کاشت ابرو

تزریق PRP برای رشد و تقویت ابرو

از تزریق prp موی ابرو و عوارض و فوائد آن چه می‌دانید؟ آیا با اصول و نحوه عملکرد آن آشنا هستید؟ امروزه چه خانم‌ها و چه آقایان توجه زیادی به ظاهر و زیبایی خود می‌کنند. یکی از فاکتورهای شاخص در زیبایی، داشتن ابروهای پرپشت و ضخیم است. به لطف پیشرفت علم مخصوصا در عرصه مراقبت از زیبایی، متد کاشت ابرو به کمک افرادی آمده است که خواهان ابروهای پرپشت هستند. به تازگی یک روش ترمیمی نیز برای کمک به نتیجه هرچه بهتر پیوند موی طبیعی به ابرو معرفی شده است. تزریق prp برای ابرو یک تکنیک جدید و حیرت آور در جهت تقویت ابروهای کاشت شده و جلوگیری از ریزش آن‌ها می‌باشد.

راهنمای اینفوگرافیک برای تقویت ابرو با PRP

ما در مجموعه کلینیک پوست و مو رز مفتخریم اعلام کنیم که تزریق prp توسط پزشک توانا آقای دکتر روحانی با بالاترین کیفیت و بیشترین تاثیرگذاری انجام می‌گیرد. اگر هنوز در مورد عوارض پی آر پی موی ابرو و شیوه تزریق و میزان اثر گذاری آن اطلاعی ندارید و به این  علت برای تزریق آن پس از کاشت ابرو یا حین آن دو دل هستید، در این مقاله با کلینیک تخصصی پوست و مو رز همراه باشید تا به اطلاعات جامع و کاملی دست پیدا کنید.

تزریق PRP برای رشد و تقویت ابرو

تزریق prp چیست؟

ترمیم مجدد ابرو با تزریق PRP  موی ابرو نوعی روش درمانی نوآورانه است که از قدرت پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) بدن خود فرد، برای تشویق و تحریک رشد مجدد مو در ناحیه ابرو استفاده می‌کند. این روش برای افرادی مناسب است که در اثر افزایش چربی صورت، افزایش میزان استرس یا پیری و افزایش سنشان دچار ریزش و نازک شدن ابرو شده‌اند. افرادی نیز هستند که به جهت افزایش تاثیر مثبت بعد از کاشت ابرو و تثبیت نتیجه آن، اقدام به تزریق PRP می‌کنند. در واقع PRP یا پلاسمای غنی از پلاکت از خون فرد زیباجو استخراج می‌شود و این ماده قبلاً در درمان ریزش موی سر و جوانسازی پوست نمایش شگفت انگیزی داشته است. این متد اساساً یک درمان تزریقی، طبیعی و غیر جراحی در نظر گرفته می‌شود که برای حل ریزش مو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پی ار پی چگونه کار می‌کند؟

در حالت کلی، فولیکول‌های مو از طریق خون تغذیه می‌شوند و رشد می‌کنند و تزریق prp موی ابرو از قدرت پلاکت موجود در پلاسمای خون خود شخص داوطلب، برای تحریک رشد فولیکول موی ابرو استفاده می‌کند. برای دست یافتن به این ماده، در ابتدای عمل در حد چند سی سی خون با سرنگ از ناحیه گودی آرنج شخص گرفته می‌شود (معمولاً در حد چند قاشق چای خوری است). نمونه خون فرد در دستگاه سانتریفیوژ قرار می گیرد که خون را با سرعت بسیار زیاد می‌چرخاند ​​تا پلاکت‌ها و پلاسمای خون را از هم جدا کند. پلاکت‌های موجود در این پلاسما حدود پنج برابر بیشتر از میزان پلاکت خون در گردش طبیعی است. این پلاکت ها دارای فاکتورهای رشدی هستند که باعث بازسازی سلول‌های بدن می‌شوند. پس از پایان سانتریفیوژ، پلاکت‌ها به یک سرم خاص که دارای ویژگی رشد مجدد مو هستند، اضافه می‌شوند و در مرحله بعد، فرمول جدید پلاکت به اضافه سرم، برای تزریق در ناحیه ابرو به یک دستگاه میکرو سوزنی اضافه می‌شوند (دستگاهی شبیه میکرونیدلینگ).

در نتیجه پلاکت‌ها با تشویق و تحریک رشد فولیکول‌های مو، کار و تاثیرگذاری خود را شروع می‌کنند و منجر به ظهور تعداد بیشتری موی ابرو در طی سه تا چهار ماه پس از تزریق prp برای ابرو می‌شوند. بسیاری از افراد اعلام کرده‌اند که با انجام ترکیبی این روش همراه با کاشت ابرو، به نتیجه‌ای ایده آل و دلخواه که از ابتدا مد نظرشان بوده است، رسیده‌اند.

جدول روش انجام، مزایا، معایب و نتایج نهایی پی آر پی ابرو
 

روش انجام

1- گرفتن خون از بیمار در حد چند قاشق چای‌خوری از گودی آرنج

2- قرار دادن خون در دستگاه سانتریفیوژ

3- جدا شدن پلاکت و پلاسمای خون از هم در اثر چرخش نمونه در دستگاه با سرعت زیاد

4- اضافه شدن پلاکت به سرم رشد مو

5- تزریق پلاکت و سرم با میکروسوزن به ابرو

 

 

مزایا

1- تقویت ابروهای کاشته شده

2- داشتن هزینه‌ی مناسب

3- تقویت ابرو پس از کاشت

4- تغذیه فولیکول‌های ابرو

5- تقویت ابروهای نازک فرد

6- روشی مطمئن و بدون عارضه

7- بدون ایجاد زخم، درد و خونریزی

8- عدم ایجاد واکنش‌های آلرژیک

9- تحریک تولید کلاژن

 

 

معایب

1- ایجاد تورم و قرمزی به مدت چند روز

2- ایجاد کبودی به مدت چند روز

3- نتیجه نهایی بهتر از پیوند ابرو

4- پارگی رگ دست در اثر خون‌گیری غیر صحیح

5- آسیب به بافت ابرو و پیشانی در اثر تزریق غیر صحیح

6- عدم جداسازی صحیح پلاکت و پلاسما در صورت غیر مجرب بودن پزشک

 

نتایج نهایی

1- مشاهده نتایج پس از 3 تا 4 ماه

2- پرپشت شدن ابرو

3- ضخیم شدن ابروها

4- نتایج کاملا طبیعی

5- جوان تر شدن صورت

مطالب بیشتر: عوارض کاشت ابرو

آیا من کاندیدای خوبی برای ترمیم ابرو به روش PRP هستم؟

کاری که PRP ابروها انجام می‌دهد این است که فولیکول‌های مو را وادار به رشد می‌کند و همچنین می‌تواند رشد فعلی آن‌ها را کاملتر و سریعتر نماید. بنابراین پی آر پی ابرو نمی‌تواند منجر به رویش موهای جدید در ابرو شود. کاندیدهای مناسب برای این متد باید شرایط زیر را داشته باشند:

 1. اگر ابروهای نازکی دارید و قصد دارید که آن‌ها را پر پشت و ضخیم‌تر نمایید، شما کاندید خوبی برای تزریق PRP موی ابرو هستید. با ورود پلاسمای غنی از پلاکت به منطقه فولیکولی ابروهای شما، سلول‌های بنیادی و دیگر مواد تشکیل دهنده این سرم تقویتی، به محکم سازی فولیکول‌های موی ابرو و جلوگیری از ریزش آن‌ها می‌پردازند.
 2. درمان PRP ابرو برای کسانی که به دلیل افزایش سن، استرس زیاد یا اصلاح بیش از حد ابرو دجار کاهش حجم ابرو شده‌اند، مناسب است.
 3. این روش برای زیباجویانی که موارد ریزش شدید ابرو را بر اثر برخی بیماری‌ها تجربه کرده‌اند، خوب کار می کند.
 4. پلاسمای غنی از پلاکت برای افراد در سنین جوانی بسیار عالی عمل می‌کند.

آیا فقط کسانی که کاشت ابرو انجام داده‌اند می‌توانند این روش را انجام دهند؟

خیر. همه افرادی که دارای ابروهای نازک و ابروهای به اصطلاح کچلی گرفته هستند، می‌توانند این روش را بدون پیوند کاشت ابرو انجام دهند. در واقع برای این کار محدودیت خاصی وجود ندارد؛ هرچند که انجام ترکیبی این روش همراه با پیوند طبیعی موی ابرو، نتیجه‌ای کاملا متفاوت تر و شگفت انگیز را به دنبال خواهد داشت. زیباجویانی که کاشت ابرو انجام نداده‌اند، بعد از هر جلسه PRP حدود 25 الی 30 درصد تغییرات مثبت خواهند داشت. فاصله مناسب بین هر جلسه پی آر پی حدود 8 الی 12 هفته می‌باشد و زیابجویان در پایان یک سال نتیجه خارق العاده‌ای را مشاهده خواهند کرد.

استفاده از PRP برای رشد ابرو مطمئن می باشد؟

استفاده از PRP برای رشد ابرو مطمئن می باشد؟

کاشت ابرو در واقع یک روش عالی برای افرادی است که ابروهایی بدحالت ویا کم پشت دارند. امروزه افراد به  دلیل عوض کردن مدل ابروهایشان بعد از مدتی ابرو های پهن و زیبای خود را از دست می‌دهند و برای بازگرداندن  حجم ابروهای خود به عمل زیبایی کاشت ابرو روی می‌آورند. دلیل از دست دادن ابرو می‌تواند مصرف برخی داروها، استرس مضاعف و دائم، شیمی درمانی و ابتلا به برخی بیماری‌ها همچون آلوپسی باشد. در واقع کاشت ابرو باعث رشد طبیعی موهای ابروی افراد می‌شود و PRP فقط رشد فولیکول‌ها را تقویت خواهد کرد.

برخی افراد اشتباها به جای تزریق پی آر پی از عبارت کاشت ابرو به روش PRP استفاده می‌کنند؛ باید توجه داشت که طی پی آر پی هیچ چیزی در بدن کاشته نمی‌شود. تزریق PRP ابرو باعث تحریک موها برای تولید کلاژن و رشد آنان می‌شود و اجازه می‌دهد تا فولیکول‌های مو بلند، تیره‌تر، مستحکم تر و ضخیم تر شوند و نتیجه ای مشابه کاشت ابرو طبیعی داشته باشند. برخی اعتقاد دارند که تزریق این ماده ممکن است خطرناک باشد اما در واقع استفاده از PRP در عمل زیبایی کاشت ابرو اگر در یک مرکز معتبر و توسط یک پزشک حاذق انجام گیرد، کاملا ایمن است و برای فردی که کاشت ابرو انجام می‌دهد نیز هیچ ضرری ندارد بلکه باعث می‌شود پیوند ابروی او طبیعی‌تر نیز به نظر برسد. اگر هنوز هم در مورد انجام این کار شک دارید، بهتر است از یک پزشک متخصص مانند دکتر رضا روحانی در کلینیک فوق تخصصی پوست و موی رز کمک بگیرید.

مطالب بیشتر: جدیدترین روش کاشت ابرو

تاثیرات مثبت تزریق PRP برای رشد ابرو بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو به روش PRP روشی کاملا مدرن و تاثیر گذار است که برای استفاده مردان و زنان در دسترس قرار گرفته. این روش درمانی با هدف رشد مو، درمان ریزش مو و ابرو کار می‌کند. در این عمل زیبایی از پلاسمای غنی از پلاکت خون فرد داوطلب استفاده می‌شود و به زیر پوست فرد تزریق می‌گردد. سپس این پلاکت‌ها فاکتورهای رشد موی زیر پوست را تحریک کرده و رفته رفته باعث رشد آن‌ها می‌شوند. این روش به حصول نتیجه بهتر پس از کاشت ابرو طبیعی نیز کمک بسزایی می‌کند و باعث می‌شود تا تاثیرات عمل زیبایی کاشت ابرو بهتر از قبل نمایان شود. استفاده از تزریق PRP پس از پیوند ابرو دارای مزایای بسیاری است که در ادامه به شرح برخی از آن‌ها می‌پردازیم:

 1. پس از کاشت ابرو استفاده از این روش غیر تهاجمی و غیر جراحی بسیار مفید است.
 2. بعد از عمل زیبایی پیوند ابرو طبیعی با استفاده از تزریق PRP میزان نتیجه گیری بهتر از پیوند ابرو بیشتر می شود.
 3. با کاشت ابرو و تزریق PRP دوره بازیابی بسیار سریع تر انجام می شود.
 4. تزریق PRP پس از انجام عمل کاشت ابرو به فرد ظاهری زیباتر و طبیعی‌تر را بدون هیچگونه عوارضی هدیه می‌دهد.
 5. این متد نیاز به بیهوشی ندارد و در جلسات نیم ساعته به پایان می‌رسد.
 6. در بازگرداندن اعتماد به نفس عملکرد خوبی دارد.

مطالب بیشتر: کاشت ابرو به روش fit

فواید تزریق PRP موی ابرو چیست؟

برخلاف عوارض ذکر شده که همگی در صورت انتخاب مرکز نا معتبر پیش خواهند آمد، تزریق prp  موی ابرو دارای فواید بسیار زیادی می‌باشد، از جمله:

 1. افزایش حجم ابروها
 2. جوان سازی ظاهر در صورت داشتن ابروهای پرپشت
 3. عدم نیاز به استفاده از لوازم آرایش‌هایی مانند مداد ابرو و یا سایه ابرو
 4. خلاص شدن از دست محلول‌های مختلف تقویت کننده ابرو
 5. عدم صرف هزینه زیاد برای تهیه محصولات مراقبت از ابرو

عوارض تزریق PRP موی ابرو چیست؟

خوشبختانه عوارض پی آر پی ابرو از آنجا که از پلاکت های شخصی خود فرد استفاده می‌شود، بسیار نادر است و معمولاً هیچ واکنش سوئی پس از تزریق به وقوع نخواهد پیوست. با این حال، ممکن است فرد داوطلب، تحریک، درد یا خونریزی بسیار خفیفی مربوط به محل تزریق را تجربه کند. این ناراحتی‌ها حداکثر با یک مسکن معمولی قابل کنترل می‌باشند. البته تمام این موارد منوط به زمانی است که فرد به نزد یک پزشک آموزش دیده در یک کلینیک معتبر و شناخته شده مراجعه کرده باشد. اکثر افراد تقریباً بلافاصله پس از تزریق PRP می توانند فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند. اگر افراد به دلایل مختلف برای تزریق prp موی ابرو به یک کلینیک معتبر مراجعه نکنند، عوارض زیر در انتظارشان خواهد بود:

 1. پاره شدن رگ دست در اثر خونگیری غیر اصولی و نامناسب
 2. عدم جداسازی صحیح پلاسما و پلاکت‌ها
 3. آسیب به بافت پیشانی و ابرو در صورت تزریق نامناسب prp به ابرو
 4. عدم حصول نتیجه دلخواه به دلیل ناقص انجام شدن فرآیند تزریق
 5. سوخت شدن هزینه برای انجام این روش

نتایج پی ار پی ابرو

نتایج پی ار پی

PRP یا پلاسمای غنی از پلاکت جدیدترین متد در حوزه درمان موهای ابرو است. پلاسمای خون انسان (PRP) حاوی فاکتورهای رشد فعال است که می‌توانند رشد مو را تقویت کنند. نتایج حاصل از تزریق prp موی ابرو شامل پر و ضخیم تر شدن موهای ابرو می‌باشد. این نتایج معمولاً حدود سه الی چهار ماه پس از درمان و تزریق سرم PRP در ناحیه ابرو ظاهر می‌شوند. هرچند شاید لازم باشد این تزریق را بیش از یک مرتبه انجام داد. تزریق PRP موی ابرو در مقایسه با سایر روش‌های درمان ریزش مو، یک گزینه سریع و راحت است و نتایج آن طبیعی خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تعداد جلسات مورد نیاز با ما تماس بگیرید.

هزینه تزریق prp موی ابرو در کلینیک رز

قیمت تزریق prp برای ابرو همانگونه که در بالا ذکر شد با بالاترین کیفیت و کمترین عوارض در کلینیک زیبایی پوست و مو رز توسط دکتر روحانی انجام می‌گیرد. شما هموطنان عزیز در صورت تمایل برای اطلاع از هزینه پی آر پی موی ابرو می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز به صورت کاملا رایگان از طریق شماره  02148679 در ارتباط باشید. هچنین می‌توانید از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09052106009 تمامی سوالات خود در این رابطه و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید؛ کارشناسان ما در اسرع زمان پاسخگوی تمام سوالات شما زیباجویان عزیز خواهند بود.

0/5 (0 نظر)

منبع
drfarole

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *