کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
تزریق ژل رستیلن و کاربرد های آن چیست؟

تزریق ژل رستیلن و کاربرد های آن چیست؟

افراد زیادی قصد تزریق ژل به نواحی مختلف بدن خود را دارند؛ اما نمی دانند که کدام یک از برند های ژل دارای کیفیت بهتر و قوی تر هستند. رستیلن یک از برند های تولید ژل برای تزریق فیلر است که امروزه از این برند برای کاربرد های مختلف از جمله برجسته کردن لب ها، گونه ها و رفع چین و چروک های صورت استفاده می کنند.

رستیلن ژل هایی را تولید می کند که حاوی اسید هالورونیک است که توسط بسیاری از سازمان و ها و پزشکان از لحاظ ایمنی و کیفیت تایید می شوند. از جمله این سازمان ها، سازمان بهداشت و درمان آمریکا FDA تزریق ژل های رستیلن را از سال 2003 تایید می کند.

تفاوت های ناشی از تزریق ژل رستیلن با سایر فیلر ها

ژل های زیادی امروزه در بازار موجود است که هر کدام توسط شرکتی تولید شده و فرمولاسیون متفاوتی با دیگر ژل ها دارد و برای هدف های معینی نیز تولید شده کند. به طور کلی ژل های مختلف دارای شباهت های بسیاری در نحوه تاثیر گذاری و نحوه تزریق ژل و یا سایر موارد دیگر دارند؛ اما تفاوت های جزئی در آن وجود دارد که عمدتا به دلیل نوع تهیه آن ها می باشد.

عمده تفاوت بین ژل های رستیلن و سایر ژل های موجود در بازار در میزان ماندگاری آن ها پس از تزریق فیلر می باشد که برخی ماندگاری کم و برخی بیشتر می باشند. معمولا طول عمر ژل ها بعد از تزریق فیلر بین 6 ماه الی 5 سال می باشند.

 

تفاوت های ناشی از تزریق ژل رستیلن با سایر فیلر ها

 

به طور کلی ژل ها انواع مختلفی دارند که از لحاظ ساختار دارای جنس و ترکیب های متفاوت می باشند. به طور کلی چند نوع ژل برای تزریق فیلر وجود دارد که هر کدام برای هدف هایی متفاوت کاربرد دارند و نتیجه ای بهتر نشان می دهند.

با این که هدف ها و فرمولاسیون ژل های مختلف با هم متفاوت است اما نوع و روش تزریق ژل ها به طور کلی با یکدیگر مشابه است و به راحتی و به سرعت انجام می شوند و همه آن ها جزء اقدامات غیر تهاجمی برای زیبایی و درمان می باشند.

کاربرد و انواع تزریق ژل رستیلن

ژل رستیلن دارای انواع مختلفی است که هر یک دارای کاربردی خاص در زمینه تزریق فیلر است و برای هدفی جداگانه به کار می رود. بیمار باید قبل از تزریق ژل خواسته و انتظارات خود را به پزشک متخصص شرح دهد تا پزشک معالج با معاینه بیمار تشخیص خواهد داد که کدام نوع ژل برای او پاسخ گوی نیاز هایش خواهد بود و می توان از آن برای تزریق ژل استفاده کرد.

ژل رستیلن دارای 5 نوع متفاوت است که در زیر به طور جداگانه توضیح داد شده است.

 1. ژل رستیلن سیلک

این نوع از ژل رستیلن جزء اولین ژل های تولید شده است و همچنین اولین ژل دارای تاییدیه از سازمان های بهداشت و درمان معتبر از جمله FDA آمریکا قرار گرفته است. عمده کاربرد تزریق ژل سیلک برای رفع چین و چروک و خطوط اطراف دهان و حجم دهی و برجسته کردن لب ها به کار می رود. به طور تقریبی عمر این نوع از رستیل ها تا حدود 6 ماه پس از تزریق فیلر است.

 1. ژل رستیلن لیفت

از نوع رستیلن لیفت نیز برای تزریق ژل به نواحی مختلف صورت به منظور برجسته کردن استفاده می شود. کاربرد اصلی آن برای برجسته کردن گونه ها و همچنین از بین بردن چین و چروک صورت استفاده می شود. قدرت حجم دهی و برجسته کردن ژل رستیلن لیفت بیشتر از نوع سیلک می باشد و برای چین و چروک عمیق و برجسته کردن بیشتر استفاده می شود.

 1. ژل رستیلن ریفاین

از رستیلن ریفاین برای تزریق ژل به نواحی اطراف بینی و دهان استفاده می شود. کاربرد اصلی رستیلن ریفاین برای رفع چین و چروک ها و خطوط بین بینی و دهان است و پزشکان همواره برای از بین بردن چروک این ناحیه از این نوع تزریق فیلر استفاده می کنند.

 1. ژل رستیلن دیفاین

از رستیلن دیفاین نیز مانند نوع دیفاین، برای تزریق ژل به نواحی اطراف دهان و بینی استفاده می شود و کاربرد اصلی آن برای چین و چروک های دهان و بینی است.

 1. ژل رستیلن

تزریق ژل رستیلن ساده کاربرد های بیشتری نسبت سایر نوع ها دارد و عمدتا برای درمان چین چروک ها و گودی های صورت و همچنین افزایش حجم لب ها و درمان سیاهی دور چشم استفاده می شود.

مزایا تزریق ژل رستیلن

تزریق ژل رستیلن به صورت دارای مزیت ها و فواید متعددی است که باعث محبوبیت و پر استفاده شدن این ژل بین سایر ژل های دیگر شده است.

 1. از تزریق ژل رستیلن می توان برای افزایش حجم لب ها و گونه ها استفاده کرد و نتایج رستیلن کاملا طبیعی و خوش فرم خواهد بود.
 2. تزریق فیلر رستیلن را می توان در چندین مرحله انجام داد که باعث می شود برای افرادی که دوست دارند در چندین جلسه تزریق ژل را انجام دهند مناسب است.
 3. تزریق فیلر رستیلن کبودی های کمتری پس از تزریق فیلر به وجود می آورد که مزیت خوبی نسبت به سایر روش ها دارد.
 4. ژل رستیلن یکی از بهترین و باکیفیت ترین ژل ها می باشد که دارای ماندگاری و دوام بالایی می باشد و آثار آن تا سال ها بعد از تزریق فیلر باقی می ماند.
 5. ژل رستیلن به دلیل این که مواد مشابه به ترکیبات موجود در بدن استفاده شده است احتمال بروز عفونت و یا حساسیت ها و علائم آلرژیک بعد از تزریق ژل بسیار کم است و با بدن سازگاری بالایی دارد و به خوبی پس از تزریق فیلر در بافت های بدن تهنشین می شود.

تزریق فیلر رستیلن چقدر هزینه خواهد داشت؟

امروزه با پیشرفت و رواج علم و همچنین شایع شدن تزریق ژل در میان افراد و به ویژه بانوان کلینیک ها و مطب های زیادی در دنیا و ایران شروع به فعالیت کرده اند و در حال رقابت با یکدیگر در زمینه تزریق چربی می باشند.

به طور کلی هزینه های ناشی از تزریق فیلر رستیلن به عوامل مختلفی از جمله وسعت و گستردگی ناحیه تزریق، میزان ژل مورد استفاده در تزریق و سایر موارد دیگر بستگی دارد و نمی توان یک عامل را صرفا موثر در هزینه تزریق فیلر دانست.

علاوه بر موارد ذکر شده، نوع و برند استفاده از ژل رستیلن برای تزریق فیلر نیز در میزان هزینه ها تاثیر مستقیمی دارد. با توجه به این که هر شرکت فرمولاسیونی متفاوت دارد و کیفیت هر یک با دیگری متفاوت است، هزینه برخی از ژل ها بیشتر از دیگری می باشد. همچنین هیچ شرکت بیمه ای هزینه های ناشی از تزریق ژل را بر عهده نمی گیرد و تمامی هزینه های تزریق فیلر بر عهده شخص می باشد.

پس نمی توان برای تزریق فیلر رستیلن یک قیمت واحد را تعیین کرد. برای آگاهی از میزان هزینه های تزریق ژل می توانید از کلینیک هایی که filler injection را انجام می دهند درباره هزینه های آن تحقیق کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ