کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
تزریق ژل به صورت و فواید آن چیست؟

تزریق ژل به صورت و فواید آن چیست؟

با پیشرفت علم و تکنولوژی، راه های درمان بسیاری برای نارضایتی های حاصل از افزایش سن به وجود آمده است. یکی از این نارضایتی ها، ایجاد چین و چروک های عمیق در نقاط مختلف صورت است. این چین و چروک های عمیق توسط بیشتر روش های درمانی به طور کامل درمان نمی شوند ولی تزریق ژل می تواند نتایج بسیار ایده آلی برای چین و چروک ها ایجاد کند.

این چین و چروک ها در صورت درمان نشدن، با گذشت زمان و در معرض اشعه های مضر خورشید قرار گرفتن، عمیق تر می شوند و چهره شما را پیر تر از سن نشان می دهند. همچنین با گرفتن نشاط و جوانی از صورت ممکن است به اعتماد به نفس فرد آسیب بزنند و زندگی اجتماعی وی را تحت تاثیر قرار دهند. پزشکان و متخصصان معمولا برای درمان این چین و چروک ها تزریق ژل را پیشنهاد می کنند.

البته تزریق ژل فقط برای از بین بردن چین و چروک صورت کاربرد ندارد و با موارد استفاده گوناگون و نتایج بسیار رضایت بخش خود به سرعت در حال محبوب شدن است. عوارض جانبی تزریق فیلر به صورت بسیار نادری اتفاق می افتند ولی با این حال با انتخاب پزشک و کادر پزشکی مجرب و توانا می توانید به راحتی از بروز عوارض جانبی، جلوگیری کنید.

تزریق ژل به کدام نواحی صورت انجام می گیرد؟

تزریق ژل به صورت می تواند راه درمانی برای بسیاری از مشکلات باشد. این تزریق معمولا برای از بین بردن چین و چروک های بخش های مختلف صورت به کار می رود. شما می توانید با انتخاب نوع ژل مورد استفاده در تزریق فیلر تصمیم بگیرید که نتایج بعد از این فرآیند، فوری یا تدریجی حاصل شوند. پزشکی متخصص می تواند در انتخاب نوع ژل به شما کمک کند.

تزریق ژل معمولا از کم عمق ترین تا عمیق ترین چروک ها را درمان می کند. به طور معمول با افزایش سن، زیاد در معرض نور آفتاب بودن، سیگار کشیدن، کاهش وزن و مبتلا شدن به  بعضی بیماری ها از حجم پوست کاسته شده و چین و چروک های صورت عمیق تر می شوند. تزریق فیلر از معدود راه های درمان کامل این چین و چروک های عمیق بوده و نتایج حاصل از آن در بیشتر موارد بسیار رضایت بخش است.

تزریق ژل علاوه بر اینکه باعث کشیدگی پوست و کلاژن سازی می شود بخش هایی از صورت که حجم از دست داده اند را پرتر می کند. به همین دلیل از این روش برای حجیم تر کردن لب ها استفاده می شود. از تزریق ژل برای تقارن ایجاد کردن در قسمت های مختلف صورت نیز استفاده می شود. برای مثال، با استفاده تزریق فیلر خط لب را متقارن می کنند.

 

تزریق ژل به کدام نواحی صورت انجام می گیرد؟

 

تزریق ژل معمولا نتایج سریعی حاصل می کند. البته شما می توانید با انتخاب نوع ژل تزریق شده، سرعت بروز نتایج را تعیین کنید. همچنین تزریق ژل بازه زمانی کمی برای بهبود و بازیابی نیاز دارد و خود فرآیند تزریق فیلر در حداکثر چند ساعت انجام می شود. بنابراین این روش برای کسانی که محدودیت زمانی دارند یکی از ایده آل ترین روش ها محسوب می شود.

مزیت ها و فواید استفاده از تزریق ژل به صورت

با توجه به اینکه تزریق ژل نیاز به جراحی ندارد، دوران بهبود و بازیابی بیمار پس از انجام تزریق، بسیار کم بوده و بیمار به زودی می تواند کار های روزانه خود را انجام دهد و نیاز به استراحت طولانی ندارد. نتایج حاصل از تزریق ژل طبیعی بوده و عمیق ترین چین و چروک ها با تزریق فیلر از بین می روند بنابراین با انجام این تزریق جوانی و شادابی  در زمانی کم به پوست شما بر می گردد.

ژل های تزریق شده در تزریق فیلر مشمول مواد زیست سازگاری مانند اسید هیالورونیک، اسید پلی ال لاکتیک و هیدروکسیل آپاتیت کلسیم اند که علاوه بر افزایش حجم پوست کلاژن سازی را در آن تحریک می کند و این ماده به تقویت و جوان سازی پوست شما کمک می کند. همچنین اسید هیالورونیک موجود در ژل های تزریق شده از پرکننده های طبیعی بدن است.

علاوه بر این ها، شما می توانید با توجه به هدفی که از تزریق ژل دارید، ژل مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای مثال شما می توانید بین فوری حاصل شدن نتایج یا تدریجی حاصل شدن نتایج از بین بردن چین و چروک صورت انتخاب کنید و در بسیاری موارد حق انتخاب دارید. همچنین تزریق فیلر از راه های ایمن و کم خطر برای از بین بردن چین و چروک ها محسوب می شود.

هزینه ی استفاده از  تزریق ژل با وجود نتایج فوری و رضایت بخش و بازه زمانی بازیابی بسیار کم، بسیار مقرون به صرفه است. تزریق فیلر نسبت به بسیاری از روش های دیگر برطرف کردن چین و چروک صورت، با نتایج مشابه، هزینه ی کمتری دارد. تزریق ژل از معدود روش هایی است که نتایج دلخواهتان را در زمان کم و بدون بیهوشی و جراحی حاصل می کند.

رفع چین و چروک و جوانسازی پوست صورت با تزریق ژل

در روش تزریق ژل ، درمان سریع و راحت انجام می شود. پزشک ژل را به صورت قطره های کوچک به زیر پوست شما تزریق می کند. برای انجام تزریق فیلر نیاز به بیهوشی نیست و فقط ممکن است از بی حسی های موضعی استفاده شود. بنابراین پس از انجام فرآیند تزریق ژل خودتان می توانید به خانه برگردید و کار های روزانه خود را انجام دهید.

برخلاف تزریق ژل، بسیاری از روش های درمان چین و چروک ها، برای چروک هایی که در طول زمان عمیق شده اند، راه حل مناسبی نیستند.  تزریق فیلر از معدود روش هایی است که عمیق ترین شکاف ها و چین و چروک ها را با افزایش کشیدگی پوست و افزایش حجم و همچنین تحریک کلاژن سازی پوست به طور رضایت بخشی از بین می برد.

البته هر نوعی از ژل مناسب هدف خاصی است و در تزریق فیلر همه ی انواع ژل نتایج و ویژگی های یکسان ندارند. پزشک متخصص به شما کمک می کند که ژل مناسب خود را انتخاب کنید تا بیشترین رضایت ممکن از تزریق ژل حاصل شود. به طور کلی نتایج حاصل توسط بیشتر ژل ها، نتایجی فوری اند. در بین ژل های رفع چین و چروک صورت، ژل های اسید هیالورونیک محبوب ترین دسته اند.

هرچند عوارض جانبی ناشی از تزریق ژل بسیار نادر ایجاد می شوند ولی شما می توانید با انتخاب پزشکی با تجربه و توانا در زمینه Filler injection ، از اتفاق افتادن این عوارض جانبی پیشگیری کنید. ماندگاری اثر  رفع چین و چروک ها توسط ژل در افراد متفاوت است. برای بیشتر افراد در طول سال به دو یا سه جلسه درمان نیاز است و در بعضی دیگر نتایج تزریق ژل به مدت  یک سال یا بیشتر ماندگاری دارند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ