کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
تزریق چربی به ران و مراقبت های بعد از آن

تزریق چربی به ران و مراقبت های بعد از آن

تزریق چربی امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. تمامی خانم‌ها برای رسیدن به زیبایی دیگر سراغ ورزش‌های سنگین نمی‌روند و با استفاده از عمل زیبایی تزریق چربی به زیبایی دلخواه خود می رسند. بدین گونه که چربی از محلی که اضافی است و افراد آن‌هارادوست ندارند (شکم و پهلو) خارج می‌شود و به قسمت‌هایی که دوست دارند تزریق می‌شود.

از جمله مهمترین این عمل‌ های زیبایی تزریق چربی به ران‌ها می‌باشد. زیبایی ران‌ها در زیبایی اندام شما تأثیر بسزایی دارد و باعث می‌شود پاهای شما بسیار زیبا و جذاب دیده شود و شما از اندام خود احساس رضایت کنید و اعتماد به نفس بالایی داشته باشید.

اما قابل‌ذکر است تمامی این عمل‌های زیبایی مزایا و معایبی نیز دارند که ممکن است برای هر شخصی پیش بیاید.

مزایای تزریق چربی به ران پا؟

تزریق چربی برای تمامی قسمت‌های بدن قابل‌اجرا می‌باشد. تزریق چربی به ران‌ها نیز نوعی از عمل زیبایی می‌باشد، در این موارد مراجعه‌کنندگان به مراکز عمل زیبایی تزریق چربی می‌خواهند تا چربی از قسمت‌هایی که دوست ندارند خارج شود و به قسمت‌های خالی ران پاهایشان تزریق شود.

یک نکته مثبتی که در تزریق چربی به ران پا وجود دارد این است که چون از بافت خود فرد برای عمل زیبایی تزریق چربی به ران استفاده می‌شود عوارض جانبی آن از لحاظ عفونت داخلی و زنده ماندن چربی در پوست کم‌تر از تزریق ژل می‌باشد.

گاهی موارد ممکن است به دلیل لاغر شدن شدید ران‌های شما به شکل بد فرمی دربیایند و ورزش‌های طولانی‌مدت نتواند مشکل بد فرمی ران‌های شما را برطرف کند در این صورت مراکز عمل زیبایی تزریق چربی آماده خدمت‌رسانی به شما هستند.

تزریق چربی به ران بدین گونه صورت می‌گیرد:

 1. ابتدا بدن شما توسط متخصصان مورد آزمایش قرار می‌گیرد.
 2. بنا به خواست خودتان چربی از قسمت‌هایی که دوست ندارید مانند شکم و پهلو ساکشن می‌شود.
 3. در قسمت داخلی و یا هر قسمتی که قصد پر کردن آن را دارید برش‌های کوچکی ایجاد می‌شود.
 4. در مرحله آخر چربی به‌صورت لایه‌لایه تزریق می‌شود.

 

مزایای تزریق چربی به ران پا؟

 

تزریق چربی به ران‌ها می‌تواند مزایای داشته باشد که شامل:

 1. از بین رفتن چروکیدگی پوست ران‌ها
 2. زیبایی و جذابیت در ران‌های شما
 3. پر شدن قسمت‌های خالی ران
 4. خارج شدن چربی از قسمت‌هایی که دوست ندارید.

ران‌ها جز عضوهایی از بدن هستند که به زیبا دیده شدن پاهای شما و اندام شما تأثیر می‌گذارند. زیبایی ران‌های شما باعث می‌شود اعتمادبه‌نفس بالایی در حین راه رفتن و مهمانی‌ها به شما دست بدهد و شما از اندام خود راضی باشید.

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به ران‌ها

تمامی عمل زیبایی تزریق چربی از تزریق چربی صورت گرفته تا چین‌وچروک و ران‌ها نیازمند این است که بعد از انجام این عمل زیبایی مراقبت‌هایی را انجام دهید.

بعد از عمل زیبایی تزریق چربی به ران نیز باید مراقبت‌های لازم را انجام دهید تا این چربی‌های تزریق‌شده به مدل دلخواه شما در آیند و شما از تزریق چربی ران خود راضی باشید.

این مراقبت‌ها بعد از عمل زیبایی تزریق چربی در ران‌ها باید به‌طور کامل رعایت شود تا شما به نتیجه دلخواه برسید:

 1. در حین مراجعه به مراکز تزریق چربی جهت انجام عمل زیبایی تزریق چربی ران‌ها فردی را جهت کمک برای راه رفتن همراه خود ببرید.
 2. بعد از انجام تزریق چربی به ران‌ها محل برداشت چربی را به مدت 2 هفته با گن‌های محکم بپوشانید.
 3. تا چند هفته از فشار آوردن به محل تزریق خودداری کنید.
 4. تا 2 الی 3 هفته بعد از تزریق چربی از ورزش و فعالیت‌های زیاد بپرهیزید.
 5. تا 3 هفته اول بعد از عمل زیبایی تزریق چربی از قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم و یا سونای خشک و بخار در استخرها خودداری کنید که باعث شل شدگی و افتادگی ران‌ها می‌شود.
 6. از فشار و ماساژ محل تزریق تا 2 هفته خودداری کنید.
 7. از سرپا بودن‌های طولانی‌مدت برای چند هفته بپرهیزید
 8. از میوه‌هایی همچون آناناس استفاده کنید که برای خوب شدن زخم‌ها مناسب است.
 9. ممکن است به دلیل تحرک کم دچار یبوست شوید بهتر است در رژیم غذایی خود از میوه و سبزیجات و غذاهای آبکی بیشتر استفاده کنید.

درصورتی‌که این مراقبت‌های لازم را انجام ندهید ممکن است تزریق چربی شما نافرجام باشد و شما به نتیجه دلخواه خود نرسید.

در بیشتر شرایط باید شریک زندگی و یا کسی که کنار آن‌ها زندگی می‌کنید باید صبر و حوصله به خرج دهند تا شما به بهبودی کامل برسید شما را در رعایت کردن این موارد یاری کنند.

برای تزریق چربی به ران از چه نقاطی استفاده می‌شود؟

جهت انجام عمل زیبایی تزریق چربی با توجه به اسم این عمل می‌توان پی برد که از چربی برای پر کردن جاهای خالی و چین‌وچروک‌های شما استفاده می‌شود. حال مهم این است این چربی‌ها از کدام قسمت گرفته می‌شود و به محل مورد نظر شما تزریق می‌شود.

در انجام عمل زیبایی تزریق چربی چربی‌ها از محل‌هایی به نام اهداکننده از بدن شما خارج می‌شوند محل‌های اهداکننده برای تزریق چربی شامل پهلوها و شکم می‌باشد که بیشتر خانم‌ها دوست دارند این چربی‌ها را از بین ببرند.

تزریق چربی به ران‌ها بعد از خارج شدن از شکم و پهلوها با سانتریفیوژ جداسازی می‌شود و س به ران‌های شما تزریق می‌شود.

درواقع عمل زیبایی تزریق چربی برای ران‌ها یک تیر و دو نشا ن است چون علاوه بااینکه ران‌های شما خوش‌فرم می‌شود به‌علاوه چربی‌های اضافی دور شکم و پهلوها نیز از بین می‌رود و شما به یک اندام ایده آل می‌رسید.

عوارض جانبی و خطرات ناشی از تزریق چربی به ران

عمل زیبایی تزریق چربی به ران یک عمل زیبایی پر ریسک و تا حدودی خطرناک است ولی امری طبیعی می‌باشد. تمامی عمل زیبایی‌های تزریق چربی علاوه بر اینکه در بیشتر موارد باعث زیبایی می‌شوند و نتیجه مثبت دارند اما گاهی موارد در بعضی از افراد نتیجه برعکس دارد و با عوارض و خطراتی مواجه می‌شوند.

تزریق چربی به ران چون از بدن خود فرد گرفته می‌شود احتمال حساسیت‌های آلرژیک ندارد اما در بیشتر موارد می‌تواند عفونت و یا التهاب داشته باشد.

عمل زیبایی تزریق چربی به ران‌ها ممکن است در اثر رعایت نکردن بهداشت و یا حساسیت‌های فردی و یا تزریق نامنظم در عمل زیبایی fat injection عوارضی ایجاد کند این عوارض تزریق چربی به ران‌ها می‌تواند شامل:

 1. کبودی‌های محلی که جهت تزریق چربی از آنجا چربی برداشته‌شده است.
 2. اگر چربی به‌طور یکسان به ران‌ها تزریق نشود باعث می‌شود سایز ران‌ها متفاوت و بدشکل باشد.
 3. تورم ران‌ها.
 4. درد شدید در قسمت‌های تزریق‌شده
 5. ایجاد عفونت در محل‌های برش داده‌شده به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی.
 6. افتادگی ران‌ها به دلیل فعالیت‌های سنگین در هفته‌های اول.

این عوارض در تمامی عمل‌های زیبایی ممکن است رخ دهد. بهتر است قبل از مراجعه به این مراکز، در مورد این آن ها به‌خوبی تحقیق کنید و مطمئن شوید که دارای مدارک و تجهیزات معتبر هستند. انجام عمل زیبایی تزریق چربی زیر نظر یک تیم پزشکی مطمئن و با تجربه خیال فرد را از عوارض و خطرات جانبی راحت خواهد کرد.

بهتر است بدانید که تمامی این عوارض مانند درد و کوفتگی و کبودی کوتاه‌مدت هستند و در صورت رعایت کردن برخی موارد و استراحت به‌اندازه کافی تمامی این عوارض از بین می‌روند و شما می‌توانید به اندام دلخواه خود برسید.

اما عوارضی مانند افتادگی چربی‌ها نیازمند این هستند که شما به پزشک خود مراجعه کنید تا آن‌ها مشکل شما را حل کنند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ