تزریق ژل

تزریق ژل به کف پا و مزایای آن

شاید تصور اینکه فرایند تزریق ژل برای مواردی جز اهداف زیبایی نیز به کار برده می شود کمی دور از باور باشد. اکثر مردم تزریق ژل را با انجام تغییرات زیبایی در صورت به یاد می آورند و شاید حتی تصور نکنند که تزریق ژل می تواند برای اهداف درمانی نیز مورد استفاده تزریق گیرد. علاوه بر فرایند هایی که به هدف تغییرات زیبایی شناختی و اصلاح عیوب اندامی انجام می شوند، پروسه های متعددی در زمینه ی اقدامات پزشکی و درمانی نیز وجود دارد که تزریق پر کننده به عنوان یکی از کاربردی ترین تکنیک ها می تواند در انجام آن ها موفق عمل کند.

مشاوره رایگان و دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز

تزریق ژل به کف پا و کاربرد های درمانی آن

بسیاری از افراد با افزایش سن یا بر اثر عادات و غلط متعدد نظیر پوشیدن کفش های نا مناسب و غیر استاندارد، دچار درد های مداوم و آسیب هایی در زمینه ی پاشنه و یا پنجه ی پا می شوند. پروسه ی تزریق ژل و تکنیک های درمانی آن می توان با ایجاد تاثیرات مثبت گسترده در بافت های به هم ریخته و ناراحت پا، تاثیرات چشمگیری را در رفع این احساس درد مداوم و آسیب های ثانویه داشته باشد. همچنین تزریق ژل به پا در اصلاح حالات به هم ریخته ی فرم پا نیز تاثیرات کم نظیری را می تواند به همراه داشته باشد. دلایل مختلفی برای تخریب بافت های چربی ناحیه ی کف پا و یا از بین رفتن بافت محافظ پاشنه ی پا وجود دارد، که در این حالت تزریق ژل به کمک ساختمان پا خواهد آمد.

بر اثر تاثیرات به دست آمده از تزریق پر کننده به کف پا، ساختارهای تخریب شده ی محافظتی کف پا تقویت شده و ترمیم خواهند شد و در واقع بر اثر تزریق فیلر از ایجاد آسیب های جدی تر و احساس درد های مداوم جلوگیری خواهد شد. نکته ی جالب این است که بر اثر بررسی هایی که در زمینه ی کاربردهای تزریق ژل اخیرا توسط پزشکان و محققان زیادی انجام و تایید شده است، تزریق ژل به پا می تواند در رفع و درمان زخم پای دیابتی نیز موثر واقع شود.

 

مطالب بیشتر: تزریق ژل لب

تزریق ژل به کف پا و کاربرد های درمانی آن

نحوه ی تزریق ژل به پاها چگونه است؟

در مرحله ی اول فرایند تزریق ژل به پا، ابتدا وضعیت ابتدایی پا بررسی شده و تغییرات لازم برای اعمال بررسی می شود. در این مرحله از تزریق فیلر با دریافت شرح حال از بیمار و بررسی وضعیت او، مسیر فرایند تزریق پر کننده تعیین شده و برای تکنیک های آن برنامه ریزی دقیقی مشخص خواهد شد. سپس برای شروع انجام تکنیک های تزریق ژل به بخش های مختلف پا، با استفاده از دارو هی بی حس کننده، بی حسی موضعی در ناحیه ای که قرار است در آن تزریق ژل صورت گیرد، انجام خواهد شد.

برای تعیین دقیق مقدار ژل مورد نیاز برای فرایند تزریق پر کننده، با بررسی وضعیت پا، هدفی که قرار است پروسه ی تزریق فیلر دنبال کند و جنس ژلی که در تزریق ژل مورد استفاده قرار می گیرد، مقدار دقیقی مشخص خواهد شد. سپس این مقدار در دفعات مختلف طی تکنیک های حساس تزریق ژل به بخش های مشخصی از پا تزریق خواهد شد. برای تزریق پر کننده، مقدار استاندارد و کنترل شده ای از ژل از طریق سوزن های بسیار ظریف و نازک به مناطق مورد نظر تزریق خواهد شد. فرایند تزریق ژل، پروسه ای زمان بر نخواهد بود و تمام تکنیک های تزریق ژل در هر جلسه در کمتر از نیم ساعت انجام خواهد شد و نتایج و اثرات قابل توجهی را در رفع مشکلات متفاوت موجود در مناطق مختلف پا، به دنبال خواهد داشت.

فواید و مزایای تزریق ژل به کف پاها

قطعا آنچه سب شده تا تزریق ژل به کف پا توجه عموم افراد را به خود جلب کند مزایای قابل توجه آن است. استفاده از این روش سبب شده تا بیمارانی که از احساس درد در ناحیه کف پا شکایت دارند بتوانند بدون نیاز به عمل‌های جراحی غیر تهاجمی نتایج رضایت بخشی را به دست آورند. در این راستا می‌توان موارد زیر را به عنوان مهم‌ترین فواید و مزایای تزریق ژل به کف پاها معرفی کرد:

  • غیر تهاجمی بودن تزریق ژل که سبب شده هیچ گونه زخم و خونریزی در حین انجام کار مشاهده نشود.
  • بدون درد بودن مراحل انجام تزریق ژل
  • عدم نیاز به استفاده از داروهای بیهوشی در طول تزریق ژل سبب شده تا بیمار بتواند بلافاصله بعد از اتمام جلسه درمانی به انجام کارهای روزانه خود بپردازد.
  • تنوع بالای ژل‌های موجود در بازار سبب شده تا هر فردی بتواند مناسب‌ترین نوع و برند را با توجه به شرایط خود انتخاب کرده و از نتیجه نهایی لذت ببرد.
  • ماندگاری بالای ژل‌ها در صورت انتخاب ژل معتبر و باکیفیت
  • عدم نیاز به گذراندن دوره نقاهت طولانی و اذیت کننده
  • تاثیر بسیار بالا در کاهش احساس درد در پاشنه پا

برای اینکه بتوانید به بهترین نتیجه بعد از تزریق ژل به کف پا برسید و از تمامی مزایای گفته شده در بالا بهره ببرید توصیه می‌شود حتما به یک کلینیک معتبر برای این منظور مراجعه کنید. کلینیک پوست و مو رز با حضور پزشک متخصص کشوری دکتر روحانی و تجهیزات استانداردی که دارد توانسته به یکی از بهترین‌های ایران تبدیل شود. به طوری که بیماران می‌توانند با خیال راحت به این مرکز مراجعه کرده و از خدمات تزریق ژل به کف پا به بهترین نحو ممکن بهره ببرند.

مطالب بیشتر: بهترین ژل تزریقی صورت

خطرات تزریق ژل به پاها

فرایند تزریق فیلر به پاها را می توان یک روش امن در نظر گرفت که به شرط انجام شدن توسط یک پزشک ماهر و با تجربه، هیچ گونه آسیب جدی و یا عوارض جانبی ماندگاری را به همراه نخواهد داشت. اما با وجود ایمن و بی خطر بودن، تغییرات ایجاد شده طی فرایند تزریق ژل و ورود یک ماده ی خارجی به بدن، واکنش هایی را از سمت بدن به دنبال خواهد داشت که در روز های ابتدایی دوران نقاهت فرایند تزریق ژل قابل مشاهده خواهند بود. موارد زیر، از جمله علائمی هستند که به عنوان عوارض جانبی پس از انجام پروسه تزریق ژل به پاها عنوان می شوند:

1- عفونت احتمالی
2- واکنش های آلرژیک
3- خونریزی موضعی
4- تغییر رنگ پوست
5- ضعف استخوان ، رباط ها و تاندون ها در اثر تزریق مکرر بیش از حد در همان ناحیه
6- آسیب عصبی
7- نازک شدن پوست و بافت نرم اطراف محل تزریق
8- درد و التهاب در مفصل
9- سفیدتر شدن یا روشن شدن پوست اطراف محل تزریق
10- افزایش موقتی قند خون

موارد ذکر شده، صرفا احتمالاتی هستند که برای روز های ابتدایی دوران نقاهت فرایند تزریق ژل بررسی می شوند و یک فرد تمامی آن ها را پس از تزریق فیلر تجربه نخواهد کرد. همچنین این عارضه ها و علائم به وجود آمده پس از تزریق پر کننده به پاها موقتی بوده و به شرط رعایت نکات مراقبتی و توصیه های بهداشتی در روز های ابتدایی پس از انجام تزریق ژل برطرف خواهند شد.

 

مطالب بیشتر: بهترین دکتر تزریق ژل در تهران

مراقبت های پس از تزریق ژل به پاها

نقش روز های ابتدایی پس از تزریق پر کننده به پاها بسیار موثر می باشد. چرا که کیفیت سپری شدن روز های ابتدایی دوران ترمیم و مراقبت بعد از تزریق ژل، تاثیرات قابل توجهی را در کیفیت نتیجه ی حاصل از فرایند تزریق ژل به پا و همچنین عدم بروز آسیب های ثانویه و عوارض جدی تری خواهد داشت. مهم ترین نکته برای مراقبت از پاها پس از انجام فرایند تزریق ژل این است که از کف پایتان در برابر هر آسیبی تا یک هفته پس از گذشت تزریق فیلر محافظت کنید.

در روز های ابتدایی پس از تزریق ژل راه رفتن خود را به حداقل برسانید، از دمپایی و یا کفش های استاندارد استفاده کنید و از برخورد هرگونه جسمی که باعث ایجاد آسیب در کف پا می شود جدا خودداری کنید. انجام اقدامات زیبایی مختلف نظیر پدیکور و سایر پروسه های درمانی و یا محافظتی از پا، تا دو هفته بعد از اتمام پروسه ی تزریق ژل به پا توصیه نمی شود. کبودی و تورم از جمله علائمی است که در روز های اولیه ی دوران مراقبتی فرایند تزریق ژل شاهد آن خواهید بود. برای به حداقل رساندن این عارضه ها پس از تزریق ژل و رفع هرچه سریع تر آن ها، می توانید از کمپرس های سرد در ناحیه ای که تزریق ژل به پاها در آنجا انجام شده است بهره ببرید.

همچنین توجه داشته باشید که برای جلوگیری از تشدید کبودی ها پس از فرایند تزریق فیلر، از مصرف دارو های رقیق کننده ی خون و یا مشروبات الکلی تا یک هفته پس از تزریق ژل به پا پرهیز کنید. همچنین مراقب بهداشت و سلامت پاها در دوران نقاهت فرایند تزریق پر کننده باشید. برای جلوگیری از ایجاد زخم و عفونت در ناحیه ای که تزریق ژل در آن جا صورت گرفته است، از ژل های آنتی باکتریال استفاده کنید و پس از گذشت روز سوم از انجام تزریق فیلر، شتسشوی روزانه ی پاها را فراموش نکنید.

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه با مشاورین زیبایی ما در کلینیک پوست و مو رز تماس بگیرید.

خط ویژه: 02148679

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ