کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
تزریق ژل به کف پا و مزایای آن

تزریق ژل به کف پا و مزایای آن

شاید تصور اینکه فرایند تزریق ژل برای مواردی جز اهداف زیبایی نیز به کار برده می شود کمی دور از باور باشد. اکثر مردم تزریق ژل را با انجام تغییرات زیبایی در صورت به یاد می آورند و شاید حتی تصور نکنند که تزریق ژل می تواند برای اهداف درمانی نیز مورد استفاده تزریق گیرد.

علاوه بر فرایند هایی که به هدف تغییرات زیبایی شناختی و اصلاح عیوب اندامی انجام می شوند، پروسه های متعددی در زمینه ی اقدامات پزشکی و درمانی نیز وجود دارد که تزریق پر کننده به عنوان یکی از کاربردی ترین تکنیک ها می تواند در انجام آن ها موفق عمل کند.

تزریق ژل به کف پا و کاربرد های درمانی آن

بسیاری از افراد با افزایش سن یا بر اثر عادات و غلط متعدد نظیر پوشیدن کفش های نا مناسب و غیر استاندارد، دچار درد های مداوم و آسیب هایی در زمینه ی پاشنه و یا پنجه ی پا می شوند.

پروسه ی تزریق ژل و تکنیک های درمانی آن می توان با ایجاد تاثیرات مثبت گسترده در بافت های به هم ریخته و ناراحت پا، تاثیرات چشمگیری را در رفع این احساس درد مداوم و آسیب های ثانویه داشته باشد.

همچنین تزریق ژل به پا در اصلاح حالات به هم ریخته ی فرم پا نیز تاثیرات کم نظیری را می تواند به همراه داشته باشد. دلایل مختلفی برای تخریب بافت های چربی ناحیه ی کف پا و یا از بین رفتن بافت محافظ پاشنه ی پا وجود دارد، که در این حالت تزریق ژل به کمک ساختمان پا خواهد آمد.

 

تزریق ژل به کف پا و کاربرد های درمانی آن

 

بر اثر تاثیرات به دست آمده از تزریق پر کننده به کف پا، ساختارهای تخریب شده ی محافظتی کف پا تقویت شده و ترمیم خواهند شد و در واقع بر اثر تزریق فیلر از ایجاد آسیب های جدی تر و احساس درد های مداوم جلوگیری خواهد شد.

نکته ی جالب این است که بر اثر بررسی هایی که در زمینه ی کاربردهای تزریق ژل اخیرا توسط پزشکان و محققان زیادی انجام و تایید شده است، تزریق ژل به پا می تواند در رفع و درمان زخم پای دیابتی نیز موثر واقع شود.

نحوه ی تزریق ژل به پاها چگونه است؟

در مرحله ی اول فرایند تزریق ژل به پا، ابتدا وضعیت ابتدایی پا بررسی شده و تغییرات لازم برای اعمال بررسی می شود. در این مرحله از تزریق فیلر با دریافت شرح حال از بیمار و بررسی وضعیت او، مسیر فرایند تزریق پر کننده تعیین شده و برای تکنیک های آن برنامه ریزی دقیقی مشخص خواهد شد.

سپس برای شروع انجام تکنیک های تزریق ژل به بخش های مختلف پا، با استفاده از دارو هی بی حس کننده، بی حسی موضعی در ناحیه ای که قرار است در آن تزریق ژل صورت گیرد، انجام خواهد شد.

برای تعیین دقیق مقدار ژل مورد نیاز برای فرایند تزریق پر کننده، با بررسی وضعیت پا، هدفی که قرار است پروسه ی تزریق فیلر دنبال کند و جنس ژلی که در تزریق ژل مورد استفاده قرار می گیرد، مقدار دقیقی مشخص خواهد شد.

سپس این مقدار در دفعات مختلف طی تکنیک های حساس تزریق ژل به بخش های مشخصی از پا تزریق خواهد شد. برای تزریق پر کننده، مقدار استاندارد و کنترل شده ای از ژل از طریق سوزن های بسیار ظریف و نازک به مناطق مورد نظر تزریق خواهد شد.

فرایند تزریق ژل، پروسه ای زمان بر نخواهد بود و تمام تکنیک های تزریق ژل در هر جلسه در کمتر از نیم ساعت انجام خواهد شد و نتایج و اثرات قابل توجهی را در رفع مشکلات متفاوت موجود در مناطق مختلف پا، به دنبال خواهد داشت.

خطرات تزریق ژل به پاها

فرایند تزریق فیلر به پاها را می توان یک روش امن در نظر گرفت که به شرط انجام شدن توسط یک پزشک ماهر و با تجربه، هیچ گونه آسیب جدی و یا عوارض جانبی ماندگاری را به همراه نخواهد داشت.

اما با وجود ایمن و بی خطر بودن، تغییرات ایجاد شده طی فرایند تزریق ژل و ورود یک ماده ی خارجی به بدن، واکنش هایی را از سمت بدن به دنبال خواهد داشت که در روز های ابتدایی دوران نقاهت فرایند تزریق ژل قابل مشاهده خواهند بود.

موارد زیر، از جمله علائمی هستند که به عنوان عوارض جانبی پس از انجام پروسه تزریق ژل به پاها عنوان می شوند:

1- عفونت احتمالی
2- واکنش های آلرژیک
3- خونریزی موضعی
4- تغییر رنگ پوست
5- ضعف استخوان ، رباط ها و تاندون ها در اثر تزریق مکرر بیش از حد در همان ناحیه
6- آسیب عصبی
7- نازک شدن پوست و بافت نرم اطراف محل تزریق
8- درد و التهاب در مفصل
9- سفیدتر شدن یا روشن شدن پوست اطراف محل تزریق
10- افزایش موقتی قند خون

موارد ذکر شده، صرفا احتمالاتی هستند که برای روز های ابتدایی دوران نقاهت فرایند تزریق ژل بررسی می شوند و یک فرد تمامی آن ها را پس از تزریق فیلر تجربه نخواهد کرد.

همچنین این عارضه ها و علائم به وجود آمده پس از تزریق پر کننده به پاها موقتی بوده و به شرط رعایت نکات مراقبتی و توصیه های بهداشتی در روز های ابتدایی پس از انجام تزریق ژل برطرف خواهند شد.

مراقبت های پس از تزریق ژل به پاها

نقش روز های ابتدایی پس از تزریق پر کننده به پاها بسیار موثر می باشد. چرا که کیفیت سپری شدن روز های ابتدایی دوران ترمیم و مراقبت بعد از تزریق ژل، تاثیرات قابل توجهی را در کیفیت نتیجه ی حاصل از فرایند Filler injection و همچنین عدم بروز آسیب های ثانویه و عوارض جدی تری خواهد داشت.

مهم ترین نکته برای مراقبت از پاها پس از انجام فرایند تزریق ژل این است که از کف پایتان در برابر هر آسیبی تا یک هفته پس از گذشت تزریق فیلر محافظت کنید.

در روز های ابتدایی پس از تزریق ژل راه رفتن خود را به حداقل برسانید، از دمپایی و یا کفش های استاندارد استفاده کنید و از برخورد هرگونه جسمی که باعث ایجاد آسیب در کف پا می شود جدا خودداری کنید.

انجام اقدامات زیبایی مختلف نظیر پدیکور و سایر پروسه های درمانی و یا محافظتی از پا، تا دو هفته بعد از اتمام پروسه ی تزریق ژل به پا توصیه نمی شود. کبودی و تورم از جمله علائمی است که در روز های اولیه ی دوران مراقبتی فرایند تزریق ژل شاهد آن خواهید بود.

برای به حداقل رساندن این عارضه ها پس از تزریق ژل و رفع هرچه سریع تر آن ها، می توانید از کمپرس های سرد در ناحیه ای که Filler injection در آنجا انجام شده است بهره ببرید.

همچنین توجه داشته باشید که برای جلوگیری از تشدید کبودی ها پس از فرایند تزریق فیلر، از مصرف دارو های رقیق کننده ی خون و یا مشروبات الکلی تا یک هفته پس از تزریق ژل به پا پرهیز کنید. همچنین مراقب بهداشت و سلامت پاها در دوران نقاهت فرایند تزریق پر کننده باشید.

برای جلوگیری از ایجاد زخم و عفونت در ناحیه ای که تزریق ژل در آن جا صورت گرفته است، از ژل های آنتی باکتریال استفاده کنید و پس از گذشت روز سوم از انجام تزریق فیلر، شتسشوی روزانه ی پاها را فراموش نکنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ