تزریق چربی

تزریق چربی در پیشانی و تاثیرات آن

یکی از متداول ترین و کم عارضه ترین راهکار هایی که برای رفع چین و چروک های پیشانی و صورت مورد استفاده قرار خواهد گرفت تزریق چربی است. با توجه به روش ها و تکنیک های استفاده شده حین عمل انتقال چربی پزشک متخصص می تواند به راحتی مشکلات مرتبط با چین و چروک های پیشانی را برطرف نماید.

تزریق چربی به پیشانی روشی است که طی آن سلول‌های چربی بدن خود شخص داوطلب را برای به حداقل رساندن چین و چروک‌ها و افزودن حجم به صورت تزریق می‌کنند. در واقع این روش باعث ایجاد اثرات ضد پیری در افراد می‌شود. کلید روش تزریق چربی، استخراج آرام و دستی آن‌ها به منظور اطمینان از ماندگاری بالاتر سلول‌های چربی قابل استفاده است. پردازش و پالایش چربی نیز بسیار مهم است. بنابراین ضروری است آلاینده‌هایی مانند روغن بدن و خون از چربی جدا شود تا اطمینان حاصل شود که از بالاترین کیفیت و خلوص قبل از تزریق چربی در پیشانی برخوردار است. در حالت کلی یکی از متدهای پر طرفدار و کم عارضه جهت رفع چین و چروک‌های پیشانی و صورت، تزریق چربی می‌باشد. این روش باتوجه به اینکه از سلول‌های چربی بدن خود شخص استفاده می کند، عوارض بسیار کم‌تری را نسبت به تزریق ژل و بوتاکس، متوجه شخص داوطلب می‌کند. افرادی که در ناحیه پیشانی خود دچار چین و چروک بر اثر افزایش سن و یا عوامل دیگر شده‌اند، گاهی بین انتخاب تزریق بوتاکس، تزریق ژل و تزریق چربی پیشانی مردد می‌شوند.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

این افراد نیاز به جمع آوری اطلاعاتی کافی و کامل در مورد تمام جنبه‌های تزریق دارند. در نهایت آن‌ها می‌توانند بهترین روش را از این بین انتخاب و برای انجام آن اقدام نمایند. کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز یکی از بهترین و قدیمی ترین کلینیک‌های زیبایی در تهران، با حضور پزشک باتجربه ای همچون دکتر روحانی، در خدمت هموطنان عزیز جهت انجام تمام متدهای زیبایی با بالاترین کیفیت می‌باشند. با ما در این مقاله همراه باشید تا بیشتر در مورد تزریق چربی به پیشانی ، هزینه و عوارض آن بدانید.

نحوه تزریق چربی به پیشانی چگونه است؟

تزریق چربی در پیشانی یک روش غیر تهاجمی، غیر جراحی و بسیار راحت است که جهت از بین بردن یا کاهش حداکثری چین و چروک‌های روی پیشانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پیوند سلول‌های چربی به ناحیه پیشانی برای تمامی افرادی که داوطلب انجام این روش هستند، اعم از خانم و آقایان بالای 21 سال، به صورت زیر انجام می‌شود:

 • ابتدا پزشک باید یک ناحیه از بدن فرد را که دارای حجم مناسبی از بافت چربی است انتخاب کند. این ناحیه می‌تواند شکم و یا پشت ران شخص زیباجو باشد.
 • سپس فرد باید روی تخت بخوابد تا پزشک با تزریق حجم مناسبی از بی حس کننده، ناحیه مورد نظر را کاملا بی حس کند. در این روش بیهوشی کامل صورت نمی‌گیرد و تمام مراحل به صورت سرپایی انجام می‌شوند.
 • پزشک با استفاده از سوزن کانولای مخصوص شروع به تخریب بافت چربی و استخراج آن می‌نماید. برای این کار، وی باید سوزن را در بافت چربی تکان دهد.
 • پس از استخراج حجم چربی مورد نظر، چربی‌ها به ظروف مخصوص جهت پالایش و جداسازی ناخالصی منتقل می‌شوند.
 • بعد از پالایش، چربی‌ها به سرنگ‌هایی با سوزن نازک منتقل شده و آماده تزریق می‌شوند.
 • پزشک با استفاده از مداد و یا مارکر، نقاطی از پیشانی را که نیازمند تزریق است مشخص می‌کند. سپس با دقت شروع به پر کردن مناطق مشخص شده می‌نماید.

کلینیک زیبایی رز، این فرایندها را با نهایت دقت و با استفاده از بهترین و به روز ترین دستگاه‌های موجود توسط پزشک ارزشمند آقای دکتر روحانی انجام می‌دهد.

تزریق چربی به پیشانی بهتر است یا تزریق بوتاکس؟

این یک تصمیم سلیقه‌ای است. گاهی افراد ترجیح می‌دهند که با تزریق بوتاکس، در عرض یک ربع به مدت 6 ماه خطوط موجود در پیشانیشان را پر کنند. اما گروهی دیگر طالب درمانی طولانی‌تر و ماندگار تر هستند که تزریق چربی در پیشانی برای این افراد بهترین گزینه است. همچنین، طی تزریق چربی، هیچ ماده شیمیایی و بیگانه‌ای وارد بدن نمی‌شود. بنابراین افراد در معرض خطر واکنش‌های آلرژیک نخواهند بود.

آیا تزریق چربی به پیشانی عوارضی هم دارد؟

به طور کلی اگر فرد زیباجو با نهایت دقت و حساسیت، یک پزشک و کلینیک معتبر برای تزریق چربی در پیشانی انتخاب نماید، به هیچ وجه عوارض جانبی خاص و جدی متوجه او نخواهد بود. فقط عوارض شایع و موقت در اثر فرو رفتن سوزن در پوست ممکن است به سراغ این افراد بیاید. این عوارض شامل: کمی قرمزی و در صورت حساس بودن پوست، کبودی بسیار خفیف می‌باشد. اما اگر فرد به جای مراجعه به پزشک و مراکز تخصصی مراقبت از زیبایی، به آرایشگرها و افراد غیر متخصص و نابلد مراجعه کند، عوارض زیر ممکن است گریبان گیر وی شوند:

 • ایجاد برآمدگی‌های آزار دهنده بر روی پیشانی
 • آسیب شدید به بافت زیر پوست
 • گلوله گلوله شدن چربی زیر پوست پس از تزریق
 • خونریزی و کبودی شدید ناحیه تزریق
 • عدم حصول نتیجه دلخواه
 • ناهموار شدن سطح پیشانی
 • احساس درد زیاد در ناحیه تزریق

فواید تزریق چربی به پیشانی چیست؟

 • برجسته‌ترین مزیت تزریق چربی در پیشانی طبیعی بودن سلول‌های چربی می‌باشد. به عبارتی دیگر طی این روش، هیچ گونه ماده مصنوعی و شیمیایی وارد بافت و پوست فرد داوطلب نمی‌شود و چربی‌ها از بدن خود فرد استخراج می‌گردد.
 • ماندگاری بیشتر نسبت به روش‌های دیگر مانند تزریق بوتاکس و تزریق ژل
 • عدم بروز واکنش‌های آلرژیک نسبت به تزریق چربی به پیشانی
 • زدن یک تیر به دو هدف. یعنی هم چربی‌های اضافه یک ناحیه از بدن خارج می‌شود و هم چین و چروک و خطوط پیشانی حذف می‌گردند.

موارد استفاده از تزریق چربی در پیشانی

معمولا شخصی که نسبت به انجام تزریق چربی اقدام خواهد کرد از این کار اهداف خاصی داشته و روند مورد قبول خود را طی خواهد کرد در نتیجه باید گفت هر شخصی انتظارات متفاوتی از انتقال چربی خواهد داشت، اما نتیجه کلی و جواب کلی این پرسش چیز دیگری خواهد بود! عمده ویژگی و نکته ای که در پیشانی هر فردی وجود دارد چین و چروک و خطوط اخم و ابرو است که به مرور زمان و افزایش سن شدت یافته و زیبایی چهره فرد را دچار تغییراتی خواهد کرد، در این مورد می توان گفت که استفاده از تزریق چربی یکی از بهترین راه حل های موجود محسوب خواهد شد.

یک فرد پیش از انجام انتقال چربی در ابتدا باید روند درمانی و هدف خود را مشخص کند که به صورت کلی اهداف حاصل شده از تزریق چربی در یکی از دسته های زیر قرار خواهد گرفت و می توان انتظار داشت که انتقال چربی و یا تزریق چربی مشکلات زیر را در چهره افراد برطرف نماید.

 1. رفع چین و چروک های ناشی از پیری، افزایش سن، اعصاب، مسائل ژنتیکی
 2. رفع صافی یا استخوانی بودن پیشانی با استفاده از تزریق چربی
 3. برطرف کردن یکنواختی و نامناسب بودن فرم پیشانی
 4. پر کرده حفره های کوتاه و غیر عمیق ناشی از آسیب های جزئی یا زخم
 5. پر کردن آسیب ها و حفره های جدی که بر اثر شکستگی یا موارد دیگر رخ داده است.
 6. برطرف کردن مشکلات ناهمواری پیشانی که به صورت مادر زادی در فرد وجود دارد.

آیا تزریق چربی در پیشانی تاثیر مثبتی دارد؟

دلایل مختلفی وجود دارد که یک بیمار نسبت به انجام عمل تزریق چربی برای رفع چین و چروک های پوست خود اقدام خواهد کرد، دلیل این موضوع تنها این است که بیماران قبلی و عمده افراد نتایج مطلوبی را از انتقال چربی کسب کرده اند که باعث زیبایی و جوانسازی پوست آن ها شده است. فارغ از این محبوبیت تاثیرات مثبت و دلایل عمده ای وجود دارد که باعث شده همه ی افراد به نوعی به عنوان یک راه حل کارساز به تزریق چربی فکر کنند، انتقال چربی در پیشانی باعث خواهد شد تا بلافاصله تمامی چین و چروک های ناشی از افزایش سن و یا عوامل ژنتیکی و عصبی نامرئی شده و دیگر نمایان نباشند، شما می توانید در کسری از زمان شاهد جوان شدن پوست خود پس از تزریق چربی باشید.

علاوه بر نکته ی مهمی که ذکر شد تاثیرات و نتایج ویژه ای نیز وجود دارد که می توان به آن ها اشاره نمود، تمامی این موارد ذیل در کنار اصلی ترین تاثیر انتقال چربی یعنی رفع چین و چروک های پیشانی باعث شده تا افراد زیادی به سمت تزریق چربی روی آورند.

 1. از آنجایی که تمامی سلول های چربی و یا به نوعی پر کننده ها از بدن خود بیمار گرفته شده است احتمال بروز هرگونه ناسازگاری و آلرژی تا حد زیادی کاهش یافته است و تقریبا تمامی نتایج مثبت حاصل از انتقال چربی به تجربه و مهارت پزشک متخصص و کادر پزشکی بستگی دارد.
 2. نتایج به دست آمده از تزریق چربی تا چند سال ماندگاری خواهد داشت و دلیل این امر استفاده از فیلر های طبیعی یا همان سلول های چربی در هنگام تزریق است، این سلول های چربی در ناحیه ی جدید بدن یعنی پیشانی به حیات خود ادامه خواهند داد و به همین دلیل نتایج ماندگاری خوبی خواهد داشت.
 3. نتایج به دست آمده از تزریق چربی برای رفع چین و چروک های پیشانی کاملا طبیعی بوده و بافتی نرم و ارتجاعی خواهند داشت که هیچ تفاوتی با پوست بدن و بافت های نرم انسان نخواهد داشت و همین موضوع تمایزی بین زیبای و تاثیرات تزریق چربی پیشانی با نمونه ها و روش های مشابه ایجاد کرده است.
 4. روش و راهکار تزریق چربی به راحتی می تواند در کنار روش های دیگری مانند لیفت ابرو و پیشانی مورد استفاده قرار گیرد تا پس از انجام فرآیند کلی شاهد نتایج خیره کننده ای باشید.

قیمت تزریق چربی به پیشانی چقدر است؟

قیمت و هزینه استخراج و مجددا تزریق چربی به پیشانی بستگی کامل به مرکزی که این روش را انجام می‌دهد دارد. همچنین برای این روش، دستمزد پزشک و تکنسین‌ها نیز محاسبه خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه این روش در کلینیک تخصصی پوست و مو رز با شماره تلفن‌های موجود در سایت تماس بگیرید. مشاورین ما آماده اطلاع و خدمت رسانی به شما هموطنان عزیز هستند.

تزریق چربی به پیشانی در کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

دکتر روحانی، پزشک حاذق کلینیک تخصصی پوست و مو رز، پس از تزریق چربی در پیشانی ، به شما تمامی نکات مراقبتی را گوشزد خواهند کرد. لطفا برای دریافت مشاوره و اطلاع از هزینه‌های روش تزریق چربی پیشانی در کلینیک ما، با شماره‌های مندرج در سایت تماس بگیرید. کارشناسان ما با صبر و حوصله، بهترین راه حل‌ها را متناسب با شرایط بدنی و بودجه شما پیشنهاد خواهند داد.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ