تزریق ژل

تزریق ژل در پلک و نتیجه آن چیست؟

یکی از کاربرد های رایج ژل امروزه تزریق ژل به پلک است. در واقع تزریق فیلر به پلک بر اساس دو سبک عملکرد مورد استفاده قرار میگیرد. در اولین مورد تزریق پر کننده به پلک به علت این است که فرد می خواهد زیبا تر به نظر برسد و زیبایی مد نظر مراجعه کننده می باشد.

در رابطه با مورد دوم علت تزریق فیلر به پلک این موضوع است که فرد دارای اختلالی از نظر پلک های خود می باشد و به واسطه تزریق ژل به پلک این مشکل حل خواهد شد. در ادامه به بررسی تزریق فیلر به پلک به صورت مفصل تر خواهیم پرداخت.

مشاوره رایگان و دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز

اگر شما هم یکی از افرادی هستید که می خواهید برای افزایش زیبایی خود تزریق فیلر به پلک را انجام دهید می توانید هر آنچه که نیاز است تا در رابطه با تزریق پر کننده به پلک بدانید در این مقاله مطالعه نموده و در نهایت تصمیم نهایی خود را در رابطه با تزریق ژل به پلک بگیرید.

تزریق فیلر به پلک در چه مواردی قابل استفاده است؟

تزریق ژل به پلک کاربرد های بسیاری دارد و در موارد متنوعی مورد استفاده قرار میگیرد. اینکه شما به چه منظور بخواهد تزریق فیلر به پلک را انجام دهید کاملا بستگی به هدف شما و نظر پزشک معالج شما دارد. در این قسمت رایج ترین مواردی که به خاطر آن ها تزریق فیلر به پلک انجام می شود را مورد بررسی قرار داده ایم:

 1. بزرگتر نشان دادن چشم
 2. افزودن حجم به چشمان
 3. پرکننده پلک
 4. از بین بردن سیاهی دور چشم
 5. افزایش شادابی
 6. ایجاد تقارن میان دو چشم
 7. از بین بردن چین و چروک
 8. جوان تر به نظر رسیدن
 9. کمک کردن به افرادی که در هنگام خواب با بستن چشم ها مشکل دارند
 10. جوان سازی چشم ها
 11. از بین بردن افتادگی پلک

 

تزریق فیلر به پلک در چه مواردی قابل استفاده است؟

 

تزریق ژل به پلک چگونه انجام می شود؟

معمولا از ژل های مخصوصی برای تزریق فیلر به پلک استفاده می شود. ژل پلی ساکارید مصنوعی از جمله معروف ترین ژل مورد استفاده در تزریق فیلر به پلک است.

در واقع در تزریق ژل به پلک به ناحیه ای که مد نظر بیمار بوده و پزشک انجام تزریق را تایید نموده است، ژل در میزان مشخصی که با توجه به نظر پزشک تعیین خواهد شد تزریق می شود. معمولا اندازه ژل تزریقی متفاوت بوده و بر اساس صلاحدید پزشک و درخواست بیمار تعیین می شود.

ماندگاری تزریق پر کننده معمولا تا 9 ماه خواهد بود و پس از این زمان دوباره باید تزریق ژل انجام پذیرد. یکی دیگر از ژل های پرکننده در تزریق فیلر، پر کننده اسید هیالورونیک است.

در واقع در نوع دومی که ذکر کردیم عوارض و خطرات ناشی از ژل به مراتب کمتر خواهد بود و به راحتی می توان از تزریق پر کننده در پلک به منظور جوان سازی بدون هیچ نگرانی در رابطه با عوارض ناشی از آن استفاده نمود.

میزان تزریق ژل به پلک

میزان تزریق فیلر به پلک کاملا بستگی به شما و نوع درخواست شما و در نهایت تشخیص پزشک در رابطه با تزریق ژل به پلک دارد. در نهایت پس از آنکه شما برای پزشک خود به صورت کامل توضیح دادید که هدف شما از تزریق ژل به پلک چه چیزی است، پزشک شما با توجه به نوع پوست شما، ناحیه انتخابی، عارضه پیش آمده و سوابقی که شما در اختیار او قرار می دهید تصمیم میگیرد که چه میزان تزریق پر کننده به پلک شما مناسب خواهد بود.

خطرات ناشی از تزریق ژل به پلک

توجه داشته باشید زمانی که تصمیم به تزریق فیلر به پلک میگیرید باید به کلینیک معتبر و پزشکی حاذق مراجعه نمایید. در صورتی که تمامی نکات ذکر شده توسط پزشک را رعایت بنمایید هیچ مشکلی در رابطه با تزریق پر کننده برای شما ایجاد نخواهد شد. علاوه بر این تزریق ژل به پلک یکی از کم خطر ترین انواع جوان سازی پوست به شمار می رود.

خطرات زیر از جمله خطراتی هستند که ممکن است در شرایط خاصی در رابطه با تزریق فیلر به پلک ایجاد شود:

 1. بحران و مشکل پوستی
 2. مشکل در بینایی
 3. کبودی در ناحیه
 4. تورم در ناحیه
 5. در موارد غیر اصولی از دست دادن بیماری

توجه داشته باشید که تزریق فیلر به پلک باید توسط پزشک متخصص و در کلینیک های زیبایی که به صورت تخصصی تزریق ژل را انجام می دهند، انجام شود. انتخاب نادرست در رابطه با کلینیک سبب عوارض جبران نشدنی خواهد شد که در آینده نزدیک نه تنها شما زیباتر نمی شوید بلکه باید به جهت درمان عارضه ایجاد شده به دنبال راه حل و پزشک متخصصی باشد. به همین دلیل سعی کنید تا بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای انجام تزریق پر کننده به پلک انتخاب نمایید.

چه افرادی نباید تزریق ژل به پلک را انجام بدهند؟

برخی از افراد به دلیل اینکه دارای شرایط خاصی هستند نباید تزریق ژل را انجام دهند. البته برخی از افراد که نسبت به تزریق پر کننده به پلک دارای مشکل هستند می توانند تحت نظر پزشک و با رعایت نکات خاصی تزریق ژل به پلک را به انجام برسانند.

 1. افرادی که دارای چربی بیش از حد در پلک خود هستند
 2. سن فرد تزریق کننده ترجیحا بیش از 20 سال باشد
 3. افرادی که حساسیت پوستی دارند
 4. افرادی که دارای حساسیت چشمی هستند
 5. افرادی که دارای بیماری خود ایمنی هستند
 6. افرادی که دارای مشکلات قلبی و عروقی هستند
 7. افراد که دارای مشکل انعقاد خود هستند

مراقبت های پس از انجام تزریق فیلر به پلک

همانطور که می دانید برای آنکه عوارض ناشی از تزریق ژل به حداقل میزان خود برسند باید مراقبت هایی که پزشک معالج شما پس از تزریق ژل از شما درخواست دارد را به خوبی انجام دهید و تلاش کنید تا به جهت عدم رعایت موارد لازم دچار مشکل نشوید. موارد زیر بخشی از مواردی هستند که پس از انجام تزریق ژل به پلک باید انجام شوند:

 1. پس از تزریق فیلر تا جای ممکن مراقب نحوه خوابیدن خود باشید و تحت هیچ شرایطی تا زمانی که دوره نقاهت شما سپری شود بر روی صورت خود نخوابید.
 2. اگر که شما ورزشکار حرفه ای هستید تا زمانی که دوره نقاهت خود را پس از تزریق فیلر پشت سر بگذارید نباید به هیچ وجه ورزش های سنگین و پر تحرک را انجام دهید.
 3. به هیچ وجه مکانی که تزریق فیلر در آن انجام شده است دست کاری نکنید و اجازه بدهید تا در مدت زمان مشخص اگر کبودی برای شما ایجاد شده است از بین برود.
 4. سعی کنید به جهت کاهش کبودی ایجاد شده توسط تزریق پر کننده از کیسه یخ استفاده نمایید.
 5. اگر که پزشک معالج شما به جهت مراقبت پس از تزریق ژل به پلک دارویی تجویز کرده است به موقع دارو را مصرف نمایید.
 6. از مصرف نوشیدنی های الکلی در چند روز ابتدایی پس از تزریق فیلر تا جای ممکن پرهیز نمایید.
 7. تا جای ممکن از داروهایی که سبب انعقاد خون شما می شوند پس از تزریق فیلر خودداری نمایید.
 8. اگر که تزریق پر کننده به پلک در فصل تابستان انجام شده است تا جای ممکن سعی کنید در چند روز اولیه در آفتاب و گرما نمانید.
 9. به هیچ وجه پس از تزریق ژل ناحیه ای که Filler injection انجام شده است نخارانید و دست نزنید.
0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ