمل زیبایی پیکرتراشی سلول های چربی زائد از بدن خارج می شود ولی در صورتی که استفاده از نکات تغذیه مناسب را رعایت نکنید سلول های چربی زائد به بدنتان باز می گردد و نتیجه عمل زیبایی لیپوماتیک تغییر می کند.

از طرفی در طی انجام عمل زیبایی لیپوماتیک فقط سلول های چربی زائد ناحیه مورد نظر خارج می شود و در نواحی دیگر همچنان سلول های چربی وجود دارد و ممکن است با رعایت نکردن تغذیه مناسب سلول های چربی موجود در نواحی دیگر بزرگ تر شوند.

 

تاثیر تغذیه مناسب در دوران نقاهت بعد از لیپوماتیک

 

اما اگر پزشک متخصص زیبایی و با تجربه ای را انتخاب کنید می توانید اطمینان داشته باشید که با توجه به بررسی هایی که پزشک متخصص زیبایی قبل از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک برای شما انجام می دهد نتیجه ماندگار تری را داشته باشید.

به این دلیل که مقدار سلول های چربی زائد را با توجه به بررسی های انجام شده توسط با انجام عمل زیبایی لیپوماتیک از بدن خارج می کند.

رژیم غذایی و تغذیه مناسب بعد از لیپوماتیک

برای اینکه بتوانید از بازگشت سلول های چربی در ناحیه ای که عمل زیبایی لیپوماتیک انجام داده اید و بزرگ شدن سلول های چربی دیگر نواحی جلوگیری کنید تا نتیجه عمل زیبایی را بطور دائمی داشته باشید لازم است رژیم غذایی مناسبی را رعایت کنید.

بهتر است در رژیم غذایی بعد از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک خود به جای رژیم غذایی کوتاه مدت به رژیم غذایی بلند مدت تغییر دهید و از نکات زیر در رژیم غذایی جدید خود استفاده کنید.

 1. غذا های پر چرب را به غذا های کم چرب تغییر دهید.
 2. از سبزیجات به مقدار زیاد استفاده کنید.
 3. مقدار مصرفی گوشت را در رژیم غذاییتان کاهش دهید.
 4. از حبوبات مانند لوبیا زیاد استفاده کنید.
 5. آب به مقدار زیاد بنوشید. مقدار زیادی آب می تواند به کنترل گرسنگی، حفظ سطح بالای سوخت و ساز بدن و به هضم غذا کمک کند.
 6. حتما پروتئین های بدون چربی را در رژیم غذایی خود استفاده کنید.
 7. استفاده از غلات را در رژیم غذاییتان قرار دهید.
 8. به جای خوردن 3 وعده غذایی در روز، تعداد وعده غذاییتان را کوچک تر کنید و به 5 تا 7 وعده غذایی کوچک تقسیم کنید. خوردن چند وعده غذایی کوچک می تواند به تقویت سوخت و ساز بدن، حفظ سطح انرژی بدن و جلوگیری از گرسنگی کمک می کند.
 9. حتما در رژیم غذایی خود از غذاهای دارای ویتامین C مانند میوه ها و ویتامین B12 مانند ماهی قرار دهید.
 10. حتما از غذاهای دارای فیبر مانند میوه، سبزیجات و غلات کامل استفاده کنید.
 11. در رژیم غذاییتان حتما از غذا های دارای پروبیوتیک مانند ماست و غذاهای تخمیر شده استفاده کنید.

با توجه به بررسی های انجام شده توسط پزشکان متخصص لیپوماتیک بر افرادی که لیپوماتیک انجام داده اند مشخص شده که کسانی که علاوه بر بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک 6 هفته قبل از عمل زیبایی پیکرتراشی رژیم غذایی خود را تغییر داده اند نتیجه ماندگار تری از لیپوماتیک داشته اند.

کنترل و مدیریت وزن بعد از لیپوماتیک با تغذیه مناسب

همان طور که گفته شد انجام عمل زیبایی لیپوماتیک اندام زیباتری به شما می بخشد که باعث می شود شما حس جوانی کنید و احساس بهتری نسبت به زندگی داشته باشید.

اما برای این که این احساسات حاصل از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک دائمی باشد باید وزن خود را حفظ کنید تا نتایج عمل زیبایی را تغییر ندهید. برای این که بتوانید وزن خود را کنترل کنید لازم است رژیم غذایی مناسبی را قبل و بعد از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک رعایت کنید.

علاوه بر رعایت کردن رژیم غذایی مناسب لازم است به انجام یک نوع ورزش هم بپردازید تا بتوانید اندام حاصل از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک را حفظ کنید. ورزش کردن در کنترل وزنتان هم به شما کمک می کند.

حتما قبل از اینکه به انجام یک ورزش در یک رشته خاص بپردازید با پزشک متخصص عمل زیبایی لیپوماتیک خود درباره رشته ورزشی مشورت کنید. شاید لازم باشد از انجام ورزش های سنگین پرهیز کنید.

از انجام ورزش های سنگین هم تا چند روز بعد از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک هم خودداری کنید.

حتما در کنار هر رشته ی ورزشی بعد از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک، ورزش های هوازی را فراموش نکنید. ورزش های هوازی به سوخت و ساز بدنتان کمک می کند و مصرف انرژی در دسترس بدن شما را افزایش می دهد که بر کاهش مقدار سلول های چربی بدن شما تاثیر گذار خواهد بود.

بعد از لیپوماتیک چه نوع مواد غذایی پیشنهاد می شود؟

لازم علاوه تغییر رژیم غذایی برای نتیجه بهتر و ماندگار ماندن نتیجه عمل زیبایی پیکرتراشی از مصرف بعضی مواد پرهیز کنید و بعضی مواد را حتما بعد از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک مصرف کنید که به برخی از ای موارد در پایین پرداخته شده است.

 1. خوردن نوشیدنی های پر از قند را مانند نوشابه و آب میوه های شیرین را در رژیم غذایی خود محدود کنید.
 2. از مصرف الکل چند روز قبل و چند روز بعد از انجام عمل زیبایی lipomatic خودداری کنید.
 3. مصرف قندها، کربوهیدرات های ساده را در برنامه غذاییتان محدود کنید.
 4. مصرف غذاهای چرب را کاهش دهید.
 5. از غذاهای سرخ کردنی مانند مرغ سرخ شده، سیب زمینی سرخ کرده و مرغ سوخاری تا حد امکان بپرهیزید.
 6. از گوشت های فن آوری شده مانند کالباس، بیکن و سالامی استفاده نکنید.
 7. از خوردن شکلات آبنبات زیاد خودداری کنید.
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ