تزریق چربی

تزریق چربی در سینه و هزینه آن چقدر است؟

طی یک دهه اخیر، تزریق فیلرها و چربی برای حفظ زیبایی و رفع نواقص صورت و بدن جایگاه ویژه‌ای بین مردم به دست آورده است. یکی از کاربردهای بسیار پرطرفدار این پر کننده‌ها، تزریق چربی در سینه است. برخی از زنان و دختران هستند که ترجیح می‌دهند به جای انجام عمل جراحی و کار گذاشتن پروتزها در سینه، از استخراج سلول‌های چربی از بدن خودشان و تزریق مجدد آن به سینه‌هایشان سود ببرند. افزایش حجم سینه به عنوان یکی از محبوب ترین انواع متدهای زیبایی، مراحل مختلف تکاملی خود را طی کرده است. امروزه با استفاده از چربی خود افراد می‌توان در خانم‎هایی که سینه‌های کوچک دارند، سینه کاشت و ببرای آن‌هایی که از فرم سینه خود راضی نیستند، فرم و مدل جدید ایجاد کرد. همچنین خانم‌هایی که مایلند سینه‌های خود را بالا بکشند (لیفت) اکنون با استفاده از گزینه تزریق چربی در سینه ، می‌توانند به راحتی به هدف خود برسند. با این حال لازم است قبل از انجام این روش، تمام نکات مثبت و منفی آن را در نظر گرفت و با دید باز و هوشیاری اقدام به انجام این روش نمود. کلینیک تخصصی پوست و مو رز در این مقاله از فواید، نحوه تزریق و هزینه تزریق چربی در سینه می‌گوید. با ما همراه باشید.

همواره یکی از مهم ترین المان ها و ویژگی های بدن هر فردی اندام های خاص وی است. به عنوان مثال زنان و بانوان همواره اهمیت خاصی برای سینه های خود قائل هستند، به طوری که معمولا زنان و دخترانی که سینه های نسبتا کوچک تری دارند از قرار گرفتن در جوامع عمومی کمی دوری می کنند زیرا از این وضعیت رضایت کافی ندارند، اما خبر خوب این است که علم پزشکی این روزها توانسته با عمل زیبایی تزریق چربی این مشکل را برطرف نماید.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

نحوه تزریق چربی به سینه چگونه است؟

افزایش حجم سینه در انتقال چربی در اصل از روش لیپوساکشن برای گرفتن چربی از سایر قسمت های بدن و تزریق آن به پستان‌ها استفاده می کند. این گزینه برای خانم‌هایی کاربردی است که به دنبال افزایش نسبتاً کمی در اندازه پستان خود هستند و نتایج طبیعی را ترجیح می دهند. این روش تکنیک جدیدی است که با استفاده از چربی خود شخص اندازه سینه را افزایش می‌دهد. طی روش تزریق چربی در سینه مراحل زیر در کلینیک زیبایی رز توسط پزشک ارزشمند دکتر روحانی طی می‌شوند:

 1. مشاوره در مورد حجم مورد نظر شخص و ایده آل وی از نظر اندازه سینه‌ها
 2. بررسی نقاطی مانند شکم، پهلو و پشت ران شخص جهت یافتن محلی مناسب برای استخراج چربی
 3. استفاده از مواد بی حس کننده برای سر شدن ناحیه‌ای که قرار است چربی مورد نظر را تامین کند
 4. ضد عفونی کردن ناحیه مورد نظر جهت جلوگیری از ورود میکروب و ایجاد عفونت
 5. ورود سوزن نازک مخصوص برای انجام روش لیپوساکشن و استخراج چربی
 6. ضد عفونی مجدد ناحیه و ماساژ آن قسمت بعد از خروج سوزن از بافت چربی
 7. بانداژ کردن ناحیه‌ی تامین کننده چربی
 8. انتقال چربی به ظرف‌های مخصوص و سپس انتقال به سانتریفیوژ جهت پالایش سلول‌های چربی
 9. مشخص کردن نقاطی بر روی پستان جهت تزریق چربی در سینه
 10. انجام بی حسی موضعی در نواحی مورد نظر
 11. شروع تزریق چربی در مکان‌هایی که با علامت، نشاندار شده‌اند

تمامی این مراحل حداکثر به مدت 1 الی 2 ساعت با توجه به حجم کار انجام می‌گیرند. لازم به ذکر است که طی این روش، بیهوشی عمومی لازم نیست. همچنین افراد بلافاصله پس از اتمام کار می‌توانند به خانه خود بازگردند.

فواید تزریق چربی به سینه زنان

 • طبیعی بودن: مهمترین فایده تزریق چربی در سینه طبیعی بودن سلول‌های انتقال یافته می‌باشد. یعنی هیچ ماده مصنوعی و شیمیایی وارد پوست و بافت بسیار حساس سینه خانم نمی‌شود و چربی از بدن خود او است. این مزیت یک پوئن مثبت به نفع تزریق چربی در سینه برای خانم‌های عزیزی است که برای انجام این روش دو دل هستند. از آنجا که چربی کاملاً طبیعی است، لازم نیست افراد نگران ظاهر و احساس غیر طبیعی بودن سینه خود باشند.
 • کل بدن خانم تغییر شکل می‌یابد: از آنجایی که لازم است از سایر قسمت های بدن خانم چربی برای تزریق گرفته شود، نتیجه تزریق چربی در سینه دو برابر می شود. یعنی خانم از جاهایی که چربی زیاد دارد و مایل به از دست دادن چربی آن ناحیه است را انتخاب می‌کند. بنابراین چربی ناحیه‌ای مثل شکمش را از دست داده و در عوض به سینه‌های بزرگتر دست پیدا می‌کند.
 • تقریباً هیچ جای زخمی باقی نمی‌ماند: در طی روش تزریق چربی در سینه ، چربی از طریق منافذ بسیار کوچک به بافت سینه تزریق می‌شود. این منافذ ریز تقریباً هیچ جای زخمی باقی نمی‌گذارند. بنابراین نه جای بخیه‌ای می‌ماند و نه جای تزریق.
 • لازم نیست نگران عوارض ناشی بعد از تزریق چربی در سینه باشید: ایمپلنت‌ها و پروتزها با خطرات پارگی، جابجایی پروتز و یا ریزش مواجه هستند که همگی می توانند با عوارض جانبی جدی و روش‌های اصلاحی گرانی همراه باشند. اما تزریق چربی اگر در یک مرکز معتبر انجام شود، هیچ عارضه جدی و جبران ناپذیری ایجاد نمی‌کند.

تاثیرات تزریق چربی به سینه زنان

مراقبت های بعد از تزریق چربی در سینه

فارغ از نوع عمل زیبایی و یا هدفی که یک عمل زیبایی دنبال می کند، تمامی عمل های زیبایی دارای مراقبت ها و دوران نقاهتی است که باید به خوبی طی شود تا زمانی که دوران نقاهت و نکات مورد نیاز در دوران نقاهت ببه درستی انجام نشود فرد نمی تواند شاهد نتایج مطلوب حاصل از عمل زیبایی تزریق چربی باشد.

همان طور که ذکر شد تمامی این مسائل و نکات دوران نقاهت برای عمل زیبایی انتقال چربی نیز وجود خواهد داشت در نتیجه بهترین کار این است که پیش از انجام عمل زیبایی تزریق چربی درمورد دوران نقاهت و نکات و دستورالعمل هایی که باید در این دوران رعایت کنید با پزشک متخصص خود صحبت کنید.

صحبت کردن و مشورت با پزشک متخصص به منظور رعایت برخی نکات مورد نیاز برای عمل زیبایی تزریق چربی موجب می شود تا نتایجی که به دست می آید نزدیک به آن چه شما می خواهید باشد و همین موضوع می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش داده و باعث شود تا از نتیجه به دست آمده از عمل زیبایی انتقال چربی راضی باشد.

 1. پس از انجام عمل زیبایی تزریق چربی به مدت چند هفته از سیگار کشیدن پرهیز کنید زیرا این کار روند بهبودی را کند کرده و می تواند باعث افزایش احتمال عفونت گردد.
 2. تا چند هفته پس از عمل زیبایی انتقال چربی از مصرف داروهای ضد انعقاد خون و مکمل های گیاهی پرهیز کنید زیرا احتمال خون ریزی را افزایش خواهد داد.
 3. با توجه به اینکه عمل زیبایی تزریق چربی در سینه انجام شده است برای تثبیت نتایج به صورت نهایی با توجه به پیشنهاد پزشک متخصص می توانید از گن های طبی مخصوصی استفاده کنید.
 4. در صورت تجویز داروهای مشخص و مسکن از سمت پزشک متخصص طبق دستور داده شده آن ها را مصرف نمایید زیرا باعث بهبود وضعیت تورم و کبودی های ناشی از عمل زیبایی انتقال چربی خواهد شد.
 5. برای کنترل تورم و کبودی می توانید از کمپرس سرد یا یخ استفاده کنید
 6. از مالش داده و خوابیدن بر روی سینه های خود تا دو هفته ی ابتدایی پس از عمل زیبایی تزریق چربی پرهیز نمایید.
 7. ممکن است برخی واکنش هایی مانند کهیر یا واکنش های آلرژیک مشهود باشد، در چنین شرایطی اگر نتایج تا یک هفته باقی ماند هیچ مشکلی وجود ندارد ولی در غیر این صورت حتما پزشک متخصص خود را مطلع نمایید.

عوارض جانبی و خطرات ناشی از تزریق چربی در سینه

تزریق چربی در سینه زمانی خطرناک می‌شود که در یک مرکز غیر معتبر و توسط افراد نابلد و آموزش ندیده انجام گیرد. بافت سینه، بافت بسیار حساسی در بدن خانم‌ها است، بنابراین باید با نهایت دقت و ظرافت و با اتکا بر دانش و تجربه با آن‌ها برخورد نمود. اگر تزریق به صورت ناشیانه و توسط افراد غیر ماهر انجام بگیرد، احتمالا عواقب آن جبران ناپذیر خواهد بود. بنابراین انتخاب یک مرکز معتبر بسیار مهم است. آرایشگرها و افراد کم تجربه برای انجام این تزریق مناسب نیستند. در زیر به برخی از عوارضی که ممکن است در اثر تزریق توسط افراد نابلد به وجود بیاید اشاره می‌کنیم:

 • میکرو کلسیفیکاسیون (رسوب نقطه‌های کلسیم به بافت پستانی)
 • ایجاد کیست
 • بروز عفونت
 • نکروز (مرگ) سلول‌های چربی
 • احتمال از بین رفتن یا آب شدن برخی از سلول‌های چربی منتقل شده به ناحیه پستان

هزینه های تزریق چربی در سینه

هزینه این روش بسته به مرکز ارائه دهنده خدمات متغیر است. برای اطلاع از رنج قیمت تزریق چربی در سینه که شامل استخراج چربی (همراه با بی حسی موضعی) + تزریق به نواحی مورد نظر در کلینیک پوست و مو رز می‌باشد، با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما افتخار آماده مشاوره دهی و خدمات رسانی به شما هموطنان و زیباجویان عزیز هستند.

درباره کلینیک تخصصی پوست و مو رز

این کلینیک با همکاری دکتر روحانی متخصص در امور زیبایی و مراقبت از زیبایی، با هدف رساندن افراد به اندام ایده آل مورد نظر خود، فعالیت می‌کند. نتیجه تلاش‌های ما در مجموعه کلینیک پوست و مو رز، رضایتمندی مشتریان عزیزمان در سراسر ایران می‌باشد. شما زیباجویان گرامی می‌توانید با استفاده از شماره تلفن‌های مندرج در سایت، جهت تعیین وقت و یا انجام مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ