تزریق ژل

تزریق ژل ضد چروک برای صورت

بالا رفتن سن و کم آب شدن پوست صورت باعث ظهور چین و چروک در آن می شود و باعث می شود چهره شما پیر تر به نظر برسد و درخشندگی خودش را از دست بدهد و کدر شود. یکی از راه های رایج که برای رفع چین و چروک انجام می شود، تزریق ژل ضد چروک است که با از بین بردن چین و چروک هایتان ظاهری جوان تر، زیبا تر و درخشان تر را برای شما به وجود می آورد.

تزریق ژل به صورت، راه حلی موقتی برای رفع چین و چروک های صورت است که علاوه بر آن باعث رفع کم آبی و خشکی پوست هم می شود. راه حل های دائمی هم برای رفع چین و چروک های صورت حاصل از افزایش سن وجود دارد.

مشاوره رایگان و دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز

اما روش های رفع چین و چروک های صورت به صورت دائمی نسبت به تزریق ژل با عوارض و خطرات جدی تر و بیشتری همراه هستند. به همین دلیل اکثر پزشکان متخصص زیبایی، تزریق فیلر را برای رفع چین و چروک های صورت پیشنهاد می دهند.

ارتباط تزریق ژل و چین و چروک های صورت چیست؟

در تزریق ژل به صورت از ژل های پر کننده صورت استفاده می شود. ژل های پر کننده صورت انواع مختلفی دارند که همگی از مواد طبیعی تشکیل شده اند مانند مواد طبیعی هیالورونیک اسید، کلاژن و کلسیم هیدروکسیل آپاتیت.

از تزریق ژل با مواد پر کننده ی صورت برای رفع خطوط عمیق در صورت مانند خط لبخند و خطوط کنار چشم، پروتز گونه و پروتز لب هم علاوه بر رفع چین و چروک استفاده می شود.

با توجه به انواع مختلف ژل پر کننده ی موجود برای تزریق فیلر به صورت پزشک متخصص تزریق ژل با توجه به تشخیص خود نسبت به نوع پوست و مقدار چین و چروک بر پوست شخص با یک نوع از ژل های پر کننده موجود تزریق فیلر را انجام می دهد.

 

ارتباط تزریق ژل و چین و چروک های صورت چیست؟

 

در واقع ژل های پر کننده مورد استفاده در تزریق ژل صورت، جای بافت نرم زیر پوست صورت را که با افزایش سن و تابش نور آفتاب از بین رفته می گیرند و با پر کردن آن ناحیه از پوست صورت باعث رفع چین و چروک می شوند.

آیا تزریق ژل تمامی چین و چروک ها را رفع خواهد کرد؟

پزشک متخصص تزریق فیلر صورت قبل از انجام تزریق ژل پر کننده به صورت بررسی هایی را بر روی پوست شما انجام می دهد.

سپس پزشک متخصص تزریق ژل با توجه به دلیل ایجاد چین و چروک بر پوست شما و میزان چین و چروک و عمق آن ها بر پوست شما، با تزریق فیلر مقدار ژل مورد نیاز را به پوستتان تزریق می کند.

اگر تزریق ژل توسط پزشک مناسب و متخصص تزریق فیلر انجام شود با تزریق درست او ژل های پر کننده دقیقا زیر چین و چروک های صورت شما قرار می گیرند و قسمت خالی از بافت نرم زیر چین و چروک های صورت شما را پر می کند.

با توجه به نوع ژل پر کننده ی انتخابی پزشک متخصص تزریق ژل و مقدار ژل پر کننده ی تزریق شده به صورت شما چین و چروک های پوست صورتتان رفع یا تا حد زیادی کاهش می یابد.

اما همان طور که گفته شد تزریق ژل یک راه حل موقتی است که فقط حدود چند ماه تا یک سال نتیجه آن ماندگار است و شما باید هر مدت یک بار برای رفع چین و چروک خود تزریق فیلر توسط ژل های پر کننده ی صورت انجام دهید.

روش کار تزریق ژل برای رفع چین و چروک

پزشک متخصص تزریق فیلر، قبل از انجام تزریق ژل پر کننده ی صورت ناحیه مورد نظر برای تزریق فیلر را بی حس می کند. این بی حسی به صورت موضعی با ماده ی بی حس کننده انجام می گیرد.

سپس پزشک متخصص تزریق فیلر توسط سوزن ریز مخصوص تزریق ژل به صورت، ژل پر کننده صورت را در ناحیه ی مورد نظر برای تزریق ژل در زیر پوست صورت تزریق می کند.

به این دلیل که تزریق ژل با مواد پر کننده ی طبیعی انجام می شود معمولا بدن آن را به عنوان ماده ی خارجی پس نمی زند و نسبت به آن حساسیت و واکنش منفی نشان نمی دهد.

اما ممکن است پس از انجام تزریق فیلر با مواد پر کننده ی طبیعی با برخی از عوارض های جانبی تزریق ژل مواجه شوید؛ مانند مواردی که در پایین ذکر شده است.

 1. تورم
 2. کبودی
 3. خونریزی
 4. درد
 5. عفونت
 6. قرمزی
 7. خارش
 8. شکستگی پوست
 9. آبسه
 10. کهیر

رخ دادن برخی از این عوارض مانند تورم بعد از تزریق ژل های پر کننده امری عادی و موقتی است و بعد از چند روز هم از بین می رود.

به همین دلیل شما تا چند روز بعد از تزریق ژل پر کننده ی صورت نمی توانید نتیجه واقعی تزریق فیلر را مشاهده کنید اما بعد از فروکش کردن تورم شما می توانید نتیجه دلخواه خود را از تزریق فیلر به صورتتان مشاهده کنید و از آن لذت ببرید.

اما برخی دیگر از عوارض و خطرات جدی تر از مواردی است که اگر پزشک متخصص تزریق ژل و با تجربه ای را برای انجام تزریق ژل پر کننده به صورت خود انتخاب نکرده باشید ممکن است با آن ها مواجه شوید.

آمادگی قبل از تزریق ژل ضد چروک

نتیجه پایانی شما از تزریق ژل پر کننده به صورت به موارد مختلفی بستگی دارد که یکی از مهم ترین آن ها رعایت نکات مراقبتی قبل از انجام تزریق فیلر پر کننده به صورت است.

در پایین به برخی از نکات مراقبتی مهم قبل از انجام تزریق ژل پر کننده ی به صورت پرداخته شده است.

 1. از مصرف داروهایی مانند آسپرین، موترین، ایبوپروفن بدون تجویز دکتر متخصص زیبایی خود خودداری کنید.
 2. از مصرف ویتامین و مواد ویتامینه ای مانند ویتامین E، روغن ماهی، سیر، نیاسین، روغن بذر کتان و امگا 3 قبل از تزریق پرهیز کنید. به این دلیل که باعث ایجاد عارضه ی کبودی پس از انجام تزریق ژل پر کننده به صورت می شود.
 3. از مصرف هر گونه محصول ضد پیری خودداری کنید.
 4. اگر در دوره ی بارداری یا شیردهی هستید حتما قبل از انجام تزریق با پزشک خود مشورت کنید. به این خاطر که معمولا تزریق ژل های پر کننده به افراد باردار یا شیرده توصیه نمی شود.
 5. از مصرف سیگار خودداری کنید.
 6. اگر دچار اختلالات عصبی هستید حتما قبل از انجام تزریق در جلسه مشاوره اولیه با پزشک متخصص زیبایی خود در میان بگذارید.
 7. اگر به موادی حساسیت دارید و بدنتان نسبت به آن واکنش منفی نشان می دهد حتما قبل از انجام تزریق به پزشک متخصص زیبایی خود بگویید.
 8. حتما قبل از انجام تزریق فیلر با پزشک خود درباره نکات دیگری که باید قبل از Filler injection پر کننده ی صورت انجام دهید مشورت کنید.
0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ