کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
تزریق چربی در چند مرحله قابل انجام است؟

تزریق چربی در چند مرحله قابل انجام است؟

عمل زیبایی تزریق چربی برای موارد مختلفی مانند رفع چین و چروک حاصل از افزایش سن، پروتز لب و گونه و غیره کاربرد دارد. عمل جراحی تزریق چربی در بین روش های دیگر مانند تزریق بوتاکس و تزریق ژل های پر کننده روش ماندگار تری است و عوارض کمتری هم نسبت به این روش ها به دنبال دارد.

به این دلیل که در عمل جراحی تزریق چربی برخلاف روش های دیگر از مواد خارجی برای تزریق استفاده نمی شود و در عمل جراحی انتقال چربی از سلول های زائد چربی خود بدن شخص تحت درمان عمل جراحی انتقال چربی برای تزریق استفاده می شود.

در این صورت احتمال حساسیت و بروز واکنش منفی در عمل زیبایی تزریق چربی نسبت به ماده تزریق شده بسیار کاهش می یابد و خطرات جدی مانند روش های دیگر به دنبال نخواهد داشت.

اما مواجه شدن با عارضه های مختلف به فردی که عمل جراحی را هم انجام می دهد هم علاوه بر نوع عمل بستگی دارد. در صورتی که پزشک متخصص عمل جراحی شما را انجام دهد می توانید اطمینان حاصل کنید که بعد از انجام عمل مانند عمل انتقال چربی با عوارض تزریق چربی مواجه نشوید.

اما قبل از انجام هر نوع عمل زیبایی باید درباره آن اطلاعات لازم را کسب کنید تا بتوانید عمل جراحی با نتیجه خوبی را داشته باشید در تزریق چربی هم باید بدانید در چند مرحله و چگونه انجام میشود.

مراحل تزریق چربی

همانطور که گفته شد برای عمل زیبایی انتقال چربی از چربی های خود فرد تحت درمان عمل جراحی انتقال چربی استفاده می شود بنابراین عمل جراحی انتقال چربی نمی تواند فقط تزریق چربی باشد و نیاز به انجام مراحل دیگری هم دارد.

در ابتدا پزشک متخصص زیبایی قبل از انجام عمل جراحی تزریق چربی بررسی هایی روی بدن شما انجام می دهد و نقاطی از بدن شما را که سلول های چربی زائد دارد را با علامت های دایره روی بدن شما مشخص می کند.

سپس طبق بررسی ها و سوابق پزشکی شما روش مناسب شما برای استخراج و برداشت چربی برای انجام عمل جراحی تزریق چربی تشخیص می دهد و عمل جراحی استخراج چربی را آغاز می کند.

در آغاز عمل جراحی استخراج چربی که معمولا برای عمل زیبایی تزریق چربی از روش لیپوماتیک برای استخراج چربی استفاده می شود با توجه به میزان چربی مورد نیاز برای استخراج بیهوشی به صورت عمومی یا موضعی را انجام می دهد.

 

مراحل تزریق چربی

 

سپس توسط لوله کانول که یک لوله باریک و کوچک است سلول های چربی زائد مورد نیاز را برای عمل زیبایی تزریق چربی از بدن شخص تحت درمان عمل جراحی زیبایی انتقال چربی خارج می کند.

بعد از خارج کردن سلول های چربی زائد مرحله پاک سازی انجام می شود که باید پزشک متخصص زیبایی در این مرحله چربی خارج شده را پاکسازی کند و سپس آن را به صورت مایع درآورد که بتواند در تزریق چربی به بدن شخص تحت درمان تزریق کند.

بعد از طی شدن این مراحل نوبت به انجام عمل زیبایی تزریق چربی می رسد که در مرحله ی انتقال چربی پزشک متخصص زیبایی سلول های چربی زائد مایع شده را به ناحیه مورد نظر در بدن شخص تحت درمان عمل جراحی انتقال چربی، تزریق می کند.

آیا تزریق چربی تکرار خواهد شد؟

تزریق چربی همانطور که گفته شد نسبت به روش های دیگر مانند درمان زیبایی تزریق ژل پر کننده پوستی و درمان زیبایی تزریق بوتاکس ماندگار تر است. به این دلیل که در درمان زیبایی تزریق ژل پر کننده پوستی و درمان زیبایی تزریق بوتاکس ماده ی خارجی به بدن تزریق می شود.

بدن از زمانی که ماده خارجی به بدن تزریق شود سعی به از بین بردن ماده خاجی تزریق شده می کند به همین دلیل تاثیرات حاصل از درمان زیبایی تزریق ژل پر کننده پوستی و درمان زیبایی تزریق بوتاکس نسبت به عمل زیبایی تزریق چربی زودتر کاهش می یابد.

اما نمی توان گفت که تاثیرات حاصل از انجام عمل جراحی تزریق چربی دائمی است به این دلیل که چربی تزریق شده هم در بدن شخص بعد از گذشت مدتی شروع به جذب شدن می کند؛ بنابراین تاثیرات حاصل از انجام عمل جراحی انتقال چربی بعد از گذشت مدتی شروع به کاهش پیدا کردن می کند.

به همین دلیل اگر می خواهید زمان طولانی تری نتیجه حاصل از انجام عمل جراحی انتقال چربی را داشته باشید باید بعد از کاهش پیدا کردن تاثیرات حاصل از انجام عمل زیبایی تزریق چربی به انجام عمل جراحی انتقال چربی مجدد اقدام کنید.

مراحل مختلف تزریق چربی برای ماندگاری بیشتر

ماندگاری تاثیرات حاصل از تزریق چربی به عوامل مختلفی وابسته است اما مهمترین عوامل تاثیر گذار بر میزان ماندگاری پزشک انتخابی شما است. پزشک متخصص زیبایی با توجه به عملی که انجام می دهد تاثیر زیادی بر ماندگاری تاثیرات حاصل از انتقال چربی دارد.

معمولا پزشک متخصص زیبایی با توجه به این که ناحیه از بدن که جذب سریع تری در سلول های چربی دارد مقدار چربی متفاوتی در نواحی مختلف در طی عمل زیبایی تزریق چربی، تزریق می کنند.

برای مثال در ناحیه از بدن که جذب بالاتری در سلول های چربی دارد باید مقدار بیشتری از مقدار مورد نیاز چربی در آن ناحیه در طی عمل جراحی تزریق چربی تزریق شود تا تاثیرات حاصل از انجام عمل جراحی انتقال چربی ماندگار تر باشد.

در این صورت پزشک متخصص باید سلول های چربی زائد بیشتری در مرحله استخراج با توجه به مقدار لازمی که برای ناحیه مورد نظر تشخیص می دهد از بدن شخص تحت درمان عمل زیبایی تزریق چربی استخراج کند.

بنابراین انتخاب فرد مناسب برای انجام تزریق چربی برای ماندگاری بیشتر تاثیرات حاصل از انجام عمل جراحی تزریق چربی هم اهمیت دارد و فردی مناسب انجام عمل انتقال چربی است که متخصص زیبایی و با تجربه در عمل زیبایی تزریق چربی باشد.

فاصله بین مراحل تزریق چربی

میزان جذب بدن در سلول های چربی در هر فردی و در نواحی مختلف بدن متفاوت است به همین دلیل میزان ماندگار تاثیرات حاصل از انجام عمل جراحی تزریق چربی در هر فردی بسته به عوامل متعدد متفاوت است.

برای مثال همانطور که گفته شد اگر پزشک متخصص زیبایی عمل زیبایی تزریق چربی انجام دهد ممکن است تاثیرات ماندگار تری را از انجام عمل جراحی انتقال چربی مشاهده کنید.

و همین طور هر بار که شما عمل جراحی تزریق چربی مجدد را انجام می دهید می توانید تاثیرات ماندگار تری نسبت به انتقال چربی قبلی مشاهده کنید. به همین دلیل نمی توان برای همه افراد عدد مشخصی را برای انجام مجدد عمل زیبایی جراحی تزریق چربی در نظر گرفت.

در طی تحقیقاتی که بر روی افرادی که تحت درمان تزریق چربی انجام شده است مشخص شده است که معمولا در بیشتر افراد میزان ماندگاری تاثیرات حاصل از انجام انتقال چربی تا 6 ماه است و بعد گذشت این مدت نیاز به انجام عمل جراحی fat injection پیدا می کنند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ