تزریق ژل

تزریق ژل به شقیقه ها و مراقبت های بعد از آن چیست؟

بیشتر افراد از تزریق پرکننده ها برای افزایش حجم و بهبود ظاهر لب ها آگاه هستند، اما آیا می دانید با تزریق ژل نیز می توانید در سایر قسمت های صورت برای جایگزینی حجم از دست رفته و به حداقل رساندن علائم پیری استفاده کنید.

منطقه ای که غالباً از آن غافل می شویم شقیقه ها هستند زیرا از دست دادن حجم در شقیقه ها می تواند تأثیر عمیقی بر ظاهر صورت داشته و باعث می شود ما بسیار پیرتر به نظر برسیم.

غالباً ارزیابی دقیق صورت توسط یک پزشک متخصص با تجربه انجام می گیرد تا متوجه شوید که افزایش حجم توسط پرکننده ها به شقیقه ها می تواند تاثیر بسزایی در ظاهر شما داشته باشد. تزریق ژل برای درمان شقیقه ها هنگامی که به عنوان بخش مهمی از یک دوره درمانی جوان سازی صورت در نظر گرفته شود، می تواند شما را با طراوت و جوان تر به نظر برساند.

مشاوره رایگان و دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز

کاربرد های تزریق ژل به شقیقه ها چیست؟

با گذشت زمان و افزایش سن موهای شقیقه اغلب اولین نواحی هستند که خاکستری یا سفید می شوند. شقیقه های صورت همچنین تاثیرات زیادی در زیبایی ظاهر دارند. شقیقه ها مناطقی هستند که معمولا برای رفع سردرد های تنشی می توان آن ها را ماساژ داد.

اگر می خواهید چین و چروک و فرو رفتگی های شقیقه ها را کاهش دهید می توانید از تزریق فیلر برای برطرف کردن ایرادات استفاده کنید. تزریق ژل به دلیل سازگاری با بدن انسان به عنوان یک پرکننده پوستی انتخاب مناسبی است. در حقیقت این ماده در بدن انسان ها وجود دارد و به عنوان شبکه ای عمل می کند که مواد مغذی اساسی را از جریان خون به سلول های پوستی منتقل می کند.

روند طبیعی پیری روی شقیقه ها نیز تأثیر می گذارد و همچنین باعث می شود تا بافت و همبستگی را در آنجا از دست دهد. از دست رفتن حجم باعث می شود که شقیقه ها به سمت داخل شیب پیدا کنند. تزریق ژل یک روش عالی برای پر کردن این منطقه است.

 

کاربرد های تزریق ژل به شقیقه ها چیست؟

 

تزریق پرکننده های پوستی برای شقیقه ها بسیار مؤثر است. تزریق ژل برای شقیقه ها به منظور جوانسازی و ترمیم آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید که بیش از حد محدب بودن شقیقه ها نیز می تواند شکل و فرم صورت شما را مختل کند. شقیقه های توخالی همچنین می توانند صورت شما را پیرتر نشان دهند. هدف از استفاده از پرکننده برای شقیقه ها بهبود چهره شما می باشد.

اثرات تزریق ژل به شقیقه ها بلافاصله آشکار خواهند شد. در صورت بروز تورم، طی 2-3 روز از درمان تزریق پرکننده به شقیقه های شما برطرف می شود. در برخی از بیماران ممکن است تا 2 هفته طول بکشد تا تورم کامل کاهش یابد.

تاثیرات جوان سازی تزریق ژل بر شقیقه ها

چهره جوان و شاداب معمولاً با شقیقه های گرد یا محدب پر و محکم شناخته می شود که از طریق گونه های برجسته باعث زیبایی دو چندان افراد می شود. شقیقه ها برای ایجاد سازه یا داربست برای سایر اجزای صورت بسیار حیاتی هستند. افزایش سن به طور طبیعی باعث افتادگی صورت به ویژه در گونه ها، زیر چشم ها و شقیقه ها می شود.

افزایش سن همچنین باعث از بین رفتن درصد چربی طبیعی در شقیقه ها، گونه ها و زیر چشم می شود. ممکن است فکر کنید که از دست دادن چربی در صورت مسئله خوبی است، اما در برخی از مناطق این چربی است که به حمایت از پوست کمک می کند و به چهره ساختار لازم را برای جوان نگه داشتن می دهد.

افزایش سن کلاژن موجود در پوست را نیز از بین می برد. کلاژن پروتئینی است که پوست را شاداب و محکم نگه می دارد و به حداقل رساندن چین و چروک کمک می کند. بدون داشتن حمایت زمینه ای از چربی و کلاژن در پوست منجر به ایجاد گونه های توخالی و افتاده، گودی و افتادگی زیر و همچنین شقیقه های توخالی می شود.

با جایگزین کردن حجم از دست رفته با تزریق پرکننده ها در شقیقه ها، زیر چشم و گونه ها می توان باعث احیای ظاهری جوان تر و شاداب تر شد. اثر تزریق ژل به شقیقه ها موقتی است اما می تواند ظاهر کلی چهره را به طرز چشمگیری بهبود بخشد.

به طور معمول این روند از اواسط دهه 20 شروع می شود و در دهه 40 شما آشکارتر خواهد شد. اگر به طور منظم ورزش می کنید، خوب غذا بخورید و بدوید، ممکن است روند پیری و فرو ریختن شقیقه های شما دیرتر انجام شود.

مراقبت های بعد از تزریق ژل به شقیقه ها

برای تزریق فیلر به شقیقه ها مهم است که یک پزشک متخصص با تجربه را انتخاب کنید که آناتومی مهم زیر پوست در شقیقه ها به خصوص رگ ها و شریان هایی را که باید مراقب آن ها بود را درک کند.

یک پزشک متخصص با تجربه شقیقه ها و صورت شما را برای میزان توخالی بودن، میزان نیاز به تزریق ژل و همچنین عدم تقارن را ارزیابی می کند. قبل از تزریق ژل به شقیقه ها عکس گرفته می شود، بنابراین می توانید نتایج قبل و بعد خود را با یکدیگر مقایسه کنید.

برخی از افراد ممکن است از یکی از شقیقه ها حجم بیشتری را از دست داده باشند که به اصلاح نیاز دارند. پس از تمیز کردن کامل پوست با ضد عفونی کننده، از یخ برای بی حس کردن پوست و کمک به منقبض کردن رگ ها استفاده می شود تا احتمال کبودی به حداقل برسد.

برای دو هفته اول بعد از تزریق فیلر هیچگونه درمان پوستی مانند لایه برداری، لیزر درمانی، میکرودرم یا استفاده از اسکراب در منطقه درمان شده انجام ندهید. در طول هفته اول بعد از تزریق ژل از قرار گرفتن در تابش مستقیم نور خورشید به منطقه تحت درمان خودداری کنید و در مدت زمان بهبودی از رفتن به سونا یا سالن برنزه و سولاریوم خودداری کنید.

آیا تزریق ژل به شقیقه ها خطرات و عوارض جانبی به همراه دارد؟

پس از تزریق فیلر به شقیقه ها عوارض جانبی جزئی ممکن است رخ دهد اما به طور کلی کنترل آن ها بسیار راحت و آسان است. عوارض جانبی تزریق ژل اسید هیالورونیک شامل تورم جزئی، قرمزی و شاید کمی ناراحتی خفیف در محل تزریق است. واکنش های التهابی در موارد نادر ممکن است تا هفته ها بعد از تزریق ژل ادامه داشته باشد.

توصیه می شود برای جلوگیری از هرگونه عوارض جانبی قبل از Filler injection پوست خود را تمیز نگه دارید و حداقل تا 4 روز قبل از تزریق ژل از داروهای ضد التهابی (مانند آسپرین) مصرف نکنید. 30 دقیقه قبل از تزریق ژل بخ مطب و یا کلینیک زیبایی پزشک خود مراجعه کنید تا وقت کافی برای استفاده از کرم بی حس کننده داشته باشید.

برای جلوگیری از ایجاد کبودی احتمالی پس از تزریق ژل حتماً 48 ساعت قبل از تزریق فیلر هیچگونه مشروبات الکلی مصرف نکنید. 5 روز قبل از تزریق پرکننده از مصرف مکمل های غذایی، ویتامین ها و روغن ماهی خودداری کنید. هیچگونه داروی رقیق کننده خون مانند آسپرین، ناپروکسن یا ایبوپروفن مصرف نکنید.

ممکن است در روزهای اول پس از تزریق ژل از تورم و حساسیت در شقیقه های خود رنج ببرید. تمام این علائم بعد از چند روز از بین می روند و جای نگرانی ندارند.

3/5 (1 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ