کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
تزریق چربی به چانه و نحوه انجام آن

تزریق چربی به چانه و نحوه انجام آن

امروزه افراد بیشتر از قبل به ظاهر و زیبایی خود اهمیت می دهند بنابراین در این میان روش های متعددی صحت این امر ابداع شده است یکی از این روش ها عمل زیبایی انتقال چربی می باشد.

عمل زیبایی تزریق چربی با بهره بردن از آخرین تجهیزات و تکنولوژی ساخت این مزیت را برای بیماران فراهم خواهد ساخت تا بدون هیچ گونه دردسری به هدفشان که همان زیبایی هر چه بیشتر است برسند.

کارایی عمل تزریق چربی به چانه چیست؟

بسیاری از بیمارانی که قصد انجام عمل زیبایی انتقال چربی به ناحیه چانه را دارند از مزایا و فواید مثبت و کاربرد های عمل زیبایی تزریق چربی کاملا با خبر هستند.

اما در این میان عده ‌ای نیز وجود دارند که از این مزایا و نتایج روند زیبایی تزریق چربی به اندازه کافی اطلاعات ندارند و ممکن است این امر باعث شود تا این بیماران جهت درمان مشکل چانه خود به روش ‌های نا مطمئن دیگری روی بیاورند که در نهایت برای این افراد پایان خوشی نخواهد داشت.

به همین جهت لیستی از مزایای عمل زیبایی انتقال چربی در ناحیه چانه قرار داده شده است تا این افراد با مطالعه این مزایای شگفت انگیز و حیرت آور عمل زیبایی تزریق چربی از وجود آن ها آگاه شده و به سایر روش های زیبایی نا معتبر روی نیندازند.

 

کارایی عمل تزریق چربی به چانه چیست؟

 

از جمله مزایای مثبت و کاربرد های روش زیبایی انتقال چربی در ناحیه چانه عبارتند از:

 1. رفع چین و چروک موجود بر روی ناحیه چانه تا حدود قابل توجه.
 2. جوان سازی پوست ناحیه چانه
 3. متوازن سازی و خوش فرمی چانه: چانه هایی که بنا به دلایلی همچون شکستگی توازن و فرم خود را از دست داده اند بهره بردن از عمل زیبایی تزریق چربی به ناحیه چانه توازن و خوش فرمی را بار دیگر به دست آورند.
 4. حجم بخشی به ناحیه چانه: با انتقال چربی به ناحیه چانه می توان به چانه‌ هایی که عقب رفتگی در آنها مشاهده می ‌شود حجم مطلوبی بخشید تا این فرورفتگی برطرف گردد.

آیا تزریق چربی به چانه ایمن است؟

بسیاری از بیمارانی که قصد بهره گیری از عمل زیبایی انتقال چربی را دارند. به خوبی از مزایا و فواید عمل زیبایی انتقال چربی با خبر هستند و این افراد می دانند که عمل زیبایی تزریق چربی می‌ تواند در نواحی مختلفی از بدن صورت گیرد.

اما ممکن است این بیماران از انجام عمل زیبایی تزریق چربی در ناحیه چانه هیچ گونه اطلاعی نداشته باشند؛ بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر ممکن است به یک پزشک متخصص انتقال چربی مراجعه کرده و از او بپرسند که آیا عمل زیبایی انتقال چربی در ناحیه چانه یک روش کاملا امن محسوب می شود؟

پزشک متخصص انتقال چربی هم با کمال خونسردی و اطمینان خاطر به این سؤال خوب و بجا این گونه پاسخ می دهد که انجام روند زیبا سازی انتقال چربی به ناحیه چانه یک روشی کاملاً امن محسوب می شود.

زیرا عمل زیبایی تزریق چربی یکی از کم خطر ترین و کم عارضه ترین عمل های زیبایی در زمینه خود به شمار می رود و به دلیل اینکه یک روش کم تهاجمی و سرپایی محسوب می شود می ‌تواند در نواحی مختلف بدن از جمله چانه مورد استفاده قرار گیرد.

بدون اینکه کمترین خطری را برای بیمار به همراه داشته باشد. همچنین آمار های معتبر ثبت شده این چنین نشان می دهد که بسیاری از بیمارانی که مشکل ظاهری و زیبایی چانه دارند با بهره بردن از عمل زیبایی انتقال چربی به ناحیه چانه این مشکلات به آسانی بدون بر جای ماندن کوچک ترین اثری از آن ها رفع شده اند.

البته به شرطی که همه عوامل دخیل در انتقال چربی وظایف خود را به خوبی و بدون خطا انجام دهند. چرا که عمل زیبایی انتقال چربی خود به تنهایی نمی تواند ایمنی را برای بیمار فراهم سازد؛ و سایر عوامل نیز در ایمن بودن عمل زیبایی تزریق چربی به ناحیه چانه موثر خواهند بود.

عواملی همچون پزشک متخصص و تجهیزات مورد استفاده قرار گرفته در روند زیبا سازی تزریق چربی به ناحیه چانه. پس اگر این عوامل دخیل در روند زیبایی انتقال چربی به ناحیه چانه وظایف خود را به خوبی عمل نکنند هیچ تضمینی برای بیمار در حین انجام روش زیبایی انتقال چربی نخواهد بود و ممکن است علاوه بر اینکه نتایج و تاثیرات مثبتی بر جای نگذارد باعث بروز مشکلات نا خوشایندی نیز شود.

نحوه تزریق چربی به چانه

شاید عده ای از بیمارانی که قصد انجام عمل زیبایی تزریق چربی به ناحیه چانه را دارند در طریقه انجام این روند زیبایی کنجکاو باشند و همواره خواستار این هستند که بدانند روند زیبایی انتقال چربی به ناحیه چانه چگونه صورت می گیرد؟

بد نیست این بیماران برای درک بهتر بدانند که عمل زیبایی انتقال چربی به ناحیه چانه به صورت چندین مرحله ساده صورت می ‌گیرد اما ترتیب در انجام این مراحل بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.

بنابر این عمل زیبایی انتقال چربی به ناحیه چانه باید به صورت ترتیبی صورت گیرد. برای این منظور لیستی کامل از مراحل انجام روش زیبایی انتقال چربی به ناحیه چانه به صورت ترتیبی قرار داده شده است تا این بیماران جواب سوال خود درباره نحوه تزریق چربی به ناحیه چانه برسند.

مراحل انجام روش زیبایی تزریق چربی در ناحیه چانه عبارتند از:

 1. مشورت پزشک متخصص انتقال چربی با بیمار جهت مشخص کردن نقاطی از چانه برای انجام دادن عمل زیبایی انتقال چربی به ناحیه چانه.
 2. استخراج سازی چربی مورد نیاز جهت انجام تزریق چربی به ناحیه چانه با استفاده از روش هایی همچون لیپوماتیک یا بادی جت.
 3. مشخص کردن نقاطی از ناحیه چانه که قرار است عمل زیبایی تزریق چربی در آن ناحیه صورت گیرد به جهت اینکه چربی مورد نیاز به صورت یکنواخت در این ناحیه تزریق شود.
 4. ضد عفونی کردن ناحیه تحت درمان انتقال چربی جهت جلوگیری از نفوذ میکروب ها و باکتری ها به بدن بیمار و ایجاد عفونت.
 5. استفاده از بی ‌حسی موضعی جهت بی حس کردن ناحیه تحت درمان به خاطر اینکه بیمار در حین انجام روند زیبایی تزریق چربی به ناحیه چانه دردی را متحمل نشود.
 6. تجزیه چربی در نقاط مشخص شده توسط پزشک متخصص تزریق چربی در دوز های استاندارد و کنترل شده.

خطرات و عوارض جانبی بعد از انتقال چربی به چانه

از عمل زیبایی انتقال چربی همواره به عنوان یکی از بی خطر ترین عمل های زیبایی یاد شده است؛ که این سخن را آمار های معتبر همواره ثابت کرده است و تا کنون هیچ گونه عارضه جدی و خطرناکی از خود عمل زیبایی انتقال چربی به ناحیه چانه گزارش نشده است.

بنابراین آن دسته از که افرادی که تصور می کنند عمل زیبایی تزریق چربی می ‌تواند عوارض خطرناکی داشته باشد باید بدانند که این مشکلات تنها به خود روند زیبایی انتقال چربی مربوط نمی ‌شود و به سایر عوامل دیگری نیز بستگی خواهد داشت.

به عنوان مثال خطایی که از پزشک متخصص تزریق چربی در حین انجام این روند صورت می ‌گیرد هیچ ربطی به خود روند زیبایی fat injection نخواهد داشت.

با این حال تقریبا تمام عوارض جانبی احتمالی روند زیبایی تزریق چربی به ناحیه چانه در زیر قرار داده شده است تا آن دسته از بیمارانی که قرار است این روند زیبایی را انجام دهند از این عوارض و خطرات آگاه شده و آنها را بپذیرند. از جمله عوارض جانبی احتمالی روند زیبایی انتقال چربی در ناحیه چانه می توان اشاره داشت به:

 1. بی حسی
 2. احساس درد
 3. التهاب
 4. خارش
 5. کبودی
 6. تورم و قرمزی
 7. عفونت
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ