کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
تزریق چربی به زیر پلک به چه شکل است؟

تزریق چربی به زیر پلک به چه شکل است؟

عمل زیبایی تزریق چربی یکی از عمل های بسیار حساس و با ظرافت است که باید به درستی و دقت بالایی انجام شود زیرا به دلیل این که پلک ها بسیار نزدیک و همچنین ارتباط زیادی به چشم ها دارند باید با دقت و همچنین بدون نقص انجام شوند تا پس از تزریق چربی، چشم ها دچار آسیب دیدگی نشوند.

در چه مواردی می توان تزریق چربی به زیر پلک انجام داد؟

عمل زیبایی تزریق چربی یکی از پر طرفدار ترین عمل های زیبایی در جهان است که علاوه بر داشتن عوارض کم و جزئی، بسیار طبیعی و سالم می باشد و از توسط پزشکان و دانشمندان زیادی از لحاظ ایمنی و سالم بودن تایید شده است.

عمل زیبایی تزریق چربی بسیار پر کاربرد است و از آن برای اهداف و نتایج مختلفی استفاده می کنند و تقریبا می توان آن را به تمامی نواحی و مناطق مختلف بدن تزریق کرد. انتقال چربی کاربرد های درمانی و زیبایی فراوانی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به تزریق چربی به زیر پلک ها اشاره کرد.

مهم ترین و پر استفاده ترین کاربرد عمل زیبایی تزریق چربی عمدتا به دلیل وجود گودی های زیر چشم و همچنین سیاهی و کبودی هایی است که در زیر چشم ها به دلیل بی خوابی ها طولانی مدت یا کمبود ویتامین و موارد معنی و همچنین قرار گرفتن طولانی مدت در زیر نور مستقیم آفتاب که همگی منجر به نازک شدن و از بین رفتن کلاژن ها می انجامد.

 

در چه مواردی می توان تزریق چربی به زیر پلک انجام داد؟

 

افراد بسیاری زیادی در دنیا هستند که در ناحیه زیر چشم خود دارای گودی و سیاهی هایی هستند که علاوه بر این که باعث زشتی آن می شود، باعث پیر شدن چهره نیز می شوند و چهره شخص را پیر تر از سن خود نشان می دهند. برای این دسته از افراد تزریق چربی به زیر پلک گزینه بسیار مناسبی می باشد که باعث جوان سازی پوست نیز می شود.

تزریق چربی به زیر پلک چگونه انجام می شود؟

انجام عمل زیبایی تزریق چربی دارای سه مرحله کلی برداشت چربی، آماده سازی چربی های برداشت شده و در نهایت تزریق چربی به زیر پلک ها می باشد. انجام انتقال چربی نیازمند دانش و مهارت و تبحر در زمینه تزریق چربی می باشد و باید بدون نقص و کاستی انجام شود تا شخص به نتایج خوبی دست یابد.

در مرحله اول که برداشت چربی می باشد، پزشک در ابتدا با تشخیص و تعیین ناحیه مناسب که دارای چربی های باکیفیت می باشد و آن ناحیه را با تزریق دارو بی حس کننده موضعی، بی حس می کند تا شخص در حین انجام برداشت چربی دچار احساس ناراحتی و درد نشود.

سپس پزشک متخصص با استفاده از یکی روش های برداشت چربی مانند لیپوماتیک، به مقدار مورد نیاز چربی را برای تزریق چربی برداشت می کند.

در مرحله دوم عمل زیبایی تزریق چربی، پزشک چربی های برداشت شده را طی فرایندی آماده انتقال چربی می کند. در این مرحله پزشک چربی ها را در دستگاه های سانتری فیوز ها قرار می دهند تا چربی باکیفیت و خالص بدست آید؛ و در نهایت نیز آن چربی ها را جدا کرده و آماده تزریق چربی خواهد کرد.

در نهایت برای تکمیل عمل زیبایی تزریق چربی، پزشک ناحیه زیر پلک را با بی حس کننده موضعی، بی حس می کند و تا بیمار دردی را متحمل نشود. سرانجام پزشک چربی ها را با استفاده از سرنگ به صورت دقیق و هدفمند در ناحیه زیر پلک تزریق می کند تا پوست پلک ها به طور هموار و یکنواختی حجم بگیرند.

نتایج حاصل از تزریق چربی زیر پلک

البته نمی توان به طور صریح و مستقیم نتایج و تاثیرات عمل زیبایی تزریق چربی را بسته به یک عامل دانست. برای اینکه نتایج حاصل از انتقال چربی مطلوب و خوب باشد نیاز است تا معیار ها و عوامل مختلفی دست به دست هم دهند. به عنوان مثال کیفیت نحوه تزریق چربی توسط پزشک یکی از عوامل مهم می باشد که باید به طور صحیح انجام شود.

پس از تکمیل فرایند تزریق چربی به ناحیه زیر پلک ها، چربی های تزریق شده باعث تحریک پوست پلک ها در جهت تولید بیشتر کلاژن می شوند و در نهایت با افزایش کلاژن های پوست، میزان آب رسانی به ناحیه زیر پلک ها به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

همین عامل سبب می شود که ناحیه زیر پلک و زیر چشم ها حجم بیشتری بگیرند و گودی های موجود در این ناحیه ها با انتقال چربی از بین بروند. علاوه بر به دلیل افزایش آب رسانی و افزایش کلاژن های پوست زیر پلک و چشم، ناحیه زیر چشم تیرگی و سیاهی خود را از دست می دهد و رنگ روشن تری نسبت به قبل از fat injection به خود می گیرد.

از دیگر نتایج عمل زیبایی تزریق چربی به زیر پلک ها می توان بر جوان سازی و زیبایی چشم ها نیز اشاره کرد. قطعا افراد زیادی دوست دارند که با انجام اقداماتی چشم هایی زیبا تر و چهره ای جوان تر داشته باشند، انتقال چربی می تواند گزینه مناسبی برای این دسته از افراد باشد.

با تزریق چربی به ناحیه زیر پلک ها، با از بین رفتن گودی و سیاهی دور چشم، زیبایی و جذابیت چشم ها به طور چشمگیری افزایش می یابند و همچنین چهره ای جوان تر و شاداب تر نیز به شخص می دهد.

خطرات و عوارض تزریق چربی زیر پلک

تزریق چربی به زیر چشم ها نیز مانند سایر روش ها و اقدامات زیبایی دارای عوارض و خطراتی می باشد که باید حتما از آن ها آگاهی یابید.

  1. پس از انجام انتقال چربی در ناحیه زیر پلک، تورم و کبودی خفیفی در ناحیه زیر چشم به وجود می آید که معمولا بعد از گذشت دو هفته پس از تزریق چربی به طور خود به خود از بین می روند.
  2. پس از انجام عمل زیبایی تزریق چربی، در ناحیه زیر چشم کمی قرمزی و سرخ شدگی به وجود می آید که کاملا طبیعی است و بعد از یک هفته به طور خود به خود از بین می روند.
  3. در برخی از افراد ممکن است پس از انتقال چربی به زیر پلک های خود کمی احساس درد بکنند که این عامل به دلیل افزایش حجم زیر چشم و کشیده شدن پوست این ناحیه می باشد و بعد از چند روز به طور خود به خود از بین می رود.
  4. یکی دیگر از عوارض که به دلیل اشتباه پزشکی در حین تزریق چربی ممکن است روی دهد، عدم تقارن و مساوی بودن حجم زیر چشم و پلک ها می باشد.
  5. در ناحیه ای که چربی از آن برداشت می شود ممکن است برای مدت کوتاهی پس از تزریق چربی ورم و کبودی داشته باشد که جای نگرانی ندارد و از بین خواهد رفت.
  6. ممکن است پزشک دارای مهارت و دانش ناکافی در زمینه تزریق چربی باشد و انتقال چربی را با تکنیک و روش درستی انجام ندهند و باعث بروز مشکلاتی در ظاهر چشم ها و یا قدرت بینایی شخص شود.
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ