تزریق ژل

تزریق ژل به چانه و فرم دهی به این ناحیه از صورت

امروزه انجام جراحی های پلاستیک و عمل های زیبایی متخلف طرفداران بسیاری داشته و راه حل ثمر بخشی برای بهبود زیبایی و فرم اندام ها و بدن افراد است، تزریق ژل یکی از این راه حل های موثر است که به بیماران آقا و خانم در سنین مختلف توصیه می شود.

در ادامه امکان، تاثیرات و ماندگاری انجام این تزریق بر روی چانه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد که به شما توصیه می شود با مطالعه موارد زیر آگاهی های لازم را در این زمینه کسب کنید.

مشاوره سریع و رایگان تزریق ژل با پزشک متخصص

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

تزریق ژل به چانه

امروزه از آنجایی که افراد بیشتری برای اهداف زیبایی، به دنبال جایگزینی برای روش‌های جراحی برای بهبود ظاهر خود هستند، ژل تزریقی غیرتهاجمی به طور فزاینده‌ای محبوب شده است. با تزریق ژل به چانه برای فرم دهی و  بزرگ کردن چانه، شما نیز می‌توانید خط فک مشخص‌تری را داشته باشید. اثر فیلرای پوستی چانه در طول سال‌ها به دلیل علاقه روزافزون به ژل‌های  صورت محبوب شده‌اند. محبوبیت تزریق ژل چانه به این واقعیت مربوط می‌شود که برخلاف کارهای مربوط به چانه که نیاز به ایمپلنت دارند، راه‌حلی کوتاه‌مدت سفارشی برای بهبود ظاهر و فرم دهی چانه هستند. هدف اصلی تزریق ژل به چانه و فک کمک به ایجاد ویژگی‌های متعادل صورت است. تاثیر شگفت انگیزی که تقارن در ظاهر شما ایجاد می‌کند، غیر قابل انکار است.

تزریق ژل به چانه یک روش غیرتهاجمی، مورد تایید FDA و قابل استفاده برای تغییر شکل صورت شما هستند. علاوه براین همه ما با افزایش سن مقداری استخوان از دست می‌دهیم و با کوچک شدن استخوان فک، متوجه افتادگی گردن می‌شویم. تقریباً همه کسانی که به دنبال تقویت خط فک خود یا ایجاد یک چانه مشخص‌تر هستند، کاندیدای استفاده از تزریق ژل چانه می‌باشند!

تزریق فیلر به چانه توسط دکتر روحانه

آیا تزریق ژل به چانه درد دارد ؟

فرآیند تزریق ژل‌های پوستی معمولاً باعث ناراحتی قابل توجهی نمی‌شود. برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی را پس از درمان تجربه کنند که ممکن است شامل مقداری تورم، قرمزی و حساسیت پوست باشد. این عوارض موقتی هستند و باید به مرور زمان برطرف شوند.

آیا تزریق فیلر به چانه درد دارد ؟

ناراحتی در طول تزریق ژل  را می‌توان با استفاده از کرم بی حس کننده که قبل از تزریق پوست استفاده می‌شود، به حداقل رساند.

تزریق ژل به چانه یک درمان ایمن و موثر است تا زمانی که از یک متخصص پزشکی کاملاً مجرب و با تجربه برای تزریق فرمول استفاده کنید. اگر نگرانی یا سؤالی دارید، حتماً آنها را در جلسه مشاوره اولیه خود با پزشک خود مطرح کنید و از پرسیدن در مورد گزینه‌های مختلف که در دسترس شما هستند نترسید.

تزریق ژل به چانه و فرم دهی به این ناحیه از صورت

تزریق ژل در چانه چگونه است؟

چانه یکی از اجزای مهم صورت است که فرم و شکل آن تاثیر بسزایی در زیبایی صورت دارد. گاهی اوقات ممکن است چانه فرد با ترکیب صورتش همخوانی مناسبی نداشته باشد و همین موضوع منجر به تحت تاثیر قرار گرفتن چهره وی شود. در صورتی که این افراد از فرم چانه خود راضی نباشند و یا عواملی مانند افزایش سن و پیری، بافت‌های نرم چانه‌شان را از بین برده باشد به طوری که چانه به سمت عقب سوق داده شده باشد، می‌توان از متد بی‌خطری مانند تزریق ژل در چانه استفاده نمود. تزریق فیلر به چانه یکی از انواع خدمات زیبایی پرطرفدار می‌باشد که در صورت انجام تحت شرایط مناسب نتایج رضایت بخش و ماندگاری به دنبال خواهد داشت. اصولا این متد به نحو زیر انجام می‌شود:

عکس تزریق ژل به چانه

 1. ابتدا پزشک پوست ناحیه تزریق را ضد عفونی می‌کند. گاهی به درخواست زیباجو می‌توان از بی حسی موضعی مانند لیدوکائین قبل از شروع درمان استفاده نمود. در برخی موارد نیز لیدوکائین از قبل در سرنگ همراه با پرکننده پوستی مخلوط شده است.
 2. به شما اجازه داده می‌شود بنشینید تا پزشک ژل را تزریق کند. در طول تزریق، چند سی سی با توجه به فرم چانه و مدل ایده‌آل زیباجو در چانه و فک وارد می‌شود.
 3. تزریق پرکننده چانه با احتساب مرحله بی‌حسی و آماده سازی حدود 30 تا 60 دقیقه طول می‌کشد.

تزریق ژل در چانه چگونه است؟

تاثیرات ناشی از تزریق ژل به چانه

انجام تزریق ژل بر روی چانه مجموعه‌ای از مزایا و عوارضی را به دنبال دارد که پس از اتمام جلسه درمان قابل مشاهده خواهند بود. مواد پرکننده می‌توانند خط فک پایینی را تقویت کرده، نیمرخ را متعادل نموده و حالت کلی چانه را اصلاح کنند. تصادفی نیست که مشهورترین و موفق‌ترین افراد دارای چانه قوی و محکم هستند و این یکی از ویژگی‌هایی است که به تنهایی می‌تواند هاله‌ای از اعتماد به نفس و جذابیت را به افراد هدیه کند. تزریق ژل به چانه راهی آسان و بدون جراحی است که می‌تواند نتایج فوری را بدون خونریزی، دوران نقاهت و بستری شدن ایجاد کند.

زاویه دهی فک با تزریق ژل

تاثیر تزریق ژل برای چانه
 1. برجسته کردن چانه
 2. درمان چروک‌ها در این قسمت
 3. متقارن کردن چهره
مدت زمان ماندگاری تزریق ژل چانه این تکنیک تاثیر موقت داشته و براساس نوع ژل مورد استفاده، نحوه تزریق و مراقبت از خود در دوره نقاهت، ماندگاری آن متفاوت است.
مزایای تزریق ژل به چانه
 1. کوتاه بودن فرآیند تزریق
 2. نداشتن عوارض جدی
 3. هزینه  کم
 4. عدم آسیب به بدن
 5. زیبا کردن چهره

نمونه عکس قبل و بعد تزریق ژل به چانه در کلینیک رز

مطالب بیشتر: تزریق ژل یا چربی

فرم دهی صورت با تزریق ژل به چانه

با استفاده از تزریق ژل می‌توان فرم و شکل چانه را تغییر داده و بهبود بخشید. اصلاح سازی چانه به ایجاد یک تغییر چشمگیر در یک سوم پایین صورت کمک می‌کند و زمانی که با حجیم سازی گونه‌ها و خط فک ترکیب شود، می تواند صورت دلخواه اغلب خانم‌ها و آقایان را ایجاد کند. هدف از تزریق ژل در چانه می‌تواند یک یا چند مورد از موارد زیر باشد:

فرم دهی صورت با تزریق ژل به چانه

 1. تغییر اندازه کلی و حجم چانه: با استفاده از تزریق ژل می‌توان حجم چانه را به اندازه دلخواه افزایش داد و مدلینگ صورت را پیاده‌سازی نمود.
 2. تغییر اندازه طول چانه: برخی از افراد دارای چانه کوتاه و کوچک هستند، به همین دلیل ممکن است بخواهند اندازه آن را تغییر دهند. به منظور افزایش طول چانه‌های کوتاه از تزریق ژل‌های پرکننده استفاده می‌شود.

نقاط تزریق فیلر به چانه

 1. افزایش استحکام و رفع فرورفتگی چانه: با افزایش سن حجم چانه مانند نقاط دیگر بدن شخص تحلیل می‌رود و دچار فرورفتگی و پسروی خواهد شد. برای بهبود و رفع این موارد از تزریق ژل چانه استفاده می‌شود تا بافت چانه را تقویت کرد.
 2. متقارن کردن چانه: با استفاده از تزریق فیلر می‌توان چانه‌های نامتقارن را اصلاح و متقارن سازی نمود تا بتوان به درستی تناسب را بین اعضای صورت برقرار کرد.

مطالب بیشتر: هزینه تزریق ژل در کلینیک رز چقدر است؟

نتایج حاصل از تزریق فیلر به چانه

نتایج حاصل از تزریق ژل به چانه دائمی است؟

یکی از سوالات پرتکرار زیباجویان این است که آیا نتایج و اثرات حاصل از تزریق ژل به چانه دائمی است؟ ماندگاری و طول عمر آن چقدر است و آیا نیاز به تکرار تزریق هست یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که نتایج حاصل از تزریق ژل‌های چانه دائمی نیست و لازم است زیباجو بسته به نوع ژل تزریقی خود، هر چند ماه یک بار فیلر خود را تمدید نماید. هرچند برخی ژل‌های تزریقی وجود دارند که ماندگاری بالا و بسیار طولانی دارند اما تزریق این ژل‌ها به دلیل حضور طولانی مدت در زیر پوست که موجب بروز برخی واکنش‌ها در بدن می‌شود و عوارض و خطراتی به دنبال دارد، توصیه نمی شود. ماندگاری و طول عمر نتایج حاصل از انجام تزریق ژل به چانه بستگی به کیفیت و برند ژل مصرفی، ناحیه تزریق شده، حجم آن و همچنین نحوه تزریق توسط پزشک متخصص دارد.

در حالت کلی بازه زمانی تعریف شده برای ماندگاری تزریق ژل چانه با توجه به موارد گفته شده بین 3 الی 24 ماه است. در صورت سپری شدن مدت ماندگاری و از بین رفتن اثرات آن می‌توان بار دیگر برای تزریق ژل اقدام نمود؛ زیرا این روش بی‌خطر و کم تهاجمی است و آسیبی به سلامت زیباجو نمی‌رساند.

مزایای تزریق فیلر به چانه

مزایای تزریق ژل به چانه چیست؟

لازم است قبل از اقدام به هرگونه فعالیت زیبایی حتما در مورد مزایا و عوارض احتمالی آن روش اطلاعات کافی به دست بیاورید. پس از کسب اطلاعات، انتخاب یک مرکز معتبر و باتجربه در حوزه زیبایی مهمترین گام در این راه است. تزریق ژل به چانه و فک همانند تمامی روش‌های زیبایی دیگر دارای عوارض و مزایای منحصر به خود می‌باشد که در زیر با آن‌ها آشنا می‌شویم:

مزایا:

 1. از بین بردن چانه‌های دوقلو
 2. حجیم سازی طبیعی برای کسانی که ذاتا چانه‌های بسیار کوچک دارند
 3. از بین بردن نواقص و نامتقارن بودن چانه
 4. همگون و متوازن کردن خط فک و چانه با یکدیگر
 5. قابل استفاده بودن برای خانم‌ها و آقایان بالای 21 سال
 6. ایمن بودن و تایید آن توسط FDA
 7. ماندگاری بالا و ایمن نسبت به جراحی‌های پروتز گذاری
 8. رفع خطوط و چین و چروک‌های ناحیه چانه
 9. کوتاه بودن روند بهبودی و نداشتن دوران نقاهت

عوارض احتمالی تزریق فیلر به چانه

عوارض تزریق ژل به چانه

تاکنون عوارض خاصی در مورد تزریق ژل به چانه گزارش نشده است؛ با این حال اگرچه این نوع تزریق روشی غیر جراحی است، اما برخی از عوارض جانبی شایع مانند درد کم، تورم، کبودی خفیف، قرمزی و بی‌حسی را ممکن است به همراه داشته باشد. نکته‌ای که مطرح است این است که برخی افراد به دلیل مراجعه به آرایشگاه‌ها و مراکز غیر معتبر زیبایی جهت تزریق ژل چانه خود توسط یک فرد آموزش ندیده، دچار عوارض آزار دهنده‌ای همچون موارد زیر شده‌اند:

 1. گلوله شدن ژل در نواحی تزریق
 2. آسیب شدید بافتی به علت تجربه کم اپراتور یا پزشک
 3. عدم حصول نتیجه دلخواه
 4. قرمزی و التهاب شدید پوست و بافت

گاهی عوارض جانبی ناشی از مراجعه به آرایشگرها و افراد بی تجربه جدی خواهد بود، به عنوان مثال مواردی مانند ضعف عضلات صورت، لبخند ناهموار، مشکل در بلع یا آسیب به عصب‌های فک ممکن است ایجاد شود.

مطالب بیشتر: تزریق ژل گونه

مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر به چانه

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به چانه

فیلرهای پوستی از موادی مانند هیالورونیک اسید یا کلاژن ساخته می‌شوند که مستقیماً به پوست تزریق می‌شوند تا به کاهش چین و چروک و سایر آثار پیری بر روی پوست کمک کنند. برای تزریق فیلر به چانه مهم است که یک پزشک متخصص با تجربه را انتخاب کنید که آناتومی بافت پوست به خصوص رگ‌ها و عصب‌هایی که باید مراقب آن‌ها بود را درک کند. وی پس از اتمام کار خود، توصیه‌های مراقبتی را به شما گوشزد خواهد کرد که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 1. کاهش فعالیت‌های سنگین: انجام فعالیت‌های شدید به خصوص آن‌هایی که موجب اعمال فشار به یک سوم پایینی صورت می‌شوند باید به مدت 1 هفته محدود شوند زیرا موجب گردش خون بیشتر و ایجاد تورم، التهاب و به خطر افتادن نتیجه تزریق ژل می‌گردند.
 2. شستشو: بعد از گذشت 24 ساعت از تزریق ژل چانه، به طور مرتب (حداقل یک بار در روز) صورت خود را تمیز کرده و با آب ولرم آبکشی کنید تا خطر عفونت کاهش یابد.
 3. استفاده از کمپرس یخ: استفاده از کمپرس یخ بعد از تزریق ژل در چانه به منظور کاهش درد و جلوگیری از ورم و کبودی بسیار تاثیرگذار است.
 4. عدم ماساژ ناحیه تحت درمان: به منظور جلوگیری از کبودی، احساس درد و تغییر نتایج حاصل از تزریق ژل به چانه باید از ماساژ دادن اجتناب نمایید. اگر احساس می‌کنید ژل در چانه‌تان گلوله شده یا تکان می‌خورد، بدون ماساژ و دستکاری آن با پزشک خود تماس بگیرید.
 5. از محیط‌های گرم و آفتاب مستقیم دور بمانید: توصیه می‌شود پس از تزریق فیلر در چانه تا حداقل 1 هفته از آفتاب گرفتن، استفاده از سالن سولاریوم، سونا و حمام داغ اجتناب نمایید زیرا باعث نابودی ژل، فاسد شدن آن و یا حرکت آن به نقاط دیگر صورت شود.
 6. نحوه خوابیدن درست را بیاموزید: تا چند روز پس از تزریق بر روی صورت خود نخوابید (حالت دمرو) تا به آن‌ها فشار وارد نشود. توصیه می‌کنیم که به پشت بخوابید (طاق باز) و سر خود را با بالش بالا بیاورید.
 7. داروهای تجویزی پزشکتان را فراموش نکنید: در طی چند روز اول احتمالا دردهای مختصری را در نواحی تحت درمان تجربه خواهید کرد، در این مدت حتما از داروهای تجویزی پزشکتان به طور منظم استفاده کنید.

مطالب بیشتر: تزریق ژل به لب

هزینه تزریق ژل به چانه

هزینه تزریق ژل به چانه چقدر است؟

قیمت تزریق ژل در چانه بستگی به عواملی همچون منطقه جغرافیایی کلینیک زیبایی، نوع و برند ژل مورد استفاده، هزینه مواد مصرفی مانند داروی بی‌حسی، دستمزد پزشک و حجم ژل مورد نیاز برای تزریق ژل به چانه دارد. کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز با استفاده از بروزترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات پزشکی و بهترین برند ژل‌های پر کننده در کنار کادر فنی مجرب باعث رضایت حداکثری زیباجویانی شده است که طی سال‌های اخیر به این مرکز برای انجام متدهای مختلفی از جمله تزریق چربی، ژل، بوتاکس، کاشت مو و ابرو و … مراجعه نموده‌اند.

شما عزیزان می‌توانید از آلبوم عکس‌های خدمات زیبایی کلینیک رز به صورت آنلاین در سایت تخصصی ما دیدن نمایید و در صورت تمایل به تزریق چربی در این مجموعه، با شماره تلفن 02148679 تماس بگیرید و یا به شماره 09052106009 در نرم افزار واتس اپ پیام بدهید تا مشاوره اولیه را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه و چگونگی تزریق ژل چانه توسط دکتر روحانی، در این مرکز دریافت کنید.

5/5 (2 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *