کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
تزریق PRP برای رشد و تقویت ابرو

تزریق PRP برای رشد و تقویت ابرو

کاشت ابرو طبیعی به نظر می رسد اگر شما در انتخاب روش کاشت ابرو دقت کنید. پیوند ابرو در ظاهر شما بسیار موثر است اما گاهی ممکن است بعد از پیوند ابرو به دلیل ضعف فولیکول ها رشد ابرو کم سرعت باشد.

امروزه پزشکان به این نتیجه رسیده اند که پلاسمای غنی از پلاکت در رشد ابرو های شما تاثیر مثبتی دارد و در واقع باعث تقویت فولیکول های شما می شود و سرعت رشد ابرو های شما را بالا می برد. این روند باعث می شود کاشت ابرو طبیعی به نظر برسد.

استفاده از PRP برای رشد ابرو مطمئن می باشد؟

کاشت ابرو در واقع یک روش عالی برای افرادی است که ابروهایی بدحالت ویا کم پشت دارند. امروزه افراد به  دلیل عوض کردن سریع مدل ابرو ها بعد از مدتی ابرو های پهن و زیبای خود را از دست می دهند و برای بازگرداندن  ابرو ها به عمل زیبایی کاشت ابرو روی می آورند. دلیل از دست دادن ابرو می تواند ریزش موها، استفاده از دارو و یا بیماری خاص نیز باشد. در واقع کاشت ابرو باعث رشد طبیعی موهای ابروی افراد می  شود.

یک روش پیوند ابرو استفاده از PRP بدن خود فرد می باشد. به خودی خود تزریق PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) در عمل زیبایی کاشت ابرو روشی است بی خطر که برای کاشت ابرو خون از بدن فرد گرفته می شود، توسط سانتریفیوژ مخصوص می چرخد ​​و سپس پلاکت ها استخراج و تزریق می شوند.

 

استفاده از PRP برای رشد ابرو مطمئن می باشد؟

 

کاشت ابرو به روش PRP باعث تحریک موها برای تولید کلاژن و رشد مو می شود و اجازه می دهد تا فولیکول های مو طولانی تر و تیره تر شوند، مستحکم تر و ضخیم تر باشند و کاشت ابرو طبیعی به نظر برسد. بسیاری از متخصصان پیوند ابرو بر این باورند که این روش اصلا ایمن نیست و ممکن است بعد از پیوند ابرو فرد مدت طولانی دچار کبودی و تورم در بدن شود.

اما در واقع استفاده از PRP در عمل زیبایی کاشت ابرو کاملا این است و برای فردی که کاشت ابرو انجام می دهد هیچ ضرری ندارد بلکه باعث می شود پیوند ابرو طبیعی به نظر برسد. هرچند بهتر است بدانید تمامی روش های پیوند ابرو به نوبه ی خود عوارض و خطر دارند و بهتر است برای اینکه کاشت ابرو طبیعی به نظر برسد از پزشک متخصص در انتخاب روش ها کمک بگیرید.

نحوه تزریق PRP برای رشد ابرو ها بعد از کاشت ابرو

در سالهای اخیر، پزشکان یاد گرفته اند که بدن توانایی بهبودی خود را دارد. پلاسمای غنی از پلاکت یک روش درمانی است که می توان از آن در کاشت ابرو و فاکتورهای رشد طبیعی بدن برای بهبودی بافت استفاده کرد. روش PRP نوعی کاشت ابرو است برای داشتن ابروهای طبیعی و زیبا. بهتر است بدانید که 2 ماه بعد از PRP موهای شما به رشد کافی می رسد.

حال بهتر است بدانید پلاسما و پلاکت چیست؟

پلاسما بخش مایع خون کامل است. این بخش عمدتا از آب و پروتئین ها تشکیل شده است و وسیله ای برای گردش گلبول های قرمز، گلبول های سفید و پلاکت ها در بدن فراهم می کند. پلاکت ها که ترومبوسیت ها نیز نامیده می شوند، سلول های خونی هستند که باعث لخته شدن خون و سایر عملکردهای لازم برای بهبود رشد می شوند. فعال شدن پلاکت نقش مهمی در روند بهبود طبیعی بدن دارد

پلاسمای غنی از پلاستیک (PRP) از تزریق پلاکت های خود بیمار برای تسریع در بهبود تاندون ها، رباط ها، ماهیچه ها و مفاصل استفاده می کند. در این روش، تزریق PRP از سیستم درمانی شخصی هر بیمار برای بهبود مشکلات اسکلتی عضلانی استفاده می شود.

در عمل زیبایی کاشت ابرو برای اینکه رشد ابرو بعد از کاشت ابرو طبیعی و مستحکم باشد از روش PRP استفاده می شود. در این روش کاشت ابرو ابتدا از چندین قسمت خون گرفته می شود و سپس خون دریافتی از فرد را در سانتریفیوژ قرار داده و پلاکت خون را از پلاسمای آن جدا می کنند سپس پلاکت در قسمت های مختلف ابرو تزریق می شود تا فولیکول ها به رشد بهتری برسند.

برای تزریق PRP بعد از کاشت ابرو تصویربرداری سونوگرافی گاهی اوقات برای هدایت تزریق استفاده می شود. عمل زیبایی کاشت ابرو با این روش بسیار بهتر عمل می کند فقط ممکن است عوارضی را به دنبال داشته باشد که در تمامی عمل های زیبایی عادی می باشد.

همانطور که می دانید بعد از پیوند ابرو تا 1 سال شما باید منتظر بمانید تا روند رشد تکمیل شود. اگر شما بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو به تزریق PRP بپردازید کاشت ابرو طبیعی به نظر می رسد و روند رشد بعد از پیوند ابرو بهتر می شود.

تاثیرات مثبت تزریق PRP برای رشد ابرو بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو به روش PRP روشی کاملا مدرن، بروز و تاثیر گذار می باشد که مناسب استفاده مردان و زنان می باشد. این روش درمانی برای رشد مو، درمان ریزش مو و پیوند ابرو استفاده می شود. در این عمل زیبایی از پلاسمای غنی از پلاکت خون فرد داوطلب استفاده می شود و به زیر پوست فرد تزریق می شود و این پلاکت ها فاکتور های رشد مو زیر پوست را تحریک کرده و رفته رفته باعث رشد مو می شوند.

پس از کاشت ابرو نیز با تزریق PRP باعث تقویت ریشه های مو کاشته شده می شود و با تحریک فاکتور های رشد به رشد بهتر مو ها کمک می کند. این روش به کاشت ابرو طبیعی کمک بسزایی می کند و باعث می شود تا تاثیرات عمل زیبایی کاشت ابرو بهتر از قبل نمایان شود. استفاده از تزریق PRP پس از پیوند ابرو دارای مزایای بسیاری است که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم:

 1. پس از کاشت ابرو استفاده از این روش به علت نداشتن عمل جراحی بسیار مناسب است.
 2. بعد از عمل زیبایی پیوند ابرو طبیعی با استفاده از تزریق PRP میزان نتیجه گیری بهتر از پیوند ابرو بیشتر می شود.
 3. با کاشت ابرو و تزریق PRP دوره بازیابی بسیار سریع تر انجام می شود.
 4. پس از انجام عمل کاشت ابرو، تزریق PRP باعث می شود تا فرد ظاهری زیباتر و طبیعی تر بدون هیچگونه عوارضی داشته باشد.

پس از عمل کاشت ابرو طبیعی استفاده از تزریق PRP در داشتن عملی موفق تر بسیار تاثیر گذار است و باعث می شود تا موهای کاشته شده رشد بهتری داشته باشند و میزان تداوم ماندگاری آن ها بیشتر شود. همچنین به علت نداشتن هیچگونه عمل جراحی خاصی روشی مناسب برای تقویت موهای کاشته شده به صورت طبیعی با کمترین عوارض جانبی است.

 معایب استفاده از PRP برای رشد ابرو بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو eyebrow transplant به روش PRP عملی است که از در آن از خون غنی شده با پلاسمای خود فرد استفاده می شود و یکی از روش های جدید و بروز کاشت مو می باشد. اگر عمل زیبایی کاشت ابرو با کادر پزشکی مجرب و ماهر و همچنین با استفاده از دستگاه های درجه یک انجام شود می تواند نتیجه مطلوبی را به افراد مراجعه کننده تحویل دهد. پیوند ابرو به روش PRP مانند دیگر روش های کاشت مو دارای معایبی است که در ذیل به آن ها اشاره می شود:

 1. عمل کاشت ابرو eyebrow transplant در این روش نیازمند معاینه دقیق پزشک قبل و بعد از عمل است تا میزان نتیجه گیری از آن به حد مطلوب برسد.
 2. این عمل زیبایی با روش PRP برای افرادی که طاسی در ابرو های خود دارند کاربرد ندارد.
 3. نیاز به تزریق مواد به زیر پوست یکی دیگر از معایب این روش است.
 4. پس از پیوند ابرو طبیعی برای بهبود رویش ابرو با روش PRP میزان زمان لازم برای گرفتن نتیجه طولانی می باشد.
 5. بعد از عمل زیبایی eyebrow transplant باید خون فرد داوطلب گرفته شود که از دیگر معایب این روش می باشد.
 6. پوست بعد از انجام عمل زیبایی کاشت ابروی طبیعی با روش PRP ملتهب می شود.
 7. پس از پیوند ابرو برای رشد بهتر این روش نیازمند تذریق دوره ای و مرتب است.
 8. این روش پس از پیوند ابرو برای رشد بهتر مو دارای هزینه نسبتا بالاتری است.
 9. پس از کاشت ابرو طبیعی تزریق PRP میزان زمان نتیجه دهی کمتری را دارد.
 10. با پیوند ابرو بعد از تزریق PRP امکان ایجاد درد در محل های تزریق وجود دارد.

در نتیجه با توجه به نکاتی که گفته شد روش PRP علی رغم کمک به رشد بهتر ابرو بعد از عمل کاشت ابرو دارای معایبی است که قبل از عمل باید آنها را بررسی نمود.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ