تزریق ژل

تزریق ژل به نوک بینی و فرم دهی آن

آیا می دانید بسیاری از علائم پیری صورت بر اثر کاهش حجم بافت پوست به وجود خواهند آمد؟ هدف تزریق ژل دقیقا رفع چنین مشکلی می باشد. بر اثر کاهش حجم بافت صورت، چین و چروک های ریز و درشت، خطوط اخم و پیشانی و گودی و کبودی صورت به مرور زمان ایجاد می شوند.

بر اثر تزریق ژل، این نقاطی که بخش اعظمی از حجم خود را از دست داده اند، بازسازی شده و بسیاری از عیوب پوستی برطرف خواهد شد. همچنین تزریق پرکننده های پوستی، امروزه جایگزین بسیاری از جراحی های زیبایی از جمله جراحی بینی نیز شده است.

شاید بتوان از تکنیک تزریق ژل و کاربرد ها گسترده ی آن، به عنوان جذابترین نتیجه ی پیشرفت علم و ابزار های پزشکی نام برد.

مشاوره رایگان و دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز

ژل به کدام نواحی تزریق می شود؟

تزریق ژل، اساسا با درمان هایی برای عیوب پوست صورت یادآوری می شود.

چین و چروک های ریز و درشت صورت که بر اثر دلایل مختلفی چون تغذیه ی نامناسب و سبک زندگی ناسالم به وجود آمده اند، با استفاده از تکنیک های تزریق پر کننده درمان خواهند شد.

بعضی از افراد به دلایل ژنتیکی مستعد مشکلات زیر چشم از قبیل گودی و کبودی زیر چشم می باشد. تزریق ژل به عنوان یک راه حل حتمی برای خلاصی از شر این معضل به این افراد توصیه می شود. از طرفی تغییر اندازه و حجم لب نیز از مهم ترین کاربردهای تزریق ژل در عرصه ی زیبایی می باشد.

حجم از دست رفته ی گونه ها و نواحی اطراف آن نیز مشکل دیگری است که به دلایل مختلف ممکن است به وجود آید و علاوه بر اینکه زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار می دهد باعث به هم خورد تناسب صورت نیز خواهد شد. تزریق ژل با بازیابی و تامین حجم از دست رفته ی صورت، در رفع این مشکل نیز موفق عمل خواهد کرد.

 

ژل به کدام نواحی تزریق می شود؟

 

اما علاوه بر اقصی نقاط صورت، ژل های پوستی برای بخش های دیگر بدن نیز کاربرد های فراوان دارند. تزریق پر کننده به گردن برای تسکین درد های گردن و رفع عیوب ستون استخوان ها در ناحیه ی گردن یکی از مهم ترین فواید فرایند تزریق فیلر ها می باشد.

همچنین اقداماتی برای درمان درد ها کمر و رفع معضلات ستون فقرات با استفاده از تکنیک های تزریق ژل امروزه در حال انجام است.

فرایند تزریق ژل برای رفع مشکلات اندامی و تناسب اندام ناحیه ساق و یا کف پا و جلوگیری و همچنین درمان مشکلات مربوط به بخش های مختلف پا نیز کاربرد دارد.

آیا می توان تزریق ژل به نوک بینی انجام داد؟

در سال های اخیر، پیشرفت های گسترده ای در زمینه ی اعمال مربوط به تغییرات بینی ایجاد شده است به گونه ای که دیگر عمل جراحی بینی تنها راه حل تغییر ساختار بینی نمی باشد.

تزریق ژل به بینی، راه حلی است برای افرادی که علاقه ای به جراحی های پلاستیک نداشته و به دنبال ایجاد تغییر در فرم بینی خود می باشند.

اساس تزریق پر کننده به بینی، همانند فرایند تزریق پرکننده های پوستی به سایر نقاط صورت بوده و از هیالورونیک اسید برای شکل دهی و تغییر فرم بینی استفاده می شود. تزریق فیلر راهی است که شما را به طور موقت به فرم ایده آل بینی خود می رساند.

امروزه تزریق ژل به بینی طرفداران فراوانی را به خود اختصاص داده، این محبوبیت به علت نتیجه ی مفید، امن بودن و سرعت عمل فرایند تزریق فیلر در مقایسه با جراحی های پلاستیک می باشد.

از طرفی ترمیم و یا تغییر ساختار بینی پس از انجام جراحی های پلاستیک، بسیار دشوار و پرهزینه می باشد اما در تزریق ژل به علت موقتی بودن نتیجه ی حاصل از آن، امکان ایجاد این تغییرات به راحتی وجود دارد.

تزریق بینی به ژل با اهداف گسترده ی زیبایی، یک روش کم خطر و آسان و بدون درد می باشد که می تواند عیوب ساختاری بینی را رفع کند. البته در بعضی از افراد که دارای بینی های بزرگ و گوشتی می باشند، تزریق ژل شاید نتواند در کوچک کردن اندازه ی این فرم بینی ها موفق باشد.

آمادگی قبل از تزریق ژل به نوک بینی

توجه به نکات و مراقبت هایی قبل از انجام فرایند تزریق ژل برای دریافت بهترین نتیجه و تاثیر از این اقدام، الزامی می باشد.

موارد زیر، بخشی از مراقبت های لازم در روز های قبل از شروع پروسه ی تزریق پرکننده های پوستی می باشد:

  1. برای جلوگیری از ایجاد کبودی های وسیع و یا خونریزی های احتمالی پس از تزریق ژل، مصرف هرگونه مسکن های رقیق کننده ی خون نظیر استامینوفن و یا آسپرین را یک هفته قبل از انجام تزریق ژل قطع کنید.
  2. در صورت ابتلا به بیماری های ویروسی مختلف در روز های منتهی به انجام تزریق ژل، به پزشک خود اطلاع دهید و درمان های ضد ویروسی را دریافت کنید.
  3. استفاده از هرگونه مواد جوان کننده ی پوست نظیر کرم ها و یا لوسیون های جوان کننده و جلوگیری کننده از پیری پوست را در روزهای منتهی به انجام تزریق پر کننده قطع کنید.
  4. دو هفته قبل از انجام تزریق زل، برای هیچگونه عمل جراحی نظیر جراحی های دندان، تاتو ها و یا مواردی این چنینی اقدام نکنید.
  5. برای جلوگیری از ایجاد درد و تورم های سنگین پس از تزریق ژل، از مصرف الکل، کافئین و غذاهای پرچرب، پر نمک و پرکربوهیدرات یک الی دو روز قبل از فرایند تزریق پرکننده های پوستی خودداری کنید.
  6. در دوران شیردهی و یا بارداری، از تزریق ژل پرهیز کنید.
  7. در هفته ی منتهی به فرایند تزریق ژل، از هرگونه درمان پوستی نظیر عکسبرداری ها، انواع لیزر ها و یا سایر اقدامات شیمیایی روی پوست خودداری کنید.
  8. در صورت سابقه ی ابتلا به بیماری های آلرژیک و یا استعداد بروز حساسیت به مواد خارجی مختلف، چند روز قبل از تزریق ژل به پزشک خود اطلاع دهید تا اقدامات لازم برای جلوگیری از بروز انواع واکنش های حساسیتی را انجام دهد.

موارد استفاده از تزریق ژل به نوک بینی

تزریق ژل به بینی، راه حل مناسبی برای افرادی است که از شکل و ساختار بینی خود رضایت ندارد. بر اثر تزریق فیلر به نواحی مختلف بینی، هدف های مختلفی قابل دسترسی خواهند بود.

برای مثال برآمدگی های نواحی فوقانی بینی بر اثر تزریق پر کننده، برطرف خواهند شد. همچنین رفع عیوب ساختاری و عدم تناسب بینی دیگر نتیجه ای است که می توان از طریق تزریق ژل به بینی به آن دست یافت.

رفع عیوب بینی استخوانی، یکی از موقعیت هایی است که درمان آن از طریق جراحی های پلاستیک به طور کامل موفقیت آمیز نخواهد بود چرا که بافت غضروفی بینی در این افراد کم بوده و نتیجه ی جراحی های پلاستیک قابل قبول نمی باشد.

تزریق ژل در این شرایط، ایده آل ترین راه حل برای دستیابی به نتیجه ی مورد نظر خواهد بود. همچنین انحراف بینی و یا افتادگی بینی از دیگر مشکلاتی است که از طریق تزریق ژل به بینی می تواند قابل حل باشد.

فرایند Filler injection به بینی حتی در رفع نواقص نتیجه ی به دست آمده از جراحی های پلاستیک پیشین بینی نیز موفق عمل خواهد کرد.

اگر با مشکلات این چنینی رو به رو هستید، توصیه می شود با مراجعه به یک کلینیک معتبر، با فرایند تزریق پر کننده به بینی بیشتر آشنا شوید و تجربه ی این معجزه و نتایج دلپذیر آن را به خود هدیه دهید.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ