تزریق چربی

تزریق چربی به گونه – مزایا، عوارض و هزینه 1401

با معرفی انواع متدهای جوان‌سازی و حجیم کردن مناطق مختلف صورت، تحولی عظیم در عرصه زیبایی و مد در سراسر دنیا به وجود آمده است. در این بین، یکی از متدهای پر طرفدار و کم عارضه، تزریق چربی به گونه می‌باشد. تجربه تزریق چربی به این ناحیه نشان می‌دهد که علاوه بر خاصیت حجم دهی، موجب رفع موقتی چین و چروک‌های این ناحیه پوستی نیز می‌گردد. این روش باتوجه به اینکه از سلول‌های چربی بدن خود شخص استفاده می کند، دارای عوارض بسیار کم‌تری نسبت به تزریق ژل می‌باشد. چند نکته مهم برای تزریق چربی در گونه وجود دارد که اولین آن‌ها معتبر بودن کلینیک است. دومین نکته تبحر پزشک، سومی یافتن بهترین محل برای استخراج بافت چربی و هزینه تزریق چربی به گونه است.

به این ترتیب باید با در نظر گرفتن تمامی نکات ذکر شده، برای تزریق چربی به گونه اقدام نمود. گاهی برخی افراد بین دو راهی تزریق ژل و چربی مردد می‌مانند. آن‌ها احتمالا با خواندن مطالب مختلف در این موارد، به تردیدشان افزوده می‌شود. یکی از سوالات بسیار مهمی که ذهن این افراد را درگیر می‌کند این است که ” تزریق چربی به گونه چه مدت دوام دارد ؟” در این راستا مفتخر هستیم کلینیک پوست و مو رز را جهت انجام تزریق چربی در گونه به شما عزیزان معرفی نماییم. تمام خدمات مراقبت از زیبایی در مجموعه ما توسط پزشک حاذق آقای دکتر روحانی با کمترین عوارض و بالاترین کیفیت ارائه می‌شود.

مشاوره سریع و رایگان تزریق چربی با پزشک متخصص

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

تزریق چربی به گونه چیست؟

تزریق چربی به گونه یک روش غیر تهاجمی و غیر جراحی است که جهت حجیم سازی و گونه گذاری مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ در این فرآیند هیچ نوع برشی در نواحی مورد نظر زده نمی‎شود و تزریق غالبا بدون خونریزی و درد به سرعت پایان می‌یابد. تزریق چربی در گونه فقط مختص قشر یا سن خاصی نیست و در واقع یک اقبال عمومی نسبت به این امر در حال شکل گیری است به همین دلیل افرادی که دچار افتادگی پوست و چروکی در قسمت گونه هستند یک روش ایده آل مانند تزریق چربی برایشان فراهم است. تزریق چربی به عنوان شیوه مدرن، تخصصی، نتیجه بخش و امن به جهان معرفی شده است و طی این روش نوعی پیوند و انتقال چربی صورت می‌گیرد یعنی از بدن خود فرد سلول‌های چربی گرفته شده و به نواحی مختلف دیگر تزریق می‌شود.

تزریق چربی در گونه و مزایای آن

مطالب بیشتر: تزریق چربی به روش نانوفت

برجسته کردن گونه با تزریق چربی 

بر کسی پوشیده نیست که گونه ها نقش مهمی در میزان زیبایی صورت، تقارن، حدود لبخند و حتی شکل چشم‌ها دارند. به همین دلیل ایجاد تغییرات ظریف در شکل و حجم گونه‌ها از طریق تزریق چربی به گونه می‌تواند ظاهر کل صورت ما را به میزان قابل توجهی تغییر مثبت دهد! به طور کلی موارد زیر را می‌توان به عنوان مهمترین دلایلی نام برد که باعث می‌شود افراد نسبت به انجام تزریق چربی تمایل داشته باشند:

 1. درمان ایرادات ناحیه گونه: انتقال چربی باعث رفع ایرادات و کاستی‌های صورت می‌شود.
 2. کانتورینگ صورت: تزریق چربی برای تغییر در حالت کلی چهره و کانتورینگ صورت مفید است
 3. قرینه سازی: انجام انتقال چربی در اصلاح تقارن بین دو گونه، یا تقارن کلی صورت و ایجاد تعادل بین اجزای صورت موثر است.
 4. جوانسازی: گاهی تزریق چربی برای فرار از پیری و رفع چین و چروک‌های صورت انجام خواهد شد و می‌تواند ظاهری جذاب و جوان‌تر را برای فرد به ارمغان آورد. پیری و افزایش سن باعث می‌شود که گونه‌ها به سمت پایین کشیده شده و دچار افتادگی شوند، در چنین شرایطی زیر چشم گود شده و چین و چروک‌هایی در خطوط کنار چشم و اطراف دهان ایجاد می‌گردد.
 5. تزریق چربی به گونه‌ برای اصلاح فرم صورت: یکی از کاربردهای اصلی تزریق چربی در گونه اصلاح فرم صورت به نحوه دلخواه هر شخص می‌باشد. معمولا تزریق چربی گونه برای صورت‌های کشیده، بهترین نتیجه را خواهد داشت. زیرا با حجیم شدن گونه‌ها، فرم صورت از حالت مستطیل به دایره و بیضی تغییر می‌کند. در کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز با تزریق‌های دقیق در نواحی خاصی از گونه، فرم صورت را به فرم ایده آل زیباجویان عزیز تا حداکثر امکان نزدیک می‌نماید.

دقت داشته باشید که تقویت گونه‌ها و به دست آوردن زیبایی تنها در صورتی اتفاق خواهد افتاد که تزریق چربی توسط یک پزشک متخصص و ماهر انجام شود. در صورتی که پزشک شما تخصص و تجربه کافی را برای انجام انتقال چربی در اختیار نداشته باشد نتایج رفته رفته از بین می‌روند و ممکن است ماندگاری کافی نداشته باشد.

مطالب بیشتر: جدیدترین روش تزریق چربی

برجسته کردن گونه با تزریق چربی

تزریق چربی به گونه چگونه انجام خواهد شد؟

افرادی که کاندیدای انجام این روش زیبایی هستند ممکن است به دنبال فهمیدن نوع و نحوه استخراج و تزریق چربی به گونه خود باشند. بنابراین در ادامه تمامی مراحل را با دقت برای شما توضیح می‌دهیم تا همه چیز برایتان واضح و شفاف شود. مراحل انجام روش زیبایی تزریق چربی در گونه عبارت است از:

 1. انتخاب یک مرکز معتبر که دارای کادر پزشکی ماهر و با تجربه باشد.
 2. ویزیت و مشورت با یک پزشک متخصص جهت مشخص کردن نقاطی از گونه برای انتقال و تزریق چربی.
 3. به جهت اینکه چربی مورد نظر به صورت یکنواخت در مناطق مورد نظر تزریق شود، پزشک اقدام به مشخص کردن نقاطی از ناحیه گونه که قرار است تزریق چربی در آن جا صورت گیرد، می‌نماید.
 4. ضد عفونی کردن ناحیه ای که قرار است چربی دریافت کند. (جهت جلوگیری از نفوذ میکروب‌ها و باکتری‌ها به بدن فرد و ایجاد عفونت)
 5. استفاده از بی‌‌حسی موضعی جهت بی‌حس کردن ناحیه گونه به خاطر اینکه فرد در حین تزریق چربی بهگونه دردی را متحمل نشود.
 6. استخراج چربی با ابزار مخصوص که غالبا یک سوزن بلند می‌باشد و کانول نامیده می‌شود. به طور کلی استخراج چربی مورد نیاز جهت تزریق چربی در گونه با استفاده از روش‌هایی همچون لیپوماتیک یا بادی جت انجام می‌گیرد.
 7. تزریق چربی در نقاط مشخص شده توسط پزشک به میزان مورد نظر فرد داوطلب.

مطالب بشتر: بوکال فت ؛تخلیه چربی داخل دهان برای گونه های زیباتر

بهترین دکتر برای تزریق چربی به گونه

وقتی صورت ما پیر می‌شود، پوست و چربی‌ها صورتمان تمایل به افتادگی پیدا می‌کنند و لاغرتر از قبل به نظر می‌رسند و از شادابی و جوانی پوست نیز به میزان کاسته می‌شود. به همین دلیل اکثر افراد بعد از یک سن مشخصی شروع به انجام برخی اقداماتی که منجر به طراوت و جوانی پوست می‌شود می‌کنند. یکی از این اقدامات گونه گذاری با تزریق چربی است که نه فقط در افراد با سن بالا که در تمامی کسانی که تمایل به کانتور صورت و زاویه‌دهی به صورت خود هستند قابل انجام است.

انتخاب بهترین دکتر برای تزریق چربی به گونه به دلیل حساسیت بالای تزریق به گونه‌ها بسیار حایز اهمیت است چرا که انتخاب محل و زاویه تزریق به گونه‌ای که منجر به عدم تقارن صورت نشود بسیار مهم است. از آنجائیکه این عمل زیبایی نیاز به دقت، تخصص و صبر و حوصله زیادی برای رسیدن به نتیجه مطلوب دارد بنابراین دقت در انتخاب یک دکتر متخصص زیبایی باتجربه و مهارت بالا جزء ضروریات است.

از جمله ویژگیهای بهترین دکتر برای تزریق چربی به گونه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دریافت گواهی تزریق چربی از یکی از مراکز معتبر
 2. داشتن مهارت و قدرت تشخیص بالا، پزشک شما بایستی تشخیص دهد که کدام یک از روش‌های جوانسازی پوست برای شما مناسب است، گاها ممکن است گونه گذاری با تزریق چربی برای شما گزینه مناسبی نباشد و نتوانید به نتیجه دلخواه خود برسید.
 3. داشتن تجربه بالا، چرا که این کار نیاز به دقت و ظرافت بالایی دارد.
 4. داشتن آگاهی‌های مورد نیاز از جدیدترین متدهای روز دنیا برای استخراج چربی از بدن
 5. فعالیت در کلینیکی که از امکانات و تجهیزات خوبی برخوردار باشد.
 6. پزشک متعهدی باشد و قبل از انجام عمل تزریق شما را از عوارض جانبی احتمالی آن آگاه کند.

دیگر روش های گونه گذاری گونه

علاوه بر روش گونه گذاری با تزریق چربی می‌توان از روش‌های دیگری نیز برای این عمل زیبایی بهره برد. گونه‌گذاری با تزریق ژل و یا فیلر یکی از این روش‌هاست که همان نتیجه گونه گذاری با تزریق چربی را ارائه می‌دهد منتها با مدت ماندگاری پایین‌تر.

کاشت گونه نیز از دیگر روش‌های گونه‌گذاری است که برای افرادی که نتیجه دائمی می‌خواهند گزینه مناسبی است، کاندیدای مناسب برای این عمل زیبایی کسی است که از سلامت جسمی و روحی خوبی برخوردار بوده و پوست خیلی نازک یا ناهمواری نیز نداشته باشد. این عمل با ایجاد برش‌های کوچک در زیر پلک یا دهان و قرار دادن پروتز سیلیکونی در ناحیه گونه انجام می‌شود.

جراحی کاشت گونه نیز یکی دیگر از روش‌های تهاجمی گونه‌گذاری است که با سه روش گونه‌ای، که باعث برجسته شدن استخوان گونه می‌شود، زیرگونه‌ای، که باعث برجسته سازی قسمت‌های فرورفته گونه در نواحی زیر چشم یا اطراف بینی می‌شود و ترکیبی، که  هم استخوان گونه را برجسته کرده و هم پری خاصی به گونه‌ها می بخشد، انجام می‌گیرد.

مزایای تزریق چربی به گونه

بازخوردهای مثبت زیباجویان سراسر دنیا ثابت می‌کند که روی هم رفته متد تزریق چربی در گونه روشی خالی از عیب باشد و مزایای زیر را در اختیار آن‌ها قرار دهد:

 1. به عنوان یک روش ایمن و طبیعی برای افزایش حجم در نظر گرفته می‌شود زیرا مواد مورد استفاده برای حجم‌دهی گونه توسط بدن خود زیباجو تولید می‌شود و خطری از بابت واکنش‌های آلرژیک او را تهدید نخواهد کرد.
 2. تزریق چربی برخلاف پروتز گونه و یا ژل‌های پوستی، به عنوان یک ماده خارجی توسط سیستم ایمنی بدن رد نمی‌شود.
 3. اگرچه برخی از چربی‌های تزریق شده بعد از مدتی جذب بدن می‌شوند، اما ماندگاری چربی منتقل شده معمولاً نسبت به تزریق ژل‌های مبتنی بر هیالورونیک اسید بیشتر است.
 4. افرادی که دچار شل شدگی در پوست صورتشان به ویژه در ناحیه گونه و چشم‌ها به دلایلی مانند افزایش سن و کاهش وزن شده‌اند می‌توانند از پیوند چربی به گونه سود ببرند.
 5. تزریق چربی گونه می‌تواند منجر به سفت شدگی ناحیه گونه، جوانسازی و لیفتینگ شود.

عوارض تزریق چربی به گونه‌ها

تاکنون عوارض خاصی در مورد تزریق چربی به گونه گزارش نشده است. اگرچه تزریق چربی روشی غیر جراحی است، اما برخی از عوارض جانبی شایع آن شامل درد و تورم و کبودی خفیف، قرمزی و بی حسی است. نکته‌ای که مطرح است این است که برخی افراد به دلیل مراجعه به آرایشگاه‌ها و مراکز غیر معتبر زیبایی جهت استخراج و تزریق چربی در گونه خود توسط یک فرد غیر ماهر، دچار عوارض آزار دهنده و بعضا دائمی و جبران نشدنی همچون موارد زیر شده‌اند:

 1. عدم حصول نتیجه دلخواه
 2. گلوله شدن چربی در نواحی تزریقی
 3. آسیب شدید بافتی به علت تجربه کم اپراتور یا پزشک
 4. قرمزی و التهاب شدید پوست و بافت
 5. اندازه نابرابر دو گونه نسبت به یکدیگر
 6. انتخاب محل اشتباه برای تزریق و در نتیجه آن، ایجاد یک ظاهر کاملا بد فرم
 7. نکوزه شدن بافت (مرگ بافتی) در اثر تزریق اشتباه

آیا تزریق چربی به گونه دائمی است؟

ماندگاری تزریق چربی به گونه مادام العمر نیست. همانطور که در فرآیند و متابولیسم طبیعی بدن نیز مشاهده می‌کنیم گاهی نوع تغذیه، نوع فعالیت و حتی قرار گرفتن در معرض گرما سلول‌های چربی را اصطلاحاً آب می‌کند. به طور طبیعی چربی در بدن ماندگاری ندارد و به همین دلیل انتقال چربی هم ممکن است تحت تأثیر عوامل زیادی دوام خود را از دست بدهد به همین دلایل در طول انجام این روش زیبایی، با توجه به انتظاراتی که فرد از اندام ایده آل خود مطرح می‌کند، اقدام به تزریق چربی به میزان بیشتری می‌شود. انتقال چربی با درصد بیشتر به این دلیل صورت می‌گیرد که فرد در مراحل ابتدایی شاهد ریزش مقداری از سلول‌ها خواهد بود و برای رسیدن به میزان دلخواه خودش حجم اضافه تزریقی الزامی می‌باشد.

بنابراین در پاسخ به این سوال تزریق چربی به گونه چقدر دوام دارد؟ می‌توان گفت که ریزش سلول‌های چربی بعد از انتقال حدود 50 درصد است و تکرار انتقال چربی بعد از ریزش (قبل از محو شدن کامل آن ها) باید انجام بگیرد. با این حساب میزان ماندگاری و دوام تزریق چربی در گونه با در نظر گرفتن مهارت پزشک زمانی بین 4 الی 9 ماه می‌باشد.

دوران نقاهت ترانسفر چربی به گونه

دوران نقاهت تزریق چربی به گونه

ماندگاری تزریق چربی به گونه مادام العمر نیست. همانطور که در فرآیند و متابولیسم طبیعی بدن نیز مشاهده می‌کنیم گاهی نوع تغذیه، نوع فعالیت و حتی قرار گرفتن در معرض گرما سلول‌های چربی را اصطلاحاً آب می‌کند. به طور طبیعی چربی در بدن ماندگاری ندارد و به همین دلیل انتقال چربی هم ممکن است تحت تأثیر عوامل زیادی دوام خود را از دست بدهد به همین دلایل در طول انجام این روش زیبایی، با توجه به انتظاراتی که فرد از اندام ایده آل خود مطرح می‌کند، اقدام به تزریق چربی به میزان بیشتری می‌شود. انتقال چربی با درصد بیشتر به این دلیل صورت می‌گیرد که فرد در مراحل ابتدایی شاهد ریزش مقداری از سلول‌ها خواهد بود و برای رسیدن به میزان دلخواه خودش حجم اضافه تزریقی الزامی می‌باشد.

بنابراین در پاسخ به این سوال تزریق چربی به گونه چقدر دوام دارد؟ می‌توان گفت که ریزش سلول‌های چربی بعد از انتقال حدود 50 درصد است و تکرار انتقال چربی بعد از ریزش (قبل از محو شدن کامل آن ها) باید انجام بگیرد. با این حساب میزان ماندگاری و دوام تزریق چربی در گونه با در نظر گرفتن مهارت پزشک زمانی بین 4 الی 9 ماه می‌باشد.

آیا تزریق چربی به گونه درد دارد؟

این روش معمولا بدون هیچ گونه دردی در کلینیک زیبایی رز به پایان می‌رسد زیرا دکتر رضا روحانی قبل از شروع استخراج چربی و تزریق آن به گونه‌ها، نواحی مورد نظر را با بی حس کننده‌های موضعی همچون لیدوکائین تزریقی، کاملا سر و بی حس می‌نماید بنابراین زیباجویان عزیز طی تزریق چربی در گونه هایشان دردی را متحمل نخواهند شد. با توجه به اینکه این روش یک جراحی سرپایی به حساب می‌آید، نیازی به بیهوشی کامل ندارد؛ با این حال در مورد نحوه بیهوشی و بی‌حسی خود می‌توانید در جلسه مشاوره با پزشکتان مشورت جامعی داشته باشید.

ممنوعیت های تزریق چربی به گونه

افراد زیر مجاز به انجام تزریق چربی به گونه خود نیستند:

 1. خانم‌های باردار
 2. افراد زیر 18 سال
 3. افرادی که قصد انجام عمل جراحی صورت را دارند
 4. آن‌ دسته از افرادی که مشکلات خاصی در ناحیه گونه خود دارند (مانند عفونت فعال، زخم باز و یا شکستگی استخوان گونه‌ای که به تازگی رخ داده)
 5. افراد مبتلا به بیماری‌های اختلالات انعقادی خون و بیماری‌های قلبی و عروقی

هزینه تزریق چربی به گونه چقدر است؟

هزینه تزریق چربی به گونه تفاوت چندانی نسبت به دیگر روش‌ها ندارد، با این حال بسته به میزان حجم استخراجی و تزریقی چربی، وسعت کار، فرم ایده آل متقاضی و صلاحدید پزشک در هر شخص نسبت به دیگری متغیر خواهد بود. شما عزیزان برای اطلاع از هزینه تزریق چربی در کلینیک تخصصی پوست و مو رز می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز به صورت کاملا رایگان از طریق شماره  02148679 در ارتباط باشید. همچنین می‌توانید از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09052106009 تمامی سوالات خود در این رابطه و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید و یا به صورت حضوری از راهنمایی‌های پزشک ارزشمند آقای دکتر رضا روحانی بهره ببرید.

0/5 (0 نظر)

منبع
aedit

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *