تزریق چربی

تزریق چربی به روش بادی جت و هزینه آن

تزریق چربی به دلیل استفاده از چربی‌های بدن خود شخص روشی کاملا مطمئن و بدون عارضه جانبی است. چرا که حساسیت‌ و عفونت‌های ناشی از ورود ماده بیگانه به داخل بدن را نخواهد داشت. همچنین دارای ماندگاری بالایی نسبت به سایر تکنیک‌های تزریق دارد. این روزها برای انجام تزریق چربی نیز روش‌های مختلفی در حال رونمایی هستند. یکی از این روش‌ها استفاده از دستگاه بادی جت برای تزریق چربی است. بنابراین پزشک می‌تواند با مهارت و دقت بیشتری مراحل استخراج و تزریق چربی را انجام دهد. تزریق چربی با دستگاه بادی جت از جمله خدماتی است که در کلینیک پوست و مو رز به مراجعه کنندگان ارائه می‌شود. اگر به فکر تزریق چربی ناحیه‌ای از صورت و بدن خود هستید همین حالا با مشاوران ما در این کلینیک تماس گرفته و اطلاعات لازم را از قبیل  هزینه تزریق چربی با دستگاه بادی جت و هر آنچه که باید در این خصوص بدانید مطلع شوید.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

تزریق چربی به روش بادی جت چیست؟

همان طور که گفته شد برای انتقال چربی از چربی های خود شخص استفاده می شود؛ بنابراین قبل از شروع عمل زیبایی تزریق چربی، پزشک متخصص مقدار چربی مورد نیاز برای عمل زیبایی انتقال چربی به بدن شخص را از بدن خود شخص مورد درمان خارج می کند. پزشک متخصص تزریق چربی می تواند از 3 روش برای خارج کردن چربی از بدن شخص تحت درمان استفاده کند. به توضیحی از هر یک از 3 روش پرداخته شده است.

 • خارج کردن چربی از طریق عمل زیبایی لیپوساکشن

پزشک متخصص برای انجام عمل زیبایی لیپوساکشن از دستگاه مخصوص لیپوساکشن استفاده می کند. پزشک متخصص تزریق چربی دستگاه مخصوص لیپوساکشن را در محلی که می خواهد از چربی آن استفاده کند قرار می دهد. سپس پزشک متخصص تزریق چربی توسط دستگاه مخصوص لیپوساکشن سلول های چربی منطقه مورد نظر را ذوب می کند و در انتها سلول های چربی ذوب شده را از بدن شخص تحت درمان خارج می کند.

مطالب بیشتر: بهترین دکتر تزریق چربی

تزریق چربی به روش بادی جت و هزینه آن

 • خارج کردن چربی از طریق عمل زیبایی لیپوماتیک

پزشک متخصص تزریق چربی برای خارج به روش لیپوماتیک از لوله توخالی و باریکی به نام کانول استفاده می کند و سپس با تکان دادن، لرزش و مکش چربی های منطقه مورد نظر را برای انتقال چربی خارج می کند.

 • خارج کردن چربی از طریق روش جدید به نام بادی جت

پزشک متخصص تزریق چربی برای خارج کردن چربی از طریق بادی جت هم از دستگاه مخصوص بادی جت استفاده می کند. دستگاه بادی جت با آب کار می کند. دستگاه بادی جت با فشار زیادی که با آب به سلول های چربی منطقه مورد نظر وارد می کند سلول های چربی را جدا می کند.

مطالب بیشتر: جدیدترین روش تزریق چربی

 

نحوه تزریق چربی به روش بادی جت

تزریق چربی با بادی جت روشی مدرن و به روز در حوزه زیبایی و جوان‌سازی است. به طوری که کاندیدهای انجام تزریق چربی به روش بادی جت می‌توانند توسط پیشرفته‌ترین تکنولوژی روز دنیا نسبت به استخراج چربی‌های اضافی بدن و تزریق دوباره آن‌ها به ناحیه مورد نظر اقدام کنند. همان طور که از نام این روش می‌توان متوجه شد از دستگاهی به نام بادی جت جهت استخراج و تزریق چربی در طول جلسه درمانی کمک می‌گیرند. نحوه انجام کار به این صورت است که دستگاه بادی جت با اعمال فشار کنترل شده آب در منطقه مورد نظر، سبب شکستن و خورد شدن چربی‌های بدن می‌گردد. در نتیجه پزشک می‌تواند بدون آسیب رساندن به سایر بافت‌های اطراف چربی‌های اضافه را برداشته و برای تزریق دوباره استفاده کند. مراحل کلی کار جهت تزریق چربی به کمک بادی جت عبارتند از:

تفاوت های تزریق چربی روش بادی جت با روش های ستنی

تزریق چربی با روش های گفته شده باهم تفاوت اساسی دارند و هر کدام خطرات و عوارضی را به دنبال دارند که به توضیح هر کدام پرداخته شده است. انتقال چربی با لیپوساکشن به این دلیل که گرما سلول های چربی را ذوب می کند ممکن است به بافت و اندام های اطراف آن ناحیه آسیب جدی وارد کند و تزریق چربی با لیپوماتیک فشار زیادی به بافت ها وارد می کند.

به همین دلیل ممکن است بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک با تورم و کبودی مواجه شوید؛ اما در تزریق چربی با بادی جت فشار آب فقط به سلول های چربی منطقه مورد نظر وارد می شود و آسیبی به بافت دیگر و اندامی وارد نمی کند. تزریق چربی با روش بادی جت روش کمتر تهاجمی نسبت تزریق چربی با روش های لیپوساکشن و لیپوماتیک است و زمان دوران نقاهت کمتری هم دارد. شما بعد از انجام انتقال چربی با روش بادی جت سریع تر از انتقال چربی با روش های لیپوساکشن و لیپوماتیک بهبود پیدا می کنید. انتقال چربی با روش های لیپوساکشن و لیپوماتیک با درد زیادی همراه است به همین دلیل معمولا پزشکان متخصص قبل از انجام عمل های زیبایی لیپوساکشن و لیپوماتیک مواد بیهوشی به شخص تحت درمان برای درمان عمومی تزریق می کند.

اما تزریق چربی با روش بادی جت با درد زیادی همراه نیست و بیشتر با بیهوشی موضعی انجام می شود. انتقال چربی با روش بادی جت نسبت به تزریق چربی با روش های لیپوساکشن و لیپوماتیک عوارض کمتری دارد و بعد از انتقال چربی با روش بادی جت با نتایج بهتری هم مواجه می شوید. به همین دلیل با توجه به نکات گفته شده پزشکان متخصص تزریق چربی روش بادی جت را بیشتر از تزریق چربی با روش های لیپوساکشن و لیپوماتیک پیشنهاد می کنند. البته انتخاب پزشک مناسب هم در نتیجه عمل زیبایی انتقال چربی شما موثر است و اگر پزشک متخصص و با تجربه ای را برای تزریق چربی انتخاب نکرده باشید ممکن است با برخی از عوارض عمل های زیبایی مواجه شوید.

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه تزریق چربی با مشاورین ما در کلینیک پوست و موی رز تماس بگیرید. خط ویژه: 02148679

مراقبت های بعد از تزریق چربی به روش بادی جت

برای این که انتقال چربی شما نتیجه پایانی خوبی داشته باشد و مانند نتیجه دلخواه شما باشد باید نکات مراقبتی عمل زیبایی تزریق چربی را رعایت کنید. در پایین برخی از این نکات مراقبتی انتقال چربی ذکر شده است.

 1. همان طور که گفته شد انتقال چربی با بادی جت با درد زیادی همراه نیست ولی اگر با درد زیادی مواجه شدید بدون تجویز پزشک متخصص تزریق چربی از قرص های ضد درد استفاده نکنید و حتما از پزشک متخصص خود برای مصرف آن سوال کنید.
 2. تا 2 هفته بعد از انجام عمل زیبایی انتقال چربی از آسپرین قرص های ضد التهاب مصرف نکنید.
 3. از استعمال سیگار تا 3 هفته پس از انجام انتقال چربی خودداری کنید. سیگار کشیدن و جویدن تنباکو گردش خون شما را مهار می کند و می تواند نتیجه جراحی شما را به میزان قابل توجهی به خطر بیاندازد.
 4. در صورتی که بعد از انجام تزریق چربی تورمی مشاهده کردید برای کاهش آن می توانید از کمپرس سرد یا تکه ای یخ استفاده کنید و روی محل متورم بمالید.
 5. در صورتی که پوست الاستیکی و محکم ندارید ممکن است بعد از خارج کردن سلول های چربی از بدنتان با شل شدگی پوست مواجه شوید به همین می توانید طبق تجویز پزشک متخصص زیبایی از لباس های فشرده سازی استفاده کنید.

در صورتی که نکات گفته شده را رعایت کنید می توانید بعد از حدود 6 ماه که نتیجه عمل زیبایی تزریق چربی شما به طور کامل مشخص می شود، بهترین نتیجه را مشاهده کنید.

هزینه تزریق چربی به روش بادی جت

هزینه تزریق چربی به روش بادی جت شما به موارد مختلفی بستگی دارد که با تغییر هر کدام هزینه های مصرفی تزریق چربی شما تغییر می کند. در ایین به برخی از عواملی که باعث متغییر بودن هزینه های چربی می شود پرداخته شده است.

 1. مقدار چربی برداشته شده و تزریق شده
 2. تعداد نواحی که انتقال چربی انجام شده
 3. هزینه پزشک
 4. هزینه بیهوشی
 5. هزینه بیمارستان
 6. تحت پوشش بیمه قرار گرفتن

معمولا به این دلیل که تزریق چربی هم نوعی عمل زیبایی است تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد اما در برخی موارد مانند پر کردن جای زخم ایجاد شده می توان آن را تحت پوشش بیمه قرار داد.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ