تزریق چربی

تزریق چربی به زیر ابرو و تاثیرات آن

با ظهور چین و چروک بر اثر بالا رفتن سن، ظاهر هم جوانی و شادابی خودش را از دست می‌‌دهد و پوست صورت کدر می‌شود. یکی از راه‌های رفع چین و چروک تزریق چربی است. تزریق چربی را می‌توان در نواحی مانند زیر چشم، زیر ابرو، خطوط پیشانی و نواحی دیگر انجام داد و جوانی چهره را برگرداند. در واقع با افزایش سن بافت‌ها تحلیل رفته و به مرور بافت‌های چربی زیر پوست هم از بین می‌روند. با از بین رفتن بافت‌های چربی زیر پوست زمینه مناسب برای ایجاد چین و چروک به وجود می‌آید اما همانطور که گفته شد می‌توان با تزریق چربی این مشکل را رفع کرد. تزریق چربی به بازگشت لطافت و آب از دست رفته پوست به دلیل افزایش سن هم کمک می‌کند و باعث می‌شود کدری پوست بعد از انتقال چربی از بین برود و پوست بعد از انجام تزریق چربی درخشان و شاداب شود.

اینفوگرافیک تزریق چربی به زیر ابرو

تزریق چربی زیر ابرو

از جمله روش‌های غیر تهاجمی که این روزها با استقبال افراد زیادی برای رفع تیرگی دور چشم و چروک‌های ریز اطراف این ناحیه مواجه شده، تزریق چربی به زیر ابرو است. به کمک ترانسفر چربی زیر ابرو فرد می‌تواند بلافاصله شاهد نتایج مثبت آن بوده و این مزیت بزرگی برای این روش محسوب می‌شود. از آنجایی که در تزریق چربی از چربی بدن خود فرد استفاده می‌شود هیچگونه عوارض جانبی و ضرری نداشته و سازگاری بسیار بالایی با بافت بدن خواهد داشت. به تمامی کاندیدهای عمل‌های زیبایی ناحیه چشم که ترس از جراحی و عوارض جانبی بعدی دارند، تزریق چربی زیر ابرو پیشنهاد داده می‌شود. کلینیک پوست و مو رز مفتخر به انجام عملیات انتقال چربی به زیر ابرو به کمک جدیدترین و پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها است.

آیا تزریق چربی به زیر ابروها امکان پذیر است؟

آیا تزریق چربی به زیر ابروها امکان پذیر است؟

تزریق چربی با انتقال چربی بدن شخص تحت درمان همراه است. استخراج چربی بدن فرد از طریق عمل زیبایی لیپوماتیک یا عمل زیبایی لیپوساکشن انجام می‌شود. لیپوماتیک توسط لوله باریک و کوچکی به نام کانولا که توخالی است انجام می‌شود. لوله کانولا با حرکات ارتعاشی و ساطع کردن امواج فراصوت، منجر به خرد شدن بافت چربی گشته و سپس دستگاه با مکش ایجاد شده سلول‌های چربی را بیرون می‌کشد. سپس باید این چربی‌ها خالص شوند چرا که با ترکیبات و مایعات اضافی همراه هستند. برای این منظور از دستگاه سانتریفیوژ استفاده می‌گردد. در نهایت انتقال چربی با سرنگ‌های مخصوص انجام خواهد شد.

تزریق چربی به زیر ابرو

نحوه تزریق چربی به زیر ابرو

در روش تزریق چربی به زیر ابرو از بافت‌های چربی خود شخص استفاده شده و در نتیجه هیچ واکنش منفی رخ نخواهد داد. در حالت کلی در این متد سه مرحله اساسی توسط پزشک متخصص طی می‌شود. این سه مرحله عبارتند از:

 1. تخلیه چربی از یکی از بخش‌های بدن با توجه به صلاح‌دید پزشک
 2. آماده‌سازی چربی
 3. تزریق چربی آماده‌سازی شده به ناحیه اطراف چشم

در نحوه تزریق چربی به زیر ابرو باید دقت شود که تمامی مراحل کار به صورت کاملا حرفه‌ای و تخصصی توسط پزشک متخصص انجام شود. شروع کار با استریل کردن ناحیه‌ای که قرار است چربی از آن استخراج گردد انجام می‌شود. این نواحی معمولا بخش‌هایی نظیر شکم، پهلوها، ران‌ها و باسن هستند. سپس از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کنند تا فرد حداقل درد را حین عملیات احساس کند. بعد از اعمال بی‌حسی، لوله کانولا وارد بافت چربی می‌گردد. پس از اینکه مقدار مورد نیاز چربی توسط پزشک از بدن خود فرد بیرون کشیده شد آن را سانتریفیوژ کرده و چربی خالص و مناسب تهیه می‌شود. در آخرین مرحله با مهارت و دقت خاصی چربی‌ها دوباره توسط سرنگ مخصوص به زیر ابروی فردتزریق می‌شوند.

تزریق چربی به زیر ابرو

مراحل تزریق
 1. استخراج چربی از بدن
 2. تصفیه چربی
 3. استریل کردن پوست چشم
 4. اعمال بی‌حسی موضعی
 5. تزریق با سرنگ مخصوص
مزایای تزریق
 1. غیر تهاجمی بودن
 2. سازگاری با بدن
 3. ماندگاری طولانی مدت
 4. بدون عوارض جانبی
 5. ایمنی بالا
عوارض احتمالی
 1. تورم و کبودی
 2. درد و التهاب خفیف
 3. قرمزی و خارش
 4. عفونت در موارد نادر
اهمیت انتخاب متخصص
 1. رسیدن به نتیجه طبیعی
 2. جلوگیری از آسیب بافتی به چشم
 3. جلوگیری از بروز عوارض نادر همانند عفونت

 

مطالب بیشتر: تزریق چربی به زیر پلک

موارد استفاده از تزریق چربی به زیر ابرو

همانطور که گفته شد می‌توان از تزریق چربی به زیر ابرو هم استفاده کرد. معمولا انتقال چربی به زیر ابرو برای افرادی که دارای یکی از موارد زیر هستند انجام می‌شود:

 1. گودی زیر برو
 2. چین و چروک زیر ابرو

در این تکنیک، در واقع چربی تزریق شده، جای بافت از بین رفته زیر پوست را می‌گیرد و آن منطقه را پر می‌کند به همین دلیل برخی از مردم تزریق چربی را با تزریق ژل‌های پر کننده اشتباه می‌گیرند. ژل‌های پرکننده از مواد طبیعی مانند هیالورونیک اسید هستند اما در تزریق چربی، انتقال چربی توسط چربی‌های خارج شده از بدن خود شخص تحت درمان صورت می‌گیرد. به همین دلیل تزریق چربی عوارض و خطرات کمتری نسبت به تزریق ژل دارد. تزریق چربی زیر ابرو علاوه بر داشتن عوارض کمتر نسبت به تزریق فیلر، برعکس تزریق ژل دارای نتیجه دائمی است در حالی که نتایج حاصل از تزریق ژل موقتی است.

مطالب بیشتر: تزریق چربی از شکم به صورت

مزایای تزریق چربی به زیر ابرو

آنچه باعث شده است تزریق چربی زیر ابرو در میان افرادی که از گودی و چروک‌های دور چشم خود شکایت دارند محبوب شود، نکات مثبت آن در مقایسه با سایر روش‌های مشابه است. از جمله مهم‌ترین مزایای تزریق چربی به زیر ابرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. غیر تهاجمی بودن
 2. سازگاری بسیار بالا به دلیل استفاده از بافت چربی خود بدن
 3. ماندگاری طولانی مدت
 4. بدون عوارض جانبی
 5. ایمنی بالا

دوران بهبودی تزریق چربی به زیر ابرو

معمولا به دلیل عمل زیبایی که همزمان با انتقال چربی انجام می‌شود ممکن است بعد از انتقال چربی با عوارضی مانند تورم و کبودی مواجه شوید. کبودی و تورم بعد از تزریق امری عادی است که بعد از گذشت چند هفته فروکش می‌کند و علائم آن از بین می رود. اما شما می‌توانید با انجام برخی از نکات مراقبتی باعث تسریع بهبود کبودی و تورم ناشی از آن شوید. برخی از این نکات در پایین برای شما ذکر شده است:

 1. می‌توانید برای تسریع بهبودی تورم از کمپرس سرد و یا یخ استفاده کنید و روی منطقه مورد نظر نگه دارید. اما دقت کنید که نباید در هر بار استفاده، بیشتر از 20 دقیقه کمپرس سرد و یا یخ را بر روی محل مورد نظر نگه دارید. همچنین باید کمپرس را داخل پارچه قرار دهید تا تماس مستقیم با پوست نداشته باشد.
 2. می‌توانید با توجه به تجویز پزشک متخصص خود از داروهای ضد تورم استفاده کنید اما حتما قبل از استفاده از پزشک خود مشورت بگیرید.
 3. مصرف میوه و سبزیجات تازه به دلیل داشتن آنتی‌اکسیدان، کمک می‌کند التهاب و کبودی زودتر برطرف گردد.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به واژن

عوارض و خطرات احتمالی تزریق چربی به زیر ابرو

تزریق چربی به زیر ابرو هم همانطور که گفته شد ممکن است عوارض و خطراتی به دنبال داشته باشد. برخی از این عوارض و خطرات در پایین برای شما نام برده شده‌اند:

 1. تورم و کبودی
 2. درد و التهاب خفیف
 3. قرمزی و خارش
 4. عفونت در موارد نادر

عوارض گفته شده تنها برخی از عوارض احتمالی تزریق هستند که جای نگرانی نیست زیرا اکثر عوارض ذکر شده خطرات جدی را به دنبال ندارند و فقط به صورت موقتی بروز می‌کنند. اما اگر پزشک مجربی را برای انجام این تکنیک انتخاب کرده باشید می‌توانید از بروز هر یک از عوارض گفته شده جلوگیری کنید و با خطرات احتمالی بعد از تزریق مواجه نشوید.

هزینه تزریق چربی زیر ابرو

همانند بسیاری از روش‌های زیبایی هزینه تزریق چربی زیر ابرو نیز به عوامل و شرایط متفاوتی وابسته است به همین دلیل نمی‌توان قیمت واحد و مشخصی برای آن عنوان کرد چرا که این قیمت از شخصی به شخص دیگر تغییر پیدا می‌کند. از جمله این عوامل می‌توان به مواردی نظیر شدت مشکل در ناحیه هدف و حجم چربی تزریق شده، مناطق مورد نظر برای تزریق چربی، هزینه کلینیک و دستمزد پزشک متخصص، تعداد جلسات لازم با توجه به صلاح‌دید پزشک و … اشاره کرد. بنابراین تنها راه برای اطلاع از هزینه‌ تزریق چربی زیر ابرو، برقراری یک جلسه مشاوره با پزشک متخصص است. او تمامی جوانب کار را سنجیده و شما را در خصوص تمامی موارد مطلع خواهد کرد. برای اطلاع از هزینه تزریق چربی با مشاورین زیبایی ما تماس بگیرید.

انتخاب بهترین دکتر و کلینیک تزریق چربی زیر ابرو

شایان ذکر است که نحوه تزریق چربی به زیر ابرو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و تمامی مراحل باید به صورت کاملا صحیح و اصولی طی شوند. در واقع انتخاب بهترین متخصص انتقال چربی به زیر ابرو از چند منظر اهمیت دارد:

 1. رسیدن به نتیجه ایده‌آل و طبیعی
 2. جلوگیری از آسیب بافتی به چشم
 3. جلوگیری از بروز عوارض نادر همانند عفونت

با توجه به آنچه که گفته شد، توصیه می‌شود در انتخاب کلینیک و پزشک متخصص خود نهایت دقت و حساسیت را به خرج دهید. شما می‌توانید برای این منظور به کلینیک تخصصی زیبایی رز مراجعه کنید. تزریق چربی زیر ابرو در این کلینیک توسط پزشک متخصص دکتر روحانی انجام می‌شود.

3.5/5 (2 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره رایگان واتساپ