کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
تزریق ژل به زانو و مزایای آن چیست؟

تزریق ژل به زانو و مزایای آن چیست؟

امروزه افراد به طور گسترش یافته ای شاهد حضور فرایند تزریق ژل در روند درمانی بسیاری از مشکلات مربوط به مفاصل می باشند.

پس از موفقیت های فراوان پروسه ی تزریق پر کننده برای دستیابی به اهداف زیبایی، حال فرایند تزریق فیلر به خوبی جایگاه ویژه ای را در میان اقدامات پزشکی نیز برای خود پیدا کرده است.

شاید در گذشته تصور نمی شد که بتوان آرتروز یا مشکلات مفصل را بدون جراحی های سنگین و یا اقدامات جدی تر و پرخطر تری برطرف کرد اما با حضور فرایند تزریق ژل در لیست اقدامات پزشکی، بسیاری از این تصورات تغییر پیدا کرد.

تزریق فیلر به عنوان یکی از راه حل های جدید دنیای علم پزشکی در برطرف کردن بسیاری از مشکلات بدن و تقویت آن موفق عمل کرده است.

با پیشرفت روز افزون علم پزشکی و توسعه ی ابزار های مورد استفاده در روش های درمانی، تزریق ژل به عنوان یکی از مفید ترین و مطلوب ترین راه حل های مورد استفاده در هنگام بروز مشکلات مختلف مفصل زانو، به بیماران معرفی شده است.

تزریق فیلر به زانو فرایند نوظهوری است که به سرعت با به همراه داشتن نتایج ایده آل و مطلوب در رفع عیوب به وجود آمده در ناحیه ی زانو، ترمیم آن و در نتیجه برطرف کردن احساس درد، توجه بسیاری از پزشکان و بیماران را به خود جلب کرده و به محبوبیت خاصی دست یافته است.

فرایند تزریق ژل به زانو می توان در درمان بسیاری از مشکلاتی که با سایر روش های درمانی نظیر ورزش کردن، فیزیوتراپی ها و اقدامات دارویی برطرف نشده اند، موفق عمل کند.

با توجه به پیشینه ی سلامتی متفاوت افراد، نتایج به دست آمده از فرایند تزریق فیلر در افراد مختلف متفاوت خواهد بود.

طی پروسه ی تزریق ژل به زانو، از ماده ای به نام هیالورونیک اسید استفاده می شود که این ماده توسط بدن نیز تولید می شود، به همین دلیل فرایند تزریق فیلر نه تنها مشکل موجود را برطرف می کند، بلکه باعث تقویت عملکرد بدن نیز خواهد شد.

از تزریق فیلر به زانو در چه مواردی استفاده می شود؟

تزریق ژل به زانو فرایندی نوظهور است که کاربرد های متعددی در حوزه ی اقدامات درمانی دارد. بسیاری از پزشکان تزریق پر کننده را به عنوان آخرین امید بهبود کامل افراد مبتلا به آرتروز می دانند.

آرتروز معضلی است که زندگی روزمره ی افراد را تا حد زیادی مختل می کند و با توجه به این شرایط، فرایند تزریق ژل به عنوان راه حلی که می تواند این اختلال را به خوبی برطرف کند یک شگفتی محسوب می شود.

همچنین در شرایطی که بدن به دلایل مختلف تولید هیالورونیک اسید را کاهش دهد، تزریق فیلر می تواند باعث شروع پروسه ی ترمیم و رفع عیوب ایجاد شده بر اثر این نقص شود.

تزریق ژل به مفصل زانو باعث پر شدن ناحیه ی مفصل شده و با ترمیم عیوب مفصل حرکت آن را آسان تر می کند.

علاوه بر موارد گفته شده، تزریق فیلر در صورتی که جنس ژل از ماده ای به نام هیالورونیک اسید باشد، باعث می شود بدن تحریک شود و خودش نیز مقدار بیشتری هیالورونیک اسید تولید کند.

در این صورت، نه تنها پروسه ی ترمیم و بهبودی سریع تر طی خواهد شد، بلکه از ایجاد آسیب های احتمالی در آینده نیز جلوگیری خواهد شد، به این ترتیب نتایج حاصل از تزریق ژل ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

 

تزریق فیلر

 

به طور کلی در شرایط دیگر نیز، پزشکان قبل از توصیه به انجام عمل جراحی وضعیت زانو را بررسی کرده و در صورت امکان تزریق ژل به زانو و ایجاد بهبودی پس از آن، تزریق فیلر را به عنوان فرایندی که به جراحی زانو ارجحیت دارد به بیماران پیشنهاد خواهند کرد.

برای بیماران با مشکلات مختلف، طیف گسترده ای از موارد طی تزریق ژل انتخاب می شود که طبق بررسی های انجام شده، شانس دستیابی به نتیجه ی مطلوب بر اثر تزریق پر کننده و درمان و رفع مشکل، بسیار بالا خواهد بود.

آیا تزریق ژل برای زانو محدودیت دارد؟

برای انجام فرایند تزریق فیلر به زانو محدودیت خاصی تعریف نشده است.

در واقع با توجه به اینکه فرایند تزریق ژل به عنوان یکی از کم خطر ترین فرایند های انجام شده در حوزه ی اقدامات پزشکی شناخته می شود، انجام پروسه ی تزریق فیلر به مفصل زانو برای اکثر افراد قابل انجام خواهند بود.

اما نکته ی قابل توجه در انجام فرایند هایی مانند پروسه ی تزریق پر کننده به زانو، بررسی دقیق شرایط پزشکی بیمار و نیازسنجی می باشد. در بسیاری از افراد شرایط به اندازه ای حاد نمی باشد که تنها راه باقی مانده عمل جراحی و استفاده از ایمپلنت های زانو باشد.

اما در شرایطی که بیماران در شرایط پیشرفته ی آرتروز زانو باشند، به نظر نمی رسد که انجام فرایند تزریق ژل نتایج کاملا موثری را به همراه داشته باشد. در واقع برای پیشنهاد دادن پروسه ی تزریق پر کننده به بیمارانی که منتظر عمل جراحی می باشند، باید همراه با بررسی شرایط وی باشد.

اگر اختلالات مفصل زانوی فرد به درجه ی وخیمی نرسیده باشد، فرایند تزریق فیلر می تواند به راحتی آسیب ایجاد شده را رفع و پروسه ی ترمیم را انجام دهد.

به طور کلی، انجام دادن فرایند تزریق ژل در افرادی که تزریق فیلر را در سنین پایین تری انجام می دهند و یا افرادی که در مراحل ابتدایی آرتروز زانو می باشند، بهترین نتایج را خواهد داشت.

بدیهی است که با افزایش سن و پیشرفت بیماری، به همان نسبت از کیفیت بازدهی فرایند تزریق ژل به مفصل زانو کاسته خواهد شد.

نتایج و تاثیرات حاصل از تزریق ژل به زانو

تزریق پر کننده به زانو یکی از موثر ترین راه حل های موجود در درمان مشکلات زانو و رفع زانو درد های مزمن می باشد. مهم ترین بازده حاصل از فرایند تزریق ژل به زانو، بهبود زود هنگام و عدم وجود عوارض جدی و یا آسیب های جانبی از تزریق فیلر می باشد.

احساس درد در مفصل، بزرگ ترین علتی است که باعث اعتراض بیماران شده و برای رفع آن به دنبال راه حل گشته و با فرایند تزریق پر کننده مواجه می شوند.

طی فرایند تزریق فیلر با ترمیم عیوب موجود در مفصل، احساس درد های مزمن برطرف شده و با توجه به عدم بروز درد های منتشر شونده به عنوان عوارض فرایند تزریق ژل، موفق ترین راهکار در برطرف کردن احساس درد های موضعی در ناحیه ی زانو را می توان Filler injection دانست.

همچنین نتیجه مثبت دیگر فرایند تزریق ژل، بهبود عوارض جانبی ناشی از اختلالات مفصل زانو می باشد. بر اثر بروز ایراد در عملکرد طبیعی مفصل ناحیه ی زانو، انعطاف پذیری این ناحیه کاهش یافته و باعث بروز سختی و سفتی شده، و توانایی فرد را در حرکت کاهش خواهد داد.

تزریق پر کننده با رفع مشکل به وجود آمده و ترمیم ناحیه ی زانو، این عوارض را برطرف کرده و سلامتی کامل را به بیماران هدیه خواهد داد. توجه داشته باشید که هر چه انجام پروسه ی تزریق ژل در مراحل ابتدایی تر بیماری اتفاق بیفتد، نتیجه ی به دست آمده از تزریق فیلر کامل تر، ایده آل تر و موثر تر خواهد بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ