کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
تزریق ژل به کمر و موارد کاربردی آن

تزریق ژل به کمر و موارد کاربردی آن

صحبت از تزریق ژل، همواره یادآور عمل های زیبایی و اقدامات و تکنیک های ارتقای زیبایی صورت و بدن می باشد.

اما شاید تعجب کنید اگر بفهمید سال هاست فرایند تزریق فیلر به عنوان یکی موثر ترین و آسان ترین راه حل های درمانی برای رفع بسیاری از اختلالات سلامتی بدن مورد توجه قرار گرفته است.

تزریق ژل به کمر، یکی از موفق ترین کاربرد های تزریق ژل در عرصه ی اقدامات پزشکی بوده و می تواند در رفع بسیاری از مشکلات ستون فقرات و معضلات آن، نایج ایده آلی را به همراه داشته باشد.

تزریق ژل به کمر امر درستی است؟

تزریق ژل به کمر امروزه با پیشرفت های گسترده ی ابزار های پزشکی و زیبایی، به عنوان یکی از موثر ترین مسیر ها برای دستیابی به اهداف مختلف شناخته می شود.
تزریق ژل را نمی توان فرایندی محدود به بخش های خاصی از بدن دانست، بلکه با خواص متعدد در حوزه ی های مختلف زیبایی و درمانی، فرایند تزریق ژل به عنوان معجزه ای که می تواند باعث رفع و جلوگیری از بسیاری از مشکلات ناحیه ی کمر شود، تایید شده است.

بسته به نوع ماده ای که در فرایند تزریق پر کننده مورد استفاده قرار می گیرد، اهداف مختلفی در پروسه ی تزریق فیلر قابل دستیابی خواهند بود.

بخش اعظمی از بیماران مبتلا به درد کمر، از اختلالات و عیوب به وجود آمده در دیسک های بین مهره ای رنج می برند، معضلی که به راحتی با فرایند تزریق ژل قابل رفع خواهد بود.

 

تزریق ژل به کمر امر درستی است؟

 

از طرفی گاهی بر اثر فرایند تزریق ژل، کیفیت و ساختار دیسک های بین مهره ای افزایش یافته و از بروز اختلالات جدی ستون فقرات جلوگیری خواهد کرد.

تزریق ژل به عنوان یکی از مناسب ترین اقدامات حوزه ی درمان ناهنجاری های ستون فقرات، امروزه با احتمال بالای موفقیت و کمترین میزان آسیب به وجود آمده در دوران نقاهت، مورد توجه بسیاری از بیماران مبتلا به مشکلات مختلف ناحیه ی کمر قرار گرفته است.

روش انجام تزریق ژل به کمر چگونه است؟

فرایند تزریق ژل به کمر، پروسه ای است که در عین سادگی، تکنیک های حساسی دارد و کیفیت و صحت انجام این تکنیک ها برای دستیابی به نتیجه ی ایده آل و عدم بروز آسیب های احتمالی الزامی می باشد.

برای انجام فرایند تزریق فیلر، نیاز به بیهوشی عمومی یا درمان های جدی تر نخواهد بود، بلکه پروسه ی تزریق ژل با یک بی حسی موضعی در ناحیه ی کمر آغاز خواهد شد.

ناحیه ی هدف در انجام اقدامات لازم برای تزریق ژل، منطقه ای از کمر بوده که در آن جا دیسک های کمر قرار خواهند داشت که این دیسک ها ما بین مهره های ستون فقرات جای گرفته اند.

شروع فرایند تزریق ژل به کمر، با ایجاد سوراخی کوچک در ناحیه ی مورد نظر آغاز می شود. این سوراخ با یک سوزن توخالی ایجاد خواهد شد.

سوزن استفاده شده در فرایند تزریق فیلر بسیار نازک بوده و با طولی تنها چند میلی متر این منفذ را در ناحیه ی دیسک ایجاد می کند.ایجاد منافذ توسط این سوزن طی پروسه ی تزریق ژل با اشعه ایکس بررسی خواهد شد.

سپس در اقدام بعد لوله ی نازکی که باید تزریق ژل را انجام دهد از طریق این سوزن و منفذ ایجاد شده به فضای درون دیسک دسترسی داشته و تزریق پر کننده انجام خواهد شد.

فرایند تزریق فیلر بر خلاف بسیاری از عمل های زیبایی و درمانی، پروسه ای زمان بر نخواهد بود و اگر تزریق ژل توسط یک متخصص با تجربه و ماهر انجام شود، به حدود 10 الی 15 دقیقه زمان احتیاج خواهد بود.

مزایا استفاده از تزریق ژل برای کمر

شاید بتوان پروسه ی تزریق فیلر را، انقلابی در میان راه حل های درمانی آسیب های کمر و سایر اقدامات زیبایی و درمانی در نظر گرفت، چرا که انجام فرایند تزریق ژل مزایای منحصر به فردی را دارا می باشد که باعث می شود نتیجه ی به دست آمده از تزریق ژل، رضایت بخش و مطلوب باشد.

در میان مزیت های گسترده ی فرایند تزریق پر کننده، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- تزریق ژل را می توان آسان ترین راه حل درمانی برای درد های کمر و رفع معضلات دیسک کمر معرفی کرد. چرا که نیاز به عمل جراحی سنگین و خطرناک نداشته و فرایند کم خطر و زود بازدهی می باشد.

2- علاوه بر کوتاه بودن زمان لازم جهت تزریق ، دوران نقاهت نیز کوتاه بوده و عوارض جدی و مراقبت های بعد از تزریق ژل را به همراه نخواهد داشت.

3- بر اثر انجام تکنیک های تزریق پر کننده به کمر، هیچ گونه آسیب پوستی و یا زخم های جدی و ماندگار در ناحیه ی کمر ایجاد نخواهد شد و ظاهر پوست و بافت ناحیه ی کمر پس از تزریق فیلر تغییری نخواهد کرد.

4- ژل استفاده شده در فرایند تزریق ژل، به نسبت ایمپلنت ها و سایر موارد مورد استفاده در راه حل های متنوع درمان دیسک کمر، کمر خطر تر بوده و باعث ایجاد پاسخ های شدید بدن نخواهد شد و به این دلیل عوارض جانبی ناشی از تزریق پر کننده به بدن به حداقل خواهد رسید.

آیا می توان از تزریق ژل برای درمان کمر درد استفاده کرد؟

در گذشته، تنها راه حل های موجود برای درمان معضلات کمر و عوارض ناشی از ایجاد آسیب در دیسک های کمر، مربوط به کاشت ایمپلنت ها در بین مهره های ستون فقرات و یا ایجاد تغییراتی در بافت دیسک های کمر بود.

هر دوی این روش ها، مسیر هایی پر خطر و آسیب رسان بوده که احتمال بروز بهبودی کامل پس از آن ها نسبتا پایین بود.

تزریق ژل به ناحیه ی کمر به هدف درمان مشکلات ستون مهره ها، اصلاح آسیب های دیسک های بین مهره ای و کاهش درد های ناشی از این اختلالات طی چند سال گذشته به طور گسترده ای مورد توجه قرار گرفته است.

پزشکان و محققان بسیاری بر روی مکانیسم اثر تزریق ژل به کمر مطالعات لازم را انجام داده و احتمالات مثبت و منفی به دست آمده از تزریق ژل را بررسی کرده اند. نتایج بررسی های پیرامون فرایند تزریق فیلر، باعث معرفی فرایند شگفتی ساز تحت عنوان تزریق ژل به دیسک های کمر برای درمان درد های کمر شده است.

طی نتایج به دست آمده از تحقیقات پیرامون فرایند تزریق پر کننده، درد های کمر غالبا ناشی از اختلالات دیسک های کمر بوده و این اختلالات بر اثر تزریق فیلر به دیسک های موجود در فواصل بین مهره ای، در اکثر موارد به طور کامل برطرف خواهند شد.

دلیل موفقیت فرایند تزریق پر کننده در درمان و رفع دردهای ناحیه ی کمر، ماهیت ژل های استفاده شده در فرایند تزریق فیلر می باشند. ماده ی تزریق شده به کمر در پروسه ی تزریق پر کننده دارای خواص منحصر به فردی است که خواص ضد التهابی دارد.

در تزریق ژل در واقع ماده ای که در بدن وجود دارد مجددا با کیفیت تر و هدفمند تر به کمر تزریق می شود که اثرات مسکن و بازسازی بافت تخریب شده را خواهد داشت.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ