کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
تزریق چربی به زیر ابرو

تزریق چربی به زیر ابرو و تاثیرات آن

با ایجاد چین و چروک بر اثر بالا رفتن سن ظاهر هم جوانی و شادابی خودش را از دست می دهد و پوست صورت کدر می شود. یکی از راه های رفع چین و چروک تزریق چربی است. تزریق چربی را می توان در نواحی مانند زیر چشم، زیر ابرو، خطوط پیشانی و نواحی دیگر انجام داد و جوانی چهره را برگردانند.

در واقع با افزایش سن بافت ها تحلیل می روند و همین طور به مرور بافت های چربی زیر پوست هم از بین می رود. با از بین رفتن بافت های چربی زیر پوست زمینه مناسب برای ایجاد چین و چروک به وجود می آید اما همانطور که گفته شد می توان با تزریق چربی این مشکل را رفع کرد.

تزریق چربی به بازگشت لطافت و آب از دست رفته پوست به دلیل افزایش سن هم کمک می کند و باعث می شود کدری پوست بعد از انتقال چربی از بین برود و پوست بعد از انجام تزریق چربی درخشان و شاداب شود.

آیا تزریق چربی به زیر ابروها امکان پذیر است؟

تزریق چربی با انتقال چربی بدن شخص تحت درمان همراه است. چربی بدن بیمار از توسط پزشک متخصص از طریق عمل زیبایی لیپوماتیک یا عمل زیبایی لیپوساکشن انجام می شود.

تزریق چربی با روش عمل زیبایی لیپوماتیک توسط لوله باریک و کوچکی به نام کانول که توخالی است انجام می شود لوله کانول با مکش ایجاد شده سلول های چربی را بیرون می کشد.

و تزریق چربی از طریق عمل زیبایی لیپوساکشن توسط دستگاه مخصوص عمل زیبایی لیپوساکشن انجام می شود. دستگاه مخصوص عمل زیبایی لیپوساکشن سلول های چربی منطقه مورد نظر را ذوب می کند و پس از آن پزشک متخصص سلول های چربی ذوب شده را از بدن خارج می کنند.

بعد از خارج کردن چربی از طریق عمل زیبایی لیپوساکشن یا عمل زیبایی لیپوماتیک، پزشک متخصص سلول های چربی خارج کرده را تمیز کرده و به صورت مایع در می آورد تا برای تزریق چربی به نقاط مختلف بدن و صورت آماده شود.

 

آیا تزریق چربی به زیر ابروها امکان پذیر است؟

 

از چربی آماده شده برای انتقال چربی می توان برای تزریق چربی و پر کردن نواحی مختلف بدن و صورت مانند لب، سینه، باسن، زیر چشم و حتی زیر ابرو هم استفاده کرد.

تزریق چربی به نواحی مختلف بدن و صورت توسط سوزن های ریزی که مخصوص تزریق چربی هستند انجام می شود به همین دلیل انتقال چربی زیر ابرو باعث ایجاد زخم بزرگی نمی شود که خطر عفونت را به دنبال داشته باشد.

موارد استفاده از تزریق چربی به زیر ابرو

همان طور که گفته شد می توان از تزریق چربی برای زیر ابرو هم استفاده کرد. معمولا انتقال چربی به زیر ابرو برای افرادی که دارای یکی از موارد زیر هستند انجام می شود.

 1. گودی زیر برو
 2. چین و چروک زیر ابرو

با تزریق چربی در واقع چربی تزریق شده به جای بافت از بین رفته زیر پوست را می گیرد و آن منطقه را پر می کند به همین دلیل برخی از مردم تزریق چربی را با تزریق ژل های پر کننده اشتباه می گیرند.

ژل های پر کننده از مواد طبیعی مانند هیالورونیک اسید هستند اما در تزریق چربی، انتقال چربی توسط چربی های خارج شده از بدن خود شخص تحت درمان صورت می گیرد. به همین دلیل تزریق چربی عوارض و خطرات کمتری نسبت به تزریق ژل های پر کننده دارد.

تزریق چربی علاوه بر داشتن عوارض کمتر نسبت به تزریق ژل های پر کننده برعکس تزریق ژل های پر کننده نتیجه دائمی به دنبال دارد در حالی که نتایج حاصل از تزریق ژل های پر کننده موقتی است.

دوران بهبودی تزریق چربی به زیر ابرو

معمولا به دلیل عمل زیبایی که هم زمان با انتقال چربی انجام می شود ممکن است بعد از انجام عمل زیبایی تزریق چربی با عوارضی مانند تورم و کبودی مواجه شوید.

کبودی و تورم بعد از انجام عمل زیبایی تزریق چربی امری عادی است که بعد از گذشت چند هفته از انجام عمل زیبایی تزریق چربی فروکش می کند و علائم آن از بین می رود.

اما شما می توانید با انجام برخی از نکات مراقبتی باعث تسریع بهبودی کبودی و تورم ناشی از عمل زیبایی تزریق چربی شوید. برخی از این نکات در پایین برای شما ذکر شده است.

 1. می توانید برای تسریع بهبودی تورم از کمپرس سرد و یا یخ استفاده کنید و روی منطقه مورد نظر نگه دارید؛ اما دقت کنید که نباید در هر بار استفاده بیشتر از 20 دقیقه از کمپرس سرد و یا یخ بر روی محل مورد نظر نگه داشته شود.
 2. می توانید با توجه به تجویز پزشک متخصص خود از دارو های ضد تورم استفاده کنید اما حتما قبل از استفاده از پزشک خود مشورت بگیرید.

در بعضی مواقع انجام عمل زیبایی تزریق چربی با درد همراه است برای رفع درد هم می توانید از پزشک متخصص تزریق چربی خود در رابطه با استفاده از دارو های ضد درد مشورت بگیرید و طبق صلاح دید او از دارو ها مصرف کنید.

طبق بررسی های انجام گرفته بر افرادی که تحت درمان عمل زیبایی تزریق چربی قرار گرفته اند مشخص شده است که معمولا نتیجه کامل حاصل از انتقال چربی بعد از 6 ماه از گذشت عمل زیبایی تزریق چربی مشخص می شود.

عوارض و خطرات احتمالی تزریق چربی به زیر ابرو

با انجام انتقال چربی از چربی خود بدن شخص تحت درمان احتمال به وجود آمدن خطرات ناشی از ژل های پر کننده یا چربی خارجی برطرف شده و امکان واکنش بدن فرد تحت درمان بعد از انجام انتقال چربی از بین رفته است.

اما تزریق چربی هم همانطور که گفته شد ممکن است عوارض و خطراتی به دنبال داشته باشد. برخی از این عوارض و خطرات در پایین برای شما نام برده شده است.

 1. تورم و کبودی
 2. درد و عفونت خفیف
 3. قرمزی و خارش
 4. آبسه
 5. کهیر

عوارض گفته شده تنها برخی از عوارض احتمالی تزریق چربی است اما جای نگرانی نیست بیشتر عوارض گفته شده خطرات جدی را به دنبال ندارند و فقط به صورت موقتی بروز می کنند.

اما اگر پزشک مناسبی را برای انجام انتقال چربی انتخاب کرده باشید می توانید بروز هر یک از عوارض گفته شده جلوگیری کنید و با خطرات احتمالی بعد از عمل زیبایی تزریق چربی مواجه نشوید.

در صورتی که پزشک انتخابی شما فرد نادرستی برای انجام تزریق چربی باشد ممکن است نتواند تزریق چربی را به دقت انجام دهد و چربی در جای درست تزریق نشود نتیجه پایانی خوبی به دنبال نداشته باشد.

به همین دلیل بهتر است قبل از انجام انتقال چربی درباره پزشک مناسب تحقیق کنید و پزشک متخصص تزریق چربی را برای این کار انتخاب کنید و فقط به هزینه های مصرفی برای انجام تزریق عمل فکر نکنید.

به این دلیل که ممکن است پزشکی هزینه کمتری نسبت به بقیه پزشکان برای fat injection دریافت کند اما کارش را به خوبی انجام ندهد و شما را گرفتار خطرات جدی ناشی از تزریق چربی بکند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ