کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
تزریق چربی یا ژل برای ناحیه خط خنده؟

تزریق چربی یا ژل برای ناحیه خط خنده؟

خطوط خنده یا خطوط لبخند از جمله چین و چروک هایی اند که به وجود آمدن آنها در صورت، اجتناب ناپذیر است. خطوط خنده اگرچه نشان دهنده ی زندگی شاد و پر از خنده و لبخند در گذشته شما است ولی با مرور زمان این خطوط عمیق می شوند و چهره ی شما را پیرتر از سنتان نشان می دهد. راه های گوناگونی برای درمان این خطوط وجود دارد که در بین این راه ها تزریق ژل بسیار محبوب است.

البته وجود روش های مختلف برای از بین بردن چین و چروک ها، می تواند انتخاب روش مناسب را برای هر فرد دشوار کند. در بین این روش های مختلف، تزریق ژل و تزریق چربی از موثرترین ها هستند و تقریبا نتایجی نزدیک به هم ایجاد می کنند. البته فرآیند انجام این دو روش بسیار متفاوت است ولی با این حال انتخاب بین تزریق فیلر و تزریق چربی برای بسیاری، چالش برانگیز است.

تزریق ژل به نواحی خط خنده ممکن است؟

پاسخ این سوال، مثبت است. در واقع تزریق ژل در زیر پوست با افزایش حجم پوست باعث کشیدگی شده و چین و چروک هایی مانند خطوط خنده را به خوبی از بین می برد. بالا رفتن سن، کمبود آب، سیگار کشیدن و قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه های مضر خورشید، باعث می شوند چین و چروک های روی پوست عمیق تر شوند. در این موارد تزریق فیلر راه حل مناسبی برای درمان است.

تزریق فیلر حجم جدیدی در پوست ایجاد می کند که جایگزین حجم از دست می شود؛ بنابراین تزریق ژل بسیار چهره را با نشاط تر و جوان تر از قبل نشان می دهد. ژل تزریق شده انواع مختلفی دارد که از موثر ترین آن ها، ژل هایی اند که حاوی هیالورونیک اسید یا کلاژن اند البته ژل های حاوی هیالورونیک اسید نسبت به بقیه ی انواع ژل، رایج تر اند.

تزریق ژل به خطوط لبخند یا خطوط خنده، علاوه بر زیاد کردن حجم پوست، کلاژن سازی را در پوست تحریک می کند که باعث جوان سازی پوست شده و حتی عمیق ترین چین و چروک ها را نیز از بین می برد. پروسه ی تزریق فیلر در زمان کوتاهی کامل می شود و برای چین و چروک های عمیقی مانند خطوط خنده، بسیار ایده آل اند.

 

تزریق ژل به نواحی خط خنده ممکن است؟

 

تزریق ژل به برش و بیهوشی نیازی ندارد البته ممکن است برای پیشگیری از هر گونه درد و ناراحتی از بی حسی های موضعی استفاده شود. بعد تزریق فیلر ممکن است تورم جزئی احساس کنید که در زمان بسیار کوتاهی برطرف می شود. شما می توانید با انتخاب ژل درست، تصمیم بگیرید که نتایج درمانتان فوری یا به صورت تدریجی حاصل شود.

تفاوت های تزریق ژل و تزریق چربی به خط لبخند

تصمیم گیری بین تزریق ژل و تزریق چربی همیشه برای افراد، چالش برانگیز است. در نحوه انجام این دو روش تفاوت های زیادی وجود دارد. در تزریق چربی از سلول های چربی موجود در بخش هایی از بدن مانند ران خود فرد استفاده می شود. در واقع تزریق چربی دارای یک قسمت جراحی است که در طول آن سلول های چربی برای استفاده برداشته می شوند در صورتی که تزریق فیلر نیاز به جراحی ندارد.

این چربی خارج شده، خالص می شود و مایعات اضافی از آن گرفته می شود و سپس به صورت قطرات بسیار کوچک به نواحی مختلف صورت تزریق می شود. برای درمان چین و چروک ها توسط این روش، ممکن است به انجام تزریق چربی در چندین جلسه نیاز پیدا کنید در صورتی که تزریق ژل در طی یک جلسه انجام می گیرد و نتایج آن نیز معمولا به شکل فوری نمایان می شوند.

از جایی که تزریق چربی یک عمل جراحی است، نیاز به بخیه دارد و ممکن است بعد از عمل تورم و ناراحتی در محل های برداشت چربی ایجاد شود. فرآیند بهبود و بازیابی بعد از تزریق چربی طولانی تر است و در حدود یک هفته طول می کشد در حالی که تزریق ژل به زمان بسیار کمتری برای ریکاوری نیاز دارد و بعد از تزریق فیلر به سرعت می توانید به زندگی روزانه خود برگردید.

در تزریق چربی نسبت به تزریق ژل حجم بیشتری به صورت اضافه می شود اما بدن می تواند مقداری از چربی را جذب کند. در واقع تمام چربی منتقل شده به صورت، به شکل طولانی مدت زنده نمی ماند. به همین دلیل جراحان و متخصصان مقدار بیشتری از چربی نسبت به حد مطلوب به صورت منتقل می کنند که این موضوع می تواند تا مدتی موجب تورم در صورت باشد.

نتایج حاصل از تزریق چربی معمولا طولانی تر است در حالی که تزریق ژل به درمان مکرر نیاز دارد که می تواند در هر فرد بازه زمانی بین دو درمان، متفاوت باشد. بعضی هر سه یا چهار ماه، برخی هر شش ماه و برخی دیگر هر یک سال به درمان مجدد نیاز دارند. البته در بعضی بیماران نتایج حاصل از ژل به صورت طولانی مدت حفظ می شود، ولی تعداد این افراد معمولا کم است.

مزیت های تزریق ژل برای خنده

تزریق ژل نسبت به تزریق چربی، چین و چروک ها را به صورت عمقی تری از بین می برد؛ بنابراین اگر مایل به درمان خطوط خنده و یا چین چروک های عمیق دیگر به طور کامل هستید، نتیجه ی تزریق ژل برایتان بسیار رضایت بخش خواهد بود. ژل های تزریق شده حاوی موادی زیست سازگار مانند اسید هیالورونیک، اسید پلی ال لاکتیک و هیدروکسیل آپاتیت کلسیم اند.

این مواد علاوه بر اینکه حجم دلخواه را به پوست و صورت می دهند و باعث کشیدگی پوست و از بین بردن چین و چروک ها می شوند، کلاژن سازی را نیز در پوست افزایش داده و باعث از بین رفتن عمیق ترین چین و چروک ها می شوند. همچنین با انتخاب نوع ژل تزریق شده می توانید انتخاب کنید که نتایج حاصل از تزریق ژل تدریجی یا فوری باشند البته در بیشتر انواع ژل، نتایج فوری حاصل می شود.

با توجه به اینکه عوارض جانبی تزریق ژل نسبت بسیاری از روش های درمان چین و چروک، بسیار کم است، تزریق فیلر درمانی بی خطر و ایمن محسوب می شود. در حالی که تزریق چربی به مدت دو روز شما را از کار های روزانه باز می دارد و نیاز به استراحت دارد، تزریق ژل این اثر را نخواهد داشت و شما می توانید به سرعت به زندگی روزانه خود برگردید.

هزینه از عواملی است که برای بیشتر متقاضیان، نقش مهمی در تصمیم گیری خواهد داشت. یکی از برتری های مهم تزریق ژل نسبت به بیشتر انواع درمان برای چین و چروک ها مانند تزریق چربی، نیاز به هزینه ی کمتر است البته این در حالی است که نتایج حاصل از Filler injection بسیار رضایت بخش و موثر بوده و فرآیند تزریق چربی به زمان بسیار کمی نیاز دارد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ