تزریق ژل

تزریق ژل به بینی – اصلاح فرم بینی با فیلر

افراد بسیاری هستند که از حالت بینی خود راضی نیستند و از طرفی تمایلی به انجام عمل‌های زیبایی و تهاجمی بینی ندارند. تنها گزینه‌ای که برای این دسته از افراد باقی می‌ماند اقدام به تزریق ژل به بینی است. با این روش اشخاص می‌توانند به فرم دلخواه بینی خود دست یافته و در عوض هیچ گونه اذیتی بابت جراحی را تجربه نکنند. تزریق ژل دائمی به بینی بدون کوچک‌ترین خونریزی و جراحتی بوده و نتایج حاصل از آن به صورت طولانی مدت باقی می‌مانند. در صورتی که فکر می‌کنید استفاده از مزیت‌های این روش می تواند تا حد زیادی در زیبایی بینی و چهره شما تاثیر بگذارد در این مقاله همراه کلینیک پوست و مو رز باشید. چرا که قصد داریم شما عزیزان را با تمامی جزئیات و مواردی که باید در مورد تزریق ژل بینی بدانید آشنا کنیم.

عکس قبل و بعد تزریق ژل به بینی

مشاوره سریع و رایگان تزریق ژل با پزشک متخصص

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

نحوه تزریق ژل به بینی

فرایند تزریق ژل به بینی، علی رغم اینکه پروسه ای کم خطر می باشد و عوارض جدی را به دنبال نخواهد داشت، اما دارای تکنیک های جزئی، حساس و تخصصی می باشد که برای انجام آن ها دقت و تخصص قابل قبولی الزامی خواهد بود. در مرحله ی ابتدایی قبل از تزریق فیلر به بینی، یک نقشه ی راه ترسیم می شود. این برنامه ریزی به این صورت خواهد بود که پزشک با بررسی انتظارات بیمار از فرایند تزریق ژل به بینی و بررسی نتیجه ی رضایت بخش او، نقشه ی راه را برای تزریق فیلر تعیین کرده و یک نمای کلی از نتیجه ی به دست آمده را ترسیم خواهد کرد. پس از تایید این برنامه ریزی، فرایند بی حسی موضعی با استفاده از داروهای مسکن و بیهوش کننده ی موضعی انجام می شود. سپس با توجه به نقشه ی ترسیم شده، تزریق مقادیر جزئی از ژل در نقاط مختلف بینی توسط سرنگ هایی بسیار ظریف و نازک انجام می شود. تعداد تزریق ها به بینی و مقدار کل ژل تزریق شده در یک جلسه تزریق ژل به بینی، به ساختار اولیه ی بینی فرد و نتیجه ی ایده آل مورد نظر بستگی خواهد داشت.

تزریق ژل به بینی و کاربرد آن

تزریق ژل به بینی چگونه است ؟

تزریق ژل به بینی یکی از روش‌های غیرتهاجمی زیبایی است. به این معنا که بدون بی‌هوشی و ایجاد برش در بینی و تنها با تزریق ژل به نواحی خاصی از آن می‌توان به یک بینی خوش فرم و زیبا دست یافت. به این صورت که ابتدا پزشک فرم بینی و انتظاراتی که کاندید تزریق ژل به بینی استخوانی و یا بینی گوشتی دارد را مورد بررسی قرار می‌دهد. سپس با توجه به صلاح‌دید خود میزان حجم مورد نیاز برای تزریق ژل و همچنین نواحی که باید تزریق انجام گیرد را مشخص می‌کند. بعد از آن نواحی تزریق ژل آماده‌سازی می‌شوند. منظور از آماده‌سازی استریل کردن و اعمال ماده بی‌حسی به آن است. بعد از پشت سر گذاشتن تمامی این مراحل توسط سرنگ‌های مخصوصی عملیات تزریق شروع می‌شود و بدون احساس درد و خونریزی فرم ایده‌آل بینی به دست می‌آید.

نحوه تزریق ژل به بینی

رفع نواقص بینی با تزریق ژل

فرایند تزریق پر کننده به بینی، یکی از اقداماتی است که امروزه در میان فرایند های متعدد دنیای جراحی های زیبایی، طرفداران فراوانی را به خود اختصاص داده است. علت محبوبیت روزافزون پروسه ی تزریق ژل به بینی، موفقیت تزریق فیلر در اصلاح عیوب بینی و فرم دهی به بینی در کم ترین زمان ممکن و با بی خطر ترین روش ممکن می باشد. تا زمان های نه چندان دور تنها راه تغییر حالت و فرم بینی و از بین بردن نقص های ساختاری آن، بهره بردن از جراحی زیبایی بینی بود که معایب و آسیب های متعددی را به دنبال داشت. اما با ظهور پروسه ی تزریق پر کننده به بینی و رواج تزریق ژل به بینی به عنوان یک روش موثر در ترمیم عیوب ساختاری بینی و به دست آوردن یک بینی ایده آل، تغییرات گسترده ای در دنیای جراحی های زیبایی ایجاد شد.

امکان تزریق ژل به بینی، روشی میانبر بودن که به افراد می کرد در مقایسه با جراحی زیبایی بینی، در مدت زمانی کوتاه تر، بدون آسیب های پوستی جدی و بدون عوارض بیهوشی های دائمی به نتیجه ی مطلوب خود از تغییرات بینی دست یابند. با انتخاب فرایند زیبایی تزریق فیلر به بینی می توانید هر نوع بینی اعم از بینی های گوشتی استخوانی و یا عقابی را دستخوش تغییر قرار دهید و جزئیات و یا حتی ساختار های نسبتا کلی بینی خود را بدون آسیب های جدی تغییر دهید.

تزریق ژل به بینی گوشتی

تزریق ژل به بینی گوشتی

افرادی که بینی‌های گوشتی دارند بهترین کاندید برای تزریق ژل به بینی برای اصلاح فرم و حالت آن هستند. این اشخاص با تزریق ژل به نوک بینی، اطراف و بالای آن می‌توانند به ظاهری بسیار زیبایی دست یابند. علاوه بر آن افرادی که بینی‌های گوشتی دارند بعد چند مدت پس از انجام عمل بینی شاهد ایجاد تغییراتی در فرم دماغ خود می‌شوند. این افراد بدون هیچ ناراحتی می‌توانند به سراغ تزریق ژل به بینی بعد از عمل رفته و با انجام اصلاحات جزئی ایرادها دماغ خود را از بین ببرند. این ایرادها شامل نامتقارنی در شکل بینی، برطرف کردن قوس شدید و ناخوش‌آیند بینی، از بین بردن برآمدگی روی استخوان بینی و مواردی از این قبیل خواهند بود.

آیا تزریق فیلر به بینی ایمن است؟

آیا تزریق ژل به بینی ایمن است؟

فرایند تزریق ژل به بینی یکی از کم خطر ترین و در عین حال موثر ترین روش های اصلاح عیوب ساختاری بینی می باشد. نمی توان برای پروسه ی تزریق فیلر به بینی عوارض جانبی و یا آسیب های احتمالی زیادی در نظر گرفت، چرا که در دسته بندی اقدامات مختلف در دنیای عمل های زیبایی، تزریق فیلر به بینی به عنوان یکی از سازگارترین و کم خطرترین فرایند ها تایید می شود. البته که بعد از اتمام فرایند تزریق فیلر به بینی و با شروع دوران ترمیم این پروسه، علائم و عارضه هایی بروز پیدا خواهند کرد که می توان آن ها را پاسخ طبیعی بدن در مسیر ترمیم خود دانست.

تورم و التهاب پوستی، پوسته پوسته شدن ناحیه ی بینی، قرمزی و کبودی از جمله عارضه هایی است که ممکن است بعد از انجام تزریق پر کننده به بینی مشاهده شوند. البته که عادات های افراد در دوران ترمیم فرایند تزریق فیلر به بینی و میزان رعایت نکات مراقبتی و دوری از موارد آسیب رسان در این دوره می تواند تا حد زیادی در کم خطر و سلامت بودن مسیر بهبودی فرایند تزریق ژل به بینی موثر باشد. البته که در نظر داشته باشید میزان مهارت و تخصص پزشک در انجام تکنیک های تزریق ژل به بینی و میان کیفیت و معتبر بودن خدمات و ابزار های ارائه شده توسط کلینیک پزشکی و یا زیبایی، تا حد زیادی می توان علائم و عارضه های جانبی به وجود آمده در دوران نقاهت فرایند تزریق فیلر به بینی را به حداقل برساند.

عوارض تزریق ژل بینی

با اینکه تزریق ژل به بینی دارای مزیت‌های بسیار زیادی است اما احتمال بروز یک سری عوارض جانبی وجود دارد که دانستن آن‌ها قبل از تزریق جز کار واجب محسوب می‌شود. البته ناگفته نماند که تمامی این عوارض جانبی بسیار خفیف بوده و در مدت زمان بسیار کوتاهی از بین می‌روند. همچنین انتخاب کلینیک معتبر و پزشک متخصص و با تجربه نیز در کاهش عوارض جانبی احتمالی تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. از جمله شایع‌ترین عوارض تزریق ژل بینی عبارتند از:

  • احساس ورم و قرمزی در نواحی تزریق ژل
  • احساس درد خفیف در نقاط ورود سرنگ
  • بروز کبودی در بینی
  • ایجاد عفونت در افرادی که در انتخاب ژل و کلینیک مناسب بی‌احتیاطی کرده‌اند.
  • ایجاد حساسیت در افرادی که بدنی حساس با سیستم ایمنی پایین دارند.

ورم بعد از تزریق فیلر بینی

ورم بعد از تزریق ژل بینی

یکی از شایع‌ترین عوارض بعد از تزریق ژل به بینی ایجاد ورم در آن است. تورم در همان ساعات اولیه بعد از تزریق ژل بینی بروز پیدا کرده و در شرایط عادی خیلی سریع بهبود پیدا می‌کند. به همین دلیل اگر تا حد کمی دچار تورم شدید جای هیچ نگرانی نبوده و در کوتاه مدت شاهد از بین رفتن آن خواهید بود. برای اینکه میزان تورم و البته سایر عوارض جانبی احتمالی کاهش یابد رعایت چند مورد مراقبت بعد از تزریق ژل به بینی ضروری است. از جمله تاثیرگذارترین روش‌ها برای کاهش ورم بعد از تزریق ژل بینی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده از کمپرس سرد و عدم استفاده از کمپرس گرم
  • خودداری از شستن صورت تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق ژل
  • عدم مصرف دخانیات در چند روز ابتدایی بعد از تزریق ژل بینی
  • بالا گرفتن سر در طول روز و در حین خواب
  • خودداری از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین در ۳ روز اول

نکات بعد از تزریق فیلر به بینی

توصیه ها و نکات بعد از تزریق ژل به بینی

توصیه های مراقبتی و دستورالعمل های لازم که بعد از اتمام جلسه ی تزریق پر کننده به بینی،از طرف پزشک به شما گفته می شود، نکات مهمی هستند که یادآوری و توجه به آن ها در طول روزهای ابتدایی پس از فرایند تزریق ژل الزامی خواهد بود. لازم به ذکر است که فرایند تزریق فیلر به بینی، پروسه ی سنگینی نمی باشد و نیاز به دوران نقاهت طولانی مدت و مراقبت های سنگین پس از تزریق پرکننده نخواهد داشت. با این وجود، همچنان نکاتی وجود دارد که عمل کردن به آن ها برای هرچه بهتری سپری شدن روز های ابتدایی پس از تزریق پر کننده و عدم بروز هیچ گونه آسیب و التهاب ثانویه توصیه می شود.

توجه داشته باشید که فرایند تزریق ژل به گونه ای نیست که بعد از آن شما مجوز هیچگونه فعالیت را نداشته باشید و هفته ها را در استراحت مطبق سپری کنید، اما توصیه می شود در هفته ی اول سبک زندگی خود را به سبک ترین حالت ممکن تبدیل کنید. در نظر داشته باشید که بهتر است هیچ گونه فشاری به بینی شما در هفته ی اول پس از تزریق ژل وارد نشود. در هفته ی اول دوران ترمیم فرایند Filler injection از ماساژ دادن بینی، استفاده از عینک، دست کاری بینی با دست و یا هر اقدام دیگری که فشاری هرچند ناچیز به بینی وارد خواهد کرد، اجتناب کنید. در این یک هفته مراقبت نحوه ی خوابیدن خود نیز باشید، از خوابیدن روی صورت خود در روز های ابتدایی پس از تزریق ژل به بینی پرهیز کنید. در صورت احساس درد و یا تورم در روز های اولیه پس از تزریق فیلر، می توانید از کمپرس سرد برای بهبود این علائم استفاده کنید. پس از گذشت این یک هفته از تزریق ژل شما می توانید به زندگی روزمره ی خود برگردید و انجام تمامی کار ها برای شما بدون مانع خواهد بود.

قیمت تزریق فیلر به بینی چقدر است ؟

هزینه تزریق ژل به بینی چقدر است ؟

بعد از اینکه با تمامی جزئیات تزریق ژل به بینی آشنا شدیم نوبت به هزینه های مربوط به آن می‌رسد. در مورد قیمت تزریق ژل به بینی باید بگوییم که عوامل مختلف بسیاری دخیل هستند. در نتیجه نمی‌توان قیمت واحدی را برای آن بیان کرد. یکی از مهم‌ترین مواردی نوع و برند ژلی است که با هدف تزریق به بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هم اکنون انواع ژل‌های مختلفی با قیمت‌های مختلف در بازار موجود هستند که افراد می‌توانند با توجه به سلیقه خود آن‌ها را تهیه و استفاده کنند. از طرفی دیگر خدمات ارائه شده در کلینیک و دستمزدی که پزشک برای خود در نظر گرفته تاثیر زیادی در هزینه نهایی شما خواهد داشت. آخرین و مهم‌ترین مورد شرایط و میزان شکایتی است که کاندید تزریق ژل از بینی خود دارد. به این معنا که میزان حجم مورد نیاز ژل در هر فردی متفاوت بوده و در تعیین قیمت نهایی بسیار مهم است.

2.8/5 (11 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *