کاشت ابرو

تزریق PRP برای رشد و تقویت ابرو

از تزریق prp موی ابرو و عوارض و فوائد آن چه می‌دانید؟ آیا با اصول و نحوه عملکرد آن آشنا هستید؟ امروزه چه خانم‌ها و چه آقایان توجه زیادی به ظاهر و زیبایی خود می‌کنند. یکی از فاکتورهای شاخص در زیبایی، داشتن ابروهای پرپشت و ضخیم است. به لطف پیشرفت علم مخصوصا در عرصه مراقبت از زیبایی، متد کاشت ابرو به کمک افرادی آمده است که خواهان ابروهای پرپشت هستند. به تازگی یک روش ترمیمی نیز برای کمک به نتیجه هرچه بهتر پیوند موی طبیعی به ابرو معرفی شده است. تزریق prp برای ابرو یک تکنیک جدید و حیرت آور در جهت تقویت ابروهای کاشت شده و جلوگیری از ریزش آن‌ها می‌باشد.

ما در مجموعه کلینیک پوست و مو رز مفتخریم اعلام کنیم که تزریق prp توسط پزشک توانا آقای دکتر روحانی با بالاترین کیفیت و بیشترین تاثیرگذاری انجام می‌گیرد. اگر هنوز در مورد عوارض پی آر پی موی ابرو و شیوه تزریق و میزان اثر گذاری آن اطلاعی ندارید و به این  علت برای تزریق آن پس از کاشت ابرو یا حین آن دو دل هستید، در این مقاله با کلینیک تخصصی پوست و مو رز همراه باشید تا به اطلاعات جامع و کاملی دست پیدا کنید.

تزریق prp چیست؟

ترمیم مجدد ابرو با تزریق PRP موی ابرو نوعی روش درمانی نوآورانه است که از قدرت پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) بدن خود فرد، برای تشویق و تحریک رشد مجدد مو در ناحیه ابرو استفاده می‌کند. این روش برای افرادی مناسب است که در اثر افزایش چربی صورت، افزایش میزان استرس یا پیری و افزایش سنشان دچار ریزش و نازک شدن ابرو شده‌اند. افرادی نیز هستند که به جهت افزایش تاثیر مثبت بعد از کاشت ابرو و تثبیت نتیجه آن، اقدام به تزریق PRP می‌کنند.

پی ار پی چگونه کار می‌کند؟

تزریق prp موی ابرو از قدرت پلاکت موجود در پلاسمای خون خود شخص داوطلب برای تحریک رشد فولیکول موی ابرو استفاده می‌کند. برای دست یافتن به این محلول، در ابتدای عمل مقدار کمی خون با سرنگ از ناحیه گودی آرنج شخص گرفته می‌شود (معمولاً در حد چند قاشق چای خوری است). نمونه خون فرد در دستگاه سانتریفیوژ قرار می گیرد. این دستگاه، خون را با سرعت بسیار زیاد می چرخاند ​​تا پلاکت‌ها و پلاسمای خون را از هم جدا کند. پس از پایان سانتریفیوژ، این پلاکت‌ها به یک سرم خاص که دارای ویژگی رشد مجدد مو هستند، اضافه می‌شوند. در مرحله بعد، فرمول جدید پلاکت به اضافه سرم، برای تزریق در ناحیه ابرو به یک دستگاه میکرو سوزنی اضافه می‌شوند (دستگاهی شبیه میکرونیدلینگ). در نتیجه پلاکت‌ها با تشویق و تحریک رشد فولیکول‌های مو، کار و تاثیرگذاری خود را شروع می‌کنند و منجر به ظهور تعداد بیشتری موی ابرو در طی سه تا چهار ماه پس از تزریق prp برای ابرو می‌شوند. بسیاری از افراد اعلام کرده‌اند که با انجام ترکیبی این روش همراه با کاشت ابرو، به نتیجه‌ای ایده آل و دلخواه که از ابتدا مد نظرشان بوده است، رسیده‌اند.

جدول روش انجام، مزایا، معایب و نتایج نهایی پی آر پی ابرو
 

روش انجام

1-   گرفتن خون از بیمار در حد چند قاشق چای‌خوری از گودی آرنج

2-   قرار دادن خون در دستگاه سانتریفیوژ

3-   جدا شدن پلاکت و پلاسمای خون از هم در اثر چرخش نمونه در دستگاه با سرعت زیاد

4-   اضافه شدن پلاکت به سرم رشد مو

5-   تزریق پلاکت و سرم با میکروسوزن به ابرو

 

 

مزایا

1-   تقویت ابروهای کاشته شده

2-   داشتن هزینه‌ی مناسب

3-   تقویت ابرو پس از کاشت

4-   تغذیه فولیکول‌های ابرو

5-   تقویت ابروهای نازک فرد

6-   روشی مطمئن و بدون عارضه

7-   بدون ایجاد زخم، درد و خونریزی

8-   عدم ایجاد واکنش‌های آلرژیک

9-   تحریک تولید کلاژن

 

 

معایب

1-   ایجاد تورم و قرمزی به مدت چند روز

2-   ایجاد کبودی به مدت چند روز

3-   نتیجه نهایی بهتر از پیوند ابرو

4-   پارگی رگ دست در اثر خون‌گیری غیر صحیح

5-   آسیب به بافت ابرو و پیشانی در اثر تزریق غیر صحیح

6-   عدم جداسازی صحیح پلاکت و پلاسما در صورت غیر مجرب بودن پزشک

 

نتایج نهایی

1-   مشاهده نتایج پس از 3 تا 4 ماه

2-   پرپشت شدن ابرو

3-   ضخیم شدن ابروها

4-   نتایج کاملا طبیعی

5-   جوان تر شدن صورت

مطالب بیشتر: عوارض کاشت ابرو

آیا من کاندیدای خوبی برای ترمیم ابرو به روش PRP هستم؟

اگر ابروهای نازکی دارید و قصد دارید که آن‌ها را پر پشت و ضخیم‌تر نمایید، شما کاندید خوبی برای تزریق PRP موی ابرو هستید. با ورود پلاسمای غنی از پلاکت به منطقه فولیکولی ابروهای شما، سلول‌های بنیادی و دیگر مواد تشکیل دهنده این سرم تقویتی، به محکم سازی فولیکول‌های موی ابرو و جلوگیری از ریزش آن‌ها می‌پردازند.

آیا فقط کسانی که کاشت ابرو انجام داده‌اند می‌توانند این روش را انجام دهند؟

خیر. همه افرادی که دارای ابروهای نازک و ابروهای به اصطلاح کچلی گرفته هستند، می‌توانند این روش را بدون پیوند و کاشت ابرو انجام دهند. در واقع برای این کار محدودیت خاصی وجود ندارد. هرچند که انجام ترکیبی این روش همراه با پیوند طبیعی موی ابرو، نتیجه‌ای کاملا متفاوت تر و شگفت انگیز را به دنبال خواهد داشت.

استفاده از PRP برای رشد ابرو مطمئن می باشد؟

کاشت ابرو در واقع یک روش عالی برای افرادی است که ابروهایی بدحالت ویا کم پشت دارند. امروزه افراد به  دلیل عوض کردن سریع مدل ابرو ها بعد از مدتی ابرو های پهن و زیبای خود را از دست می دهند و برای بازگرداندن  ابرو ها به عمل زیبایی کاشت ابرو روی می آورند. دلیل از دست دادن ابرو می تواند ریزش موها، استفاده از دارو و یا بیماری خاص نیز باشد. در واقع کاشت ابرو باعث رشد طبیعی موهای ابروی افراد می  شود.

یک روش پیوند ابرو استفاده از PRP بدن خود فرد می باشد. به خودی خود تزریق PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) در عمل زیبایی کاشت ابرو روشی است بی خطر که برای کاشت ابرو خون از بدن فرد گرفته می شود، توسط سانتریفیوژ مخصوص می چرخد ​​و سپس پلاکت ها استخراج و تزریق می شوند.

مطالب بیشتر: جدیدترین روش کاشت ابرو

استفاده از PRP برای رشد ابرو مطمئن می باشد؟

کاشت ابرو به روش PRP باعث تحریک موها برای تولید کلاژن و رشد مو می شود و اجازه می دهد تا فولیکول های مو طولانی تر و تیره تر شوند، مستحکم تر و ضخیم تر باشند و کاشت ابرو طبیعی به نظر برسد. بسیاری از متخصصان پیوند ابرو بر این باورند که این روش اصلا ایمن نیست و ممکن است بعد از پیوند ابرو فرد مدت طولانی دچار کبودی و تورم در بدن شود.

اما در واقع استفاده از PRP در عمل زیبایی کاشت ابرو کاملا این است و برای فردی که کاشت ابرو انجام می دهد هیچ ضرری ندارد بلکه باعث می شود پیوند ابرو طبیعی به نظر برسد. هرچند بهتر است بدانید تمامی روش های پیوند ابرو به نوبه ی خود عوارض و خطر دارند و بهتر است برای اینکه کاشت ابرو طبیعی به نظر برسد از پزشک متخصص در انتخاب روش ها کمک بگیرید.

تاثیرات مثبت تزریق PRP برای رشد ابرو بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو به روش PRP روشی کاملا مدرن، بروز و تاثیر گذار می باشد که مناسب استفاده مردان و زنان می باشد. این روش درمانی برای رشد مو، درمان ریزش مو و پیوند ابرو استفاده می شود. در این عمل زیبایی از پلاسمای غنی از پلاکت خون فرد داوطلب استفاده می شود و به زیر پوست فرد تزریق می شود و این پلاکت ها فاکتور های رشد مو زیر پوست را تحریک کرده و رفته رفته باعث رشد مو می شوند.

پس از کاشت ابرو نیز با تزریق PRP باعث تقویت ریشه های مو کاشته شده می شود و با تحریک فاکتور های رشد به رشد بهتر مو ها کمک می کند. این روش به کاشت ابرو طبیعی کمک بسزایی می کند و باعث می شود تا تاثیرات عمل زیبایی کاشت ابرو بهتر از قبل نمایان شود. استفاده از تزریق PRP پس از پیوند ابرو دارای مزایای بسیاری است که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم:

 1. پس از کاشت ابرو استفاده از این روش به علت نداشتن عمل جراحی بسیار مناسب است.
 2. بعد از عمل زیبایی پیوند ابرو طبیعی با استفاده از تزریق PRP میزان نتیجه گیری بهتر از پیوند ابرو بیشتر می شود.
 3. با کاشت ابرو و تزریق PRP دوره بازیابی بسیار سریع تر انجام می شود.
 4. پس از انجام عمل کاشت ابرو، تزریق PRP باعث می شود تا فرد ظاهری زیباتر و طبیعی تر بدون هیچگونه عوارضی داشته باشد.

پس از عمل کاشت ابرو طبیعی استفاده از تزریق PRP در داشتن عملی موفق تر بسیار تاثیر گذار است و باعث می شود تا موهای کاشته شده رشد بهتری داشته باشند و میزان تداوم ماندگاری آن ها بیشتر شود. همچنین به علت نداشتن هیچگونه عمل جراحی خاصی روشی مناسب برای تقویت موهای کاشته شده به صورت طبیعی با کمترین عوارض جانبی است.

مطالب بیشتر: کاشت ابرو به روش fit

فواید تزریق PRP موی ابرو چیست؟

برخلاف عوارض ذکر شده که همگی در صورت انتخاب مرکز نا معتبر پیش خواهند آمد، تزریق prp موی ابرو دارای فواید بسیار زیادی می‌باشد، از جمله:

 • افزایش حجم ابروها
 • جوان سازی ظاهر در صورت داشتن ابروهای پرپشت
 • عدم نیاز به استفاده از لوازم آرایش‌هایی مانند مداد ابرو و یا سایه ابرو
 • خلاص شدن از دست محلول‌های مختلف تقویت کننده ابرو
 • عدم صرف هزینه زیاد برای تهیه محصولات مراقبت از ابرو

عوارض تزریق PRP موی ابرو چیست؟

خوشبختانه عوارض پی آر پی ابرو از آنجا که از پلاکت های شخصی خود فرد استفاده می‌شود، بسیار نادر است و معمولاً هیچ واکنش سوئی پس از تزریق به وقوع نخواهد پیوست. با این حال، ممکن است فرد داوطلب، تحریک، درد یا خونریزی بسیار خفیفی مربوط به محل تزریق را تجربه کند. این ناراحتی‌ها حداکثر با یک مسکن معمولی قابل کنترل می‌باشند. البته تمام این موارد منوط به زمانی است که فرد به نزد یک پزشک آموزش دیده در یک کلینیک معتبر و شناخته شده مراجعه کرده باشد. اکثر افراد تقریباً بلافاصله پس از تزریق PRP می توانند فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند. اگر افراد به دلایل مختلف برای تزریق prp موی ابرو به یک کلینیک معتبر مراجعه نکنند، عوارض زیر در انتظارشان خواهد بود:

 • پاره شدن رگ دست در اثر خونگیری غیر اصولی و نامناسب
 • عدم جداسازی صحیح پلاسما و پلاکت‌ها
 • آسیب به بافت پیشانی و ابرو در صورت تزریق نامناسب prp به ابرو
 • عدم حصول نتیجه دلخواه به دلیل ناقص انجام شدن فرآیند تزریق
 • سوخت شدن هزینه برای انجام این روش

نتایج پی ار پی

نتایج حاصل از تزریق prp موی ابرو شامل پر و ضخیم تر شدن موهای ابرو می‌باشد. این نتایج معمولاً حدود سه الی چهار ماه پس از درمان و تزریق سرم PRP در ناحیه ابرو ظاهر می‌شوند. هرچند شاید لازم باشد این تزریق را بیش از یک مرتبه انجام داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعداد جلسات مورد نیاز با ما تماس بگیرید.

هزینه تزریق prp موی ابرو در کلینیک رز

تزریق prp برای ابرو همانگونه که در بالا ذکر شد با بالاترین کیفیت و کمترین عوارض در کلینیک زیبایی پوست و مو رز توسط دکتر روحانی انجام می‌گیرد. برای اطلاع از هزینه پی آر پی موی ابرو در کلینیک رز می‌توانید همین حالا با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل بفرمایید. کارشناسان ما در اسرع زمان پاسخگوی تمام سوالات شما خواهند بود.

0/5 (0 نظر)

منبع
drfarole

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ