تزریق ژل

نحوه تزریق ژل به نوک بینی و فرم دهی آن

سالانه افراد بسیار زیادی برای داشتن چهره‌ای زیبا و بینی خوش فرم تن به انجام عمل‌های جراحی زیبایی می‌دهند. متاسفانه تمامی افراد بعد از انجام عمل جراحی بینی از نتیجه کار راضی نبوده و شاهد عوارض جانبی بسیاری در نتیجه انجام آن می‌شوند. در چند سال اخیر تزریق ژل به نوک بینی توانسته جایگزین خوبی برای عمل‌های جراحی پرهزینه و خطرناک باشد. به این صورت که کاندیدهای انجام عمل جراحی بینی می‌توانند به کلینیک‌های زیبایی مراجعه کرده و بدون نیاز به ایجاد برش و بیهوشی ایرادهای بینی خود را به کمک تزریق ژل برطرف کنند. هزینه تزریق ژل به نوک بینی در مقایسه با عمل‌های جراحی تهاجمی خیلی کمتر بوده و دارای ماندگاری بالایی است. اگر شما نیز از فرم بینی خود ناراضی هستید و از طرفی دیگر تمایلی به انجام عمل‌های جراحی را ندارید می‌توانید به کلینیک زیبایی رز مراجعه کرده و از خدمات تزریق ژل به نوک بینی توسط پزشک متخصص دکتر روحانی بهره ببرید. همچنین شما را به خواندن مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم تا قبل از اقدام به هر کاری با نکات مهم و جزئیات آن آشنا شوید.

تزریق ژل به نوک بینی و فرم دهی آن

آیا می دانید بسیاری از علائم پیری صورت بر اثر کاهش حجم بافت پوست به وجود خواهند آمد؟ هدف تزریق ژل دقیقا رفع چنین مشکلی می باشد. بر اثر کاهش حجم بافت صورت، چین و چروک های ریز و درشت، خطوط اخم و پیشانی و گودی و کبودی صورت به مرور زمان ایجاد می شوند.

مشاوره سریع و رایگان تزریق ژل با پزشک متخصص

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

مطالب بیشتر: تزریق ژل به بینی

ژل به کدام نواحی تزریق می شود؟

آیا می توان تزریق ژل به نوک بینی انجام داد؟

تا چند سال پیش تنها راه برای رفع مواردی مانند قوز بینی و یا افتادگی نوک بینی انجام عمل جراحی زیبایی و ترمیمی (رینوپلاستی) بود که به نوبه خود با مزایا و عوارض خاصی همراه می‌شد. اما در سال‌های اخیر شاهد پیشرفت‌های گسترده‌ای در زمینه امور مراقبت از زیبایی بوده‌ایم و به جرات می‌توانیم بگوییم که دیگر عمل جراحی بینی تنها راه حل تغییر ساختار بینی نمی‌باشد. احتمالا تا به الان مطالب مختلفی را در مورد فیلرها یا همان ژل‌های تزریقی شنیده‌اید که برای حجم دهی و یا زاویه سازی مناطق مختلف صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند. فیلرها قدم در راهی فراتر از تزریق به گونه و لب‌ها و… گذاشتند و تزریق ژل به نوک بینی راه حلی نیمه دائمی و موثر برای افرادی شد که نوک بینیشان دچار افتادگی شده و یا غضروف نوک بینی ندارند.

در حالت کلی آن دسته از خانم‌ها و آقایانی که به هر دلیلی علاقه‌ای به انجام جراحی‌های پلاستیک ترمیمی یا زیبایی ندارند و در عین حال به دنبال ایجاد تغییر در فرم بینی خود می‌باشند، کاندیدهای مناسبی برای تزریق ژل در نوک بینی هستند. اساس تزریق پرکننده (فیلر) به بینی، همانند فرایند تزریق آن‌ها به سایر نقاط صورت مانند لب‌ها است و از هیالورونیک اسید برای شکل دهی و تغییر فرم بینی استفاده می‌شود. تزریق فیلر راهی است که در کمترین زمان ممکن شما را به طور موقت به فرم ایده آل بینی خود می‌رساند.

تزریق فیلر یا عمل نوک بینی؟

تزریق ژل یا جراحی نوک بینی؟

امروزه تزریق ژل به نوک بینی طرفداران زیادی را در سراسر دنیا به ویژه ایران به خود اختصاص داده است و علت این محبوبیت به یمن وجود ایمن بودن تزریق برای سلامتی انسان و سرعت عمل فرایند تزریق فیلر در مقایسه با جراحی‌های پلاستیک می‌باشد. از طرفی ترمیم و یا تغییر ساختار بینی بوسیله جراحی‌های پلاستیک بسیار دشوار، ریسکی و پرهزینه می‌باشد اما طی تزریق ژل به علت موقتی بودن نتیجه حاصل از آن، امکان ایجاد تغییر در فرم ایجاد شده توسط ژل به راحتی وجود دارد. تزریق ژل به نوک بینی با اهداف گسترده زیبایی، یک روش کم خطر و آسان و بدون درد می‌باشد که می‌تواند عیوب ساختاری نوک بینی را رفع کند؛ البته در بعضی از افراد که دارای بینی‌های بزرگ و گوشتی هستند، تزریق ژل شاید نتواند در کوچک و خوش فرم کردن اندازه و شکل آن‌ها موفقیت آمیز باشد. افرادی که بین جراحی و فیلر، تزریق ژل را انتخاب می‌کنند لازم است که کلینیک‌های معتبری را انتخاب کنند که علاوه بر داشتن پزشک با تجربه، از برندهای استاندارد و با کیفیت فیلرها استفاده کنند تا بهترین نتیجه را پس از تزریق داشته باشند.

آمادگی قبل از تزریق ژل به نوک بینی

توجه به نکات و مراقبت‌های توصیه شده قبل از انجام فرایند تزریق ژل به نوک بینی برای داشتن بهترین نتیجه الزامی است. موارد زیر، بخشی از مراقبت‌های لازم در روزهای قبل از پروسه تزریق پرکننده می‌باشد:

  1. برای جلوگیری از ایجاد کبودی‌های وسیع و یا خونریزی‌های احتمالی حین و پس از تزریق ژل، مصرف هرگونه مسکن‌ و رقیق کننده‌های خون نظیر آسپرین را یک هفته قبل از انجام تزریق ژل (تحت نظر پزشکتان) قطع کنید.
  2. در صورت ابتلا به بیماری‌های ویروسی مختلف در روزهای منتهی به انجام تزریق ژل، به پزشک خود اطلاع دهید و درمان‌های مخصوص ویروس‌ها را دریافت کنید.
  3. استفاده از هرگونه مواد جوان کننده پوست نظیر کرم‌ها و یا لوسیون‌های جوان کننده و جلوگیری کننده از پیری پوست را در روزهای منتهی به انجام تزریق فیلر قطع کنید.
  4. دو هفته قبل از انجام تزریق ژل برای هیچگونه عمل جراحی نظیر جراحی‌های دندان، تاتو و دیگر موارد این چنینی اقدام نکنید.
  5. برای جلوگیری از ایجاد درد و تورم‌های سنگین پس از تزریق ژل، از مصرف الکل، کافئین و غذاهای پرچرب، پر نمک و پرکربوهیدرات 1 الی 2 روز قبل از جلسه تزریق ژل نوک بینی خودداری نمایید.
  6. در دوران شیردهی و یا بارداری، از تزریق ژل پرهیز کنید.
  7. در هفته منتهی به فرایند تزریق ژل از هرگونه درمان پوستی نظیر عکسبرداری با اشعه، انواع لیزرها و یا سایر اقدامات شیمیایی روی پوست خودداری کنید.
  8. در صورت سابقه ابتلا به بیماری‌های آلرژیک و یا استعداد بروز حساسیت به مواد خارجی مختلف، چند روز قبل از تزریق ژل به پزشک خود اطلاع دهید تا اقدامات لازم برای جلوگیری از بروز انواع واکنش‌های حساسیتی را انجام دهد.

مطالب بیشتر: مراقبت بعد از تزریق ژل

موارد استفاده از تزریق ژل به نوک بینی

تزریق ژل به نوک بینی یا “عمل بینی 15 دقیقه‌ای” راه حل مناسبی برای افرادی است که از شکل و ساختار بینی خود رضایت ندارد. با تزریق فیلر به نواحی مختلف بینی، هدف‌های مختلفی قابل دسترس خواهد بود برای مثال برآمدگی‌های نواحی فوقانی بینی بر اثر تزریق پر کننده برطرف خواهند شد و همچنین رفع عیوب ساختار نوک بینی که باعث عدم تناسب این قسمت با سایر نقاط بینی می‌شود، دیگر نتیجه‌ای است که می‌توان از طریق تزریق فیلر به نوک بینی به آن دست یافت. رفع عیوب بینی استخوانی، یکی از مسائلی است که ترمیم آن از طریق جراحی ‌ای پلاستیک به طور کامل موفقیت آمیز نخواهد بود چرا که تراکم بافت غضروفی بینی در این دست از افراد کم بوده و نتیجه جراحی پلاستیک قابل قبول نخواهد بود.

بنابراین تزریق ژل در این جور موارد، ایده آل‌ترین راه حل برای دستیابی به نتیجه  مورد نظر  و رضایت بخش خواهد بود. پس اگر با مشکلات این چنینی رو به رو هستید، توصیه می‌شود با مراجعه به یک کلینیک معتبر، با فرایند تزریق پر کننده به بینی بیشتر آشنا شوید و تجربه این معجزه و نتایج دلپذیر آن را به خود هدیه دهید.

مطالب بیشتر: هزینه تزریق ژل چقدر است؟

آیا تزریق ژل به نوک بینی برای فرمدهی تصمیم درستی است؟

به تزریق ژل به نوک بینی رینوپلاستی غیرجراحی یا رینوپلاستی مایع (liquid rhinoplasty) نیز گفته می‌شود. این روش شامل تزریق یک ماده پرکننده (ژل) مانند اسید هیالورونیک در زیر پوست ناحیه نوک بینی به منظور تغییر موقت ساختار بینی است. جراحان پلاستیک این متد ترمیمی را کارآمد و ایمن می‌دانند، هرچند ممکن است فرد دچار برخی از عوارض جانبی رایج مانند قرمزی موقتی شود. رینوپلاستی مایع یک روش سرپایی است که بسیار راحت‌تر از متدهای جراحی انجام می‌شود و یک پزشک آموزش دیده می‌تواند این کار را در 15 دقیقه یا کمتر انجام دهد به طوری که در برخی موارد شما می‌توانید همان روز به محل کار خود بازگردید. از دیگر مزایای تزریق فیلر به نوک بینی نسبت به جراحی می‌توان به هزینه بسیار کمتر آن اشاره کرد.

در مورد اینکه آیا تزریق ژل به نوک بینی تصمیم درستی است یا نه باید بگوییم به نظر و سلیقه شما بستگی دارد! طی سال‌های اخیر تقریبا تمام زیباجویان و پزشکان کلینیک تخصصی پوست و مو رز از نتایج این متد راضی بوده‌اند. با این حال باید توجه داشت که در اکثر موارد نتایج حاصل از این روش حدودا 6 ماه یا کمتر دوام خواهد داشت و باید هر چند وقت یکبار برای شارژ آن اقدام نمایید.

مطالب بیشتر: بهترین دکتر تزریق ژل در تهران

هزینه تزریق ژل به نوک بینی چقدر است؟

با توجه به قوانین موجود وزارت بهداشت در مورد هزینه‌های خدمات پوستی و عمل‌های زیبایی، لازم است تاکید کنیم که هزینه تزریق ژل به نوک بینی شامل بیمه نمی‌شوند. بنابراین افراد متقاضی برای تزریق فیلر باید از هزینه شخصی خود برای پرداخت هزینه استفاده کنند. داروهایی که متخصصان زیبایی برای مراقبت‌های بعد از تزریق ژل تجویز می‌کنند، مجاز و مورد تائید وزارت بهداشت هستند و برای تهیه این داروها به راحتی می‌توانید از حمایت بیمه‌گر درمانی خود استفاده نمایید. شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از هزینه تزریق ژل می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز به صورت کاملا رایگان از طریق شماره  02148679 در ارتباط باشید.

همچنین می‌توانید از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09052106009 تمامی سوالات خود در این رابطه و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید و یا به صورت حضوری از راهنمایی‌های پزشک ارزشمند آقای دکتر رضا روحانی بهره ببرید. ایشان طی تزریق ژل در نوک بینی ، ماده پرکننده را در لایه‌های عمیق پوست نوک بینی شما تزریق می‌کنند تا شکل خود را به مدت طولانی‌تری حفظ کند؛ این کار می‌تواند ظاهر بینی شما را به شکل دلخواهتان تغییر دهد. کلینیک زیبایی رز متخصص در امور زیبایی و مراقبت از زیبایی، با هدف رساندن افراد به ظاهر ایده آل مورد نظر خود، فعالیت می‌کند و نتیجه تلاش‌های ما در این مجموعه رضایتمندی مشتریان عزیزمان در سراسر ایران می‌باشد.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *