لیپوماتیک

تغذیه بعد از لیپوماتیک به چه صورت می باشد؟

عمل زیبایی لیپوماتیک به دلیل مزایای منحصر به فرد و بی‌خطر بودن موفق شده طرفداران بسیاری را در مقایسه با سایر عمل‌های زیبایی مشابه پیدا کند. از آنجایی که هدف اصلی از انجام لیپوماتیک رسیدن به اندام ایده‌آل و زیبا است رعایت برخی مراقبت‌ها برای نتیجه‌بخشی عالی ضروری است. یکی از مهم‌ترین این نکات که همواره باید مورد توجه کاندیدهای لیپوماتیک و کسانی که دوست دارند هیکلی زیبا و بدون ایراد داشته باشند تغذیه مناسب بعد از لیپوماتیک است. عدم توجه به تغذیه بعد از لیپوماتیک می‌تواند تمامی هزینه‌ها و زحمت‌هایی که برای رسیدن به هیکل زیبا کشیده‌اید را از بین ببرد و در کوتاه مدت دوباره اندام ناخوش‌آیند شما بروز پیدا کند.

با توجه به اهمیت بالای تغذیه بعد از عمل لیپوماتیک در این مقاله سعی کرده‌ایم تا مهم‌ترین نکات در این خصوص را جمع‌بندی کرده و در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. علاوه بر مطالب آورده شده در این مقاله توصیه می‌شود حتما بعد از اتمام جلسه درمانی از پزشک خود بخواهید تا تمامی نکات لازم در مورد رژیم غذایی بعد از لیپوماتیک را با جزئیات کامل در اختیار شما قرار دهد. کلینیک تخصصی رز به عنوان یکی از بهترین کلینیک‌های فعال در زمینه‌های زیبایی و لیپوماتیک با حضور دکتر روحانی برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل با کمترین اذیت و عوارض جانبی همراه در تمامی مراحل درمان درکنار شما مراجعه‌کنندگان خواهد بود.

مطالب بیشتر: ورزش بعد از لیپوماتیک

تاثیر تغذیه مناسب در دوران نقاهت بعد از لیپوماتیک

برخی از مردم تصورات نادرستی از انجام عمل پیکرتراشی دارند یکی از این تصورات غلط درباره ی لیپوماتیک این است که گمان می کنند در هر شرایطی نتیجه نهایی لیپوماتیک دائمی است و چربی های برداشته شده به بدن بر نمی گردد. این تصور در صورتی درست است که شما همه نکات مراقبتی لیپوماتیک را رعایت کنید یکی از مهم ترین نکات مراقبتی لیپوماتیک رعایت تغذیه مناسب است.

این درست است که در طی پیکرتراشی سلول های چربی زائد از بدن خارج می شود ولی در صورتی که استفاده از نکات تغذیه مناسب را رعایت نکنید سلول های چربی زائد به بدنتان باز می گردد و نتیجه عمل زیبایی لیپوماتیک تغییر می کند. از طرفی در طی انجام لیپوماتیک فقط سلول های چربی زائد ناحیه مورد نظر خارج می شود و در نواحی دیگر همچنان سلول های چربی وجود دارد و ممکن است با رعایت نکردن تغذیه مناسب سلول های چربی موجود در نواحی دیگر بزرگ تر شوند.

اما اگر پزشک متخصص زیبایی و با تجربه ای را انتخاب کنید می توانید اطمینان داشته باشید که با توجه به بررسی هایی که پزشک متخصص زیبایی قبل از انجام لیپوماتیک برای شما انجام می دهد نتیجه ماندگار تری را داشته باشید. به این دلیل که مقدار سلول های چربی زائد را با توجه به بررسی های انجام شده توسط با انجام عمل زیبایی لیپوماتیک از بدن خارج می کند.

تاثیر تغذیه مناسب در دوران نقاهت بعد از لیپوماتیک

رژیم غذایی و تغذیه مناسب بعد از لیپوماتیک

برای اینکه بتوانید از بازگشت سلول های چربی در ناحیه ای که لیپوماتیک انجام داده اید و بزرگ شدن سلول های چربی دیگر نواحی جلوگیری کنید تا نتیجه را بطور دائمی داشته باشید لازم است رژیم غذایی مناسبی را رعایت کنید. بهتر است در رژیم غذایی بعد از انجام لیپوماتیک خود به جای رژیم غذایی کوتاه مدت به رژیم غذایی بلند مدت تغییر دهید و از نکات زیر در رژیم غذایی جدید خود استفاده کنید.

 1. غذا های پر چرب را به غذا های کم چرب تغییر دهید.
 2. از سبزیجات به مقدار زیاد استفاده کنید.
 3. مقدار مصرفی گوشت را در رژیم غذاییتان کاهش دهید.
 4. از حبوبات مانند لوبیا زیاد استفاده کنید.
 5. آب به مقدار زیاد بنوشید. مقدار زیادی آب می تواند به کنترل گرسنگی، حفظ سطح بالای سوخت و ساز بدن و به هضم غذا کمک کند.
 6. حتما پروتئین های بدون چربی را در رژیم غذایی خود استفاده کنید.
 7. استفاده از غلات را در رژیم غذاییتان قرار دهید.
 8. به جای خوردن 3 وعده غذایی در روز، تعداد وعده غذاییتان را کوچک تر کنید و به 5 تا 7 وعده غذایی کوچک تقسیم کنید. خوردن چند وعده غذایی کوچک می تواند به تقویت سوخت و ساز بدن، حفظ سطح انرژی بدن و جلوگیری از گرسنگی کمک می کند.
 9. حتما در رژیم غذایی خود از غذاهای دارای ویتامین C مانند میوه ها و ویتامین B12 مانند ماهی قرار دهید.
 10. حتما از غذاهای دارای فیبر مانند میوه، سبزیجات و غلات کامل استفاده کنید.
 11. در رژیم غذاییتان حتما از غذا های دارای پروبیوتیک مانند ماست و غذاهای تخمیر شده استفاده کنید.

با توجه به بررسی های انجام شده توسط پزشکان متخصص لیپوماتیک بر افرادی که لیپوماتیک انجام داده اند مشخص شده که کسانی که علاوه بر بعد از لیپوماتیک 6 هفته قبل از عمل زیبایی پیکرتراشی رژیم غذایی خود را تغییر داده اند نتیجه ماندگار تری از لیپوماتیک داشته اند.

مطالب بیشتر: بهترین کلینیک لیپوماتیک در تهران

کنترل و مدیریت وزن بعد از لیپوماتیک با تغذیه مناسب

همان طور که گفته شد انجام لیپوماتیک اندام زیباتری به شما می بخشد که باعث می شود شما حس جوانی کنید و احساس بهتری نسبت به زندگی داشته باشید. اما برای این که این احساسات حاصل از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک دائمی باشد باید وزن خود را حفظ کنید تا نتایج را تغییر ندهید. برای این که بتوانید وزن خود را کنترل کنید لازم است رژیم غذایی مناسبی را قبل و بعد از انجام لیپوماتیک رعایت کنید. علاوه بر رعایت کردن رژیم غذایی مناسب لازم است به انجام یک نوع ورزش هم بپردازید تا بتوانید اندام حاصل از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک را حفظ کنید. ورزش کردن در کنترل وزنتان هم به شما کمک می کند.

حتما قبل از اینکه به انجام یک ورزش در یک رشته خاص بپردازید با پزشک متخصص لیپوماتیک خود درباره رشته ورزشی مشورت کنید. شاید لازم باشد از انجام ورزش های سنگین پرهیز کنید. از انجام ورزش های سنگین هم تا چند روز بعد از انجام لیپوماتیک هم خودداری کنید. حتما در کنار هر رشته ی ورزشی بعد از انجام لیپوماتیک، ورزش های هوازی را فراموش نکنید. ورزش های هوازی به سوخت و ساز بدنتان کمک می کند و مصرف انرژی در دسترس بدن شما را افزایش می دهد که بر کاهش مقدار سلول های چربی بدن شما تاثیر گذار خواهد بود.

مطالب بیشتر: مراقبت های بعد از لیپوماتیک

بعد از لیپوماتیک چه نوع مواد غذایی پیشنهاد می شود؟

لازم علاوه تغییر رژیم غذایی برای نتیجه بهتر و ماندگار ماندن نتیجه پیکرتراشی از مصرف بعضی مواد پرهیز کنید و بعضی مواد را حتما بعد از انجام لیپوماتیک مصرف کنید که به برخی از ای موارد در پایین پرداخته شده است.

 1. خوردن نوشیدنی های پر از قند را مانند نوشابه و آب میوه های شیرین را در رژیم غذایی خود محدود کنید.
 2. از مصرف الکل چند روز قبل و چند روز بعد از انجام لیپوماتیک خودداری کنید.
 3. مصرف قندها، کربوهیدرات های ساده را در برنامه غذاییتان محدود کنید.
 4. مصرف غذاهای چرب را کاهش دهید.
 5. از غذاهای سرخ کردنی مانند مرغ سرخ شده، سیب زمینی سرخ کرده و مرغ سوخاری تا حد امکان بپرهیزید.
 6. از گوشت های فن آوری شده مانند کالباس، بیکن و سالامی استفاده نکنید.
 7. از خوردن شکلات آبنبات زیاد خودداری کنید.
0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ