تزریق چربیتزریق ژل

تزریق چربی یا ژل برای ناحیه خط خنده؟ مزایا و معایب

یکی از خطوطی که خیلی سریع با بالا رفتن سن خود را نشان می‌دهد خط خنده است. مخصوصا اگر انسانی خوش خنده و شاد باشید احتمال بروز سریع این خط بر روی چهره شما بیشتر خواهد بود. از آنجایی که خط خنده تاثیر بسیار زیادی در بالا نشان دادن سن افراد دارد، کشانی که به زیبایی ظاهری خود اهمیت زیادی می‌دهند به دنبال روش‌هایی برای از بین بردن آن هستند. دو تا از رایج‌ترین این روش‌ها تزریق ژل و تزریق چربی است. اما این که تزریق ژل یا تزریق چربی برای ناحیه خط خنده بهتر است سوالی می‌باشد که ذهن اغلب افراد را به خود درگیر می‌کند. چرا که هر یک از این دو روش دارای جنبه‌های مثبت و منفی خود بوده و هر کدام می‌تواند با توجه به شرایط فرد انتخاب شود. در این مقاله قصد داریم تا در مورد تزریق ژل یا چربی برای خط خنده صحبت کنیم. شما می‌توانید قبل از اقدام به هر کاری با مشاوران ما در کلینیک زیبایی رز تماس گرفته و از خدمات دکتر روحانی بهره ببرید.

اینفوگرافیک تزریق چربی یا ژل برای ناحیه خط خنده؟

مشاوره رایگان و دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز

تزریق ژل به نواحی خط خنده ممکن است؟

پاسخ این سوال، مثبت است. در واقع تزریق ژل در زیر پوست با افزایش حجم پوست، باعث کشیدگی شده و چین و چروک‌هایی مانند خطوط خنده را به خوبی از بین می‌برد. بالا رفتن سن، کمبود آب، سیگار کشیدن و قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه‌های مضر خورشید، باعث می‌شوند چین و چروک‌های روی پوست عمیق‌تر شوند. در این موارد تزریق فیلر راه‌حل مناسبی برای درمان خواهد بود. تزریق فیلر، حجم جدیدی در پوست ایجاد می‌کند که جایگزین حجم از دست می‌شود. بنابراین تزریق ژل، چهره را بسیار بانشاط‌تر و جوان‌تر از قبل نشان می‌دهد.

عکس قبل و بعد تزریق ژل خط خنده
عکس قبل و بعد تزریق ژل خط خنده – کلینیک رز

ژل تزریق شده انواع مختلفی دارد که از موثر‌ترین آن‌ها، ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید یا کلاژن هستند.‌  البته ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید نسبت به بقیه‌ انواع ژل، رایج‌تر‌ می‌باشند. تزریق ژل به خطوط لبخند یا خطوط خنده، علاوه بر زیاد کردن حجم پوست، کلاژن‌سازی را در پوست تحریک می‌کند که باعث جوان‌سازی پوست شده و حتی عمیق‌ترین چین و چروک‌ها را نیز از بین می‌برد. پروسه‌ تزریق فیلر در زمان کوتاهی کامل می‌شود و برای چین و چروک‌های عمیقی مانند خطوط خنده، بسیار ‌ایده‌آل‌ است. تزریق ژل به برش و بیهوشی نیازی ندارد البته ممکن است برای پیشگیری از هر گونه درد و ناراحتی، از بی‌حسی‌های موضعی استفاده شود.

مطالب بیشتر: معرفی کرم برای بعد از تزریق چربی

تزریق ژل به نواحی خط خنده ممکن است؟

تفاوت های تزریق ژل و تزریق چربی به خط لبخند

 1. در تزریق چربی از سلول‌های چربی موجود در بخش‌هایی از بدن مانند ران یا شکم فرد استفاده می‌شود. در واقع تزریق چربی با یک جراحی لاغری همراه است که در طول آن سلول‌های چربی برای تزریق برداشته می‌شوند. در صورتی که تزریق فیلر نیاز به جراحی ندارد. این چربی خارج شده، خالص شده و مایعات اضافی از آن گرفته می‌شود. سپس به صورت قطرات بسیار کوچک به نواحی مختلف صورت تزریق می‌شود.
 2. برای درمان چین و چروک‌ها، ممکن است به انجام تزریق چربی در چندین جلسه نیاز پیدا کنید تا کار تمام شود در صورتی که تزریق ژل در طی یک جلسه کامل می‌شود و نتایج آن نیز معمولا به شکل فوری نمایان می‌شوند.
 3. از آنجایی که شروع اولین جلسه تزریق چربی با یک جراحی همراه است، نیاز به بخیه دارد و ممکن است بعد از عمل تورم و ناراحتی در محل‌های برداشت چربی ایجاد شود. فرآیند بهبود و بازیابی بعد از تزریق چربی طولانی‌تر است و در حدود یک هفته طول می‌کشد در حالی که تزریق ژل به زمان بسیار کمتری برای ریکاوری نیاز دارد و بعد از تزریق فیلر به سرعت می‌توانید به زندگی روزانه خود برگردید.
 4. در تزریق چربی نسبت به تزریق ژل، حجم بیشتری به صورت اضافه می‌شود زیرا بدن مقداری از چربی را جذب می‌کند. در واقع تمام چربی منتقل شده به صورت، به شکل طولانی مدت زنده نمی‌ماند. به همین دلیل جراحان و متخصصان مقدار بیشتری از چربی نسبت به حد مطلوب به صورت منتقل می‌کنند که این موضوع می‌تواند تا مدتی موجب تورم در صورت باشد.
 5. نتایج حاصل از تزریق چربی معمولا طولانی‌تر است در حالی که تزریق ژل به درمان مکرر نیاز دارد که می‌تواند در هر فرد بازه زمانی بین دو درمان، متفاوت باشد. بعضی هر سه یا چهار ماه، برخی هر شش ماه و برخی دیگر هر یک سال به درمان مجدد نیاز دارند. البته در بعضی افراد نتایج حاصل از ژل به صورت طولانی مدت حفظ می‌شود، ولی تعداد این افراد معمولا کم است.

مطالب بیشتر: مراقبت های بعد از تزریق چربی

نمونه عکس تزریق ژل به خط خنده

مزیت های تزرق چربی برای خط خنده

 1. چربی ماده‌ای است که از بدن خود شما استخراج می‌شود لذا مطمئن خواهید بود که سیستم ایمنی بدن آن را پس نزده و واکنش آلرژیک رخ نمی‌دهد ولی درمورد تزریق ژل نمی‌توان با قطعیت در این مورد صحبت کرد.
 2. نتیجه تزریق چربی طبیعی‌تر و ماندگارتر خواهد بود به همین دلیل فاصله بین جلسات تکرار تزریق، طولانی‌تر خواهد شد.

مزیت‌ های تزریق ژل برای خط خنده

 1. تزریق ژل نسبت به تزریق چربی، چین و چروک‌ها را به صورت عمقی‌تری از بین می‌برد. بنابراین اگر مایل به درمان خطوط خنده و یا چین چروک‌های عمیق دیگر به طور کامل هستید، نتیجه‌ تزریق ژل برای شما بسیار رضایت‌بخش خواهد بود.
 2. ژل‌های تزریق شده حاوی موادی زیست سازگار مانند اسید هیالورونیک، اسید پلی ال لاکتیک و هیدروکسیل آپاتیت کلسیم‌ هستند. این مواد علاوه بر اینکه حجم دلخواه را به پوست و صورت می‌دهند و باعث کشیدگی پوست و از بین بردن چین و چروک‌ها می‌شوند، کلاژن‌سازی را نیز در پوست افزایش داده و باعث از بین رفتن عمیق‌ترین چین و چروک‌ها می‌شوند. البته لازم به ذکر است که قدرت کلاژن‌سازی تزریق چربی بیشتر است زیرا سلول‌های چربی مملو از سلول‌های بنیادی هستند که قدرت تری پوست را بالا خواهند برد.
 3. همچنین با انتخاب نوع ژل تزریق شده می‌توانید انتخاب کنید که نتایج حاصل از تزریق ژل تدریجی یا فوری باشند. البته در بیشتر انواع ژل، نتایج فوری حاصل می‌شود.
 4. با توجه به اینکه عوارض جانبی تزریق ژل نسبت بسیاری از روش‌های درمان چین و چروک، بسیار کم است، تزریق فیلر روشی بی‌خطر و ایمن محسوب می‌شود. در حالی که تزریق چربی به مدت دو روز شما را از کار‌های روزانه باز می‌دارد و نیاز به استراحت دارد، تزریق ژل این اثر را نخواهد داشت و شما می‌توانید به سرعت به زندگی روزانه خود برگردید.
 5. هزینه از عواملی است که برای بیشتر متقاضیان، نقش مهمی در تصمیم‌گیری خواهد داشت. یکی از برتری‌های مهم تزریق ژل نسبت به بیشتر روش‌های درمان چین و چروک‌ها مانند تزریق چربی، نیاز به هزینه‌ کمتر است البته این در حالی است که نتایج حاصل از تزریق چربی بسیار رضایت‌بخش و طبیعی‌تر خواهد بود.

مطالب بیشتر: هزینه تزریق چربی چقدر است؟

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ